Mój ogród...Ann-ka72

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Ann-ka72
1000p
1000p
Posty: 1012
Od: 1 paź 2009, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Mój ogród...Ann-ka72

Post »

Witaj Moniu.

Dzięki za radę.Ja również bardziej skłaniam się ku tej opcji, bo przycinanie znacznie obniży krzew, a wolałbym aby był wyższy :wink: Chociaż pewnie jakieś dolne gałązki to utnę.

Moje rh. to nic w porównaniu z Twoimi- a zwłaszcza tym łososiowymi i tym z rumieńcem różowym.Właśnie niedawno oglądałam. Gdzie Ty takie unikaty znajdujesz?

A teściowa- no cóż, każdy "dźwiga swój krzyż" :lol: :lol: :lol:
Ale już mam na nią sposób. :heja :heja :heja

Pozdrawiam.
Ann-ka72
1000p
1000p
Posty: 1012
Od: 1 paź 2009, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Mój ogród...Ann-ka72

Post »

Dzisiaj ok. godz. 17.00 miałam gościa w ogrodzie, zazwyczaj przychodzi do mnie z całą rodzinką wieczorkiem, ale teraz był sam :(

Obrazek

W tym roku różaneczniki jednak słabiej kwitną,niż w latach poprzednich, a wielka szkoda :(
Catarine Van Tol :

Obrazek

Na tego różanecznika jak i na Catarine v.Tol spadła wielka masa śniegu z dachu- śnieg leżał na nich na wysokość 1 m. Myślałam,że niewiele z niego zostało...myliłam się, stracił tylko prawie wszystkie kwiaty i kilka gałązek złamanych skróciłam, przez co ślicznie sie zagęścił :)

Obrazek

Nova Zembla- rozkwitły już wszystkie pączki.

Obrazek
KDanuta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 24 kwie 2008, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: BRZESKO

Re: Mój ogród...Ann-ka72

Post »

Aniu tworzysz piękny ogród, nie kompleksy ale duma powinna
Cię rozsadzać, przecież to raj dla Ciebie i Twoich bliskich, kłopoty
są po to byśmy je pokonywali a ogród by sprawiał radość ;:138 ;:138 ;:138
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój ogród...Ann-ka72

Post »

Aniu, boskie kolory! Zazdroszczę tak udanych różaneczników, azali i magnolii.
Słodki jeżyk, szkoda że sam - mam nadzieję że tylko chwilowo.
Ann-ka72
1000p
1000p
Posty: 1012
Od: 1 paź 2009, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Mój ogród...Ann-ka72

Post »

Danusiu - dziękuje za miłe słowa :) Ja też uważam,że nasze problemy czemuś mają służyć, tylko jeszcze nie doszłam- czemu... :wink: Na pewno szarpią nerwy i wzmacniają nas jednocześnie. I właśnie wśród przyrody można znaleźć ukojenie. Malować ani śpiewać nie potrafię, więc próbuję bawić się w ogrodzie :wink: :wink: Gdyby nie ogród pewnie nie dałabym rady.

Zielona Aniu - kolorki trochę przekłamane, nie są takie żarówiaste. Niestety zaraz przekwitnie wszystko i znowu trzeba czekać do następnej wiosny. Może powinnam zainteresować się innymi roślinami... Na razie od 3 lat jestem oczarowana powojnikami. Zobaczę, czy dam radę zapewnić im odpowiednie warunki.

Kilka fotek:
Roseum Elegans.

Obrazek

Azalia Japońska- na metce było napisane,że Karmesina :lol: :lol: :lol:

Obrazek

Pieris- myślałam,ze nie przetrwał.Trochę zmarznięte czubki przycięłam i żyje!!!

Obrazek

Szafirki- myślałam,że już nie pokażą swoich główek. Pewnie trochę się spóźniły dlatego,że sadziłam je dopiero wiosną :oops: Ale są i kwitną ;:138 ;:138 ;:138

Obrazek

Obrazek

Powojnik Arabella.Przez kilka lat oglądałam go na leżąco i jakoś niespecjalnie się prezentował, w tym roku będzie stojąco-zwisająco :lol: :lol:

Obrazek
Awatar użytkownika
roza333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3866
Od: 4 maja 2010, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie Tarnowskie Góry

Re: Mój ogród...Ann-ka72

Post »

Witaj przyszłam do Ciebie w odwiedziny śliczny ten Twój ogródeczek pozdrawiam
Awatar użytkownika
an-ka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6978
Od: 12 sty 2009, o 21:10
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mój ogród...Ann-ka72

Post »

Piękny ten szpaler różaneczników pośród iglaków.Miałam dokupić różaneczniki w szkólce ale tak zalało,że tam nie można dotrzeć.Bardzo żałuję bo pewnie jak będzie można tam jechać to już one niestety przekwitną.
Klematisy są urocze i zawsze można je gdzieś wkomponować.Ja mam na razie tylko 10 szt.Pozdrawiam
Ann-ka72
1000p
1000p
Posty: 1012
Od: 1 paź 2009, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Mój ogród...Ann-ka72

Post »

An-ka - miło mi ,że zajrzałaś do mnie :) Różaneczniki jeszcze trochę pokwitną, może jak woda opadnie to jeszcze kupisz kwitnące.W mojej okolicy na szczęście nie ma powodzi, ale oglądając telewizję, to mam gęsia skórkę. Nie wiem co bym zrobiła, gdyby i u nas było zalane..... :( :( :( Współczuję wszystkim tym, którzy mieszkają na zalanych terenach. :( :(

Mnie właśnie także zainteresowały powojniki za ich kwiaty...tylko ten uwiąd(to była moja wina-nawoziłam je w pierwszym roku :oops: )-chociaż jak na razie moje 2 szt, które miały uwiąd nie okazują choroby. :tan :tan :tan Policzyłam dokładnie: 5 wielkokwiatowych, 2 bylinowe-Arabella i 3 szt kupione w Biedronce w tym roku-zobaczę jak te biedronkowe sobie poradzą. Na razie rosną- tylko mają takie małe listki...Może Jackmanii tak ma?

Będę musiała poszukać jeszcze jakieś rośliny kwitnące latem, bylin nie chcę bo nie mam czasu żeby ich pilnować-niedopilnowane zarosną wszystko...miałam trochę bylin parę lat temu ale zrezygnowałam,porozdawałam.Pozostały w zasadzie tylko dzwonki karpackie, goździki kropkowane i macierzanka.
x_m-i
---
Posty: 2658
Od: 19 cze 2007, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój ogród...Ann-ka72

Post »

Witaj Anula :wit , trochę dalsza sąsiadko :D Ależ Ty masz ogród :shock: A ten skalniak koło domu jest po prostu rewelacyjny ;:215 Twoje Rh u azalie to balsam dla moich oczu i teraz piszę bardzo poważnie.
Mieć taką działkę to moje marzenie.
Awatar użytkownika
an-ka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6978
Od: 12 sty 2009, o 21:10
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mój ogród...Ann-ka72

Post »

Aniu jednak w sob otę dotarłam do Pisarzowic(słynna szkólka Pudełek,Pudełko) i wróciłam z rhEskimo,Cunningham White,Roseum Elegans ipodobny do Nowej Zembli(zapomniałam nazwy a on trafia do córci ogrodu).Prawie wszystkie różaneczniki jeszcze kwitły więc uciecha dla oczu boska.Koniecznie muszę dokupić i każdemu radzę-azalię Chanel ze względu na zapach.Nie mogłam ruszyć dalej tak przylgnęłam do niej z nosem.Czyli reasumując mamy takie same rh Nową Zemblę iRoseum Elegans.Kupiłam też powojnik i różyczkę rabatową w łososiowym kolorze Amber Hit.Pozdrawiam
Aśka68
500p
500p
Posty: 581
Od: 24 mar 2009, o 18:14
Lokalizacja: kujawsko-pomoskie

Re: Mój ogród...Ann-ka72

Post »

Aniu wpadłam do Ciebie z rewizytą i jestem pod wrażeniem pięknych rh, azalii i magnolii.
Cudnie wyglądają takie duże grupy rh czy azalii.
Ja z azaliami wielkokwiatowymi dopiero debiutuję :D. Nie wiem jak sobie poradzą pod drzewami, gdzie może nie panuje mrok, ale bezpośredniego słońca też nie ma tylko takie rozproszone.
Pozdrawiam i współczuję problemów z teściową
Aśka
Zapraszam
Ann-ka72
1000p
1000p
Posty: 1012
Od: 1 paź 2009, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Mój ogród...Ann-ka72

Post »

Mutari- dzięki za miłe słowa, ale jesteś pewien że Twoim marzeniem jest mieć taką działkę? Piłeś coś wcześniej? :wink: :wink:

An-ka - super że jednak Ci się udało!!! Zakupy też udane, teraz tylko dobre podłoże i można zachwycać sie każdego roku pięknym kwitnieniem :) :) A jaki powojnik kupiłaś?
Poszukam tej azalii Chanel, skoro polecasz :) Ja także wybieram sie na małe zakupy "roślinne", ale jak to zwykle bywa po raz kolejny musiałam odłożyć wyjazd, no i z niektórych roślin muszę zrezygnować- brak funduszy... :evil: :evil:

Asia68- dzięki za miłe słowa.A azalie wielkokw. poobserwujesz, jeśli nie poradzą sobie, to posadzisz na to miejsce hortensje lub różaneczniki, jest taki wybór rośli do miejsca zacienionego, że coś na pewno znajdziesz. Ale myslę,że jednak azalie będą zadowolone :D

Kilka fotek dzisiejszych.

Wierzba japońska.

Obrazek

Szafirki w końcu pokazały się, tylko czy one nie są za bardzo kudłate?Na zdjęciach na forum inaczej wyglądają.Może to deszcze ....

Obrazek

Obrazek

Pytanie do znawców: Powojnik Barbara Dibley- w ubiegłym roku i 2 lata temu miał uwiąd, w tym roku po podsypaniu nadmanganianem potasu jest dobrze, tylko zastanawiają mnie liście takie wzorzyste po tej stronie co był uwiąd... pączków ma dużo, pędów też wypuszcza sporo... Pędy powyżej tych przebarwień są już zdrowe... martwić się tym? Pewnie jeszcze zapytam się w dziale Powojniki.
Obrazek

Obrazek

I mój prezent od znajomego/zaprzyjaźnionego pana.Dostałam wczoraj, rozmawialiśmy tydzień temu tak niezobowiązująco o sadzonkach pióropusznika strusiego i miałam przyjść któregoś dnia po małe roślinki... Wczoraj mi to p.Arek przytaszczył :D :D


Obrazek

Obrazek

No i teraz mam problem, bo muszę coś z tym zrobić,a jeszcze nie mam dobrego pomysłu na taki zacieniony zakątek, miejsce nie przygotowane, a i skalniak koło wierzby jeszcze nie skończony.... te deszcze mnie dobijają. Chyba się upiję z okazji Dnia Dziecka ;:136 ;:136 ;:136

Miłego dnia życzę wszystkim odwiedzającym ;:196
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój ogród...Ann-ka72

Post »

Bardzo ładnie utrzymana wierzba Hakuro Nishiki. A "sadzonka" pióropusznika to faktycznie maleństwo :;230
Ładnie to tak w święto dzieci się upijać ;:7
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”