Ogródek ? najpierw balkonowy, potem pełnowartościowy.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12098
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Ogródek ? najpierw balkonowy, potem pełnowartościowy.

Post »

*** EDIT 25.09.2011 ***
Jako że fotki z imageshacka po jakimś czasie znikają, pozwolę sobie w ramach tej edycji posta dodać linka do galerii, gdzie fotki zniknąć nie powinny
Balkon 2009
Balkon 2010
Balkon 2011
*** koniec edycji ***


No cóż? Pewnie powinienem zamieścić ten wątek w sekcji forum ?Rośliny w DOMU na balkonie i tarasie?, sęk w tym, że chyba brakuje tam odpowiedniego podforum (wszystkie są o roślinach doniczkowych, domowych)... A ja mój balkon traktuję jako namiastkę ogrodu, który być może będę miał w przyszłości i o którym marzę.

Zamiast przywitania (bo to ? nie licząc kilku pytań o wilce ? mój debiut na forum), kilka fotek z mojego zeszłorocznego balkonu (był to mój debiut w sztuce ogrodnictwa, czy raczej balkonnictwa).

Lewkonia długopłatkowa, znana szerzej jako maciejka (Matthiola longipetala). Polecam wszystkim ?balkonnikom? ? kwitnie bardzo wcześnie (w dwa miesiące od wysiania), bardzo długo i obficie (u mnie kwitła od maja do sierpnia), a do tego wieczorami przepięknie pachnie. Przywabia trzmiele.
Obrazek

Aksamitki (Tagetes patula) chyba nikomu przedstawiać nie trzeba...
Obrazek Obrazek

Groszek pachnący (Lathyrus odoratus) również mogę wszystkim polecić. Kwitnie przez ponad dwa miesiące, a ponadto ślicznie pachnie. Do tego nie imają się go żadne szkodniki.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek

Kolejną rośliną, którą chciałbym pokazać jest powój trójbarwny (Convolvulus tricolor). Jest to bodaj najpiękniejsza roślina, jaką miałem w zeszłym roku na balkonie, niestety wygląda na to, że mszyce całkowicie podzielały moją opinię. W związku z powyższym nadaje się do polecenia jedynie tym, którzy dysponują całym arsenałem środków przeciw mszycom...
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
ObrazekObrazek


A oto i ostróżka letnia (Delphinium ajacis). Piękna, ale kwitnie zaledwie dwa tygodnie...
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Teraz czas na werbenę ogrodową (Verbena x hybrida). Również nadaje się do polecenia każdemu ? niezwykle wytrzymała, nie imają się jej żadne choroby, pięknie pachnie, a do tego kwitnie do pierwszych przymrozków.
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek

A na koniec ? lwia paszcza (Antirrhinium majus)...
Obrazek


Pozdrawiam!
LOKI
x_m-i
---
Posty: 2658
Od: 19 cze 2007, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Balkon Lokiego

Post »

Loki, pomyliłeś trochę działy :wink: Rośliny balkonowe pokazujemy w tym dziale.

Ale rośliny bardzo ładne. Masz super kolorowy balkon, tylko do pozazdroszczenia.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12098
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Balkon Lokiego

Post »

Mutari pisze:Loki, pomyliłeś trochę działy :wink: Rośliny balkonowe pokazujemy w tym dziale.
Tak jak pisałem w poprzednim poście ? zmylił mnie podtytuł tamtego działu: ?rośliny domowe i doniczkowe?... Serdecznie przepraszam za zamieszanie i proszę moderatora o przeniesienie wątku tam gdzie trzeba.
Mutari pisze: Ale rośliny bardzo ładne. Masz super kolorowy balkon, tylko do pozazdroszczenia.
No to czas wkleić trochę fotek tegorocznych.

Na początek to, co zakwitło jako pierwsze ? już w połowie marca ? czyli szafran wiosenny (Crocus vernus). Minusem tej rośliny jest to, że otwiera kwiaty tylko wtedy, kiedy jest oświetlana przez intensywne słońce, a także niesamowicie smakuje mszycom. Plusem ? kwitnie jako pierwsza i jest naprawdę prześliczna.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Kolejną rośliną, która kwitła już od końca marca są narcyzy trąbkowe (Narcissus pseudonarcissus). Kwitną długo, są ładne i nie imają się ich żadne szkodniki.
Obrazek

Następne były tulipany (Tulipa sp.). Śliczne. :-D No i z czterech zasadzonych cebulek wypączkowało mi ich ponad dwadzieścia (wykopywałem tydzień temu, bo część nadziemna już zamarła).
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Potem przyszedł czas na łubin (Lupinus polyphyllus). Siany w zeszłym roku, niestety mocno ucierpiał podczas mojego wyjazdu na wakacje, zimę w skrzynce też kiepsko zniósł, więc z mieszanki została jedynie odmiana różowa.
ObrazekObrazek

O lwiej paszczy (Antirrhinium majus) pisałem już w stosownym wątku. Jest to samosiejka, która wykiełkowała w październiku ubiegłego roku i przezimowała w skrzynce.
ObrazekObrazekObrazek

Kolejne samosiejki, które w dodatku wykiełkowały w obfitości, to ostróżka letnia (Delphinium ajacis):
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

A teraz najokazalsze rośliny na moim balkonie ? chabry bławatki (Centaurea cyanus). Mierzą około metra i bardzo przyciągają trzmiele. :-D
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Następne były groszki pachnące (Lathyrus odoratus), których chyba nikomu przedstawiać nie trzeba.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

I wreszcie ostatnia (jak na razie) roślina, która zakwitła na moim balkonie ? mak polny (Papaver rhoeas).
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12098
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Balkon Lokiego

Post »

No to jeszcze trochę fotek. ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12098
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Balkon Lokiego

Post »

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Balkon Lokiego

Post »

Witaj Loki na Twoim balkonie więcej kwiatków niż w niejednym ogrodzie , więc nie ma co się przejmować . Mnie najbardziej podobają się chabry ile Ty masz Ty tych kolorów .
mam fioła na punkcie kolorów w swoim ogrodzie.
Chyba będę to częstym gościem .
Genia :wit
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12098
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Balkon Lokiego

Post »

e-genia pisze:Witaj Loki na Twoim balkonie więcej kwiatków niż w niejednym ogrodzie , więc nie ma co się przejmować.
Niesamowitą radość mi te wszystkie kwiatuszki dają. Co wieczór jak tylko wrócę do domu, pierwsze, co robię, to biegnę na balkon zobaczyć, co nowego zakwitło, co wypuścilo już pąki kwiatowe, co urosło i o ile... :-D

Jak kiedyś dorobimy się z żoną domku z ogrodem (a mam nadzieję, że tak się stanie), to dopiero będzie festiwal barw. :-P
e-genia pisze: Mnie najbardziej podobają się chabry ile Ty masz Ty tych kolorów .
Chodzi o kolory chabrów? Są ciemnoniebieskie, bladoniebieskie z granatowym środkiem, różowe, fioletowe i białe. Wiem, że istnieją także i czerwone, ale akurat w mieszance, którą kupiłem, ich brakowało. Specjalnie dla Ciebie:
Obrazek
e-genia pisze: mam fioła na punkcie kolorów w swoim ogrodzie.
Ja mam tak samo. Dlatego wszystko, co kupuję, to mieszanki różnych barw (no chyba że jeszcze mieszanek nikomu się wyhodować nie udało). I niesamowicie irytuje mnie, gdy się na coś nabiorę, jak na nieszczęsne petunie: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 8#p1639352
e-genia pisze: Chyba będę to częstym gościem .
Genia :wit
A dziękuję. :-D

Pozdrawiam serdecznie!
LOKI


LOKI, Nie musisz kopiować/cytować poprzedni post jeśli zaraz pod nim dopisujesz.
Bardzo to utrudnia czytanie i zaśmieca forum.
Moderator
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Balkon Lokiego

Post »

Witaj Loki! Widzę że mieszkasz na takim "pięknym" blokowisku jak moje ;:112
Ja również na moim balkonie miewam rośliny ogrodowe. Działka daleko od domu - a na balkon można wyjść codziennie :lol:
Śliczne masz rośliny i ogromną ich różnorodność. Szkoda że zdjęcia takie małe. Mnie lepiej ogląda się duży rozmiar, a otwieranie każdego zdjęcia zabiera sporo czasu.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12098
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Balkon Lokiego

Post »

amba19 pisze:Witaj Loki! Widzę że mieszkasz na takim "pięknym" blokowisku jak moje ;:112
Nie jest tak tragicznie, przynajmniej widok z okna mam na zieleń i domki, a nie na inne bloki. :-P
amba19 pisze: Ja również na moim balkonie miewam rośliny ogrodowe. Działka daleko od domu - a na balkon można wyjść codziennie :lol:
Dokładnie. :-P
amba19 pisze: Śliczne masz rośliny i ogromną ich różnorodność.
A dziękuję. :-D
amba19 pisze: Szkoda że zdjęcia takie małe. Mnie lepiej ogląda się duży rozmiar, a otwieranie każdego zdjęcia zabiera sporo czasu.
To chyba kwestia prędkości łącza, bo u mnie otwierają się bardzo szybko...

No to kolejne kilka fotek ? jedna fotka petunii, dwie czarnuszki damasceńskiej i trzy tujałki zatokowej. :-)

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12098
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Balkon Lokiego

Post »

ObrazekObrazekObrazek

Pozdrawiam!
LOKI
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Balkon Lokiego

Post »

Ale masz piękne tujałki!!Zreszta cały Twój balkon jest super :D tyle chabrow to tylko w katalogu widziałam.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12098
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Balkon Lokiego

Post »

Dzięki. :-)

Jako bonus ? dwa niecierpki
ObrazekObrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12098
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Balkon Lokiego

Post »

Parę dni temu zakwitł mi kielisznik zaroślowy (Calystegia sepium)? Ot ? taka namiastka w zamian za wilce, które nijak kwitnąć nie chcą.

Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”