Wisienka - mój kawałek ziemi

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Post »

Oj Jarku! Czego byśmy tam nie chcieli robić !!!! :wink:
A tak na poważnie to na pewno ogrodzimy tył działki. Teraz jest ogrodzona z przodu i z dwóch boków. Chociaż częściowo obsadzimy ogrodzenie iglakami, krzewami i winoroślą (najpierw oczywiście trzeba będzie zastanowić się co posadzić i przygotować ziemię).
Albo będziemy burzyć albo wyremontujemy część budynku mieszkalnego. Jeżeli będziemy remontować, to trzeba będzie zrobić izolację budynku i drenaż (i dlatego moja sosenka musi być przesadzona). Jeżeli będziemy wyburzać, to trzeba będzie pomyśleć o nowym domku.
Ale to wszystko będzie zależało od finansów, fachowców, czasu i sił.
Na razie mamy domek na kółkach. Trzeba będzie też go wiosną trochę wyremontować, zrobić pergole (na pewno jakieś pomysły od Was ściągnę :), zrobić placyk na stolik i krzesła, obsadzić. A tak a propos: czy aksamitki rosną też w cieniu?
Tak więc widzisz, robotę mamy zapewnioną na cały sezon. Mam tylko nadzieję, że znajdziemy trochę czasu, aby i wypocząć choć ździebko na naszej działeczce :lol:
Pozdrawiam serdecznie
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Wisienko to ogrom prac czeka Was w przyszłym sezonie.
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Post »

Zgadza się. Mam tylko nadzieję, że nie padniemy. ;:219 . Po urlopie to pewnie będziemy odpoczywać w domu :lol:
Musimy po prostu do tego spokojnie podejść - co zrobimy to będzie zrobione a co nie to w następnym i następnym roku, bo inaczej dostaniemy "działkowstrętu" i co wtedy :wink:
Pozdrawiam serdecznie
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Wiśnia pisze:Zgadza się. Mam tylko nadzieję, że nie padniemy. ;:219 . Po urlopie to pewnie będziemy odpoczywać w domu :lol:
Wisienko na początku mojego działkowania tak właśnie było.
Bardzo chętnie szłam po urlopie do pracy.
Byłam tak zmęczona, że pierwsze dwa tygodnie to w pracy odpoczywałam :D
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Post »

No to witam się w klubie, Mariolko! Czyli tak po prostu jest i muszę do tego podejść ze stoickim spokojem :wink:
Byliśmy ostatni raz w tym roku na działce. Cała okolica oszroniona. Pięknie to wyglądało.
Temperatura, która utrzymywała się cały dzień to: -1 C w cieniu, + 5 C w słońcu.
Ziemia zamarznięta, kopce kretów też, tak że nic z nimi nie robiłam.
Konwalie wychylają już łebki. Bez czarny zaczął wypuszczać listki :( . Oj, niedobrze!
Wracaliśmy przez Czechy i różnica temperatur na 60km odcinku wynosiła aż 10 stopni!
Od -2 w niektórych miejscowościach w Czechach do +8 w Głuchołazach. Byliśmy zaskoczeni!
Nie wiem, kiedy następnym razem pojedziemy - może pod koniec stycznia a może dopiero w lutym? Zobaczymy.
Pozdrawiam serdecznie
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Wisienko pojedziesz wcześniej niż w lutym.
Nie wytrzymasz tak długiej rozłąki. :D
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Och, Wisienko, Ty to masz... własna lipa podsadzona konwaliami/(to w maju będzie cudnie !), własna rzeczka, własny widok na góry :wink: ... nawet własna ,malutka samosiejka sosny ! Ja mam sosny właśnie z samosiejek, tyle, że one mają ok.20 lat.Ale pielęgnuj tę swoją, a wkrótce ,2-3 lata ,i będzie już niezły krzaczek. Z przesadzaniem nie musisz się śpieszyć, poczekaj spokojnie rok,czy dwa/jeśli Ci nie przeszkadza tam, gdzie jest teraz. A działkę masz ładnie położoną i pewnie już wiosną zaczniesz na niej walczyć? No to witaj w klubie ! Pozdrawiam E.
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Post »

Witaj Ewelino! Przepraszam, że dopiero teraz piszę, ale jestem tak zapracowana, że od miesiąca rzadko wpadam na forum i to też tylko na chwilę :(
Ale poczułam się bogata! :wink:
Oj, będę walczyć, będę! Ale dopiero po świętach, bo mam teraz weekendy zajęte szkoleniami.
Mąż wybiera się w tę sobotę - ale mu zazdroszczę! No ale on nie będzie zajmował się ogrodem, tylko remontem naszego domku holenderskiego (coś w rodzaju duuużej przyczepy kempingowej), żeby było gdzie nocować.
Posadziłam trochę krokusów i jestem ciekawa, czy coś zakwitło.
Trzeba zabrać część konwalii, posadzonych w donicy - to dla córci, której chyba nie będzie w Polsce w maju, a która również uwielbia te kwiatki (zresztą jej urodzinowe).
Sosenkę zostawię, bo chyba jednak w tej części działki nie będzie nic robione (pomimo naszych wcześniejszych planów). Tylko muszę ją lepiej zabezpieczyć, żeby nikt jej nie podeptał (łącznie z psami sąsiadów)!
Ech - no taką 20-letnią chociaż 1 sosnę też chciałoby się mieć. :lol:
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Taaaa... właśnie dziś wygrabiłam z samego skalniaka 2 worki sosnowych igieł... Ale coś za coś . Sosny - w sumie piękna rzecz . Pozdrawiam. E.
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Post »

No nareszcie udało mi się zmniejszyć zdjęcia i mogę kilka wkleić (trochę inaczej niektóre zdjęcia po obcięciu wyglądają, ale trudno).
Tak wyglądała wiosna tydzień temu na granicy naszej działki - to jednak przedgórze, więc
wegetacja roślin jest opóźniona:

Obrazek Obrazek , nie wiem jak te kwiatki się nazywają - może ktoś wie?
A tak wyglądają konwalie na działce
Obrazek i w domu,Obrazek, tych kwiatków też nie znam :oops: Obrazek
a to już moje tulipany i krokusikiObrazek,Obrazek
Prace w ogrodzie ruszą dopiero pod koniec kwietnia.
Przypuszczałam, że tak będzie - ogród będzie się dłuuuugo tworzył.
Pozdrawiam serdecznie
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witaj Wisienko! Pierwsze koty za płoty! Początki całkiem, całkiem zachęcające...Pierwsze kwiatki już masz,
a za nimi będzie na pewno duuużo więcej.
Tych żółtych też nie znam, ale te białe - to wg mnie zawilce...

Serdecznie pozdrawiam, życząc dużo sił i weny twórczej w urządzaniu swojego raju :D :D
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

No, pierwsze kwiatki juz kwitną! Ogród ma to do siebie, ze powstaje długo ;)
Ale za to jaka radość go tworzyć, a im dłużej, tym lepiej :lol: Powodzenia Wisienko!
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Witaj Wisienko. Na zdjęciach 1 i 2 masz zawilce gajowe (Anemone nemorosa) a na zdjęciu 5 jest złoć żółta (Gagea lutea).

Pozdrawiam
Mietek.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”