Moje spełnione marzenie tu.ja cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
rivendel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2030
Od: 28 sie 2008, o 22:29
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Iza, rewelacyjna ta pergola!!!! :D
Czym to połączyłaś?
Pozdrawiam-AgnieszkaIntro, czekanie na wiosnę
Awatar użytkownika
Aska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3591
Od: 13 kwie 2006, o 14:36
Lokalizacja: Podhale, woj. małopolskie

Post »

Łał, super pergola!!!
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Post »

pomysł na pergolę super, pomidorki tez u mnie w folii pomidorki byle jakie, prmulki tez u mnie zakwitaja ale lilie to masz dorodne, pozdrawiam
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Dzięki wszystkim za odwiedziny!
Pogoda ciągle w kratkę, ale przynajmniej nie ma u mnie zagrożenia powodziowego. Współczuję wszystkim co zetknęli się z żywiołem!
Rivendel, Aska - pergola pomysłowa, ale nie moja. To Krzysiek- bishop taki zdolniacha i o szczegóły techniczne trzeba pytać Jego :wink:
Jolu zastanawiam się czy ja w ogóle doczekam owoców na swych krzaczkach jeśli pogoda radykalnie się nie zmieni :(
Dzięki Jacku! Na mnie też ismena zrobiła duże wrażenie. Tym bardziej, że są to zeszłoroczne cebule - które w zeszłym roku wcale mi nie zakwitły. Coraz więcej prymulek szykuje się do kwitnięcia.
Aguś - dzięki, dzięki, dzięki. Pogoda trochę dziwna w tym roku i z tym kwitnięciem różnie bywa. Lilie są jak najbardziej wieloletnie. Sadzisz cebulę i zapominasz, a co roku pięknie kwitną - bynajmniej ja tak mam. Ten goździk biały to nie jest goździk brodaty...tak myślę....raczej pierzasty lub chiński - cudownie pachnie.Są jeszcze takie w kolorze różowym - niestety nie posiadam. Biało-zielona roślina obok niego to jakaś odmiana większego barwinka - dostałam od Samanty z forum.
Taro - miło, że wpadłaś. Lilie pięknie u mnie rosną bez specjalnej opieki z mojej strony. Nigdy nie wykopuję cebul tylko lekko okrywam stroiszem na zimę. Co roku jakieś dosadzam.
Wczoraj mocno się zeźliłam, bo zobaczyłam co ślimaki zrobiły z lilią sadzoną tej wiosny:
Obrazek
Awatar użytkownika
Aska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3591
Od: 13 kwie 2006, o 14:36
Lokalizacja: Podhale, woj. małopolskie

Post »

O q., ślimary do ukatrupienia :evil: ... U siebie ostatnio urządziłam rzeź bezmuszlowców. Za wszystkie ogrodnicze smutki i bóle!!! Precz z tałtajstwem!
ida74
---
Posty: 4357
Od: 10 kwie 2008, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad stawem

Post »

Izo jak taka mała ,filigranowa kobitka może wykonać tyle pracy :?: Jestem NAPRAWDĘ pełna podziwu dla Ciebie.
Lilje piękne .Pomidory dają sobie radę .Owoców się doczekasz SPOKO :!: Koktajlowych nie wycinaj ,zostaw je w spokoju ,a czarnego puszczaj na dwa puszczaj na dwa pędy.Proszą sie już o wsparcie w postaci odżywki np.florowitu ,albo pokrzywy z gówienkiem ....Choroby nie mają ,ale popryskaj je mlekiem z wodą 1do10 ,tak co tydzień.
Awatar użytkownika
ewab123
500p
500p
Posty: 948
Od: 19 sie 2007, o 17:35
Lokalizacja: Warmia

Post »

Ido, przy okazji ja skorzystam z Twoich porad. Moje pomidorki też sobie radzą. Na razie nie widać oznak choroby grzybowej, ale spryskam je mlekiem na wszelki wypadek.
ida74
---
Posty: 4357
Od: 10 kwie 2008, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad stawem

Post »

EWO ;:168 korzystaj .Moje koktajlowe w gruncie tfu,tfu na razie mają się dobrze i owocują tzn zaczynają ....
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Asiu - ja z zasady pozbywam się ich raz na zawsze :oops: . Tylko ciągle przybywają nowe :evil: Ta pogoda wybitnie im sprzyja.
Kilka zaległych fotek:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
O Iduś!Wpisałaś się w trakcie mojej "walki" z fotosikiem...Chyba wyczułam pismo nosem, bo dziś je podlałam nawozem interwencyjnym Substrala. Z przestrogą o skubaniu troszkę się spóźniłaś...jak zaczęłam obrywać to wszystkie oskubałam co się dały. Tylko chyba na 2-3 zostały dodatkowe pędy, bo były duże i z pąkami już. Jak na moje oko ( laika) to pomidory wyglądają wyjątkowo zdrowo - chociaż pogoda wyjątkowo niepomidorowa. Dzięki za radę z mlekiem. Czy takie kupne 2% może być?
Muszę się pochwalić, że mój skalniak już na ukończeniu tzn. zostały prace wykończeniowe i sadzenie roślin. Tych niestety mam niewiele, bo nie liczyłam się, że M tak szybko go skończy. Gdybym wiedziała kupiłabym coś ze skalniaczków na targach w Starym Polu. Było tego całe mnóstwo - do wyboru, do koloru.
Powojnik tangucki - siany przeze mnie w zeszłym roku - zaczyna kwitnąć:
Obrazek
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Izo! Rozumiem, że to ten skalniak, który jest częściowo na bunkrze?
Awatar użytkownika
Aska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3591
Od: 13 kwie 2006, o 14:36
Lokalizacja: Podhale, woj. małopolskie

Post »

Iza - dobrze wypatrzyłam - masz wietlicę japońską 'Metallica'? Ładna!
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Witam wieczorową porą :wink: !
Aguś - właśnie ten - wkrótce wstawię fotorelację jak powstawał. Teraz uzmysłowiłam sobie, że będę miała pewne problemy natury technicznej przy sadzeniu roślin na nim i późniejszej pielęgnacji - ale co tam...jakoś sobie poradzę.
Asiu - dobre masz oko! To wietlica japońska. Odmiany nie znam :oops: . Kupiona w zeszłym roku. Przezimowała bez problemów i ładnie się rozrosła.
Kolejna róża ( kupiona we wrześniu zeszłego roku ) zaszczyciła mnie kwitnieniem. Niestety nie wiem co to za odmiana - mam nadzieję, że Monika. Może ktoś z Was ją zna?!
Obrazek

Zaczyna się tawułkowy festiwal:
Obrazek Obrazek Obrazek

Delosperma przeżyła kolejną zimę w ogrodzie i zaczyna kwitnąć:
Obrazek Obrazek

Pysznogłówka od Samanty szykuje się do kwitnienia:
Obrazek

Rzut okiem na leśną rabatę:
Obrazek

W kilku miejscach odkryłam takie "cudo" - czy ktoś wie co to jest :?:
Obrazek
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Post »

Może to jaja ślimaków?
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”