Mój ogród - leda16

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
leda16
200p
200p
Posty: 492
Od: 28 lut 2007, o 16:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój ogród - leda16

Post »

Witaj Kaniu
Cegły, ręcznie robione mają ok. 150 lat i są do wzięcia przy rozbiórce domu. Pewnie mieszkasz za daleko, żeby się pofatygować. Ale zgłosił się jeden amator z Krakowa, który urządza ogród w stylu angielskim i część wykorzysta na ścieżki ogrodowe. Uszy stają do góry jak opowiadał, co On z tymi cegłami zrobi. ;:oj Przede wszystkim postawi je bokiem a nie na płasko i każda cegła będzie tkwiła w betonowym korytku.
Teren ogrodu ma wbrew pozorom wysoki poziom wód gruntowych i jest gliniasty, co zatrzymuje wody opadowe. Ale pod każdą posadzoną roślinę wsypuję stosowną ilość ziemi ogrodowej kupnej. Składników odżywczych starczy roślinie na co najmniej 2 lata, niezależnie od tego na wiosnę nawożę je jedno sezonowym nawozem. Drogi on, ale starcza do jesieni.
Mój ogród - zapraszam
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3197
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Mój ogród - leda16

Post »

Ledo, rzeczywiście do Krakowa mam kawałeczek :D . To, że pan będzie kładł cegłę "na sztorc" mnie nie szokuje, bo widziałam już ścieżki zrobione w ten sposób, ale to korytko dla cegły mnie intryguje. Pewnie pan wie, co mówi i ścieżka u niego przeżyje kolejne 150 lat! O ile nie zamieni się wkrótce w mączkę ceglaną, bo słyszałam i o takich przypadkach :roll: . A Tobie nie przydałaby się taka cegła choćby i na ścieżki? To bardzo piękny materiał ;:108 .
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród - leda16

Post »

Trafiłam do ciebie przez przypadek.
Ale masz ciekawy, piękny już ogród.
I widzę hosty lubisz, tak jak i ja ;:167
Trochę widzę takich samych jak i ja mam.Rabaty ładnie prowadzone.Rodki, azalie, ;:215
Ja też mam ten Oman wspaniały i tez go kontroluję.Bo inaczej zaomani mi się cała działka. ;:306
Awatar użytkownika
leda16
200p
200p
Posty: 492
Od: 28 lut 2007, o 16:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój ogród - leda16

Post »

Witaj Aniu ;:138
Już byłam u Ciebie z rewizytą i zachwycona jestem kwiatami i przestrzenią. Hej, żeby to czas był z gumy do żucia :heja Niestety, już na spoczynek udać się muszę ale jutro od rana - praca w ogrodzie :tan
Pozdrówko ;:65
Mój ogród - zapraszam
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród - leda16

Post »

Z tym brakujący czasem to ja też tak mam .
I co pracujesz dzisiaj ogrodowo?
A co w sumie robisz?
Awatar użytkownika
leda16
200p
200p
Posty: 492
Od: 28 lut 2007, o 16:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój ogród - leda16

Post »

Witaj Aniu :wit

Paliłam uschłe gałęzie, przesadzałam paproć i odchwaszczałam rabatę na tulipany. W trakcie pracy doszłam do wniosku, że tam powinny być 2 ogromne hosty a tulipany bliżej domu, żeby je było z salonu widać jak zakwitną. Jednak w trakcie wiele czasu zostało zmarnowane na gotowanie obiadu i inne niedzielne obowiązki. W sumie rabata nadal nie ukończona, od poniedziałku leje a ja muszę do pracy jechać. No i dalej biję się z myślami ;:14 , czy jeszcze można przesadzać hosty.
Mój ogród - zapraszam
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Mój ogród - leda16

Post »

Witam i ja w Twoich zielonych salonach... 30a to spory obszar... już pięknie obsadzony i skomponowany... mówisz, że ogród ma już kilka lat ...chętnie zobaczyłabym fotki ... jak to było na początku :) kiedyś i dziś. Bardzo lubię takie retrospekcje :) bo sam mam ogród dopiero drugi sezon i cały czas go dopracowuje a najlepiej uczy się na przykładach ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój ogród - leda16

Post »

Ledo witaj, pamiętam Twój piękny ogród, po 7 latach na pewno jest dużo ładniejszy, wiele zmian w nich wprowadziłaś. Tym bardziej, że piszesz iż tam zamieszkałaś.
Pamiętam Twoje perypetie z nieciekawym betonowym płotem sąsiada, chyba do tej pory czymś go osłoniłaś i jest zielona ściana.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród - leda16

Post »

Hosty jeszcze można przesadzić .
Oj wiem jak to jest z tym czasem.za szybko ucieka za dużo rzeczy się chce zrobić i w ogrodzie I domu. A jest jak jest. :roll:
Ale nie bądź skapa pokaż trochę ogrodu i roślin. :wink:
Awatar użytkownika
leda16
200p
200p
Posty: 492
Od: 28 lut 2007, o 16:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój ogród - leda16

Post »

Ewciu
Pierwsze zdjęcia są na początku wątku, ostatnie powyżej. W prehistorii to był sad owocowy , jak to dawniej bywało.
Pozdrawiam serdecznie i w wolnej chwili zajrzę do Ciebie ;:168
Mój ogród - zapraszam
Awatar użytkownika
leda16
200p
200p
Posty: 492
Od: 28 lut 2007, o 16:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój ogród - leda16

Post »

Dorotko, płot był drewniany ;:222 . Na początku planowałam go pomalować na zielono, w tej sprawie poszedł list do sąsiadów o wyrażenie zgody ;:32 , ale w końcu machnęłam ręką. Płot po paru latach sam się zazielenił, czyli pokrył mchem i pleśnią ;:306 I dobrze mu tak! Rzeczywiście, obecnie nawet go nie widać zza roślin. W zimie jest trochę gorzej, ale trudno. W tym roku wielu zdjęć nie zrobiłam i większość komórką. No a teraz kwiatów już nie ma. Jednak kupiłam 50 tulipanów i drugie tyle żonkili. Jak lać przestanie, posadzę dwa zagony ;:173
Mój ogród - zapraszam
Awatar użytkownika
leda16
200p
200p
Posty: 492
Od: 28 lut 2007, o 16:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój ogród - leda16

Post »

Prawie koniec marca, ale zima w całej krasie. A tulipany i żonkile już zaczęły liście wypuszczać. I to z tych nowych, sadzonych jesienią. :( Siłą rzeczy wszystkie prace ogrodowe stanęły. Dereń przycięłam 2 tygodnie temu, na szczęście inne krzewy + róże nie ruszone, więc może coś z nich będzie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Mój ogród - zapraszam
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Mój ogród - leda16

Post »

Wpisuję się żebyś mi z wątkiem nie uciekła. Widzę że muszę mieć więcej czasu na spacer u ciebie
Ale cóż to .... ostatni wpis jest z marca?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”