Nowy ogród Jacka cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Pokaż mi ten zatrwian tatarski z pewnej odległości.
Podoba mi się ale chciałabym widzieć jak się przedstawia jako cała roślinka :D
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Post »

Witajcie! Już raz mi skasowało post, bo zabrakło prądu :?

Izo-Tu.ja, w przyszłym roku będziesz miała od wiosny do jesieni kwitnące przetaczniki.
Szałwia trójbarwna w starym ogrodzie też nie bardzo się wysiewała. Widocznie glina jej nie pasowała. Zobaczymy jak będzie tutaj, ale zawsze mogę zebrać nasionka (dla Ciebie też :) ).
Zakwitła na biało i różowo malope od Ciebie. Wydaje mi się, że to nasza pospolita ślazówka a nie ślazownik, jak wskazywałaby nazwa łacińska. Bardzo się z niej cieszę, bo lubię malwowate, a w starym ogrodzie rosła średnio.

Mariola-Coma, nie mam na razie lepszego zdjęcia zatrwianu. Postaram się zrobić, to wtedy wkleję :)
Awatar użytkownika
jollla500
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10626
Od: 26 cze 2008, o 23:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Jacku miło jest popatrzeć na Twój ogród...bardzo ciekawe są Twoje widoczki ogólne i ta ścieżka która prowadzi do skalniaka bardzo urocza :lol:

Jacku to prawda że ta szałwia rozsiewa się i nawet nie trzeba zbierać nasion no chyba że zbiera się aby komuś dać. Jest bardzo wdzięczną roślinką i kwitnie aż do zimy :lol:

A to moja szałwia dla Ciebie Jacku i dla Twoich gości ;:92
Obrazek
Jolllinki ;:3Do Jollla500
Miłością moją są ogrody, wschody słońca i jego zachody......
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Jacku zatrwian prześliczny, wspaniale komponowałby sie z różami na rabacie, muszę o tym pomyśleć :D
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Post »

Dzięki Joluś za śliczny obrazek :) U Ciebie te szałwie wyrosły olbrzymie :shock: Pewnie u mnie samosiejki za rok też będą większe :) One rekompensują mi brak szałwi błyszczącej w tym roku, bo prawie nie wzeszła, a mam tę nieodmianową, która jest równie wysoka i ogniście czerwona.
A ścieżka do skalniaka to taka wewnętrzna, prosta, żeby móc się poruszać po tej sporej rabacie szerokiej na ok. 4 metry :)

Agness, Ty to masz zmysł kompozycyjny :!: :) ten zatrwian jak ulał pasuje do róży podobnie jak gipsówka :!: Ale u mnie róż nie ma. Świetnie też rośnie na skalniaku, bo on lubi słońce i sucho. Bardzo się cieszę, że przyjął mi się też zatrwian szerokolistny :!: Ma jeszcze ładniejsze kwiaty i liście.
Awatar użytkownika
Irena37
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3391
Od: 15 sty 2008, o 18:27
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Jacku piszesz, że dopiero zagospodarowujesz ogród a tu takie piękne fotki pokazujesz. Z oddali wszystko ładnie widać, tyle ciekawych roślin no i jak kolorowo. Moją uwagę zwrócił zatrwian, ma niezwykle dużo kwiatów, czy on ma taki różowy kolor jak na zdjęciu?
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Post »

Witaj Irenko :!: Cieszy mnie Twoja ocena :) Staram się pokazywać to, co ładne i myślę, że tego ładnego będzie coraz więcej w ogrodzie. Na razie jeszcze nie panuję nad całością :cry:
Tak, zatrwian jest różowo-biały. Kiedyś miałem czysto białego więc ten troszkę inny ale równie ładny. W tym roku z czterech, które rosną razem zakwitł jeden wiec myślę, że w przyszłym roku będzie jeszcze ładniej jak zakwitną wszystkie :)
Awatar użytkownika
Grzesiu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3681
Od: 25 gru 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Post »

Właśnie mi przypomniałeś że miałem wysiać ten zatrwian
i jeszcze zatrwian suworowa :evil:
Pięknie wygląda...a wysoko to to rośnie?
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Post »

Trochę drobiazgów pokażę. Małe a cieszy :lol:
hyzop ma drobniutkie kwiatki ale jest ich bardzo dużo a przy tym ciekawy zapach
Obrazek
jedna z moich trzech głowienek przycupnęła przy skalniaku :wink:
Obrazek
to rozchodnik wielki 'Atropurpureum' (trochę go koper zarósł ale jak wyrwę zielsko to będzie bił po oczach purpurĄ :) )
Obrazek
na pięciornika nepalskiego robiłem podchody chyba ze trzy lata, bo ciągle wyrastało coś innego. Nareszcie JEST :!:
Obrazek
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Post »

Grzesiu pisze:Właśnie mi przypomniałeś że miałem wysiać ten zatrwian
i jeszcze zatrwian suworowa :evil:
Pięknie wygląda...a wysoko to to rośnie?
wysiej, wysiej, bo warto. I wschodzi w ogromnej ilości więc rozdawałem siewki, kto tylko chciał. Dorasta do 30 cm, ale łodyga cienka, kwiatostan ażurowy więc nie przytłoczy innych roślin skalnych (posadziłem w kilku miejscach ale na skalniaku rośnie najładniej).
A w ogóle dzięki za odwiedziny Grześ :D
Awatar użytkownika
ktoś
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4530
Od: 11 lis 2008, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Głogów

Post »

Witaj Jacku , piękny kolor ostróżki zdobyłeś , to mój ulubiony . Kilka razy już sadziłam takie , ale nie pasowało im u mnie , a wszystkie inne kolory rosną :? .
Twój ogród coraz piękniejszy :shock: :shock: , bardzo podobają mi się zdjęcia ogólne .
Monia68
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11672
Od: 25 wrz 2007, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Witaj, Jacku :) Twój ogród pięknieje z dnia na dzień :) Bardzo ciekawy ten pięciornik nepalski, nie wiedziałam nawet o jego istnieniu :lol:
Pozdrawiam Cię serdecznie :)
Serdecznie pozdrawiam, Monika
AFRYKA
Mój ogród.
Awatar użytkownika
snowflake
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2748
Od: 6 lut 2009, o 17:12
Lokalizacja: Izabelin

Post »

Witaj Jacku :) ale zarosłeś :lol: Twój ogródek oczywiście :wink: piękny ten purpurowy rozchodnik... ukradnę Ci kawałek jak będę ostróżki wydawać (ale kawałeczek bo on i z kawałka łodygi powinien rosnąć)
I fajno że szałwia Ci rośnie ładnie... na pewno się rozsieje i będzie ogromna ( u mnie się strasznie rozwala :roll: ) tylko nie możesz pielić nadgorliwie wiosną... i wiadomo, że przesadzania nie zawsze roślinki lubią...
A jak tam jakieś nowe pomysły w ogrodzie? bo ja jesienią chyba tunel ogromny wywalam na rzecz szklarni i będę saaaaaaaaaadzić ile wlezie :lol:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”