mój świat, w którym zakwita niejeden kwiat

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
evluk
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3675
Od: 16 lis 2008, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: mój świat, w którym zakwita niejeden kwiat

Post »

Tak to sobie, mniej więcej wyobrażałam ;:138
Bardzo mi się podoba, i nasadzenia, i koncepcja, i samo wykonanie oczywista też ;:108
Piękny krzew Mojżesza (od Stasi? ;:109 ), i tak ślicznie, naturalnie wyglądają te kępki niebieskich irysów- wszystko razem tworzy fantastyczną całość. 8-)
Jeśli chodzi o powiększenie kolekcji roślinnej u Ciebie- zapraszam na szaberek do mojego ogrodu :wink:
Dzięki za ogrodowe zaproszenie- na pewno skorzystam ;:196
Awatar użytkownika
asiula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 27 mar 2008, o 10:18
Lokalizacja: mazury

Re: mój świat, w którym zakwita niejeden kwiat

Post »

chyba muszę pomyśleć o takiej rabatce wysypanej żwirem :wink:
świetnie wygląda i nie trzeba pielić :lol:
justynaz
200p
200p
Posty: 414
Od: 23 sty 2009, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Re: mój świat, w którym zakwita niejeden kwiat

Post »

To żwirowisko to najładniejsza cześć Twojego ogrodu, moja ulubiona. Jak coś to ja mam nazwy tych funkii, bo ostatnio szukałam, a przecież mamy te same.
Justi
zapraszam do mnie
Ogród nowicjuszki
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: mój świat, w którym zakwita niejeden kwiat

Post »

Dobrze, że pokazałaś nam swój ogród, dzięki temu mogłam przyjść z rewizytą.
Mnie również bardzo podoba się żwirowisko, fajnie wygląda.
Pozwolisz, że będę wpadała do Twojego ogrodu.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
piofigiel
1000p
1000p
Posty: 1495
Od: 11 lis 2009, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: mój świat, w którym zakwita niejeden kwiat

Post »

No nareszcie, spoglądam gdzieś przypadkowo na Twój post, a tu co widzę w podpisie "Mój świat w którym zakwita niejeden kwiat", to bardzo sympatyczne motto wątku, gratulacje, cieszę się że będę mógł wirtualnie wpadać do Twojego ogrodu, a z tego co już pokazałaś będzie warto.
Spodobała mi się granitowa dróżka, przy niej co by nie posadzić, wygląda świetnie. Azalie zachwycające, uwielbiam te rośliny, pięknie Ci kwitną. Bardzo fajnie wygląda żwirowisko, ta wystająca folia pokazuje nam jak należy je urządzić że potrzebny jest podkład aby chwasty szybko nie przerosły przez kamienie. Też będę chciał sobie takie zrobić, chociaż kawałeczek, tylko ten żwirek nie najtańszy. Super irysy, wszyscy lubimy je gościć w ogrodach.
Piękny ten "wróg nr.1 ogrodu", chyba bardzo młody, kiedy spoważnieje przestanie biegać, będzie dostojnie przechadzał się po ogrodzie nie powodując strat, a poza tym to przecież najlepszy przyjaciel człowieka, nie mam jeszcze psa, ale myślę nad tym.
Rudzielec podobny do tego, który często gości w moim ogrodzie, widzę że najchętniej rozgląda się za ptaszkami nie w głowie mu nornice, może Twój ma inne gusta smakowe.

Obrazek

Zauważyłem też warzywnik, interesujący...

Wszystko bardzo mi się podoba, pięknie urządzasz swój ogród, czekam na jakiś widok ogólny.
Samych radości ogrodniczych życzę i lepszej pogody, która podobno tuż, tuż :D

Pozdrawiam Tomek :wit
Awatar użytkownika
lucy09
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3562
Od: 14 sie 2008, o 15:02
Lokalizacja: Łódź

Re: mój świat, w którym zakwita niejeden kwiat

Post »

I ja jestem pod wrażeniem twojego ogrodu. Ładnie wszystko dobrane i wypielęgnowane. Ciekawy pomysł z warzywnikiem. Gratuluje. Kiedyś też zrobię sobie podobny. :heja
Awatar użytkownika
asia0809
1000p
1000p
Posty: 2280
Od: 27 lut 2007, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: mój świat, w którym zakwita niejeden kwiat

Post »

Piękny ten łan irysów ;:63 ;:63 ;:63
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: mój świat, w którym zakwita niejeden kwiat

Post »

Dzięki za fotki żwirowiska - nie zawiodłam się. Jest super! Przepięknie wyglądają kępy traw, kosaćce. Bardzo udane zestawienia roślin. A że myślisz o poprawkach- pokaż mi tu kogoś na forum co jest zadowolony i spoczywa na laurach :;230 Wszyscy byśmy tylko przesadzali, urządzając nowe zakątki.
Lawenda śliczna, gęsta, brawo :D
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2608
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: mój świat, w którym zakwita niejeden kwiat

Post »

Wpadłem z wizyta i od razu szok --- piękne trawy , mówisz że szybko się rozrastają ? -- zawsze lepiej wyciąć niż czekać całe wieki aż podrosną ;:224 żwirowisko bardzo mi się podoba , ja mam część terenu do zagospodarowania , będzie tam zachodzić brama przesuwna i może też tak zrobię , prosto , fajnie i skutecznie .
Super masz jałowiec płożący , pięknie się rozwija - ja mam jeszcze w donicach - niestety pogoda sprzyja tylko nic nie robieniu :;230 niestety ................ pozdrawiam Marek
Awatar użytkownika
kocica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3251
Od: 22 wrz 2007, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pd kraniec Mazowsza pod Kozienicami
Kontakt:

Re: mój świat, w którym zakwita niejeden kwiat

Post »

Piękne, azalie i rh, też kilka z tych odmian. Bardzo ładne żwirowisko, wyjątkowo ładne są te iryski mocno żółte z brązowym. Czy trawa, która miała mieć paski to miskant Zebrinus? Mój Zebrinus w tym roku też nie ma pasków, a ja nie mam pojęcia dlaczego bo przecież rok temu miał. Lawenda - cudna kępa, a jaki zapewne zapach roznosi się jak zakwitnie. U mnie też kiedyś była, ale jakoś tak zaginęła z czasem pewnie z naszej winy niestety.
Moje wątki
Pozdrawiam, Ewa.
justynaz
200p
200p
Posty: 414
Od: 23 sty 2009, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Re: mój świat, w którym zakwita niejeden kwiat

Post »

Nam by się też taki rudzielec przydał. Jutro będzie ładna pogoda, to zrób jeszcze jakieś zdjęcia.
Justi
zapraszam do mnie
Ogród nowicjuszki
Awatar użytkownika
Taratorki
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 29 maja 2010, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: mój świat, w którym zakwita niejeden kwiat

Post »

Piękna lawenda! Jak długo trzeba było czekać na taki efekt?
Awatar użytkownika
renim
500p
500p
Posty: 624
Od: 30 sty 2010, o 16:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: mój świat, w którym zakwita niejeden kwiat

Post »

Witajcie,
Megiga dziękuję za miłe słowa :)

Ewuś trafiłaś odnośnie mojego zaopatrzeniowca, ciągle woła choć dam Ci coś a ja nie mam gdzie sadzić. Tzn. pola Ci u mnie dostatek tylko jest ono porośnięte całkowicie perzem. Jak trochę odperzowię to ruszę w teren po rośliny. :heja

Asia oj na razie nie trzeba, ale nic nie trwa wiecznie i podobno po 5 latach trzeba uzupełniać uszkodzenia i płukać żwir. :;230

Justyna i to Ty mnie zdradziłaś ;:145. A chciałam, żeby myśleli jak ładnie u mnie. ;:223 Chyba będą małe rudzielce to dostaniesz w prezencie :tan

Dorotko dzięki za odwiedziny, ja też śledzę Twoje poczynania

Tomku co robi moja kotka w twoim ogrodzie, jeszcze ją tam nie widzieli. :;230 Dzięki za słowa uznania, brakuje mi w ogrodzie takich wysokich już drzew jak u Ciebie. Muszę trochę poczekać. :) Chorowałam na to żwirowisko od dawna i nie miał być tam gdzie jest. :;230

Taratorki lawenda ma chyba 3 lata, albo 4 lata. Kupiłam nasiona i myślałam, że będzie ładniejsza. Ma niestety zwykłe kwiaty. :)

Czy moi mili zauważyliście cegłę na żwirowisku, mój M. od razu ją zauważył. Tak więc cegła leży tam już 3 lata zapomniałam ją stamtąd zabrać. Służyła do przytrzymania włókniny zanim trafił tam żwirek.

Dziś chcę przedstawić moje barwinki
zwykły zielony - jest go za dużo i zaczyna uciekać ze swojego stanowiska
Obrazek
taki jak zielony tylko w plamki - niestety zielony zaczyna zarastać ten plamisty
Obrazek
ten jest bardzo ładny, dawniej był tylko jeden i wokół niego były bambuski w formie stożka, więc ja te pędy (a są naprawdę długie) przeplatałam i wiązałam czuprynę, wyglądał jak bluszcz, teraz rośnie luźno i wygląda to gorzej
Obrazek
a to mój ubiegłoroczny nabytek
Obrazek
I to tyle na dzisiaj idę do Was na małe co nieco. :heja
pozdrawiam :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”