Ogródek pod górkę

Zdjęcia naszych ogrodów.
maryla73ab
1000p
1000p
Posty: 3139
Od: 26 sie 2008, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Post »

Witam,zapowiada się piękny ogród,ale pracy to cie jeszcze czeka, sama o tym dobrze wiesz...
Już widać efekty pracy w zestawieniu z poprzednią wersją... :D :D :D
pozdrawiam Maryla...

Moje wątki
Awatar użytkownika
AgaZet
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 17 wrz 2009, o 23:15
Lokalizacja: Duszniki Zdroj
Kontakt:

Post »

dianek pisze:A
a schodki cudo ! aż się prosi przy nich jakaś irga lub jałowiec płożący ^^
No właśnie nie wiedziałam, co tam posadzić, wymyśliłam że pelargonie. Zasadziłam je na schodach, dosłownie w szparach, gdzie dałam trochę ziemi i na murku oporowym, gdzie ziemi było w bród. Na schodach rozrosły się jak oszalałe,
a na murku się zbuntowały i nie chciały

Obrazek Obrazek

więc w tym roku już co innego tam wsadziłam:
Obrazek

Była sobie też pod werandą taka wnęka(?) nie wiem po co? Może jakaś wentylacja podłogi pod domem (bo to poniemiecki budynek, a oni mięli swoje różne dziwne sposoby- np. sufity mamy ze słomy!-lampy ledwo wiszą:) No i ja w tej wnęce zrobiłam mały skalniaczek. Tak było rok temu w 2008:
Obrazek Obrazek

A teraz już troszkę roślinki podrosły:

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Post »

Syndrom zmniejszającego się trawnika dotyczy wielu forumowiczów ;:173
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Post »

Ale wiesz, że kosiarka spalinowa ma specjalne warunki pracy na pochyłościach? Nie w każdą stronę można. Niestety nie wiem w którą... :cry:
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Awatar użytkownika
AgaZet
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 17 wrz 2009, o 23:15
Lokalizacja: Duszniki Zdroj
Kontakt:

Post »

bishop pisze:Ale wiesz, że kosiarka spalinowa ma specjalne warunki pracy na pochyłościach? Nie w każdą stronę można. Niestety nie wiem w którą... :cry:
O cholerka... :shock: nie miałam o tym, pojęcia, hm.. może to i dobrze, bo się nie stresowałam, jak kupowałam swoją i na razie chodzi nieźle, trochę ciężka-szczególnie, jak już pełna trawy, ale daję radę...na razie:)
Pozdrawiam Agnieszka:)
Ogródek pod górkę: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=27858
Ogródek pod górkę
Awatar użytkownika
AgaZet
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 17 wrz 2009, o 23:15
Lokalizacja: Duszniki Zdroj
Kontakt:

Post »

nocny_drwal pisze:Syndrom zmniejszającego się trawnika dotyczy wielu forumowiczów ;:173
Cześć Kuba, śliczny twój ogródek odwiedzę pewnie wkrótce...:) Robię przymiarki do tej czerwonej róży okrywowej:) i do oregano!
Pozdrawiam Agnieszka:)
Ogródek pod górkę: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=27858
Ogródek pod górkę
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Post »

Różyczka na ten rok prawie cała już poszła. Oregano mam kilkaset sztuk jeszcze, więc bez obawy ;:173 Teraz na jesień większość roślin w promocji po 4-5 zł idzie :roll:
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

:shock: Świetnie sobie poradziliście! Widać, że masz w zasiegu nie tylko koncepcje ale i wykonawców! Gratuluję! Wyszło jak gdyby tak było od zawsze, bardzo naturalnie ten kamień...Świetna robota! Pieknie otworzył się widok na ogród...
Dzięki pochyłości ogród wyglada na większy, niż gdyby w tym samym kształcie było za domem płasko...Naprawdę udana metamorfoza.

Ja gdzies tu widziałam na forum ogród na pochyłosci, który był nieco wyrówanany, a wokół posesji tam gdzie było wysoko została zrobiona skarpa z murkiem oporowym z bali i kamienia, na nim roslinność, krzewy...Spróbuję poszukać linku...
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Post »

agape pisze:[...] Ja gdzies tu widziałam na forum ogród na pochyłosci, który był nieco wyrówanany, a wokół posesji tam gdzie było wysoko została zrobiona skarpa z murkiem oporowym z bali i kamienia, na nim roslinność, krzewy...Spróbuję poszukać linku...
Czy to miałaś na myśli?
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Aga

trawnik wymaga dużo pracy,ale jak pięknie wygląda pózniej ogród.......a ogród bez trawnika jest.......dla mnie koszmarnie bezładny...
Nie wycinaj go w nieskończoność....
Monia68
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11672
Od: 25 wrz 2007, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Witaj, Ago, na forum :D Ogromne wyzwanie przed Tobą, ale efekty już widać :)
W sprawie trawnika Tess ma rację, ale Jej trawnik jest pokazowy :lol: :lol:
Serdecznie pozdrawiam, Monika
AFRYKA
Mój ogród.
Awatar użytkownika
AgaZet
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 17 wrz 2009, o 23:15
Lokalizacja: Duszniki Zdroj
Kontakt:

Post »

agape pisze::shock: Świetnie sobie poradziliście! Widać, że masz w zasiegu nie tylko koncepcje ale i wykonawców! Gratuluję! Wyszło jak gdyby tak było od zawsze, bardzo naturalnie ten kamień...Świetna robota! Pieknie otworzył się widok na ogród...
Dzięki pochyłości ogród wyglada na większy, niż gdyby w tym samym kształcie było za domem płasko...Naprawdę udana metamorfoza.

Ja gdzies tu widziałam na forum ogród na pochyłosci, który był nieco wyrówanany, a wokół posesji tam gdzie było wysoko została zrobiona skarpa z murkiem oporowym z bali i kamienia, na nim roslinność, krzewy...Spróbuję poszukać linku...
bishop pisze:
agape pisze:[...] Ja gdzies tu widziałam na forum ogród na pochyłosci, który był nieco wyrówanany, a wokół posesji tam gdzie było wysoko została zrobiona skarpa z murkiem oporowym z bali i kamienia, na nim roslinność, krzewy...Spróbuję poszukać linku...
Czy to miałaś na myśli?
Dziękuję Wam za tę informację, byłam w tym ogródku przed chwilą, śliczny faktycznie:). Pochyłość ma "od domu" czyli z domu idzie się do ogrodu w dół a u mnie pochyłość jest "do domu" czyli do ogródka idę pod górę:)

Wracam do dalszego tworzenia mojej górki:)
Równolegle z I częścią trawniczka zrobiliśmy zadaszony taras, który jest też wejściem do domu.
Tak wyglądał rok temu we wrześniu 2008:
Obrazek Obrazek Obrazek

Okropnie trudno na nim porządek utrzymać:(, bo cały czas coś na nim się gromadzi do zrobienia "na później"

Problemem też była mała skarpa po dwóch bokach tarasu, bo taras wyszedł tak jakby zanużony w ziemi, co chwila nam ziemia z niej spadała. Obsadziłam ją trzmieliną żółtą, ale część się przyjęła sadzonek, część nie i jeszcze efekt nie jet taki jak bym chciała. Muszę zasadzić jednorazowo większą ilość tej trzmielinki, aby szybciej wzmocniła skarpę. Chociaż już w tym roku się umocniła i przestała się sypać.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wzdłuż tarasu na dole skarpy potrzeba nam było posadzić jakieś karzaczki, żeby padający deszcz nie odbijał błota na taras, który bez przerwy jest brudny z tego błocka. Zasadziłam więc lawendę wzdłuż:
Obrazek

Jednak ten pomysł się nie sprawdził, bo lawenda za rzadka była i za sztywna, moje psy bez przerwy ją łamały, jak coś im tam wpadło i po sezonie zostały już marne kikuciki roślinek. Przesadziłam je więc na rabatki i tak powstała pierwsza rabatka w ogródku:
Obrazek Obrazek

A tak wyglądała część zagospodarowana z góry:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

No i teraz przechodzę już do bieżącego roku, kiedy prace w ogrodzie nabrały większego tempa.
Przekopaliśmy kolejną część pod trawnik i postawiliśmy szopkę na narzędzia na górze:
Obrazek Obrazek Obrazek

Porobiliśmy ścieżki na zeszłorocznej części trawnika:
Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Agnieszka:)
Ogródek pod górkę: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=27858
Ogródek pod górkę
Awatar użytkownika
dianek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 895
Od: 24 lip 2008, o 11:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Aga - dobra rada na przyszłość, jeśli chcesz by skarpy się nie sypały umacniaj je małymi geokratami lub geosiatkami lub wykładaj agrowłókniną i mocuj dłuższymi kotwami i dopiero sadź rośliny - trzmielina to dobry pomysł, fajnie się rozrasta

geotekstylia i agrotekstylia możesz kupić w centrach ogrodniczych lub przez internet

alez masz wielkie psiaki :D nie boisz się o krzaczki lub trawnik :> czy grzecznie nie podsikują :>
Pozdrawiam, Diana
Mój ogródek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”