Niedoskonały, ale mój :)

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
artam
1000p
1000p
Posty: 3795
Od: 26 paź 2008, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Niedoskonały, ale mój :)

Post »

Och, piękny Twój niedoskonały :) ogród! Pokaż więcej tych niedoskonałości :) Magnolię Susan przycinasz? To już lepiej taras przesuń :;230 A do słabości do liliowców to i ja się przyznaję i dobrze mi z tym :) A Tobie? Zwłaszcza teraz, gdy kwitną?
Awatar użytkownika
LaViol
500p
500p
Posty: 957
Od: 11 lip 2010, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Niedoskonały, ale mój :)

Post »

minismok pisze::wit

Same niedoskonałosci :;230

Faktycznie rabata irysowo- tulipanowa to nieporozumienie ;:108 W lecie najlepiej nakryć ją jedliną i zapomnieć :lol:

Pięknie zestawione widzę liliowce ;:63
Nosz wreszcie ktoś widzi niedoskonałość :;230
Zestawione mówisz? hihihihi
"Żyj prosto. Konsumuj mniej. Myśl więcej...", "Być człowiekiem znaczy: każdego dnia starać się być lepszym."
Aktualny Niedoskonały, ale mój cz.2 :)
Awatar użytkownika
LaViol
500p
500p
Posty: 957
Od: 11 lip 2010, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Niedoskonały, ale mój :)

Post »

igor944 pisze::;230 wchodząc tu pomyślałem , że jakieś opuszczone chaszczowisko zastanę a tu
piękny i zadbany ogród. Takie na cacy to mają nieliczni , który kilka lat dążyli do tego.
A czy nie lepiej cały czas coś zmieniać i ulepszać chociaż zawsze jest coś do roboty. :tan
Rabaty bardzo kolorowe iryski miodzio :lol:
Mnie się przez 15 lat nie udało, a Ty parę lat dajesz? :;230
A chaszczowisko było jeszcze 2 tygodnie temu .... po pas :D
"Żyj prosto. Konsumuj mniej. Myśl więcej...", "Być człowiekiem znaczy: każdego dnia starać się być lepszym."
Aktualny Niedoskonały, ale mój cz.2 :)
Awatar użytkownika
LaViol
500p
500p
Posty: 957
Od: 11 lip 2010, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Niedoskonały, ale mój :)

Post »

artam pisze:Och, piękny Twój niedoskonały :) ogród! Pokaż więcej tych niedoskonałości :) Magnolię Susan przycinasz? To już lepiej taras przesuń :;230 A do słabości do liliowców to i ja się przyznaję i dobrze mi z tym :) A Tobie? Zwłaszcza teraz, gdy kwitną?
Taras przesunę jak pomożesz, bo ja raczej taka słabosilna jestem :D
Mnie też dobrze.... cały rok na ten moment czekam :)
W tym roku robię inwentaryzację, bo niektóre kępy mi się powtarzają, a szukam miejsca na nowe odmiany :D
"Żyj prosto. Konsumuj mniej. Myśl więcej...", "Być człowiekiem znaczy: każdego dnia starać się być lepszym."
Aktualny Niedoskonały, ale mój cz.2 :)
Agapa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1597
Od: 29 maja 2009, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Niedoskonały, ale mój :)

Post »

Jeśli to jest niedoskonały ogród, to ja dziękuję. Chyba, że lubisz tak kokietowac wszystkich
Bo przecież twój ogród jest śliczny w każdym detalu
I poproszę wiecej zdjęć
Pozdrawiam serdecznie - Agnieszka
heliofitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7921
Od: 2 cze 2010, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Niedoskonały, ale mój :)

Post »

:wit taaaak...niedoskonały...to ja jeszcze trochę tych niedoskonałości proszę :shock: :shock: :shock:
Pozdrawiam Iwona
Domowe Ogród
Spis treści
Awatar użytkownika
LaViol
500p
500p
Posty: 957
Od: 11 lip 2010, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Niedoskonały, ale mój :)

Post »

Agapa, Heliofitko Dzięki :)
To nie kokieteria tylko świadomość popełnianych błędów :) Jak mogę staram się ich nie powtarzać, a skutki korygować.
Przecież nikt nie rodzi się mistrzem :)
No i przecież oglądacie to z czego jestem zadowolona, a nie z tego czego nie :)
Zdjęcia z pierwszego postu są sprzed paru dni, następne archiwalne.
To pomysł na jedną rabatę.... zrobiona 3 lata temu. Fiołek trójbarwny robi u mnie za "chwasta",wysiewa się swobodnie i zwykle go nie ruszam, a kwitnie już pierwszym roku. Wymyśliłam, że jak go tam poprzesadzam to zawsze będzie tak się tam wysiewał, z roku na rok coraz bujniej......dołożyłam jeszcze bratki wyciągnięte ze skrzynek, żeby zrobić miejsce kwiatom letnim. Rabatka robiła wrażenie pierwszego roku.... w drugim wyszła kicha :;230
Obrazek

A tu widać dorodnego Sky Rocketa, którego już nie ma. Sądziłam, że zbrązowiałe gałązki to wynik mrozu, a nie choroby.... a potem już było za późno :(
Obrazek
A to tegoroczny maj...... śnieżna zima, mokra wiosna, dwa dni pod rząd burze, zamknięty odpływ z rowów melioracyjnych i działka z iłem na gł. 40-70cm.....efekt: "Dom nad Rozlewiskiem" ;)
Na szczęście tylko pół dnia :)
Obrazek
Obrazek
"Żyj prosto. Konsumuj mniej. Myśl więcej...", "Być człowiekiem znaczy: każdego dnia starać się być lepszym."
Aktualny Niedoskonały, ale mój cz.2 :)
Agapa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1597
Od: 29 maja 2009, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Niedoskonały, ale mój :)

Post »

Oj roztopy niefajne. Mam nadziekję, ze nie odczułaś dotkliwych skutków dłuższych i krótszych powodzi
A rabaty i tak super
Pozdrawiam serdecznie - Agnieszka
Awatar użytkownika
LaViol
500p
500p
Posty: 957
Od: 11 lip 2010, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Niedoskonały, ale mój :)

Post »

:)
Poza rowami melioracyjnymi nie ma mnie co zalać, a tak nieszczęśliwy splot okoliczności zdarzył się po raz pierwszy i mam nadzieję, że nieprędko powtórzy.
Skończyło się na 20 cm wody w garażu, ale tam niewiele było na podłodze, więc praktycznie bez strat, a ściany wyschły szybko :)
Więcej szkód robi suczka obecna na zdjęciu. Ogród mogę zamknąć, ale od frontu, ganiając z psami sąsiadów wydeptała hosty i
runiankę, "powycierała" tuje. Obok kwitnącego na różowo rh (zdjęcie z wodą) są też 2 inne. Były mniejsze, ale teraz na zdjęciu nie widać ich wcale, bo zimą, leżąc na górce śniegu opitoliła wszystko co ze śniegu wystawało :;230
"Żyj prosto. Konsumuj mniej. Myśl więcej...", "Być człowiekiem znaczy: każdego dnia starać się być lepszym."
Aktualny Niedoskonały, ale mój cz.2 :)
heliofitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7921
Od: 2 cze 2010, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Niedoskonały, ale mój :)

Post »

kiedy za oknem skwar, a roślinki w ogrodzie już ledwie zipią, to chciałoby się zabrać trochę tej nadwyżki wody...całe szczęście, że obyło się bez większych strat, i że był to tylko incydent.

Piesek śliczny i jak słyszę "rozrywkowy" :D oj, wiem ja coś na temat piesków w ogrodzie ;:108 nie mniej, co znaczy strata jednego kwiatka, kiedy ma się przy boku takiego przyjaciela :D

zainteresowała mnie twoja wzmianka o jałowcu Skyrocket. Mój również po zimie wygląda nieciekawie, ale położyłam to na karb minionej zimy :( teraz zaczynam się martwić, czy to tylko na pewno działanie mrozu :?: czy możesz napisać troszeczkę więcej na ten temat :D pozdrawiam
Pozdrawiam Iwona
Domowe Ogród
Spis treści
maryla73ab
1000p
1000p
Posty: 3139
Od: 26 sie 2008, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Niedoskonały, ale mój :)

Post »

Witam posiadaczkę niedoskonałego ogrodu...Twój ogród jest piękny,pomimo błędów jakie każdy z nas popełnia,u mnie na pierwszy rzut oka takie błędy widać...piękne dorodne liliowce,irysy i strasznie podoba mi się rabatka z fiołkami... ;:138
pozdrawiam Maryla...

Moje wątki
Awatar użytkownika
LaViol
500p
500p
Posty: 957
Od: 11 lip 2010, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Niedoskonały, ale mój :)

Post »

heliofitko
Zaczęło się "płowienia" końcówek pędów, które zauważyłam wiosną, stąd myślałam, że najpóźniejsze przyrosty przemarzły zimą. Niestety nie przyłożyłam do tego należytej uwagi, a to zaczęło posuwać się dalej na pędach. I tak straciłam w sumie 3 około 4 metrowe Sky Rockety :(
W tym roku sąsiad mi się poskarżył, że też musi je wyciąć. I w okolicy też widziałam je z podobnymi objawami.
Słyszałam, że to jakiś grzyb atakuje, ale nie wiem jaki. Na pewno znajdą się na forum osoby, które będą wiedzieć czym zrobić oprysk :)

Marylo witaj i dziękuję :)
Ogród ma naście lat, więc miałam czas, żeby pewne rzeczy poprawić. Aczkolwiek już widzę, że najmłodsze 3-letnie rabaty wymagają poprawek :;230
No i te pięknie kwitnące irysy.... niestety wymieszałam je z tulipanami, a one nawzajem się nie lubią i w tym roku powinnam je wykopać i rozdzielić, bo tylko jeden irys zakwitł :(
"Żyj prosto. Konsumuj mniej. Myśl więcej...", "Być człowiekiem znaczy: każdego dnia starać się być lepszym."
Aktualny Niedoskonały, ale mój cz.2 :)
Awatar użytkownika
artam
1000p
1000p
Posty: 3795
Od: 26 paź 2008, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Niedoskonały, ale mój :)

Post »

Ale rabatka bratkowa w pierwszym roku robiła wrażenie i to zapamiętać należy... Oj coś za bardzo skupiasz się na tych niepowodzeniach, zamiast na sukcesach - liliowce dorodne widzę! :D Każdy z nas ma jakieś wpadki, coś przesadza, przerabia, wieczne tworzenie, o to chodzi!
A Ty aż na studia poszłaś ogrodnicze, o to teraz będziemy tu korzystać z Twojej świeżej wiedzy :D
Ale miałaś zalew przed domem... Dobrze, że chwilowy... A pies- szkodnik :) jaki zdziwiony...Nie wierzy w to, co widzi...
I jeszcze jedno, w zasadzie się domyślam...ale jak masz na imię? :)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”