Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 2

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 32  
Autor Wiadomość
Zielona_Ania
 Tytuł: Re: Tak daleko stąd....
PostNapisane: 24 mar 2010, o 11:40 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Eksperymentuj Asiu i napisz jak te soki z pokrzyw się sprawują. Ja się jakoś nie mogę zebrać do robienia tych gnojówek roślinnych a tyle dobrego o nich słyszałam. Znowu sobie obiecuję że w tym roku zrobię...

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Elizabetka
PostNapisane: 24 mar 2010, o 20:43 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
Witaj Asiu. :D
Świetna robota z tym stołem...a róża wiatrów to piękny motyw...gratuluję pomysłu i pracowitości. ;:138
Niesamowite masz te koron cesarskie.....nie pomyślałam żeby je sadzić do doniczek....a gdzie je przechowywałaś Asiu?
A co do szyszek to może u Was prędzej znajdziesz modrzewiowe.
Słonko zasyłam ;:196 ;:3 i pozdrowienia z mojej zegrodki. :D

carterka
PostNapisane: 25 mar 2010, o 19:48 
500p
500p

1 szt.
Asiu, dobre oko do wynajdywania fajnych rzeczy też trzeba mieć ;).
Więc nie czerwień się, tylko chwal nowymi pomysłami :).
Pozdrówka wiosenne :)

anulka
PostNapisane: 25 mar 2010, o 20:00 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
Asiu fajnie to wszystko urządziłaś ,ale tej pracy to Ci nie zazdroszczę :roll:
Ciekawa jestem ,gdzie kupujesz te wszystkie rosliny?Ja będąc w Irlandii nie mogłam znależc sklepu z roslinami no moze oprócz żurawek i jakis tam skalniaków.Przy Lidlu widziałam bratki i stwierdziłam ,ze w Irlandii rosliny nie są tak popularne ,jak u nas.
Moze w stolicy jest inaczej?

foggia
PostNapisane: 26 mar 2010, o 00:18 
500p
500p
Asiu, pomysłowa i pracowita dziewczyna z Ciebie ;:108 Stolik zapowiada się rewelacyjnie.

Agatra
PostNapisane: 27 mar 2010, o 16:42 
500p
500p

1 szt.
Super ogród, a pomysły rewelacyjne. Już nie mówię, ze chyba podpatrzone u siebie wykorzystam, ale na czekoladowego kosmosa to chyba zachorowałam. I doniczki i oczko genialne. A stół? Co z nim? No niesamowite masz pomysły.
Pozdrawiam serdecznie. I zazdroszczę wiosny. U nas dziś szaro i mokro. Kasia

Alionuszka
PostNapisane: 29 mar 2010, o 22:31 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Asiu zimy u Ciebie w Irlandii to prawdziwe tropiki w porównaniu z naszymi... :wink: :D Wiesz ...oprócz stolika muszę wymozaikować jeszcze futrynę drzwiową ,tak sobie wymyśliłam...Ale to tak a propos :wink:
Gnojówke mieszam co roku,dodaję do niej jeszcze popularne chyba wszędzie ...mlecze(bez nasion),wrotyczu też i czosnek i inne zielska co mi wpadną w ręce... :D Mniej wtedy cuchnie... :uszy

Asiula z wyspy
PostNapisane: 30 mar 2010, o 00:18 
200p
200p

1 szt.
Witam kochani.

Dziękuję za wszystkie pochwały dla stołu, niestety nie zdążyłam go skończyć w weekend. Pokażę jak skończę :D

Elu korony do donic powsadzałam, żeby mieć nad nimi większą kontrole, to znaczy w zeszłym roku mi się pogubiły w gruncie i sama nie wiem czy zapomniałam gdzie posadziłam czy zgniły. Trzymałam je w końcu ogrodu, tam jest dość ciepło bo słońce jak jest to cały dzień się tam opiera. Przez to głównie mam je o miesiąc wcześniej! Chciałam mojej teściowej pokazać, bo tyle o nich opowiadałam a tu wygląda że przekwitną do jej przyjazdu :( bo to za miesiąc.
Ale odkryłam że posadziłam jedną cebulę tuż przy domu gdzie jest zimno i ciemno. To teraz mam takie korony: w 3 stadiach rozwoju,
Obrazek Obrazek Obrazek
może na które się ta moja teściówka załapie ;:138

Carterko ja oko mam i to do głupot. A potem to pomysły na prawo i lewo lecą, tylko kto za to wszytko ma płacić! Teraz mam system "jedna rzecz w tym samym czasie" nawet skutkuje :D

Anulko dziękuję za pochwały. A pracy to było naprawdę dużo. Nawet nie chcę wracać myślami do zeszłego roku! To już za mną! Z roślinkami nie mam większego problemu. Tu w Dublinie i okolicach jest dość sporo dobrych sklepów ogrodniczych. Problem mam jednak z cenami za rośliny. Kiedy wszsytko buduje się od podstaw to trzeba trochę roślin posadzić dla osiągnięcia jako takiego efektu. Dużo mam z nasion i sprowadzonych z Polski.

Kasiu nie martw się wypogodzi się. Za miesiąc bedziecie mieli piękne lato a u nas bedzie przez następne 6 miesięcy szaro, zimno i mokro. Jak co roku. A w czekoladowy kosmos zainwestuj. Trzeba go chronić przed zimnem, i ja nie wiem jeszcze czy mój przeżył ale warto go mieć. Niestety ten kosmos ma niepłodne nasiona i jeszcze nie opracowałam skutecznej metody rozmnażania ale pracuję nad tym.

Nela toż ty się rozpędzasz :heja dawaj mozaikę i na drzwi! Ja jak się na park Guirrell w Barcelonie napatrzyłam to nie mogę się powstrzymać od mozaiki. Następne będą donice i to te na pręcie. Może uda sie jakie fajne wzory wymocić.
Dzięki za gnojówkowe porady, ja to dopiero raczkuje, ale będzie lepiej!

Dobra teraz muszę się trochę wytłumaczyć z zaniedbania mojego własnego wątku. Pracowałam cały tydzień nad meblami ogrodowymi. Dopiero w weekend udało mi się skończyć malować huśtawkę, moją nową zdobycz do ogrodu ;:138 i fotel, który kupiłam sobie jako nagrodę za dobrze wykonaną pracę w ogródku.
przed i po
ObrazekObrazek
bujak był trochę czasochłonny
Od sąsiadki pożyczona maszyna uszyła już dwa siedziska, jeszcze tylko poszewki na poduszki i ujawnie mój nowy zestaw ogrodowy ;:3

Stół niestey musiał czekać trochę na wykończenie. Na razie skończony w 1/4 ale teraz już pójdzie szybko.

Jeszcze tylko parę nowinek wiosennych
Budzi mi się klonik japońskiObrazek
Szafirki białe zakwitną na święta Obrazek
Piwonia wypuściła swoje odlotowe młode pędy, co roku uwielbiam się im przypatrywać!Obrazek
No i to! Moje szalone poziomki już mają kwiatki! Im się tu chyba bardzo podoba, pomimo że owoce nie są takie słodkie jak pamiętam z dzieciństwa, bo słonka brakuje. Obrazek

Ale prognoza na dzisiaj i jutro i pewnie na nastepnych 6 miesiecy: deszcz, bang, bang, bang
Słońca mi trzeba ;:3 ;:3 ;:3

e-genia
PostNapisane: 30 mar 2010, o 07:06 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Witaj Aniu wiosna u Ciebie szaleje u mnie korony dopiero wyszły z ziemi no i cieszy mnie że wyszły , bałam się że już nie będę miała
mam tak ścisłą ziemie ,mimo że ją specjalnie przygotowuje to i tak mi gniją
to samo mam z ismenami .

Genia :wit

Zielona_Ania
PostNapisane: 30 mar 2010, o 07:16 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Asiu, wynagrodziłaś swoją nieobecność wspaniałą prezentacją! Meble świetne - ten bujak jest boski! Do tego jak zawsze pięknie zaprezentowałaś swoje rośliny. Urocza ta donica z szafirkami.
Pogoda pod psem u Ciebie, a ja wyglądam deszczu dla odmiany.

Agatra
PostNapisane: 30 mar 2010, o 07:22 
500p
500p

1 szt.
Popatrz a mnie się Irlandia z zielonymi słonecznymi przestrzeniami kojarzyła.
A z dzieciństwa pamiętam, że rodzice mojej koleżanki poziomki w całkowitym cieniu mieli i były bardzo smaczne. Przynajmniej nam - dzieciom bardzo smakowały.
Wydaje mi się , że tego cosmosa gdzieś u nas widziałam w sklepie. Dziś pojadę sprawdzić.
Miłego dnia życzę. Kasia

DODGERS
PostNapisane: 30 mar 2010, o 07:42 
50p
50p
Świetny ogródek:) Chocolate Cosmos jest genialny, niestety w Polsce jeszcze nie spotkałem. Znam go z Holandii. Z przyjemnością będę zaglądał do Ciebie częściej.
Pozdrawiam :wit

Ania.1
PostNapisane: 30 mar 2010, o 15:02 
500p
500p

0 szt.
Asiu Witaj ;:7
Apropo szopek,to one są tak robione,że szkoda gadać..mój M już musiał drzwi podpiłować bo opadły i nie dało rady otwierać :roll:
Deszcz,deszczem ale zapowiadają śnieg :shock: U mnie dziś w nocy ma padać :shock:
Słyszałam pogłoski,że lato w tym roku ma być wyjątkowo upalne..jakoś nie chce mi się wierzyć :;230

Mebelki ogrodowe super,można wiedzieć gdzie kupiłaś?

Ps.moja teściowa przyjeżdża w lipcu :D To będzie pierwsza jej wizyta w moim ogrodzie :oops:

Pozdrawiam :wit

Asiula z wyspy
PostNapisane: 30 mar 2010, o 18:22 
200p
200p

1 szt.
Nie mogę sie pogodzić z tą pogodą! Pada śnieg i jest około 1 stopnia... Ale będą święta :(

Gieniu widziałam w twoim ogródku że twoje korony jednak przeżyły, to chyba dobrze im przygotowałaś podłoże. Niebawem śmigną w górę tak że nie obejrzysz się a pączki zaczną wychodzić na szczycie :wink: Co do ismen to nie wiem, bo miałam raz w donicy ale wypóściły liście tylko i nie kwitły a potem to chyba zgniły.

Zielona Aniu Dzięki za te ciepłe słowa. Bujak to był mój ulubiony mebel dopóki nie przywiozłam huśtawki. O tyle lepsza bo mam kupę miejsca żeby porozkładać moje książki a jeszcze można się na niej położyć!

Kasiu Irlandia owszem zielona jest.... ale jest za to cena. Bardzo duuuużo deszczu.
Tu jest taki kawała a propos lata: - pamiętasz lato w zeszłym roku?
- aa tak pamiętam, to było w niedzielę?

Adamie Fajnie gościć nową duszyczkę, życzę miłego podglądania :wit A poszukaj tego kosmosu bo już paru forumowiczów powiedziało że jest w miarę dostępny w marketach.

Aniu 1 wiem jaka jest jakość tych szop :evil: dlatego jeszcze jej nie mam. Jeśli już mi zabraknie miejsca to chyba pojadę do tartaku i sama taką sklecę z porządnego drewna. Żadna sztuka... tyle że trzeba wiedzieć ile czego i gdzie przyciąć.
Nie wierz pogłoskom dziewczyno! Tu niema lata :cry: ja się już tak dałam nabrać 3 lata z rzędu. Teraz jak widzę że ulewnie leje za oknem to mówię tylko- o lato przyszło, wcześnie w tym roku... A mebelki to tak: fotelik kupiłam w zeszłym roku w Woodie's DIY a huśtawka jest z drugiej ręki.
Teściowa moja droga będzie zachwycona twoim ogrodem! Nie masz się czego obawiać ;:138

Bogusia 45
PostNapisane: 30 mar 2010, o 19:08 
50p
50p
Witaj Asiu :wit pięknie urządziłaś swój ogródek pomysł z donicami wykorzystam u siebie,a buty miałam w zeszłym roku u siebie znajomi się śmiali że strach u mnie buty ściągać.
Pozwolisz to będę do Ciebie czasami zaglądać.Pozdrawiam

foggia
PostNapisane: 31 mar 2010, o 19:36 
500p
500p
Asiu, czy Ciebie też zasypało? U mnie od wczoraj spadło już ponad 20cm. Makabra :twisted:
4 lata temu, tuż przed wyjazdem do Szkocji, czytałam, że lato trwa tu 3 dni w maju i właśnie się skończyło :D Ja wyjeżdżałam w czerwcu. Tymczasem to moje pierwsze lato tutaj było długie i gorące. Niestety, okazało się, że to było wyjątkowe lato stulecia i już się nie powtórzyło :roll:
Bardzo mi się podobają Twoje mebelki. Ja ostatnio przytargałam od sąsiada stare drewniane łóżeczko dziecinne. :;230 Będę mieć skrzynię na kwiaty.

Asiula z wyspy
PostNapisane: 31 mar 2010, o 23:38 
200p
200p

1 szt.
Bogusiu witaj :wit ciesze sie ze wpadlas.
Z butami to zrob tak: jak bedziesz widziec ze ktos ma jakies ciekawe buty to nie pokazuj mu tej czesci ogodka z bucikowymi doniczkami. Buty znikna- zwal na psa. Przeboleje, zapomni i kupi nowe. A jak znowu cie odwiedzi to dostanie jeden w prezencie, tyle ze od razu z kwiatami, niby w ramach przeprosin :wink:

Mario z ta pogoda to niezle sie narobilo. Popatrz tak bez uprzedzenia! U mnie tylko rano lezal snieg ale i tak jest zimno. A ja banana na dwor wynioslam w niedziele, dobrze ze sprawdzilam prognozy i schowalam go z powrotem do domu.
Ale sie usmialam na te lozeczko, bo dokladnie w zeszly weekend podgladnelam mojego sasiada przez okno co to zrobil nowego bo duzo doniczek mi przez plot przezucil. I co widze, lozeczko rozebrane i przymocowane na plocie zaadoptowane jako dla pnaczy. Fajnie to wyglada, tak schludnie. Zobaczymy jak zniesie warunki atmosferyczne :P

Wczoraj w nocy wialo nieludzko i moja miniszklarenka sie przewrocila. Obciazylam ja w lecie ale teraz bedzie ja trzeba chyba przyspawac!!!! Ja juz nie moge z ta pogoda. Nie moglam patrzec na te zwloki moich swiezonarodzonych dzieci porozsypywanych po betonie :cry: pozbieralam co pod reka i poszlam do pracy rano. Musze sie psychicznie nastawic do stawienia czola tej masakrze. ;:145

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 535 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 32  

Strefa czasowa: UTC + 2

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Iwonka1, korzo_m, Mama Ani, Metello, plocczanka i 60 gości