Ogród Moni cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Alionuszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5766
Od: 16 cze 2009, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z zielonych płuc Śląska

Re: Ogród Moni cz.3

Post »

Moniu miło Ciebie znowu odwiedzić po dłuższej przerwie ,i zobaczyć Twój ogród ,którego kolejne etapy rysują mi się w wyobraźni ...Wielka pergola przy rabatkach różanych jest marzeniem ,którego nie spełnię w swoim ogródku,ale przynajmniej będę mogła u Ciebie się zachwycać i nie tylko nią ... :D
Pozdrawiam Nela
Ogródkowe rozmaitości
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Moni cz.3

Post »

Alionuszka pisze:Moniu miło Ciebie znowu odwiedzić po dłuższej przerwie ,i zobaczyć Twój ogród ,którego kolejne etapy rysują mi się w wyobraźni ...Wielka pergola przy rabatkach różanych jest marzeniem ,którego nie spełnię w swoim ogródku,ale przynajmniej będę mogła u Ciebie się zachwycać i nie tylko nią ... :D
Dziękuję, Alionuszko za miły komentarz i odwiedziny ;:196
Mam ambitne plany również na ten sezon, ale nie wiem, czy wszystko mi się uda zrealizować ;:224 W tamtym roku nie udało nam się w pełni zakończyć tych pergoli, ponieważ wciąż cierpimy na brak czasu - głónie mój mąż, a bez Niego pewnych rzeczy sama nie zrobię :( Liczę na to, że w tym sezonie zakończymy ubiegłoroczne prace. Przede mną z kolei zakończenie brukowania kostki dookoła okrągłej różanki, bo doszłam do połowy i ... wstyd się przyznać, ale tak zostało :oops:
Awatar użytkownika
snowflake
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2748
Od: 6 lut 2009, o 17:12
Lokalizacja: Izabelin

Re: Ogród Moni cz.3

Post »

Monia, ślazówka bardzo ładnie wschodzi. Najlepiej wysiać od razu do gruntu. Można już z w kwietniu ale warto i później.. bo pod koniec sezonu ta wcześnie siana już przekwita i brzydnie... ale ta roślinka na prawdę jest piękna, bardzo ją lubię...

Ale co ja czytam 200 róż... no Kochana... szaleństwo :) Widzę że też masz długą a wąską działkę... ech to tak jak ja i mam wrażenie że dużo trudniej taką działkę zagospodarować...
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25124
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród Moni cz.3

Post »

I tu się z Tobą Alu nie zgodzę. Zobacz jak pięknie to rozwiązała Monia. Przy takiej działce można pięknie ograniczać perspektywę, żeby nie było widocznego ogrodu jak na dłoni, tylko tworzyć zakamarki, które odkrywają się w miarę zwiedzania ogrodu. Bardzo fajny efekt można osiągnąć.
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Ogród Moni cz.3

Post »

U mnie chyba jeszcze węższa -18x60m. :roll: Ale mi się podoba, że daleko się ciągnie ogród - gdyby było jeszcze z 5 m szerzej, dla mnie to byłby ideał :D
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Moni cz.3

Post »

snowflake pisze:Monia, ślazówka bardzo ładnie wschodzi. Najlepiej wysiać od razu do gruntu. Można już z w kwietniu ale warto i później.. bo pod koniec sezonu ta wcześnie siana już przekwita i brzydnie... ale ta roślinka na prawdę jest piękna, bardzo ją lubię...

Ale co ja czytam 200 róż... no Kochana... szaleństwo :) Widzę że też masz długą a wąską działkę... ech to tak jak ja i mam wrażenie że dużo trudniej taką działkę zagospodarować...
Nasza działka to "L" w odbiciu lustrzanym. Przód ma szerokość 36m, długość 40m, a dalej przechodzi w węższy 20m pas, długi na kolejne 80m. Na tej szerszej części stoi dom - węższa to ogród. Całość to 3000m2 działki. Wolałabym bardziej kwadratową, ale ... co poradzić - jest jaka jest i trzeba się tym zadowolić. Wolałabym więcej, jakieś 5000m2, ale na razie nie mamy funduszy, żeby dokupić.
Ze ślazówką mam miłe wspomnienia, bo zawsze mama ją siała w ogródku i kojarzy mi się z beztroskimi latami dzieciństwa. Pamiętam też, że często stała w bukiecikach w wazonie. Była biała i różowa. Ja dzisiaj kupiłam nasionka różowej, bo białej nie było. Wsadzę do gruntu tak, jak piszesz :D Dziękuję za informację ;:180
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Moni cz.3

Post »

Margo2 pisze:I tu się z Tobą Alu nie zgodzę. Zobacz jak pięknie to rozwiązała Monia. Przy takiej działce można pięknie ograniczać perspektywę, żeby nie było widocznego ogrodu jak na dłoni, tylko tworzyć zakamarki, które odkrywają się w miarę zwiedzania ogrodu. Bardzo fajny efekt można osiągnąć.
Właśnie w taki sposób (zakamarkowy) tworzę swój ogród. Wydaje mi się, że przez to będzie ciekawszy :roll: Muszę tylko zaczekać, aż mi się zagęści żywopłot z cisów i urosną roślinki tworzące "kurtyny" :lol:
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Moni cz.3

Post »

dominikams pisze:U mnie chyba jeszcze węższa -18x60m. :roll: Ale mi się podoba, że daleko się ciągnie ogród - gdyby było jeszcze z 5 m szerzej, dla mnie to byłby ideał :D
Tak, u mnie ta węższa część ma 20m, ale za to na całej długości 120m, więc dopiero u mnie lotnisko z pasem startowym :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25124
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród Moni cz.3

Post »

Ale jak to lotnisko będzie wyglądało jak te wszystkie róże zakwitną :roll:
Nie będzie mogła się opędzić od lądujących gości, chętnych na zwiedzenie tego zakątka :;230
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Moni cz.3

Post »

Margo2 pisze:Ale jak to lotnisko będzie wyglądało jak te wszystkie róże zakwitną :roll:
Nie będzie mogła się opędzić od lądujących gości, chętnych na zwiedzenie tego zakątka :;230
To prawda :lol:
Latem lubimy zapraszać gości na naszą działeczkę, zamiast siedzieć w domu, gdzie obecnie mieszkamy. Nie mogę się też doczekać, aż zakończymy budowę i przeprowadzimy się do nowego domku, abym mogła codziennie napawać się widokiem tych pięknych kwiatów. Miałabym też więcej czasu dla swoich roślinek ;:65
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25124
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród Moni cz.3

Post »

Tak. To jest najwspanialsza rzecz jak się mieszka przy swoim ukochanym ogrodzie :tan
Awatar użytkownika
snowflake
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2748
Od: 6 lut 2009, o 17:12
Lokalizacja: Izabelin

Re: Ogród Moni cz.3

Post »

No każdy ma inne preferencje... ja wolałabym kwadratową działkę i otwartą przestrzeń, ale to kwestia upodobań :)
Moniu 3000... kobieto to ogrom terenu... nie grzesz że chcesz 5000, bo większość to ma ok 1000 :? :lol:
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25124
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród Moni cz.3

Post »

Alu, ale trzeba się cieszyć z tego co się ma. Monia sobie bardzo dobrze poradziła ze swoją przestrzenią. Wiadomo,że każdy ma jakieś ale do swoich włości.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”