Mój ogród - leda16

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krzysztofjasik
100p
100p
Posty: 153
Od: 22 lut 2007, o 12:41
Lokalizacja: Toruń

Post »

Te dwa ostatnie zdjęcia ukazują niesamowity klimat Twojego ogrodu.Te ławeczki są tak romantyczne,że tylko usiąść ,odpoczywać i .......marzyć.Jak Ty możesz skupić się na pracy ,gdy otaczaja Cię takie cuda?
Pozdrawiam.Magda.
Awatar użytkownika
bobi
500p
500p
Posty: 768
Od: 12 maja 2006, o 09:00
Lokalizacja: Poznań

Post »

krzysztofjasik pisze:Te dwa ostatnie zdjęcia ukazują niesamowity klimat Twojego ogrodu.
;:32


Ledo, poproszę o nazwę/odmianę tej hosty ...

Obrazek
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21740
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

A mnie interesuje nazwa rośliny o dużych liściach,która rośnie po obu stronach ławki?
Co to?:wink:
Awatar użytkownika
grazyna56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 706
Od: 10 lut 2007, o 20:28
Lokalizacja: łódż

Post »

jeszcze raz zajrzałam ,prześlicznie masz i słońce i dużo cienia no i dużo miejsca, tylko sadzić i patrzeć jak pięknie będzie rosło --ale Ci zazdroszcze tej przestrzeni ;:98
cudze błędy mamy przed oczyma ,własne za plecami
Pozdrawiam Grazyna
Awatar użytkownika
leda16
200p
200p
Posty: 492
Od: 28 lut 2007, o 16:14
Lokalizacja: Kraków

Post »

Co do hosty kochani - nie mam pojęcia. Na etykietce jest napisana nazwa "hosta" i tyle. :lol: A te duże rośliny obok ławki, to najprawdopodobniej oman wspaniały. Kwiaty duże, żółte podobne do omiegu. Sama roślina dorasta do 150 -160 cm wysokości. Tu jest zdjęcie kwiatu a tu całej rośliny zrobione b. kiepskim aparatem, ale widać o co chodzi. Bylina, rozsiewa się sama. Uwielbia cień i wilgoć. W tym drugim przypadku może rosnąć nawet w pełnym słońcu Często atakowana przez mszyce, ale to nie problem. Największym problemem jest przesadzanie. Na dalsze odległości korzeń musi być wieziony w wiadrze wody :lol:
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
bobi
500p
500p
Posty: 768
Od: 12 maja 2006, o 09:00
Lokalizacja: Poznań

Post »

leda16 pisze:Co do hosty kochani - nie mam pojęcia. Na etykietce jest napisana nazwa "hosta" i tyle. :lol:
No tak :( i co ja biedna mam zrobić :? ... taka hosta bardzo mi się marzy przy pęcherznicy "Diabolo" ;:65
;:17 ... może ktoś zna tę nazwę :?:
Awatar użytkownika
leda16
200p
200p
Posty: 492
Od: 28 lut 2007, o 16:14
Lokalizacja: Kraków

Post »

No to jeszcze kilka. Cienia jest zdecydowanie za dużo. Niestety, nie można mieć dużo drzew i dużo słońca.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
leda16
200p
200p
Posty: 492
Od: 28 lut 2007, o 16:14
Lokalizacja: Kraków

Post »

Mam radę Bobi: Tu jest link http://www.hostalibrary.org/c/c.html. Po prostu poszukaj hosty o tym ubarwieniu w albumie. Tam są podane nazwy. Jednak nazwa nic nie da, chyba, żeby zamawiać wysyłkowo. Ja po prostu trafiłam na to cudo w Centrum Ogrodniczym. Wówczas miała zaledwie dwa anemiczne listki i gdyby nie etykietka, nie zwróciłabym uwagi. Odnoszę wrażenie, że końcem września kupiłam 3 identyczne na przecenie (też jedna na zdjęciu), lecz co z nich wyrośnie, okaże się w tym roku. Czasami tak bywa, że hosta na drugi rok zmienia ubarwienie i tak stało się z tą moją przy rowie drenażowym (wcześniejsze zdjęcie) w zależności od czasokresu naświetlania słońcem.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21740
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

leda16 pisze:Największym problemem jest przesadzanie. Na dalsze odległości korzeń musi być wieziony w wiadrze wody :lol:
Nie rozumiem tego :D Masz na uwadze to,że tak szybko więdnie.
Otrzymałam sadzonke (dużą) w ubiegłym roku pocztą,roślina rosła ,ale nie tak wielka jak Twoja stąd jej nie rozpoznałam.
Awatar użytkownika
leda16
200p
200p
Posty: 492
Od: 28 lut 2007, o 16:14
Lokalizacja: Kraków

Post »

Bo w katalogu bylin jest kilka innych, bardzo podobnych do omana wspaniałego, tylko osiągających mniejsze rozmiary. W wolnej chwili sprawdzę i napiszę ich nazwy.
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Ledo świetnie sobie z dzieckiem radzicie na tak rozległym terenie i to bez prądu.

Gratuluję i pozdrawiam.
:D :D :D
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

bobi pisze:

Ledo, poproszę o nazwę/odmianę tej hosty ...

Obrazek
Bobi, wydaje mi się, że to ta :

http://tabaza.sapijaszko.net/modules.pH ... o&tid=4714
Awatar użytkownika
bobi
500p
500p
Posty: 768
Od: 12 maja 2006, o 09:00
Lokalizacja: Poznań

Post »

Amlos, dziękuję bardzo ;:58 ;:58 ;:58 :) ... teraz tylko znaleźć w sprzedaży to cudo :roll: Nazwę zapisałam, a kolory i kształt liści ... mam w oczach :lol: :lol: :lol:

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”