Mój azyl na ziemi

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Monika76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1434
Od: 10 wrz 2007, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mój azyl na ziemi

Post »

Muszu, ta trawa to mozga trzcinowata.
Oj rozłazi się baaardzo.
U Moniki - cz. 1, cz. 2
Gdy życie ofiaruje Ci cytryny, zrób z nich lemoniadę.
muszu852
1000p
1000p
Posty: 1405
Od: 20 kwie 2010, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój azyl na ziemi

Post »

Moniko dziękuję za pomoc w nazwaniu tego "perzu"
arkandor
500p
500p
Posty: 733
Od: 17 lip 2008, o 10:04
Lokalizacja: śląskie

Re: Mój azyl na ziemi

Post »

Muszu - bardzo ładna ta trawa, na pewno ładniejsza od perzu :wink:, a z tym cyprysikiem bardzo fajnie się komponuje. Super wyglądają też te tulipany na tle świerka Conica, naprawdę klimatycznie.

:wit
"Większą mądrość znajduje się w przyrodzie aniżeli w książkach"
muszu852
1000p
1000p
Posty: 1405
Od: 20 kwie 2010, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój azyl na ziemi

Post »

Moniko a to maje świerczki ....
Obrazek
Świerk biały 'Daisy's White'
Obrazek
Świerk biały 'Conica'

Jak na razie to w małym śiweczku brak igiełek z powody braku słońca w poprzednim miejscu, gdyż było to miejsce zasłonięte przez innego iglaczka...
muszu852
1000p
1000p
Posty: 1405
Od: 20 kwie 2010, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój azyl na ziemi

Post »

A to rzut z balkonu na mój skalniaczek ...
Obrazek
I trochę zieleńca z niego...
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Mój azyl na ziemi

Post »

Piękny iglasty zakątek.
A świerk z tymi białymi końcówkami wygląda przeuroczo. ;:108
Grażyna.
kogro-linki
muszu852
1000p
1000p
Posty: 1405
Od: 20 kwie 2010, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój azyl na ziemi

Post »

Dziękuję za odwiedziny :)
Tak ja bardzo lubie iglaczki, ale moja żonka już chyba ma ich dosyć i nie pozwala mi powiększać mojej kolekcji... :(
Ale za to chce abym miał więcej kwiatószków w ogrodzie... aby zrobić jej przyjemność postanowiłem ożywić tę zieleń w Tym roku a na ile mi wyjdzie to się sami przekonacie ...
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Mój azyl na ziemi

Post »

No to czekam z niecierpliwością na kwiatową rabatkę...... ;:65
Pozdrowienia dla żonki. :wit
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój azyl na ziemi

Post »

Masz bardzo ładny, zadbany ogród. Podobają mi się zestawienia iglaków. A i kolorów kwitnących roślin nie brakuje. Czekam na kolejne odsłony.
Co do projektów- przeraził mnie ten jałowiec 'Pfitzeriana' na pierwszym. Czy wiesz jaki to jest olbrzymi krzew? Zająłby cały ten skalniak i jeszcze by pewnie miejsca brakło. Zdecydowanie nie do ogródka skalnego, chyba że ktoś zakłada wielkie alpinarium.
alinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1801
Od: 16 lut 2010, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kalwaria zebrzydowska

Re: Mój azyl na ziemi

Post »

teraz ja ...oglądnęłam twój ogród bardzo dokładnie ponieważ mówisz że chcesz porady na początek powiem że żona ma rację iglaczków dość twoja konica o której mówisz że nie miała światła jest zjedzona w tych miejscach przez przędziorka musisz prysnąć magusem ...najlepszy .twoje krzewy ten szczególnie bordowy z początku wątku (nie wiem co to )powinien być przycięty bo urosną dwa patyczki i koniec ....twój modrzew nie powinien tak wyglądać bo za chwilę te gałązki u dołu uschną .ta narośl na nim jest jak by ci to określić jak jemioła zabiera składniki, powinna to być forma zwisła choć ci się podoba to za chwilę będzie tylko wzniosła ,masz piękne iglaki dbaj o nie i łącz z kwiatami to gwarancja że się nie znudzą projekt rabaty ogólnie dobry choć wyjdzie jak zwykle "w praniu"
powodzenia i pozdrawiam alina
ogród u stóp klasztoru
muszu852
1000p
1000p
Posty: 1405
Od: 20 kwie 2010, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój azyl na ziemi

Post »

AlinaK
Ten krzew o który mówisz to berberys szczepiony, już w tym roku go przyciołem i się zagęszcza...
A co do tego jałowca To masz rację on na razie rośnie ale jego miejsce docelowe może bedzie inne... wiem ze w formie dorosłej jest on ogromny ...

Dziękuję za radę ze świerkami ale on nie wygląda jakby go coś podrzerało ?? przesadziłem go bo był blisko z thują occidentalis 'smaragd' która w niego właziła i dlatego go eksmitowałem z tamtąd...

Dziękuję za radę i pozdrawiam ..
Ps. a kwiatki w tym roku zasadze dla żonki :)
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11413
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój azyl na ziemi

Post »

Muszu- śliczne są Twoje iglaczki.Myślimy, że iglaki zdobią ogród zimą, ale wiosną, gdy dostają nowych igieł są urocze.Bardzo ładnie wygląda świerk Conika Daisy,s White .Ja swój wcisnęłam między jałowca i zwykłego Conicę i młode przyrosty ma tylko na czubku, a Twój wygląda malowniczo.Gdy dosadzisz kolorowych bylin,będzie jeszcze piękniej. :) :) :)
Awatar użytkownika
Cebulla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1343
Od: 10 lut 2009, o 22:43
Lokalizacja: prawie Wrocław

Re: Mój azyl na ziemi

Post »

Co do dyskusji- ogrody kobiece contra męskie... Nie zależy mi w ogrodzie na kwiatach jako takich. Lubię bawić się zestawieniem form i kolorów, a tu iglaki są nudnawe na większą skalę. Krzewy i byliny daja szersze pole manewru. No i choroby iglaków mnie trochę odstręczają. Świerk Conika bardzo mi sie podoba, ale gdybym miała ciągle chodzić i tropić przędziorki, to :evil: Jeżeli mam w ogrodzie problemy z roślinami, to są to właśnie problemy z iglakami- brązowieją lub wypadają igły, zamierają pędy... Jako kobieta zaraz zaczynam się o nie martwić, a po co mi to? Tak więc u mnie iglaki oszczędnie, raczej jako akcent (o ile o oszczędności można mówić jak się ma dwie sosny, które docelowo będą mieć 25m :roll: )
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”