Matemblewskie klimaty

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hazard
100p
100p
Posty: 170
Od: 28 paź 2009, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Matemblewskiem klimaty

Post »

A oto moja pierwsza kwitnąca trytoma:):):)

Obrazek

Obrazek

Jestem nią zachwycona!!! Miałam taki plan na lato: pustynnik (jeszcze nie mam), agapanty (nie kwitną), liatria (jest !!) i trytoma. Wiec w zasadzie połowa planu wykonana.

A oto moja Liatria

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
hazard
100p
100p
Posty: 170
Od: 28 paź 2009, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Matemblewskiem klimaty

Post »

I jeszcze na dzisiaj kilka widoczków mojej działki. Pogoda dzisiaj była tak cudna że musiałam porobić kilka fot. Niestety obok naszej działki jest plac budowy i masę pracujących robotników,którzy nie bardzo rozumieją moje zamiłowanie do przyrody. Mam nadzieję że szybko się to skończy bo nie mogę normalnie działać w ogródku :evil:

...Na prawo od tarasu
Obrazek

cały taras
Obrazek

na lewo od tarasu
Obrazek

Na wprost widać moje nowe dzieło. Miało być mało roślin a dużo żwiru, ale jakoś dziwnie cały czas przybywa....Następnym razem pokaże z bliska

Obrazek
Awatar użytkownika
hazard
100p
100p
Posty: 170
Od: 28 paź 2009, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Matemblewskiem klimaty

Post »

Dzisiaj będzie trochę kwitnąco....aura nie sprzyja więc coś na lepszy humor. Wczoraj byłam na zakupach miałam tylko kupić wycieraczkę, a w koszyku znalazła się borówka amerykańska (odmiana duża i mała), rozmaryn cudnie pachnący i mnóóóóóóóóstwo cebul krokusów, tulipanów i lilii. Niestety nie mogłam się opanować. Plan sadzenia we wtorek, więc musi być piękna pogoda!!!!

Mieczyk abisyński
Obrazek

Gazanie razem z kanami
Obrazek

Cynia
Obrazek

Mieczyki mix
Obrazek

A to jakaś samosiejka, ale bardzo mi się podoba
Obrazek
kajpej
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1179
Od: 24 lis 2009, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Matemblewskiem klimaty

Post »

Witaj
szkoda że nie mogę powiedzieć , witaj sąsiadko zza miedzy.
Faktycznie działka ma duże nierówności. Ale te nierówności mogą być jej atutem . Skarpa przy schodach już wygląda uroczo. Miejsce przy tarasie ślicznie zagospodarowane.
życzę dużo energii do twórczych działań w ogrodzie.
pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Matemblewskiem klimaty

Post »

No sąsiadko zrobiłaś fantastyczne zakupy! Przyznaj się który sklep ogrodniczy ogołociłaś z towaru :;230
Jutro i pojutrze są targi jesienne w Lubaniu koło Kościerzyny - ja się tam wybieram na zakupy.
Interesujący ten Twój projekt rabaty z pustynnikiem w roli głównej, zapowiada się naprawdę ciekawie.

PS A ta samosiejka to wyżlin albo inaczej lwia paszcza :lol:
Awatar użytkownika
roza333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3866
Od: 4 maja 2010, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie Tarnowskie Góry

Re: Matemblewskiem klimaty

Post »

Witam całkiem przyjemnie jest u Ciebie cynie super pozdrawiam
Awatar użytkownika
hazard
100p
100p
Posty: 170
Od: 28 paź 2009, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Matemblewskiem klimaty

Post »

Niestety mieszkam w takim miejscu, że mam niedaleko aż 4 miejsca ogrodnicze!!!!! A na zły humor najlepsze są zakupy roślinkowe :heja .

amba19 dzięki za info o Lubaniu. Na pewno jutro się tam wybiorę, takiej okazji na pewno nie przepuszczę :wink: Już się boję o siebie....
Awatar użytkownika
hazard
100p
100p
Posty: 170
Od: 28 paź 2009, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Matemblewskiem klimaty

Post »

Targi w Lubaniu są za tydzień, ale dzisiaj byłam na targach z Starym Polu.Upolowałam przepiękne trawy.....miskanta olbrzymiego Bambusowego i Spartina pectinata 'Aureomarginata' . A do tego języczki i byline, której totalnie zapomniałam nazwy:( (coś na c).

Spartina pectinata 'Aureomarginata' Miskant Olbrzymi Bambusowy
Obrazek Obrazek


Widać jaki Miskant jest ogromny, ma ok.2,5m!!!! Bardzo się cieszę, że go kupiłam, a wachałam się strasznie (po pierwsze czy wejdzie do auta, a po drugie jak będzie wyglądać na rabacie). Już zostały wkopane, więc niedługo pokaże. Uważał że będzie super :heja

Ta roślinka w środku to właśnie ta na "C". Może ktoś mi podpowie bo mam sklerozę...
Obrazek
Awatar użytkownika
hazard
100p
100p
Posty: 170
Od: 28 paź 2009, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Matemblewskiem klimaty

Post »

To coS na C to Cimicifuga, czyli świecznica :D
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Matemblewskiem klimaty

Post »

Witam,zapowiada się pieknie,pozdrawiam.
Awatar użytkownika
hazard
100p
100p
Posty: 170
Od: 28 paź 2009, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Matemblewskiem klimaty

Post »

Dzisiaj pogoda przepiękna, aż grzech nie popracować w ogródku. Niestety u mnie bardzo dużo roślin choruje :( . zaraz jadę coś na to poradzić. Najpierw chciałam walczyć naturalnie, ale jeszcze nie ma rezultatów, więc zaczynam już z chemią. W najgorszym stanie jest dereń biały. Zapłaczę się jeśli nie dam rady go odratować ;:223

Obrazek
Obrazek


A tu gość na pocieszenie (moje pocieszenie bo jest mi strasznie smutno jak różne paskudztwa zjadają mój dorobek ogrodniczy!!!!!!)

Obrazek

I jeszcze jeden....albo jedna

Obrazek
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Matemblewskiem klimaty

Post »

Sąsiadko moja - dzisiaj zelektryzowała mnie wiadomość, o wylaniu zbiornika retencyjnego w Matemblewie - proszę napisz czy u Ciebie wszystko ok.
I przepraszam, że Cię wprowadziłam w błąd informacją o Lubaniu! Gdy się zorientowałam - sprostowałam mój błąd. A niestety zapomniałam o tym, że pisałam też na Twoim wątku. A wystarczyło sprawdzić wysłane posty ;:223
Awatar użytkownika
hazard
100p
100p
Posty: 170
Od: 28 paź 2009, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Matemblewskiem klimaty

Post »

Oj nie było wesoło....Ja mieszkam troszkę wyżej i u mnie nic złego się nie stało. Wracałam ze sklepu akurat kilkanaście minut po zawaleniu mostu. Poleciałam po męża i porobiliśmy foty. Po chwili było już mnóstwo staży a potem policji. Niesamowite że Strzyża nabrała takiego tempa i porobiła takie szkody. Teraz już jest wszystko wporządku, ale wyglądało niebezpiecznie.

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”