Między blokami

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
akl62
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2353
Od: 11 cze 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Między blokami

Post »

Witam,
mamy z M i córką spłachetek ziemi, na którym jest dom, podjazdy, skarpa za domem, trawnik i klika rabat. No i skalniaki, 2 jabłonie i leszczyna. Do zaszłego roku był wieeeeeelki orzech włoski, ale się zbył i czeka na spalenie w kominku. Ciągle coś "poprawiam". A potem się okazuje, że nie każda zmiana na lepsze. I nie ma ogrodów bezobsługowych. Ogród jest na dawnym polu, zabudowanym przez osiedle. I sąsiaduje (bez płotu) z ogrodem Teściów. A u Tesciów, poza różnymi różnościami są drzewa owocowe, maliny, porzeczki (liście do ogórków kiszonych), poziomki samosiejki.

Na Forum uwielbiam podgladać cudze ogrody. A ostatnio zachwyciły mnie małe podręczne, grządki z warzywami i ziołami. Przyjemne z pożytecznym.
Wrzucę na Forum trochę zdjęć z tego, co udało nam się zorganizować. Ale równie chętnie oglądam też inne rozwiązania.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Uwielbiam włóczyć sie wirtualnie po ogrodzie Igi i wiejskich ogródkach. A fachowe porady Rossynanta, są jak miodek na moje serce i głowę. Czytam i rozumiem (chyba). Mam nadzieję, że dzięki nim przywrócę do życia nasze zaniedbane jabłonie.
Obrazek
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Między blokami

Post »

Ładnie u Ciebie,witaj :wit Mam nadzieję,że wraz z wiosną będziemy dokładniej poznawać Twój ogród ;:108
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
akl62
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2353
Od: 11 cze 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Między blokami

Post »

Miriam, dziękuję za powitanie.

Wiosna się jednak już zakradła.
Obrazek
Żurawki nieźle przeżyły.
Ognik niestety zmarzł. Obrazek.
akl62
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2353
Od: 11 cze 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Między blokami

Post »

No, nareszcie wiosna jak się patrzy. Tylko jeszcze posprzątać trzeba, ale spieszyłam się, bo irysy właśnie dziś zakwitły.
Obrazek
Awatar użytkownika
atena40
500p
500p
Posty: 967
Od: 3 lut 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Między blokami

Post »

akl62 witaj wśród "zielonozakręconych" :heja . Fajnie, że zdecydowałaś się założyć wątek. Ja też długo zwlekałam z założeniem swojego, podglądałam, przypatrywałam się i podziwiałam ogrody forumków. I nadal uwielbiam spacerować po prezentowanych działeczkach. Tyle pomysłów, fajnych rozwiązań i bezcennych rad można otrzymać. Wpisuję sobie Twój wątek i będę zaglądać :wit
Pozdrawiam, Atena
Mój wiejski bałagan
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Między blokami

Post »

Nie spisuj pochopnie ognika na straty ;:185 .Miałam tak kiedyś,sporo obcięłam a on pięknie odbił ;:oj Ile lat ma Twój i jaki kolor :D ?Lubie ogniki,są nieocenione jesienią,kiedy w ogrodach robi się pustawo :D Co rośnie z obydwu stron,jakieś krzewy widać?Masz już piękną wiosnę ;:108
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
akl62
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2353
Od: 11 cze 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Między blokami

Post »

atena40, właśnie przed chwilą wróciłam z Twojego ogrodu. Choć się nie odzywałam. Oj, zakręcona jesteś, zakręcona ...
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Między blokami

Post »

Witaj akl62 :wit
Do Twojego ogródka trafiłam z wątku kuchennego :D Pięknie przezimowała Ci żurawka, czy wszystkie są w tak świetnym stanie? U mnie kilka wygląda bardzo dobrze, nie widać wcale zimy po nich, ale większość jest słabiutka, wszystkie listeczki do wycięcia, mam nadzieję, ze odbiją....
Awatar użytkownika
atena40
500p
500p
Posty: 967
Od: 3 lut 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Między blokami

Post »

Zaglądaj, serdecznie zapraszam ;:108 Jestem na etapie uczenia się ogrodu. Byłam zatwardziałym mieszczuchem, aż to bęc.... kupiliśmy działkę i każdy weekend tam spędzamy. Już przebieram nogami...bo już piątek tuż..tuż!!! ;:138 Pokaż więcej fotek. To taka frajda oglądać ogrody.
Pozdrawiam, Atena
Mój wiejski bałagan
akl62
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2353
Od: 11 cze 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Między blokami

Post »

Miriam, dzięki za dodanie otuchy z ognikiem. Przed płotem od ulicy rosną trzy kolory. Największy ten ze zdjęcia żółty, średni czerwony i zeszłoroczny pomarańczowy. Pierwszy raz je tak zima potraktowała. Ale, może rzeczywiście dam mu szansę.
Obrazek
To jego zdjęcie z 2009 roku. Nic dziwnego, że mam ochotę płakać.
akl62
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2353
Od: 11 cze 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Między blokami

Post »

AGNESS, żurawki, mimo braku śniegu w większości niezłe.
Miriam, duży ognik ma około 8-10 lat. Na ogniki zwróciłam uwagę u Igi, ale ona narzekała, że przemarzają. U nas dotychczas nie. Przed płotem sadziłam kiedyś różne rośliny, ale od 4 lat co ciekawsze egzemplarze "giną" razem z korzeniami. Bardzo mnie to złości. Ogników na pewno już nikt nie wyrwie. Ale oliwnika i kilku budlei, kolorowych iglaków mi żal. Na szczęście derenie i złotolin się rozrosły.

Pora brać się do roboty, grządka warzywna już przygotowana do siewu. Szkoda, że jest tak sucho, bo śniegu nie było dużo.
Obrazek
akl62
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2353
Od: 11 cze 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Między blokami

Post »

Jest cieszynianka, są zawilce (jeszcze maluśkie, ale są), to już prawdziwa wiosna. Pora przestawiać zegarki.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
zeberka4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6419
Od: 10 sty 2009, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Między blokami

Post »

Bardzo mi się tutaj spodobało więc postanawiam zostać na dłużej ;:108
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”