Mój ogród - Ewelina- 1cz.2007r.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

A teraz pokażę Wam coś, co wcale nie jest ładne ,ale to kawałek historii mojego ogrodu. Zdjęcia są ze zwykłego aparatu,więc trochę trwało zanim je wyszukałam, zeskanowałam no i teraz mogę wkleić / stąd achronologiczny układ prezentacji/. Na takiej pustej , prawie polnej działce zakładaliśmy ogród. To był istny ugór, zresztą ziemia do dziś jest kiepska/ piach/.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Post »

To naprawdę masz cierpliwość ja swoje roślinki umieściłam na Tabazie ,ale gdzie mi do ciebie :lol:
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

To może jeszcze parę zdjątek ( jak mówiłam ,mam małego fioła na punkcie fotografowania ), tym razem z pupilem domowników i stróżem ogrodu :wink: w tle .

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Ewelino piękne zdjęcia.
Co się tyczy działki to niejeden chciałby mieć taki kawał ugoru jak Ty go nazwałaś.
Teraz możesz być dumna, że tak pięknie urządziłaś ogród.
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Dziękuję za miłe słowa. ale działka ,gdy ją zobaczyłam po raz pierwszy wyglądała naprawdę STRASZNIE !!! I gdyby nie rozłożyste ,choć połamane częściowo sosny oraz b. ładna okolica (niedaleko jest Rezerwat Meteorytów, a z drugiej strony Rezerwat Żurawiniec,także trochę lasu i tereny spacerowe) to chyba zwiałabym stamtąd bardzo szybko. Dziś myślę,że dobrze, że zostałam, bo to już teraz jest ten "mój kawałek " i innego nie chcę . ;:25
Dobranoc Ewelina
dachasia
50p
50p
Posty: 81
Od: 5 paź 2006, o 21:44
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Ewelino, czy to jest Golden Retriwer?. Jeśli tak to jest to marzenie moich wnuczek.
Pozdrowienia Nina
conifer
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 16 paź 2005, o 20:55

Post »

Sosny w Twoim ogródku są po prostu PIĘKNE :)
Królestwo za sosnę! Muszę sobie sprawić kilka dużych sztuk w ogródek, bo się nie mogę doczekać... Nie wiem jak wy, ale mam małego świra na punkcie sosen ;)

Ewelina - absolutnie cudownie to wyszło.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

dachasia pisze:Ewelino, czy to jest Golden Retriwer?. Jeśli tak to jest to marzenie moich wnuczek.
-------------------------------------------------------------------------------
Tak, to Golden Retriwer, 8- letnia suczka Goldi. Pies dobry i b. kochany o anielskiej cierpliwości i delikatności/ te cechy dotyczą całej rasy/.Idealnie nadaje się dla dzieci, bo je ubóstwia. Nie sprawdza się natomiast ,jako pies obronny- cieszy się bowiem z nadejścia każdego gościa/ pewnie gdyby zjawił się złodziej lub inny bandzior/ odpukać !/ zalizałby go z radości na śmierć. Poza tym ten konkretny pies jest wielkim miłośnikiem ogrodu i stąd jego obecność na forum. Przez cały sezon asystuje mi podczas prac w ogrodzie i - nie depcze po kwiatkach !

To specjalnie dla wnuczek : :wink: Obrazek
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

NNowaczyk pisze:Sosny w Twoim ogródku są po prostu PIĘKNE :)
Królestwo za sosnę! Muszę sobie sprawić kilka dużych sztuk w ogródek, bo się nie mogę doczekać... Nie wiem jak wy, ale mam małego świra na punkcie sosen ;)

Ewelina - absolutnie cudownie to wyszło.
Pozdrawiam
------------------------------------------------------------
Faktycznie sosny są piękne ale proponuję , żebyś przeczytał , co napisałam o nich wcześniej- bo w przeciwieństwie do pozostałych iglastych sosny zrzucają igły ! Co nie znaczy, że odradzam, po prostu sadząc sosny trzeba mieć świadomość dodatkowej pracy... Ale chyba warto . Pozdrawiam E.
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

WIADOMOŚĆ DLA ANETY : Na 90% wiem co to za pnącze, którego nazwy nie znałam. Sugerowałaś,że to - Sanderi, chyba jednak jest to Sundavilla. :?:To informacja od Ani/Amlos/ a zdjęcie dokładnie ?takiego pnącza jest na http://fotogalerie.pl. Obrazek
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Prośba : kto z Was ma, uprawia, gunnerę olbrzymią ? Chciałabym się dowiedzieć jak się ją rozmnaża i czy potrzebuje jakichś wyjątkowych warunków ? E
dachasia
50p
50p
Posty: 81
Od: 5 paź 2006, o 21:44
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Ewelino na tej stron ie masz opis uprawy gunery olbrzymiej
http://www.ogrody.cvd.pl/pliki/byliny.html
Pozdrowienia Nina
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Dziękuję za podpowiedz, już poczytałam i trochę wiem. Dalej będę się dokształcać , gdy zdobędę sadzonkę lub nasiona, bo gunnera bardzo mi sie podoba/ mam nawet wymyślone dla niej miejsce :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”