Mój ogród - kwiaty i motyle.

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cherryberry321
200p
200p
Posty: 370
Od: 1 sty 2010, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Mój ogród - kwiaty i motyle.

Post »

Witajcie ponownie, MUszu i Steasi ! :wit
Muszu - ja ogólnie lubię zwierzaki i rośliny i staram się je ze sobą jakoś pogodzić(oczywiście, dopóki żyją ze sobą w zgodzie ! W tym roku na wiosnę, zamknęłam(z wielkim bólem serca) swoje kochane pieski(w liczbie 3) do kojca, właśnie w związku z tym, że dosłownie zasikiwały mi wszystkie rośliny-a szczególnie iglaki i iglaczki. Zniszczyły prawie kompletnie młodego ślicznego pierisa -została żywa tylko jedna gałązka ;:98 . Nie pomagały żadne odstraszacze i ochronna siateczka, bo w końcu dosłownie wlazły na niego i go połamały. Taraz pieski wychodzą z nami na spacery poza dom -najczęściej gdzieś w pole, albo do lasu, albo pakujemy je do samochodu(co uwielbiają) i jedziemy w dalszą trasę, żeby poznały coś nowego. Myślę, że to im wynagradza to uwięzienie w kojcu.
Steasi - czyżbyś nie założyła jeszcze swojego wątku z twoim pięknym(na pewno !) ogrodem w tytule? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi - nie, to Cię do tego zachęcam ! Ja dosyć długo byłam tylko obserwatorem innych ogrodów, aż w końcu się odważyłam. No i myślę, że dzięki temu poznałam Ciebie oraz innych forumowiczów ;:138
Pozdrawiam
cherryberry czyli wisienko-jagoda czyli Lidka
"Życie można przeżyć tylko na dwa sposoby: albo tak, jakby nic nie było cudem, albo tak, jakby cudem było wszystko".
Pozdrawiam i zapraszam - Lidka. Mój ogród-kwiaty i motyle
Awatar użytkownika
Steasi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3181
Od: 2 wrz 2010, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Soczewka/ Płock

Re: Mój ogród - kwiaty i motyle.

Post »

No jeszcze nie Lidko- zamierzam to zrobić w marcu ;:108 Tak od nowego sezonu :wink:
muszu852
1000p
1000p
Posty: 1405
Od: 20 kwie 2010, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój ogród - kwiaty i motyle.

Post »

ale to posiadasz same psy czy może suczki ??
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Mój ogród - kwiaty i motyle.

Post »

Witaj,ogród piękny,napisz coś wiecej od ilu lat go masz , jaki jest duży?
Też mam sporo aksamitek pierwszy raz i nie wiem kiedy zbiera sie nasiona ich?
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Re: Mój ogród - kwiaty i motyle.

Post »

Wpadłam z rewizytą :)
Tak jesiennie się już robi... mimo to tyle barw u Ciebie w ogrodzie. Cudnie!! Ja wyszłam dziś trochę fotek zrobić i okazało się bateria w aparacie padnięta. Jutro muszę nadrobić :)

Oberwałam dziś końcówkę pomidorów, a także żółtą fasolkę, miała już pojedyncze strączki. Teraz zostanie mi tylko trochę zielonej, była siana 2 tygodnie później i jeszcze żwawa :)
Awatar użytkownika
cherryberry321
200p
200p
Posty: 370
Od: 1 sty 2010, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Mój ogród - kwiaty i motyle.

Post »

Witajcie ! :wit

Steasi - będę cierpliwie czekała na relacje z twojego ogrodu ! Tymczasem zaglądaj do mnie i komentuj, to co zobaczysz-zapraszam !

muszu852-Michale -mam niestety, same pieski i ani jednej suczki, pewnie dlatego tak się zachowują. Ale jak miałam sunię, to się strasznie gryzły, bo były o nią zazdrosne !

małgocha1960 - ogród mam właściwe od wielu lat, prawie od dziecka, ale wtedy rządziła nim mama.Ogród jest w trzech kawałkach -z przodu domu, zdłuż wjazdu i całkiem z tyłu(to była kiedyś działka pracownicza w PGR). Razem mam koło domu ok. 6 arów ziemi.
Ja dopiero niedawno się za niego wzięłam, już po śmierci mamy ... Ona bardzo kochała kwiaty i wszystkie rośliny to i mi tak się udzieliło. Ale np. nie sadziła iglaków, bo takiej mody nie było. Wiekszość to były drzewka i krzewy owocowe, np. ze 20 krzaków czarnej porzeczki wzdłuż wjazdu do domu. Zdecydowałam się je usunąć dopiero niedawno, bo tak jakoś było mi szkoda, ale to były stare odmiany, chorowały, mało owoców, no i komletny brak miejsca na kwiaty, iglaki itp.
A co do aksamitek, to zbiera się nasiona wtedy, jak kwiaty przekwitną i zaczną zasychać. Można dosuszyć w domu. Nasiona są zebrane w koszyczku kwiatostanowym, są długie i cienkie, koloru prawie czarnego. Jak zrobię swoim zdjęcie, to wkleję i wtedy zobaczysz, jak wyglądają.

aguskac-ja teraz biorę się za przerabianie buraczków w słoiki, wykopię wczesną marchewkę, a resztki fasolki szparagowej wyłuskam na zupę.
Pozdrawiam pa
"Życie można przeżyć tylko na dwa sposoby: albo tak, jakby nic nie było cudem, albo tak, jakby cudem było wszystko".
Pozdrawiam i zapraszam - Lidka. Mój ogród-kwiaty i motyle
Awatar użytkownika
Steasi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3181
Od: 2 wrz 2010, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Soczewka/ Płock

Re: Mój ogród - kwiaty i motyle.

Post »

Oczywiście, że będę to robiła, przecież przez to się uczę i wypracowuje swój gust artystyczno- ogrodowy :;230 :wink:
Awatar użytkownika
cherryberry321
200p
200p
Posty: 370
Od: 1 sty 2010, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Mój ogród - kwiaty i motyle.

Post »

Witam !
Kilka zdjęć z pierwszych dni jesieni:
Obrazek pierwsze zimowity

Obrazek tu z macierzanką cytrynową i jukką w tle

Obrazek pajączek bujający w obłokach

Obrazek Obrazek
hortensja ogrodowa N/N-nowy nabytek, pięknie się przebarwia, najpierw jest niebieska, a potem różowieje

A teraz zdjęcie dojrzałych do zbioru aksamitek, specjalnie dla ciebie, malgocha1960;

Obrazek
Obrazek
"Życie można przeżyć tylko na dwa sposoby: albo tak, jakby nic nie było cudem, albo tak, jakby cudem było wszystko".
Pozdrawiam i zapraszam - Lidka. Mój ogród-kwiaty i motyle
Awatar użytkownika
Steasi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3181
Od: 2 wrz 2010, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Soczewka/ Płock

Re: Mój ogród - kwiaty i motyle.

Post »

Zdjęcie z pajączkiem świetne ;:138 A tak nawiasem mówiąc to czy mi się wydaję czy tego dziadostwa naprawdę jest więcej w tym roku niż w poprzednich latach? :roll:
W czym rosną Twoje zimowity na drugiej fotce? Bardzo mi się podoba takie zestawienie :wink:
Awatar użytkownika
cherryberry321
200p
200p
Posty: 370
Od: 1 sty 2010, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Mój ogród - kwiaty i motyle.

Post »

Jeszcze kilka innych zdjęć, tym razem z fuksjami na parapecie(okno od strony północnej)
Obrazek dzisiaj nie mają już kwiatów, bo mieliśmy paskudną wichurę przez dwa ostatnie dni i wszystkie niestety "zwiało".
Obrazek a tak kwitły jeszcze parę dni temu
A to inna hortensja, wyczarowana z połamanej gałązki, którą gdzieś tam znalazłam i wsadziłam do ziemi w zeszłym roku. O dziwo, przeżyła zimę i zakwitła !Obrazek
Powojnik, z marketu, nie znam nazwy, ale wygląda jak Polish Spirit ? Drugi rok u mnie rośnie, teraz jeszcze kwitnie
Obrazek
Piękna gąsiennica na mojej pietruszce. Czy zdąży się zamienić w poczwarkę, zanim zrobi się zimno?
A może gdzieś ją potem przenieść, żeby wiosną się wykluła? To chyba dziecko pazia krolowej, który odwiedził moją działkę w sierpniu..Obrazek
Niestety, gdzieś mi się zapodziało jego zdjęcie, czyli dowód rzeczowy. Jak odnajdę, zaraz wkleję.
"Życie można przeżyć tylko na dwa sposoby: albo tak, jakby nic nie było cudem, albo tak, jakby cudem było wszystko".
Pozdrawiam i zapraszam - Lidka. Mój ogród-kwiaty i motyle
Awatar użytkownika
cherryberry321
200p
200p
Posty: 370
Od: 1 sty 2010, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Mój ogród - kwiaty i motyle.

Post »

Witaj, Paulo ! :wit
Widzę, że też jesteś nocnym łowcą ? Przynajmniej mam fajne towarzystwo ! :heja
"Upolowałam" ;:44 tego pajączka na zdjeciu z fuksjami raczej przez przypadek, ale fajnie wygląda taki niespodziewany przybysz.
Ja na szczęście nie narzekam na nadmiar pajaków, a tak w ogóle to jak żyją na dworze, to mi nie przeszkadzają. Przynajmniej wyłapują te wstrętne komary i meszki. Z domu wyrzucam, niech robią sobie pajęczynki na świerzym powietrzu.
W poście powyżej mam taki okaz pająka krzyżaka(chyba?), który ma swoje królestwo między krzakami aksamitek .
A co do tych roślinek, które rosną razem z zimowitem, to jest macierzanka cytrynowa. Ona cały czas ma taki kolor, a kiedy wiosną wychodzą ciemnozielone pędy zimowitów, też ładnie się z nimi komponuje.
Pozdrawiam i już uciekam spać ! ;:19
Lidka
"Życie można przeżyć tylko na dwa sposoby: albo tak, jakby nic nie było cudem, albo tak, jakby cudem było wszystko".
Pozdrawiam i zapraszam - Lidka. Mój ogród-kwiaty i motyle
Awatar użytkownika
Steasi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3181
Od: 2 wrz 2010, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Soczewka/ Płock

Re: Mój ogród - kwiaty i motyle.

Post »

No właśnie ta myślałam ale że znam tę roślinkę tylko z dość nie wyraźnych zdjęć wolałam spytać :wink:
No ja dziś mam czas.Od jutra mi się to niestety skończy :( Dlatego siedzę ile mogę :D
muszu852
1000p
1000p
Posty: 1405
Od: 20 kwie 2010, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój ogród - kwiaty i motyle.

Post »

Witam serdecznie...
przepięknie ujęte zdjęcie zimowitów na tle yuccy pięknie się to komponuje, aż miło popatrzeć
:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”