Nowy ogród Jacka cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Post »

Witaj Iza! Tak, ten tydzień był wyjątkowy. Straty spowodowane remontem i ulewami szybko zostały zrekompensowane wspaniałymi spotkaniami i roślinnymi podarunkami. Sadzę i zagęszczam rabaty, a w sierpniu mam nadzieję, że doprowadzę drugą część ogrodu do ładu. Nowo posiana trawka już się ładnie zazieleniła. By jej zbytnio nie gnieść stąpam po nie bardzo delikatnie, a pierwsze koszenie chyba będę przeżywał :)
Jasnota i gajowiec to dla mnie dziwne - ta sama rodzina a dwie różne nazwy :?: Na szczęście są nazwy łacińskie bardziej logiczne i precyzyjne.
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Post »

Jacku chcesz jeszcze w tym roku zagospodarować tę druga część ogrodu ?
Już nie mogę doczekać się zdjęć ukazujący cały ogród nie tylko malutkie wycinki a przynajmniej większe obszary ogrodu .
Jak tam przez te ulewy nie zalało Ci ogrodu ?
Genia
Awatar użytkownika
Irena37
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3391
Od: 15 sty 2008, o 18:27
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Witaj Jacku, oglądałam zdjęcia z wizyty u Geni, jesteście oboje niezwykle sympatyczni, z przyjemnością się ogląda takie uśmiechnięte twarze a jeszcze w tak pięknym otoczeniu.
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Post »

Witaj Geniu :!: Miałem gości przez weekend i dopiero teraz mam trochę czasu.
Bardzo chciałbym się zabrać za drugą część ogrodu jeszcze w tym roku ale mam tak dużo innej pracy, w tym ciągłe remonty i nie chcę zaniedbać już zagospodarowanej części więc zobaczymy, co z tego wyjdzie. Póki co mam jeszcze miejsce do sadzenia.
Twoje liliowce nie przerwały kwitnienia, te co miały duże pąki :shock:
Ogród w niższej części zalany i muszę trochę zmienić koncepcję, bo miały tam rosnąć irysy ale pogniłyby, więc posadzę jakieś lubiące błoto i dosypię tam ziemi, by zniwelować spadek

Irenko, dziękuję za tak miłe słowa :) Genia jest niezwykle sympatyczną osobą więc buzia sama się śmieje :lol:
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Post »

Jacku dobrze że w porę do tego doszedłeś bo szkoda by było stracić tyle irysków je to najlepiej posadzić na lekkim wzniesieniu a tam gdzie mówisz irysy japońskie .
Fajnie że jeszcze kwitną liliowce które dostałeś ode mnie
No już nie przesadzajcie z tymi pochwałami bo przewróci mi się jeszcze w głowie .
Genia.
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Post »

Witaj Geniu :!: Tak, irysy czekają na posadzenie ale to im na dobre wyjdzie, bo musiałbym je teraz przesadzać.
Pochwały Ciebie nie są puste - wszyscy to potwierdzą :lol:
Patrząc przez okno teraz dopiero dostrzegam, jak ogród się rozbujał - nie widzę już skalniaka przysłoniętego przez rośliny.
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Post »

Parę widoczków ogólnych z mojego ogrodu, które nareszcie nadają się do pokazania
na pierwszym planie ogródek ziołowy
Obrazek
przetaczniki, zatrwian i inne
Obrazek
ścieżka do skalniaka
Obrazek
trójkolorowe szałwie na przodzie
Obrazek
cilla77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 763
Od: 3 lis 2006, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Oh Jacusiu, Jacusiu - szczędzisz Nam tych obrazków, ależ Ty jesteś :wink:
Pięknie! To prawdziwy klimat ogródka ziołowego, aż chciałoby się pochylić i wszystko wąchać, dotykać, pocierać w dłoniach i upajać wonią....cudnie!
Szałwie u ścieżki wyglądają tak romantycznie...Jacku Ty chyba jesteś perefkcjonistą? :wink:
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Post »

Witaj Dawid w moim ogródku :!: On taki super jeszcze nie jest - dużo miejsc nie nadaje się do pokazania, dlatego tak rzadko pokazuję plany ogólne.

Cillo, tak ładnie napisałaś, że nie wiem, co powiedzieć :oops: Ogródek ziołowy nabiera klimatu i jest bardzo pożyteczny. Rosną w nim również warzywka. Szałwię trójbarwną obłożyłem kamieniami, bo się pokładała, czego nie lubię. Teraz nieźle wygląda, ale jak to szałwie - wkrótce będzie wymagała przycięcia. Po "fryzjerze" jest właśnie szałwia omszona, a następna w kolejce szałwia okręgowa :wink:
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Post »

Jacku piękne widoki.
Ale ta trójbarwna szałwia jest cudowna to jest bylina czy jednoroczna roślinka ?
Genia
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Witaj Jacku świetne widoczki :D niesamowita jest ta szałwia :shock: bajeczne kolory :D nie da się jej nie zauważyć :D
Awatar użytkownika
grazynarosa22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8499
Od: 16 mar 2009, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Post »

Jacku-sliczne kwiaty :D :D :D tak ogólnie bardzo ładnie....szałwie cudne...(nawet nie wiedziałam że tyle ich jest :shock: ) a przetacznik? taki cudny...a Ty chciałes taką miją marnotę :?
Pozdrowionka...Grażyna
Moje wątki. aktualny
Moje rękodzieło
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Post »

Witajcie moi drodzy :!: Wczoraj już drugi raz wiązałem dalie, bo rosną na potęgę. Cała ścieżka była zajęta. Ale są piękne po tych deszczach. Podobnie pacioreczniki. Tych na szczęscie nie trzeba wiązać, choć mają już po 1,2m.

Geniu, Agness, szałwia trójbarwna jest jednoroczna ale podobno sama się rozsiewa więc moge Wam zebrać nasionka. Moje siewki są od Ali i naprawdę jestem zadowolony. Kiedyś w starym ogrodzie też ją miałem, ale nie była tak ładna. Widać deszcze jej służą.

Grażynko, Twój przetacznik też jest bardzo ładny więc nie ma co porównywać. Przetaczniki kłosowe mam dwa. Zwłaszcza ten ciemnoróżowy (chyba odm. 'Red Fox') jest ładny. Ale wszystkie przetaczniki lubię :)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”