Moja skromna działka i przeprowadzka Ada-kj

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Moja skromna działka i przeprowadzka Ada-kj

Post »

Witaj Krysiu mam nadzieję że to już koniec tych mroźnych nocy i będziemy mogli przestać się martwić .

Na poprzedniej stronie na zdj 1 masz tulipan ,ja tez takie zamówiłam 3 i nie widzę żadnego , jakieś oszustwo było .Choć jeden jest jeszcze w pąku może to ten dziwaczek , ale tam powinny być 3 sztuki .

Genia
Monia68
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11672
Od: 25 wrz 2007, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja skromna działka i przeprowadzka Ada-kj

Post »

Aduś, śliczny ten tulipan na pierwszym zdjęciu :)
Udanego weekendu ;:196 ;:3
Serdecznie pozdrawiam, Monika
AFRYKA
Mój ogród.
Awatar użytkownika
basjak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5036
Od: 20 wrz 2009, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moja skromna działka i przeprowadzka Ada-kj

Post »

Krysiu, też mam tulipany Ice Cream i wciąż z ciekawościa na nie spoglądam. Zatrzymały się w fazie, takiej na Twojej fotce :roll: a może taka ich uroda i więcej się nie rozwiną?
Czekam na Twoją trawkę, jak się sprawdzi to pewnie skopiuję, bo u mnie środek ścieżek wydeptany, a po bokach wala się olbrzymie trawsko z przeróżnymi vchwaściskami. Jak sobie pomyslę o koszeniu, to mi się słabo robi (mimo, że mam elektyczne nożyce).
Pozdrawiam mile - Basia
Balinki
Awatar użytkownika
ada.kj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5077
Od: 2 gru 2008, o 12:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moja skromna działka i przeprowadzka Ada-kj

Post »

Witam wieczorkiem po pięknym słonecznym dniu. Wreszcie zimno się skończyło i liczę, że słoneczko zagości na dłużej. Początkowo po pierwszych oględzinach wyglądało, że roślinki z nawrotu zimy wyszły bezproblemowo, jednak okazuje się, że trochę strat jest. Dostały niektóre lilie, podmarzł pieris, nie mówię o położonych wieczornikach, które już chcą kwitnąć. Nie wiadomo jeszcze jak będzie z owocami, ale większość drzew kończyła kwitnienie, więc większych strat chyba nie będzie. W ostatnich dniach kończyłam sadzenie ostatniego rzutu roślin przywiezionych ze starej działki, więc przeprowadzkę mam już za sobą. Teraz tylko trzeba znaleźć odpowiedniego kupca. Przy ostatniej bytności na starej działce lekko się podłamałam - większość bylin, krzewów które zostawiłam ewentualnemu następcy zostały bezczelnie wykopane. Co można było ukraść zostało wykopane. Dobrze, że nie dobrano się do powojników, których kilka zostało i na których najbardziej mi zależało. Przepiękne duże krzaki piwonii, które zostawiłam siedzą u sąsiada naprzeciwko. Codziennie dziękuję wszystkim, a szczególnie Mariolce, którzy mnie namówili na zmianę działki. Dobrze, że ta sytuacja już mnie nie dotyczy. Ponieważ przeprowadzka została zakończona, to od jutra zapraszam do nowego wątku. Jeszcze kilka dzisiejszych zdjęć.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miłko. Każdy z nas czeka na ciepłe noce, ale w mieście w blokowisku w którym mieszkam to słowika raczej nie usłyszę. Powoli dojrzewam do tematu rzucenia palenia, ale dopiero o tym myślę. :D

Geniu. Jakoś drugi sezon mam ten tulipan Ice Cream. Jest on takim cudakiem, ale kwitnie bardzo długo. Mroźnych nocy w najbliższym czasie nie zapowiadają i dobrze, gdyż tego zimna było już w tym roku wystarczająco.

Moniu. Dziękuję. Mam nadzieję, że Ty również miło go spędziłaś.

Basiu. Ten tulipan ma taką urodę - do końca się nie rozwija i w takiej postaci jest dwa do trzech tygodni. U mnie to już praktycznie ostatni. Jeszcze niektóre kwitną, ale zaczynają się już robić brzydkie. Basiu. Wstrzymałam się trochę z sianiem trawy, dopiero w następnym tygodniu planuję. Później zobaczymy jak to będzie. A jaką masz trawę zasianą - może to od tego zależy, żeby się nie wydeptywała - ja specjalnie na ścieżki kupiłam trawę sportową Barenburg i podobno im bardziej ją się depcze to robi się ładniejsza, a jak będzie to zobaczymy. :D
Co my wiemy to tylko kropelka. Czego nie wiemy to cały ocean.
Pozdrawiam cieplutko Ada vel Krysia
Księżycowe rabatki u Adki adolinki
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moja skromna działka i przeprowadzka Ada-kj

Post »

KRYSIU no to straty też u Ciebie po zimnych nocach i dniach ale pięknie kwitnie bożykwiat i azalie . Zeby to było tak łatwo z tym rzuceniem ;:224 to już niejeden zrobiłby to wcześniej ;:196 . Czytam ,że zamykasz wątek ciekwe jaki będzie miał tytuło nowy
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Moja skromna działka i przeprowadzka Ada-kj

Post »

Liliowiec juz kwitnie u Ciebie?
Aż musiałam usiąść, moje jeszcze nawet pąków nie mają :shock:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”