Działka korzo_m cz. 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Działka korzo_m cz. 3

Post »

Kontynuuję w tym temacie wątek mojego ogrodu. Zapraszam ;:138
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Działka korzo_m cz. 3

Post »

Witaj w nowej części

Obrazek
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Działka korzo_m cz. 3

Post »

Gieniu miło mi będzie Was gościć w moim skromnym ogródku :wit Zapraszam serdecznie, po południu postaram się wkleić kilka zdjęć przypominajacych lato ;:3
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
HalinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9423
Od: 12 paź 2008, o 11:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Działka korzo_m cz. 3

Post »

Dorotko ;:167 wpadłam przywitać się w nowym wątku :wit


Obrazek

Bardzo pięknie zakończyłaś poprzedni wątek, a zaczęłaś nowy ;:138 ;:138 ;:138
Cieplutko pozdrawiam, Halina ;:194
W moim ogródeczku :wink: HalinaK-linki :D
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Działka korzo_m cz. 3

Post »

Kilka wspomnień z pierwszych nasadzeń, tak działka wyglądała w kwietniu, po przeprowadzce roślin ze starej działki na nową
Obrazek Obrazek
Obrazek
warzywnik
Obrazek
Pierwsza powstała rabatka hostowa pod starą jabłonką, wymaga ona jeszcze wiele pracy, muszę ją powiększyć i dać obrzeże
Obrazek Obrazek
Obrazek

Halinko Witam :wit serdecznie, dziękuję za miłe słowa ;:196. Na razie postanowiłam przedstawić kilka zdjęć z moich początków na piaskowej ,zachwaszcznej ziemii :P
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
HalinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9423
Od: 12 paź 2008, o 11:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Działka korzo_m cz. 3

Post »

Dorotko ;:167 WOW widzę, że z Ciebie baaardzo wielki pracuś, wszystko takie dopieszczone ... moje gratulacje ;:138 ;:138 ;:138

A, co to za roślinka, na pierwszym planie, za trzmielinką, taka popielata :?:

Obrazek
Cieplutko pozdrawiam, Halina ;:194
W moim ogródeczku :wink: HalinaK-linki :D
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Działka korzo_m cz. 3

Post »

Pięknie zaczęłaś swój nowy wątek ;:138

Ogród choć młody, to bardzo dopieszczony. Już jest pięknie więc co to będzie za kilka lat .... :P
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Działka korzo_m cz. 3

Post »

Dorotko , ale masz sporo pięknych host . wiosną ta rabata będzie wyglądała imponująco .

Piękne zdjęcie orlika wkleiła Halinka .
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Działka korzo_m cz. 3

Post »

Miło mi ,że zaglądacie do nowego wątku

Halinko ja jestem pracohliczką :twisted: , a jeszcze jak mam jakiś cel to nie odpuszczam. Te rabatki sama wykonałam bez pomocy moich chłopców, narobiłam się jak głupi osioł, na szczęście efekty były szybko widoczne, roślinki same mnie zaskoczyły chęcią życia.
Te popielate liście to szałwia mszkatołowa, dwa lata temu dostałam sadzonki od naszego forumowicza Józefa. Jeszcze mi nie zakwitła, ale może na przyszły rok pokaże swoje kwiaty.

Wiolu oj dopieszczam go bardzo, to takie moje kolejne dziecko. Chodzę rozmawiam z roślikami, zastanawiam się czy te moje objawy już nie nadają się na jakąś terapię :;230 Teraz już lepiej to wygląda, teren jest ogrodzony siatką , przynajmniej widać gdzie jest koniec naszej części. Jeszcze wizerunek całości psuje mi droga wjazdowa, ale na jej wykonanie przyjdzie czekać kilka lat. Zdjęcia tak staram się robić,aby tego nieciekawego miejsca nie było widać, nie zawsze mi się to udaje :(
A za kilka lat to pewnie będzie za duży gąszcz i będę zmniejszała trawniki, bo roślinek to szkoda mi wyrzucać, taki ze mnie chomiczek :lol:

Gieniu hosty to moja kolejna zachcianka podpatrzona na forum, kupowałam je przez dwa lata w cebulach pl. Dostałam też sadzonki od Gabrysi, Anulki, Kogry i Karolci. A jeszcze dwa lata temu na działce miałam tylko dwie odmiany, te najbardziej pospolite.
Hosty przez ten czas pięknie się rozrosły, tego roku też były ładne do gradobicia, póżniej już nie odyskały swojego świetnego wyglądu. Na wiosnę tę rabatkę muszę lekko poprawić , chyba ją trochę powiększę, no i zabezpieczę brzegi , bo tawa zwłaszcza nieproszony perz na nią wchodził.
Masz rację cudny, taki niespotykany o pełnych kwiatach orlik Halinka wkleiła.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
maakita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 17 maja 2007, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Krakowem

Re: Działka korzo_m cz. 3

Post »

Dorotko, pewnie się powtarzam, ale ile razy do Ciebie zaglądam, tyle razy nie mogę się nadziwić, że tyle zrobiłaś w tak krótkim czasie, zazdroszczę Ci, bo ja moim ogrodem walczę już trzeci rok i końca nie widać :? . Jeszcze ten psikus meteorologiczny w tym roku.....
Zrobiłaś też piękne podsumowanie swojej działalności ogrodniczej, cieszę się, że mogę korzystać z doświadczenia takich osób jak Ty. Mam nadzieję, że w końcu uda nam się spotkać na jakimś spotkaniu forumowiczów z Małopolski.
pozdrawiam Magda

Na wsi u maakity
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Działka korzo_m cz. 3

Post »

Magda wiesz ja sama nie mogę uwierzyć ,że tyle zdołałam zrobić, cieszy mnie to bardzo :tan :tan :tan Ty też dasz radę, teraz masz inne ważniejsze obowiązki- dzieci. Mój syn już tak mojej opieki nie potrzebuje, wręcz jest na etapie odganiania się od czułości i nadopiekuńczości matki. Chłopak ma już 20 lat, ja przy moim wzroście 170cm przy nim wyglądam jak karzełek, syn ma 198cm.
Dla Twojego ogrodu też przyjdzie odpowiednia pora, ja jak go oglądam podoba mi się już bardzo taki jaki jest :P
Ja nie jestem tak doświadczoną ogrodniczką , jeszcze daleko mi do wiedzy i umiejętności innych. Ale cieszy mnie jak mogę być pomocna.
Myślę ,że będziemy miały okazję się spotkać. Organizując spotkanie zrobiliśmy błąd, że nie poszliśmy przykładem forumowiczów z Wrocławia. Trzeba to ogłosić w odpowiednim wątku. A my z Agnieszką -Agaxkub pisałyśmy do osób ,które znamy na pw. Człowiek uczy się na własnych błędach.
Ja wszystkich chętnych do odwiedzenia mojego ogródka w realu zapraszam serdecznie, zawsze liczę na rady i podpowiedzi.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12942
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Działka korzo_m cz. 3

Post »

Dorotko widzę masz młodą robinię czy tak? piękne ostróżki tak broniłam sie przed hostami a teraz już się rozglądam fantastyczny wygląd, śliczny ogród
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
HalinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9423
Od: 12 paź 2008, o 11:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Działka korzo_m cz. 3

Post »

Dorotko ;:167 dziękuję za wyjaśnienie ;:180

Szałwie muszkatołową mam ;:138 ... dostałam w tym roku dwie małe sadzoneczki od Basi - BarWo :tan Mam nadzieję, że w przyszłym roku zakwitną, bo bardzo mi się podobają :D
A tak w ogóle, to uwielbiam wszystkie szałwie :D
Cieplutko pozdrawiam, Halina ;:194
W moim ogródeczku :wink: HalinaK-linki :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”