Na wsi u maakity cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Miiriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6148
Od: 13 maja 2007, o 00:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Masz żywopłot z berberysów !!!!!!!!!!!!! .. no to juz koniecznie MUSZĘ to zobaczyć :)
Pozostawić ciepły ślad na czyjejś ręce... - Bernadetta
Zapraszam pod Krzywą Jabłoń: Miiriam ; Rok 2012 ; Rok 2013
Awatar użytkownika
maakita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 17 maja 2007, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Krakowem

Post »

Jolu fajnie byłoby mieszkać bliżej, poukładałabyś mi kamienie, pożyczyła męża ;:190

Bernadetko
, mam posadzone berberysy, na razie ciężko nazwać to żywopłotem, przyjedziesz, zobaczysz.

A u mnie pada i pada, rozwijające się pąki róż prędzej zgniją niż zakwitną :cry: . Boguś chyba sprawiła mi psikusa i zamiast New dawna sprzedał mi jakąś żółtą obłędnie pachnącą róże, jeszcze nie jestem pewna na 100%, bo kupiłam dwie pnące: New dawna i Golden i możliwe, że zamieniła miejsca (żółtą posadziłam tam gdzie chciałam New dawna), zobaczymy jak się druga rozwinie.
pozdrawiam Magda

Na wsi u maakity
Awatar użytkownika
mme33
1000p
1000p
Posty: 1015
Od: 26 lis 2008, o 21:26
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Maakita morwa za 7zł???Rewelka :D Jakoś jej nie zauważyłam , bo pewnie już rosłaby u mnie... :lol: :lol: :lol:
Perukowiec piękny i reszta zakupów również.
Pozdrawiam :D
Magdalena pozdrawia :)
Zapraszam do ogrodu
Awatar użytkownika
Miiriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6148
Od: 13 maja 2007, o 00:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Madziu - a gdzie te morwy za 7 zł.. juz tam jadę :) :)

Czy kupowałaś coś w tym ogrodniku w Dobczycach koło "Jana".. bo jakoś ciągnie mnie tam :)
Pozostawić ciepły ślad na czyjejś ręce... - Bernadetta
Zapraszam pod Krzywą Jabłoń: Miiriam ; Rok 2012 ; Rok 2013
Awatar użytkownika
maakita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 17 maja 2007, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Krakowem

Post »

maakita pisze: Jadziu a jaką dużą macie tą morwę? Ja kupiłam z myślą o utrzymaniu jej w formie krzaczastej pani sprzedająca powiedziała, że nie ma z tym problemu i będzie pięknie owocować. Moim marzeniem też była i udało mi się ją upolować, w szkółce niedaleko mnie - kosztowała 7zł :shock:, teraz czeka na wsadzenie na nowej rabatce (rabatce, której jeszcze nie ma :roll: ) Mam nadzieje, że będzie ładnie owocować, bo słyszałam, że czasami potrzebuje towarzystwa do ładnego owocowania.

Przepraszam źle się wyraziłam, druga część wypowiedzi dotyczyła pięknotki, powinnam była napisać

Moim marzeniem też była pięknotka i udało mi się ją upolować, w szkółce niedaleko mnie - kosztowała 7zł :shock:, teraz czeka na wsadzenie na nowej rabatce (rabatce, której jeszcze nie ma :roll: ) Mam nadzieje, że będzie ładnie owocować, bo słyszałam, że czasami potrzebuje towarzystwa do ładnego owocowania.

Morwa kosztowała coś około 10zł też niezła cena :wink:

Madziu to były morwy czarne i stały tam z tyłu szkółki w drzewkach owocowych (tak jakby przy wejściu przejść prosto i iść do samego końca) - kilka ich tam było. Całkiem możliwe, że je po sezonowo przecenili.
Brnadetko ja też nie mogę się doczekać aż tam pojadę, szczególnie, że zajechałam, a tam wszystkie moje chciejstwa były :shock: , no może z wyjątkiem weigeli "Eva Radke", ale było mnóstwo innych odmian.
W ogrodniczym obok Jana dawno nie była (tzn ze dwa tygodnie), generalnie oni mają bardzo mały wybór krzewów liściastych, są nastawieni głównie na iglaki (a tych za bardzo nie oglądam).
Byłam jeszcze w Pawlikowicach w tym ogrodniczym przy drodze, wybór całkiem, całkiem tylko odmiany często nie poopisywane :roll:, kupujesz i tak naprawdę nie wiesz co.
pozdrawiam Magda

Na wsi u maakity
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Dzięki Magdo! Też muszę pomyśleć o kupnie krzewów. Na targach same byliny kupiłam - byłam pociągiem...
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Post »

a ja bym chciała zobaczyć ten żywopłot z berberysów - tutaj - bo w realu nie mam mozliwości :) nawet jak są to tylko " posadzone krzaczki" :)
Awatar użytkownika
maakita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 17 maja 2007, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Krakowem

Post »

Izo ja ostatnio nakupiłam tych krzewów a potem nie mogłam ich zmieścić do samochodu (dzieci, bagaże, zakupy na miesiąc i 4 dość spore krzaki, mąż twierdził, że się nie zmieści - zmieściło się :) .
Ewusiu spójrz - nic ciekawego
Obrazek Obrazek
Żywopłot ma być po prawej (taki króciutki) i lewej (dłuższy) stronie pergoli, ma za zadanie "zakrywać" gospodarczy kącik, który mam przyjemność oglądać jak wychodzę z domu :twisted:
pozdrawiam Magda

Na wsi u maakity
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Żywopłot będzie piękny - tylko trzeba trochę poczekać...
Mi ostatnio też chodzi po głowie podobny pomysł. Taki mały berberysowy żywopłot oddzielający sad.
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Post »

Madziu, a co ile cm sadziłaś roślinki (berberysy) ? ja zaczęłam robić żywopłot z tawuły Billarda, ale na razie kupiłam 10 krzaczków...
Awatar użytkownika
maakita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 17 maja 2007, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Krakowem

Post »

Izo bardzo chciałam zrobić z żywopłot z cisa, ale fundusze... Berberysy kupiła u bogusia razem z różami - piękne sadzonki.

Ewusiu sadziłam tak na oko myślę, że około 20cm, kupiłam 10 albo 15 krzaczków (chyba 10 i dostałam dwa gratisy). Nie orientujesz się kiedy powinnam przyciąć ten żywopłot po raz pierwszy?
pozdrawiam Magda

Na wsi u maakity
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Post »

Na rozrośnięcie się cisa bardzo długo czekałabyś...
A jeśli chodzi o przycięcie - to chyba pierwszy raz zaraz po posadzeniu. Żeby się krzewił. :oops:
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Awatar użytkownika
Miiriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6148
Od: 13 maja 2007, o 00:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Madziu - jutro mam ostatnie konferencje .. i potem już możemy jechać .. Tylko kiedy ?
Pozostawić ciepły ślad na czyjejś ręce... - Bernadetta
Zapraszam pod Krzywą Jabłoń: Miiriam ; Rok 2012 ; Rok 2013
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”