Trudne początki

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Magda-Meg
100p
100p
Posty: 163
Od: 1 lut 2009, o 12:41
Lokalizacja: Chodzież WIELKOPOLSKA

Post »

:D witaj Anulka :D na początku każdy ma trudności ale to minie...potem będziesz wprowadzała wszystkie pomysły do realizacji i na pewno pojawi sie wiele wiecej pomysłów,zobaczysz....ja tez nie dawno zaczynałam a teraz już wprowadzam w czyn swoje pomysły...pozdrawiam
słoneczko dla wszystkich :)

Ogród 2009
Anula1213
200p
200p
Posty: 205
Od: 31 lip 2009, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Post »

Witajcie Magdo i Pyziu, dziękuję za odwiedziny. Postaram się, żeby było u mnie bardziej kolorowo, bo jak na razie to te zdjęcia są trochę smutne.

Obrazek
Awatar użytkownika
Agniesia
500p
500p
Posty: 521
Od: 31 sie 2009, o 01:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jeziorany

Post »

Anulo - Twoje zdjęcia nie są smutne - pokazują ooogrooomne perspektywy i chęc do tworzenia pięknęgo ogrodu. początek udany - szpaler tujek już rośnie, trawniczek ładnie skoszony, pelargonie w donicach - każdy od czegoś musi zacząc - nie od razu Kraków zbudowano. Ja w zasadzie też zaczynam, i uwierz mi - przede mną dużo wiecej pracy, niż przed Tobą, i to wcale nie z racji sporo większej powierzchni - takie chwasty, jakie Ty masz za płotem, to ja mam za oknem ;:112 ;:113 ;:91
Anula1213
200p
200p
Posty: 205
Od: 31 lip 2009, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Post »

Witaj Agnieszko, dzięki za wizytę, od razu zrobiło mi się lepiej. Właśnie wróciłam ze spaceru - byłam u Ciebie w ogrodzie. Faktycznie masz dużo większą działkę i sporo roboty przed Tobą ale jest już kolorowo. Chwasty to normalna rzecz- szkoda, że nie mam zdjęć zaraz po tym jak kupiliśmy działkę, "było ciekawie", chwasty były takie jak u mnie za płotem. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
leosta
500p
500p
Posty: 993
Od: 29 sty 2008, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Stargard

Post »

Witaj Anulo. Ja powiem podobnie jak Agnieszka- masz wielkie pole do popisu i wiele możliwości. Na początek sadź wszystko co Ci się podoba. Dopiero za jakiś czas poznasz co Cię interesuje. Ze mną było podobnie, dopiero po 5-6 latach doszłem do wniosku że najbardzie mnie "kręcą" krzewy liściaste.
Dla odłony od sąsiada proponuję krzewuszkę którą można ciąć i użyć jako żywopłot i daje bardzo szybki efekt.
Pozdrawiam Leszek.
moje wątki

"Prawo jest jak płot: lwy przeskakują, płazy ślizgają się dołem, tylko bydło zostaje."
Anula1213
200p
200p
Posty: 205
Od: 31 lip 2009, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Post »

Czy ktoś mi pomoże - z moją roślinką coś się dzieje, liście są poskręcane i mają plamki.

Obrazek
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Agniesia pisze:Anulo - Twoje zdjęcia nie są smutne - pokazują ooogrooomne perspektywy i chęc do tworzenia pięknęgo ogrodu. początek udany - szpaler tujek już rośnie, trawniczek ładnie skoszony, pelargonie w donicach - każdy od czegoś musi zacząc - nie od razu Kraków zbudowano. Ja w zasadzie też zaczynam, i uwierz mi - przede mną dużo wiecej pracy, niż przed Tobą, i to wcale nie z racji sporo większej powierzchni - takie chwasty, jakie Ty masz za płotem, to ja mam za oknem ;:112 ;:113 ;:91
Dokładnie tak!!!!! :D

A chwasty mam identyczne - z każdej strony, bo sąsiadów brak, i na działce też są :oops: No ale cóż, trzeba się na coś zdecydować - albo zakładanie trawnika, albo pielenie i wyrywanie chwastów. Liczę, że za rok będzie lepiej :twisted:
Anula1213
200p
200p
Posty: 205
Od: 31 lip 2009, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Post »

Witam.
Mam zamiar dzisiaj posiać trawę, jest to już ostatni kawałek (na szczęście). Czy nie jest za późno? Miałam inny plan co do tego kawałka ziemi, ale mam dość już w tym roku porządkowania terenu działki, zaniedbałam trochę dzieciaki, ciągle tylko praca i ogród, zawsze brakuje nam czasu, żeby z dziećmi gdzieś się wybrać. Postanowiłam z M, że na razie będzie tam trawa a wiosną zastanowię się co dalej. Zawsze przecież można trawy się pozbyć.
Pozdrawiam.
goryczka143
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6531
Od: 21 sie 2009, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Twojego ogrodu

Post »

Pracuj, planuj przez cala zime. Pamietaj na bledach czlowiek sie uczy.

Pozdrawiam: goryczka
Anula1213
200p
200p
Posty: 205
Od: 31 lip 2009, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Post »

Witam po długiej przerwie. Siedziałam w domu cały tydzień ale niestety nic nie zrobiłam w ogrodzie. Miałam w domu mały szpital, dzieciaki przyniosły z przedszkola choróbstwa, najpierw one chorowały potem ja. Dopiero wczoraj wyszłam do ogrodu - ale się narobiłam. Czuję się okropnie zmęczona, ale warto było, prawie cała rabata zrobiona. Wyrzuciłam trzy wiaderka chwastów, resztę zostawiłam na dzisiaj. Jak skończę to zrobię zdjęcie.
Pozdrawiam.
Anula1213
200p
200p
Posty: 205
Od: 31 lip 2009, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Trudne początki

Post »

A teraz obiecane zdjęcia.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W tym roku zakończyłam roboty ogrodowe, na wiosnę obsypię rabatę korą albo kamyczkami, dosadzę jeszcze jakieś roslinki kwitnące i będzie gotowe.

Obrazek
Pozdrawiam. Aneta

Trudne początki
Anula1213
200p
200p
Posty: 205
Od: 31 lip 2009, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Trudne początki

Post »

Trochę jesieni.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Aneta

Trudne początki
goryczka143
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6531
Od: 21 sie 2009, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Trudne początki

Post »

Anulko!

Wpadłam z rewizytą i wiesz zazdroszczę Ci Twoich trudnych początków. Masz ogród przy domu
w każdej wolnej chwili możesz wyjść do ogrodu. Projektowanie ogrodu zostaw na zimę
a wiosną zacznij od nasadzeń.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”