Ogród Kryski - cz. 4, r.2010

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
bogusia177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5556
Od: 14 wrz 2007, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzislaw Śląski

Re: Ogród Kryski - cz. 4, r.2010

Post »

Witam Krysinko ,byłam w twoim ogrodzie wizytowym ,bardzo ładny ,,cały czas jest piękny ,pomimo pór roku ,, :shock:
ale powiem ci ,że tęskniłam za Tobą ,często myślałam ,jak tam ,co się przydarzyło ,,,,no ale dobrze że jesteś ;:196
Awatar użytkownika
Jadzia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4497
Od: 28 cze 2008, o 17:39
Lokalizacja: Okolice Ełku

Re: Ogród Kryski - cz. 4, r.2010

Post »

Krysiu byłam jeszcze raz i podziwiałam :roll:
Zazdroszczę Hortensji piękne są wszystkie, masz nie złą kolekcję tych piękności oraz róż, Twoje Parzydło jest bardzo duże jak długo je masz.
Krysiu Twój Tamaryszek ( myślę ,że dobrze rozpoznałam :oops: )to bardzo duże drzewo , jestem też ciekawa ile ma lat , i jeszcze coś przykuło moją uwagę czy Ty masz Glicynię :roll: To to drzewko kwitnące na biało :oops:
Bardzo chciałam ją mieć ale niestety u nas chyba nie przetrzyma zimy .
Pozdrawiam serdecznie ;:196
Tamaryszek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2749
Od: 13 lip 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogród Kryski - cz. 4, r.2010

Post »

Witaj Krysiu ! Oj, sporo czasu zajęło mi zwiedzenie Twojego ogrodu...Bo jest co u Ciebie oglądać !
Posiadłość ładnie położona i teren tak duży - to spore wyzwanie, ale poradziłaś sobie z tym świetnie. Masz dużo drzew i sadzisz nowe - to ważne w takim ogrodzie, one tworzą ramy tego świata. Podoba mi się ,że sadzisz rosliny w dużych grupach. A masz tyle ładnych roślin, róże wspaniałe, takie bujne i zdrowe, pergola z różą niesamowita...jeśli już o pergolach mowa, to ta z pogiętych pieńków na wiciokrzew bardzo mi sie spodobała !
Zwróciłam jeszcze uwage na imponującą hortensję bukietową - czy wiesz jaka to odmiana?
A i jeszcze kalina wyjatkowej urody ! Czy ją podcinasz ? A powojnik tangucki, jak podcinasz ?
Wizytówka bardzo udana !
Pozdrawiam , Tamaryszek
Mój świat --- Wizytówka
Katarzynka
500p
500p
Posty: 696
Od: 23 mar 2007, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko pomorskie

Re: Ogród Kryski - cz. 4, r.2010

Post »

Witaj Krysiu ;:196
Cieszę się , że wróciłaś na forum i życzę aby to był już koniec kłopotów, niech ten rok obfituje tylko w dobre wieści.
Nawet nie wiesz z jaką niecierpliwością czekam wiosny i kwitnienia pustynników od Ciebie.
Przeglądając Twoją wizytówkę napotkałam taką roslinkę, powiedz co to jest???
Obrazek
Awatar użytkownika
kryska
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2341
Od: 30 kwie 2007, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Re: Ogród Kryski - cz. 4, r.2010

Post »

Nie zaglądałam tu bo nie dostawałam powiadomień a tu zajrzałam i niespodzianka - byli goście. Bardzo mi miło. Już każdemu odpowiadam.
mk 1112 witaj w moim ogrodzie. :wit Miło mi, że Ci się podoba. A do czego Cie zainspirowałam?
Moniko dziękuje za róże i życzenia. Cieszę, że mnie odwiedziłaś.
Bogusiu myślałaś o mnie? naprawdę? Ja do Ciebie czasem cichutko zaglądałam.
Jadziu Parzydło ma około 8 lat, ale ono od początku takie wysokie rośnie. U mnie ma po prostu dobre warunki, baarrrddddoo dużo wilgoci. Jeden Tamaryszek też jest w podobnym wieku, drugi trochę młodszy a trzeci chyba dwuletni. Jadziu glicynia jeden raz mi tak ładnie kwitła. W ubiegłą zimę niestety przymarzła a po obecnej to nawet nie chce myśleć co będzie. Przed ta zimą prawie nie okrywałam żadnych roślin, co przetrwa to będzie rosło i tylko takie pancerne rośliny będą w moim ogrodzie.
Tamaryszku miło mi, ze odwiedziłaś mój ogród i tak pochlebnie się o nim wyrażasz. U Ciebie jestem w połowie i już mi się ostatniej nocy śnił. A ta pergola z pogiętych patyków.... No cóż jak kasa pusta to się kombinuje.
Ta hortensja to "Limelight", taką metką była opatrzona. Kalina - nie przycinam na wysokość tylko dołem wycinam nowe odrosty bo by się za bardzo rozpanoszyła. Powojnik tangucki dwa lata temu "przycięły" przy ziemi szczeniaki. Takie jednomiesięczne maleństwa wszystkie biegły do tego powojnika i gryzły. W ubiegłym roku przesadziłam go w inne miejsce, na to suche drzewo, bo bałam się, ze pergola nie wytrzyma.
Katarzynko dziękuję za życzenia. Ja Tobie życzę by pustynniki kwitły Ci obficie. To co widać na zdjęciu to Rozplenica Amerykańska. U nas niestety jednoroczna.
Życie jak krajobraz, ciągle się zmienia.
Zapraszam do odwiedzania moich wątków - kryska
Awatar użytkownika
[Iza]
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1847
Od: 26 paź 2009, o 17:47
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród Kryski - cz. 4, r.2010

Post »

Obejrzałam wizytówkę Twojego ogrodu. Ale metraże... Ho, ho! Ty narzekasz, że za mokro, ja z kolei że za sucho. U mnie ziemia sam piach i mało żyzna. Wszystko mi kiepsko i wolno rośnie. Tak więc i tak źle i tak niedobrze. Masz cudny ogród. Ogromne wrażenie zrobił na mnie ten łan lawendy. Marzę o takim. Jak to osiągnęłaś? Czy lawenda nie przemarza Ci zimą?
Tamaryszek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2749
Od: 13 lip 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogród Kryski - cz. 4, r.2010

Post »

Krysiu, witam w kolejny zimowy dzień ! Twoja pergola jest świetna - jest dowodem na to ,że liczy się pomysł, świadomość stylu i umiejętność harmonijnego połączenia, a nie pieniądze . ( chociaż , oczywiście , przydałoby się ich więcej na nasze ogrodowe zachcianki...)
Limelight powiadasz...posadziłam w tym roku ! Znaczy , będzie tak piękna , jak Twoja !
Pozdrawiam , Tamaryszek
Mój świat --- Wizytówka
Awatar użytkownika
Babopielka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6087
Od: 9 wrz 2007, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Rypina

Re: Ogród Kryski - cz. 4, r.2010

Post »

Witaj Krysia :D
Dawno tu nie byłam :roll:
Oglądałam Twoja wizytówkę i bardzo mi się podoba :D
Chciałam Ci też powiedzieć ,że pustynniki od Ciebie mają
się całkiem dobrze i nawet jeden mi zakwitł w zeszłym roku :D

Obrazek
Zdrówka życzę :wit
Awatar użytkownika
kryska
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2341
Od: 30 kwie 2007, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Re: Ogród Kryski - cz. 4, r.2010

Post »

Witaj Izo w moim ogrodzie. :wit Cieszę się, że Ci się u mnie podoba. Lawenda nie przemarza zimą a gdybyś chciała wysiać to nasiona muszą przejść zimną stratyfikację. U mnie co roku znajduję trochę /kilka-kilkanaście/ samosiejek bo czekam ze ścięciem kwiatów aż wszystkie przekwitną.
Tamaryszku na pewno Twoja Limelight będzie piękna. Ja swojej nie przycinałam zbyt mocno bo chciałam żeby jak najszybciej była duża tak jak i pozostałe krzewy, by jak najszybciej wypełniły ten pusty teren.
Bożenko ja Twoja wizytówkę też obejrzałam. Obszarowo mamy takie same ogrody / + zagospodarowuję jeszcze 'ziemię niczyją" zarośnięty staw przylegający do ogrodu/, zakładałyśmy ogrody w tym samym czasie / ja rok później/ a u Ciebie wszystko takie piękne, duże a moje jeszcze niewyrośnięte? Ładnie pokazałaś swój ogród w wizytówce. Cieszę się, że pustynnik Ci zakwitł ale dlaczego tylko jeden?
Życie jak krajobraz, ciągle się zmienia.
Zapraszam do odwiedzania moich wątków - kryska
Awatar użytkownika
Babopielka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6087
Od: 9 wrz 2007, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Rypina

Re: Ogród Kryski - cz. 4, r.2010

Post »

Krysia - pustynnik tylko jeden zakwitł ,nie wiem dlaczego ,ale tamte miały
pąki i im zaschły :( Może ja coś żle zrobiłam jako początkująca w ich uprawie ;:7
Ja mam gliniastą ziemię w ogrodzie (klasa czwarta) więc nie jest taka zła dla roślin ,
chociaż nie wszystkie taką lubią :roll: Ja i tak się cieszyłam ,że chociaż jeden
mi zakwitł ,może w tym roku będzie ich więcej :uszy
Awatar użytkownika
kryska
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2341
Od: 30 kwie 2007, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Re: Ogród Kryski - cz. 4, r.2010

Post »

Bożenko pustynnik nie lubi ciężkiej gliniastej ziemi, która zimą zatrzymuje dużo wilgoci. To, ze zakwitł tylko jeden to i tak duży sukces. U mnie pustynniki rosną w takiej mieszance piachu i żużlu / wybierali z terenu ciepłowni/ z dodatkiem kory. Jako pokarm dostały sporo popiołu drzewnego. Bożenko, chyba musisz im zrobić jakąś podwyższona rabatę z drenażem a ziemie rozluźnić piaskiem.
Życie jak krajobraz, ciągle się zmienia.
Zapraszam do odwiedzania moich wątków - kryska
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogród Kryski - cz. 4, r.2010

Post »

Przymierzałam się do zakupu pustynników bo bardzo mi się podobają ale dalej ich nie mam.
Może kiedyś. :D
Krysiu zdrówka życzę.
;:196
Awatar użytkownika
kryska
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2341
Od: 30 kwie 2007, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Re: Ogród Kryski - cz. 4, r.2010

Post »

Witaj Elizabetko :wit Nie masz pustynników? A ja jesienią sprzedałam na pewno ponad 50. Jeżeli ten rok będzie im tak sprzyjał jak ubiegły to zgłoś się do mnie i będziesz je miała. dziękuję za życzenia i Tobie też zdrowia życzę. Właśnie przyszłam masować kręgosłup na takim specjalnym łóżku /CERAGEM/ ale co ja poradze jak w tym samym pokoju stoi komputer i jest wejście na forum. ;:223 ;:223 ;:223
Życie jak krajobraz, ciągle się zmienia.
Zapraszam do odwiedzania moich wątków - kryska
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”