W rodzinnym ogrodzie

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jojola
500p
500p
Posty: 656
Od: 21 lip 2010, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

W rodzinnym ogrodzie

Post »

już od jakiegoś czasu podczytywalam sobie to Forum, jednak sama obawiałam się zarejestrować... że i tak mam sporo obowiazków, że zawsze na coś brakuje mi czasu, ...
Ale los chciał abym została chwilowo "uziemiona" [a raczej powinnam napisać "udomiona"] więc coraz częściej i na dłużej wchodziłam na Forum. i dojrzałam aby wreszcie znaleść się tutaj.
Pozdrawiam serdecznie, Jola
W rodzinnym ogrodzie
Awatar użytkownika
stasia109
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4312
Od: 7 lip 2008, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Re: W rodzinnym ogrodzie

Post »

Jolciu, witamy Cię bardzo serdecznie wśród grona napaleńców ogrodowych ;:3 .
Zawsze przyjemniej, jak jest nas więcej ;:4 . Cieszy mnie, że dołączyłaś do naszego grona. Opisz nam swoje poczynania w ogródku, pamiętaj, że to spełnianie swoich marzeń ogrodowych daje niesamowitą przyjemność i radochę :heja . Tym bardziej, że możemy "pogadać" z ogrodnikami z krwi, kości i miłości. Powymieniać poglądy, doradzić się ;:132 , pośmiać :;230 i czasami posmucić ;:145 . Razem jest raźniej i lżej na duszy ;:199 . Pokaż też nam swój ogródek, rośliny.... my zawsze jesteśmy ciekawi ;:162 a ja lubię podglądać :shock: i zrzynać ;:136 ;:63 ;:137 .
No to na razie, czekam na Twój dalszy ciąg. Pozdrawiam, pa :wit
Adresy do moich wątków
Zwierzęta też odczuwają głód, pragnienie, ból, strach... i to już powód by nie zadawać im cierpienia i krzywdy.
Awatar użytkownika
Jojola
500p
500p
Posty: 656
Od: 21 lip 2010, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: W rodzinnym ogrodzie

Post »

bardzo się cieszę że mnie odwiedziliście ;:138 .
a ogród... ogród istnieje od bardzo dawna, bo niektóre dzrzewa sadzili jeszcze moi dziadkowie. potem odziedziczyli ogród moi rodzice i wtedy była tu istna dzungla. mnóstwo drzew owocowych, krzaków i warzyw. i malutki ogródek kwiatowy mojej mamy. w pewnym momencie rodzice postanowili postawić dom. budowa ciągnęła się przez lata i wtedy większość roślin została wycieta lub zniszczona. ogród został zapuszczony, rozrosły się chwasty i niestety perz. później wprowadziłam się ja wraz z rodziną i stałam się szczęśliwą posiadaczką kawałka ziemi. cdn...
a teraz idę zrobic kilka zdjęć
Pozdrawiam serdecznie, Jola
W rodzinnym ogrodzie
Awatar użytkownika
stasia109
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4312
Od: 7 lip 2008, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Re: W rodzinnym ogrodzie

Post »

Jolciu, czekam, czekam niecierpliwie. Uważaj na żar z nieba. ;:167
Adresy do moich wątków
Zwierzęta też odczuwają głód, pragnienie, ból, strach... i to już powód by nie zadawać im cierpienia i krzywdy.
Awatar użytkownika
Dzialeczka
500p
500p
Posty: 595
Od: 28 kwie 2010, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toronto

Re: W rodzinnym ogrodzie

Post »

Witaj, Jolu :wit

Coś mi się zdaje, że będę Cię podglądać... Jestem ciekawa i Twojego ogródka i Twoich ogrodowo-życiowych historii. A że zaczynasz dopiero swój wątek, tym bardziej mi się podoba, bo będę mogła podpatrzeć, jak się rozwija... Ja też mam mały, niemowlęcy ogródek i na razie nie dość odwagi, żeby zacząć swoją historię na tym forum :oops: .

Pozdrawiam serdecznie ;:167 i trzymam kciuki :uszy
Pozdrawiam,
joanna
Działeczka w cieniu dębu - Zapraszam!
Monia68
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11672
Od: 25 wrz 2007, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: W rodzinnym ogrodzie

Post »

Witaj, Jolu, na forum :D
Zaintrygował mnie Twój opis ogrodu, zwłaszcza ten fragment dotyczący starych drzew- czekam na zdjęcia :)

Dzialeczko, mieszkasz w tak pięknym miejscu i na pewno masz dużo ciekawych spostrzeżeń o życiu za oceanem :) Jestem pewna, że wiele osób z zainteresowaniem będzie śledzić etapy powstawania ogrodu i czytać o codzienności "tam"!! Zachęcam więc do założenia własnego wątku :D
Serdecznie pozdrawiam, Monika
AFRYKA
Mój ogród.
Awatar użytkownika
Dzialeczka
500p
500p
Posty: 595
Od: 28 kwie 2010, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toronto

Re: W rodzinnym ogrodzie

Post »

Moniu, dzięki za słowa zachęty. ;:196 Powoli dojrzewa we mnie idea opisywania na forum moich ogródkowych poczynań, ale to, co robię - w porównaniu z cudownością prezentowanych tu ogrodów - to takie raczkowanie... ;:67 Ale na pewno niedługo spróbuję, bo coś mi się zdaje, że lekcje u specjalistów z polskiego nazewnictwa roślin bardzo by mi się przydały ;:224
Pozdrawiam,
joanna
Działeczka w cieniu dębu - Zapraszam!
Awatar użytkownika
stasia109
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4312
Od: 7 lip 2008, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Re: W rodzinnym ogrodzie

Post »

Zazdroszczę Tobie "starego" ogrodu. Ja mieszkam w starym domu od ok. trzech lat ale niestety ze starych drzew ostało się tylko 1 papierówka, 1 grusza starsza i 1 młodsza i stara brzoskwinia. Bidulki są w okropnym stanie i nie wiem jak je ratować. M najpierw je mocno przerzedził, trochę pomogło, ale i tak są w opłakanym stanie. Jak Ty, Jolu próbujesz ratować swoje stare drzewa, proszę napisz. Może i mnie się przyda Twój sposób ratowania starych drzew.
Pozdrawiam i czekam na c.d.... :wit
Adresy do moich wątków
Zwierzęta też odczuwają głód, pragnienie, ból, strach... i to już powód by nie zadawać im cierpienia i krzywdy.
Awatar użytkownika
grazka24
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 961
Od: 19 maja 2010, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: m.Łódź

Re: W rodzinnym ogrodzie

Post »

Jolu ,ja również witam Cie serdecznie na forum ;:108 i z niecierpliwością czekam na fotki. :uszy
Awatar użytkownika
Jojola
500p
500p
Posty: 656
Od: 21 lip 2010, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: W rodzinnym ogrodzie

Post »

Moi drodzy :wit
ogród ma 1000m*i stoi na nim dom oraz garaż, który w przeszłości był warsztatem, wraz z dużym podjazdem. większość terenu zajmuje trawnik, który najszybciej udało sie założyć. z czasem aby nie było tak pusto zaczęłam sadzić nowe rośliny. wokół tarasu zrobiłam skalniak Obrazek Obrazek
później zaczęliśmy obsadzać granice działki. no i pojawiły się pierwsze problemy bo małżonek chce tuje a ja wolę kolorowy żywopłot. w efekcie część nasadzeń to tuje a część różne krzewy. istny miszmasz nam powychodził.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam serdecznie, Jola
W rodzinnym ogrodzie
Awatar użytkownika
Jojola
500p
500p
Posty: 656
Od: 21 lip 2010, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: W rodzinnym ogrodzie

Post »

ze starych drzew rosną u mnie trzy jabłonie, 2 śliwy (w tym jedna staruszka), dwie wiśnie, i czereśnia. kilka z nich widać na z zjęciach. Stasiu tak naprawdę to nie wiem czy coś można zrobić aby je radykalnie odmłodzić. ja ograniczam sie do nawożenia azotofoską oraz obcinania tzw. dzików czyli młodych pędów rosnących pionowona jabłoniach(a tak właściwie to cięcie wykonuje mój papcio bo ja "nie zrobię tego dobrze"). jabłonie owocują obficie co drugi rok z tym że owoce nie są specjalnie duże. dwie z nich zaczęły się domładzać i ze środka puściły jakby nowy konar/pień. jutro postaram się to pokazać na zdjeciach. jedna ze śliw (ta starsza) w pniu ma dziuplę w której czasami zakładają gniazdo sikorki. ale ogólnie to nieżle owocuje. z wiśni to obcinam gałązki tylko z jednej, niestety nie podam jej nazwy bo sama nie znam. miałam jeszcze olbrzymią czereśnie niestety dodczas jakiejś burzy pękł konar i zaczęła się rozdzielać na dwie cześci więc trzeba było ją wyciąć. na przedostatnim zdjęcju widać goły plac po jej wycięciu.
Pozdrawiam serdecznie, Jola
W rodzinnym ogrodzie
Awatar użytkownika
Jojola
500p
500p
Posty: 656
Od: 21 lip 2010, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: W rodzinnym ogrodzie

Post »

a oto obiecane zdjecia jabłoni.
Obrazek
a to własnie jest ten pień/konar:
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam serdecznie, Jola
W rodzinnym ogrodzie
Monia68
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11672
Od: 25 wrz 2007, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: W rodzinnym ogrodzie

Post »

Jolu, z przyjemnością obejrzałam wszystkie zdjęcia :) 1000 m to wcale nie tak mało i sporo roślin się zmieści :lol:
Zabawki dzieci czy wnuków? :)
Lubię lilie, ale to tylko małe pocieszenie po rododendronach :lol:
Udanego weekendu :wit
Serdecznie pozdrawiam, Monika
AFRYKA
Mój ogród.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”