Moje spełnione marzenie tu.ja cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Moje spełnione marzenie tu.ja cz.3

Post »

Kontynuacja wątku
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=19216
KaRo


Współczuję Elu tej pogody i straty w cannach. W sumie u mnie większych strat nie było - tylko straszny bałagan. Wszędzie walały się połamane gałązki drzew i liście. Co większe kwiaty leżały.
Dzięki Magdo za odwiedziny! Może kiedyś pokuszę się o umieszczenie narysowanego planu... Wydawało mi się, że taka mała, prostokątna działka jest łatwa do ogarnięcia :wink:

Nareszcie dzień bez opadów. W domu luz - rodzina w rozjazdach i mogłam sporo czasu poświęcić na działkę. Dziś było sprzątanie, sprzątanie, pielenie i troszkę sadzenia. Nowe nabytki znalazły swe miejsce - mam nadzieję, że docelowe. Ogród jeszcze nie zagospodarowany a ja już zaczynam przesadzanie. Po dzisiejszej inspekcji doszłam do wniosku, że sporo roślin muszę przesadzić...
Muszę się pochwalić, że posłonek zrobił mi niespodziankę i okazał się mieszanką kolorów.
Obrazek

Rozpoczęły kwitnienie goździki - cudownie pachną.
Obrazek Obrazek

Nowy nabytek - słoneczniczek "variegeta"
Obrazek

Kilka innych kwitnących roślin - dla koloru
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Post »

Tujko śliczny ten nowy słoneczniczek! Ma niesamowicie dekoracyjne liście a wyobrażam sobie efekt - gdy zakwitnie!
Twoja altanka po liftigu ma naprawdę dużo uroku i pasuje do Twojego ogrodu. Ale nie będę Cię namawiać żebyś ją zostawiła, to Twoja działka i sama podejmujesz decyzje co ma się na niej znajdować :lol:
Awatar użytkownika
onka37
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 13 sie 2007, o 20:58
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Witaj! coś dawno u Ciebie nie byłam, wchodzę a tu jakie postępy! Altanka bardzo mi się podoba, mogła by zostać tylko czytam że chcesz ją przestawic w inne miejsce, fajne clematisy ja planuję w przyszłym roku bo teraz nie miałyby się po czym piąć.
Moja działeczka ma 400 m2 i też dwa latka z kawałeczkiem, domekl remontowałam, ale podliczjąc koszty(ogromny dach) chyba taniej byłoby wybudować nową tylko nie miał kto...
z przesadzaniem to się nie martw... ja w kółko coś przesadzam i już wiem że na jesieni mam znowu przesadzanie. Pierwszy raz widzę takiego słoneczniczka ,czy dobrze rozumiem to jest odmiana słoneczniczka szorstkiego? ja też go mam ale nie o takich zwariowanych liściach, czy on kwitnie na żółto? Goździki cudne! ja mam tylko bladoróżowy i w dopdatku źle posadzony, też sie będzie przesadzał
ufff jak si ę rozpisałam, pozdrawiam
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Dzięki Marysiu! Ponoć nie jest ekspansywny. Co do altanki to ona musi zmienić miejsce postoju :wink: Wyglądać będzie podobnie, bo wiele elementów z niej wykorzystamy. To okno zostanie na pewno. Może dostanie małe okiennice...?

Chciałam się zapytać czy ktoś wie co to za roślina ( pewnie chwast :;230 ). Wyrosło mi wielkie przy jałowcu. Kwiaty ma podobne do mleczy, ale liście i łodyga zupełnie inne:
Obrazek Obrazek

Zaczyna kwitnąć kolejny bodziszek - niestety NN:
Obrazek Obrazek

Oraz kilka innych kwiatów:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek - to ostatnie też jest dla mnie wielką niewiadomą :oops:
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Izuś prześliczne roślinki Ci kwitną :D piwonia piękna, goździczki cudo i ten zapach :roll: :D ślicznie zakwitł skalniaczkowiec i żurawka :D Posłonek super :D
Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3478
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

tu.ja pisze:Nowy nabytek - słoneczniczek "variegeta"
Obrazek
Iza gdzie kupiłaś to cudeńko?
U mnie też zakwita jakiś biały bodziszek,ale nie ma tych różowych dodatków,może jeszcze będzie miał?
Podoba mi się też skalniaczek,który pokazałaś.
Gazanie sama wysiewałaś,czy kupne?
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Witaj Onko w moim skromnym ogródku! Wybacz, że nie zauważyłam Twego postu - widać pisałyśmy w tym samym czasie :oops: Szczerze mówiąc nie wiem czy to odmiana słoneczniczka szorstkiego. Liście nie są szorstkie. Ma kwitnąć na żółto i raczej do wysokich nie należy. Nowe altany nie są tanie - bez względu na budulec.
Dzięki Agness za miłe słowa. Posłonka muszę koniecznie przesadzić, bo tam ma za mało słońca.
Aniu - to "cudo" kupiłam na rynku. U takiej pani, która ma zawsze różne cudności. Poprzednio kupowałam u nie te kolorowe zawilce i ciemiernika. Mój bodziszek jest raczej bladoróżowy niż biały. Gazanie kupne, bo moje siane wciąż są małe i nie wiem czy zdążą zakwitnąć. A skalniaczka masz u mnie jak w banku - tylko musisz przyjść z wizytą :wink:

Mam sporo zaległych zdjęć...W pierwszej kolejności muszę jednak pokazać pierwszą różyczkę, która się rozwija. Sadziłam ją we wrześniu i byłam ciekawa jak zakwitnie...
Obrazek

Zostając w temacie róż - na przedwiośniu bardzo mocno przycięliśmy winorośl przy stole i odkryłam, że tam rośnie też róża. Teraz zaczyna kwitnąć. Nie jest to nic specjalnego, ale całkiem fajnie wygląda:
Obrazek Obrazek Obrazek

Truskawki zaczynają dojrzewać - niestety gniją na potęgę ( nawet zielone :evil: ):
Obrazek Obrazek

Na koniec niespodzianka! Mały spóźnialski czyli ostatni narcyz w tym roku zakwitł. Musiałam go wyjątkowo głęboko wkopać :oops:
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
rivendel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2030
Od: 28 sie 2008, o 22:29
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Narcyz w czerwcu?
Łamiesz reguły ogrodnictwa :D
Pozdrawiam-AgnieszkaIntro, czekanie na wiosnę
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Izo! Ten żółty to być może jest brodawnik jesienny...?
http://images.google.com/images?hl=pl&s ... y&aq=f&oq=
Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3478
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Iza to musimy się kiedyś wybrać razem na rynek i musisz pokazać mi tę panią.
Mój bodziszek stracił kwiatka przez te deszcze i wiatry,zanim zdążył się całkowicie rozwinąć.
Gazanie na pewno zdążą ci zakwitnąć,ja tak miałam w zeszłym roku ze swoimi.
W tym roku nie siałam i chyba sobie kilka kupię na rynku.
To ci niespodziankę sprawił ten narcyz. :D :shock:
Jeżeli chodzi o wizytę to może to nie wiem kiedy. :roll:
Moje propozycje na PW.
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
Awatar użytkownika
ada.kj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5077
Od: 2 gru 2008, o 12:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Wpadłam z wizytką gdyż dziś we Wrocławiu wstrętnie zimno, czarne chmury, więc na działkę się nie wybieram, więc nadrabiam wszystkie zaległe wizyty. Bardzo ciekawy ten nowy słoneczniczek variegata. Będę podglądać jak zakwitnie. Różyczki też już u Ciebie zaczynają rozwijać się. Działka stale się zmienia. Coraz ładniej się robi, lecz człowiek jest taki niecierpliwy.
Co my wiemy to tylko kropelka. Czego nie wiemy to cały ocean.
Pozdrawiam cieplutko Ada vel Krysia
Księżycowe rabatki u Adki adolinki
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Post »

Witaj Iza! Altanka wygląda jak nowa. Bardzo ładnie ją odrestaurowaliście. Nowa będzie pewnie jeszcze piękniejsza.
Też mam tą białą różę pienną (pozostałość po poprzednim właścicielu). Ma ładne owoce jesienią.
Twój bodziszek NN to bodziszek czerwony ale w jakiejś odmianie (zdjęcie niewyraźne i nie widzę desenia kwiatków, bo może to odmiana prążkowana, bo 'Alba' chyba nie), a kwiatek podobny do mlecza to kozibród łąkowy. Ładna roślinka, której pozwalam się rozsiewać ale pod kontrolą.
Twój nowy słoneczniczek to dokładnie - słoneczniczek szorstki 'Loraine Sunshine'. Piękny :!: Szybko się rozrasta.
Spóźnialski narcyz - super sprawa :shock: :!: To chyba odmiana 'Cheerfulness'?
Awatar użytkownika
onka37
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 13 sie 2007, o 20:58
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Nie dość że narcyzy w czerwcu :shock: to jeszcze taaakieee truskawy :shock:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”