Krzaczki Kani

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Krzaczki Kani

Post »

Ojej, ilu miłych gości u mnie ;:4
Amba, jest dokładnie tak, jak mówisz (piszesz :wink: ) - z niskopiennością trzeba się u nas pogodzić.
Kasiu, widziałam Twojego Westerlanda i wg mnie nie wygląda ładnie. Ja też lubię tę różę...ten zapach... :D
Aniu, Kika , dzięki :D za wsparcie w różanym mozole :wink: Muszę mocno pracować wyobraźnią, żeby zobaczyć w tych mizerotkach dorodne krzaczory, którymi już wkrótce oczywiście się staną :uszy :;230 .
Zauważyłam, że czasem kwiatom trzeba pogrozić siekierką albo sekatorem. Mam dwie takie niewdzięczne róże, które słabiutko rosną mimo moich starań. Paul's Scarlet Climber - zasiedziały już na działce, dorosły a taki kapryśny, że kwitł tylko raz. Tylko jednego roku pokazał mi kwiaty, bo kwitnie na pędach zeszłorocznych a zawsze oczywiście mi przemarzał. W tym roku maja cierpliwość się skończyła i obiecałam mu, że jak nie zakwitnie, to go wykopię i...stał się cud :;230 , widzę, że ma pąki, chociaż znowu zmarzł do kopca... :;230
Tak wyglądała ta róża dwa lata temu, kiedy zakwitła (przy okazji, obok widać, jak wygląda żywotnik oskubany w młodości przez sarnę - nigdy już nie odzyskał dawnego pokroju).
Obrazek
Obrazek

I druga róża (nie znam odmiany, bo dostałam ją od koleżanki koleżanki z ogródka), która ma już trzy lata i nie pokazała mi kwiatów nigdy. Pomyślałam, że to dziczka z podkładki a ona...w tym roku ma pączki :tan .
Wczoraj po pracy przedzierałam się przez korki na drodze, żeby dotrzeć na działkę i podlać roślinki (u nas sucho bardzo). Warto było pojechać, bo zobaczyłam, że róże mają sporo pączków :tan . Nie zdążyłam zrobić zdjęć, bo było już późno i mój synuś spał w samochodzie - tak tylko szybciutko podlaliśmy, co trzeba i wróciliśmy do domu.
To jeszcze zdjęcia z poprzedniego weekendu.
The Fairy oczyszczona z kępki trawy (wczoraj widziałam, że ta trawa znów odrasta ;:223 )
Obrazek

Raubritter ma pączki :tan
Obrazek

Graham Thomas - młodziutki, sadzony jesienią. Rośnie po północnej stronie a od zachodu zacieniają go brzozy. Widzę, że dość ładnie rośnie ale miejsce ma ciemne i nie wiem, jak będzie z kwitnieniem.
Obrazek

A to są brzozy, które dają cień. Takie były dwa lata temu ale teraz już za bardzo się rozrosły - trzeba będzie je przyciąć i przerzedzić gałęzie. Wolę świetlisty cień niż mroczny.
Obrazek

Towarzysze moich róż:
Takich chwastów mam u siebie sporo w iglakach, na brzegach rabatek...no i teraz jeden pojawił się na białej rabacie (przy Chopinach). Pasuje kolorem, więc został :wink:
Obrazek


Macierzanka cytrynowa (w tle widać liście irysków). Dostałam ją od sąsiadki. Nie znałam wcześniej tej roślinki - jak ona intensywnie pachnie cytryną! :D
Obrazek

Tawułki już niedługo będą kwitły. W przyszłym roku koniecznie muszę je odmłodzić.
Obrazek

W ubiegłym roku były ładne - mam nadzieję, że tego lata też tak będzie.
Obrazek
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Krzaczki Kani

Post »

Hmmm... widzę, że na mojej działce niektóre rośliny się poprzewracały :? , a nawet nie wieje u nas tak bardzo...jutro się tym zajmę.
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Krzaczki Kani

Post »

Witaj Kaniu:)

Mam nadzieję,że zobaczę u Ciebie pięknego Grahama Thomasa,który u mnie przemarzł niestety ;:224
Awatar użytkownika
Rozeta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2395
Od: 30 paź 2010, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: płn.-wsch. W-wa, strefa 6b

Re: Krzaczki Kani

Post »

Kaniu, tą trawą w The Fairy nie przejmuj się. Po prostu następnej wiosny, przed wypuszczeniem liści przez różę, wykop ją całą, oczyść z trawska i posadź ponownie w odchwaszczoną ziemię z nową porcyjką obornika na dnie dołka, lekko przysypanego warstwą ziemi (korzenie róży nie mogą bezpośrednio stykać się z tym nawozem). Potem już pilnuj, żeby trawa "nie wdała" się ponownie i już.

A Paul'owi też rozłóż trochę obornika (najlepiej przekompostowanego lub takiego gotowego ze sklepu ogrodniczego) wokół. Na pewno się wzmocni i będzie kwitł rokrocznie po takim zabiegu :uszy.
Pozdrawiam kolorowo
Monika
Róże ...ach, te róże ...
Awatar użytkownika
Esterka
100p
100p
Posty: 120
Od: 12 maja 2011, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Krzaczki Kani

Post »

Kaniu nie wiem jak ja to zrobiłam, że dopiero teraz odwiedzam Twój wątek :oops: róże przecudne, ja co prawda nie planowałam w swoim ogrodzie róż, wiem... wiem... cóż to za pomysł ogród bez róż.... ale pod wpływem oglądania takich okazów jak u Ciebie, coraz bardziej mięknę.... :D właściwie to już się nawet zastanawiam gdzie zrobić różany zakątek... :tan
Pozdrawiam serdecznie :) Gośka
Nasz ogrodowy plac budowy
"Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie: miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los." Oscar Wilde
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Krzaczki Kani

Post »

Annes, masz taką wielką kolekcję ślicznych róż, że z pewnością pocieszą Cię po Grahamku :D Ale mimo wszystko szkoda Twojego Grahama, bo to ładna róża. A czy miałaś ją pod kopczykiem? Ja moje róże kopcowałam w tym roku wszystkie ale przemarzło wszystko, co wystawało ponad. Czasami przemknie mi myśl, że dobrze by było, gdyby w handlu pojawiły się...bunkry zimowe dla róż :;230

Rozeto, o Paulka tak właśnie dbałam - oborniczek, gnojóweczka itp. a ten uparciuch nic. Myślę, że osłabiają go nornice, które u mnie tworzą istne podziemne miasto. W przyszłym roku na wiosnę zrobię z trawą w The Fairy dokładnie tak, jak mi radzisz.

Esterko, widząc Twój rozmach na działce myślę, że będziesz miała gdzieś tak milion pięćset sto dziewięćset różnych odmian róż :tan :uszy i będę przychodzić do Ciebie powzdychać. Mam wrażenie, że u Ciebie wszystko ma rozmiar XXXL więc róże pewnie też będą wielkowymiarowe ;:224 .
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
Rozeta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2395
Od: 30 paź 2010, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: płn.-wsch. W-wa, strefa 6b

Re: Krzaczki Kani

Post »

Kaniu, poczytaj tu na forum o nornicach. Może znajdzie się jakiś skuteczny sposób na przegonienie tych paskud... :evil: .
Pozdrawiam kolorowo
Monika
Róże ...ach, te róże ...
Awatar użytkownika
Esterka
100p
100p
Posty: 120
Od: 12 maja 2011, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Krzaczki Kani

Post »

Kaniu ten rozmiar u mnie to plus i minus, bo urobieni jesteśmy po pachy, a ogrodu jak nie było tak nie ma.... Mój M już prawie mnie namówił na zakup pierwszej róży w zeszłym roku, jak kupowaliśmy prezent dla teścia, który też jest zapalonym działkowiczem... Wybraliśmy Eden, zakochałam się w niej bez pamięci i swój różany ogród zacznę komponować od niej... :tan
Pozdrawiam serdecznie :) Gośka
Nasz ogrodowy plac budowy
"Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie: miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los." Oscar Wilde
Awatar użytkownika
Nutka81
1000p
1000p
Posty: 2806
Od: 13 maja 2010, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Krzaczki Kani

Post »

Kaniu, przepiękne Twoje różyczki. Ogólnie cały ogródek robi super wrażenie :) Macierzanka cytrynowa faktycznie pięknie pachnie, też ja niedawno dostałam od sąsiadki :lol: Tawułki lada chwila zakwitną, wraz z dereniem tworzą śliczna kompozycję ;:138
Pozdrawiamy! Małgosia i Nutka :wit
Nutkowy ogród...czyli "ogary lubią kwiatki"...>> Cz.1 <<,>> Cz.2 <<,>> cz.3 <<
>>Róże Nutki << >>Nutkowe kwiatki doniczkowe<<
Awatar użytkownika
Mala_MI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 paź 2008, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie
Kontakt:

Re: Krzaczki Kani

Post »

Esterko, zmień zdanie ! Róże są przepiękne i jak dla mnie bezproblemowe :)
Pozdrawiam, Justyna
Storczyki , Róże , Ogród i kto wie co jeszcze...
Nie dla bezsensownego rozmnażania zwierząt!
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Krzaczki Kani

Post »

Esterko, bo Ty nie masz ogrodu - Ty masz istny park! ;:224 W kwestii róż posłuchaj mężusia i MałejMi ;:108 Ja też trzyma kciuki za Twoje róże. Ale pamiętaj, że jak już kupisz pierwszą, to nie będziesz wiedziała nawet kiedy zaatakuje Cię postępująca choroba różyczka :lol:
Nutko, komplement od Ciebie to jest coś - Twój ogród jest taki wypielęgnowany!
Rozeto, teoretycznie wiem wszystko o sposobach na nornice ale u mnie to jest jak walka z wiatrakami. Wyobraź sobie szczere pole, łąki dookoła i mój kawałeczek ziemi po środku tego wszystkiego - chyba nie mam szans ;:223 . Tak wygląda moja działka z daleka.
Obrazek

Niestety, w ten weekend nie mogłam pojechać na działkę, ponieważ miałam pracowity weekend - zajmowałam się...wykonywaniem takich róż ;:108 :;230 więc z powodu braku innych zdjęć zamieszczam takie, jakie mam. Jeżeli ktoś rozpozna odmianę, to proszę mi dać znać :;230 .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
kika321
200p
200p
Posty: 286
Od: 5 kwie 2011, o 14:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Krzaczki Kani

Post »

Kaniu - ależ Ty jesteś zdolna ;:138 ;:138 niesamowite te róże :tan
Awatar użytkownika
Mala_MI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 paź 2008, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie
Kontakt:

Re: Krzaczki Kani

Post »

Jakie cuda zrobiłaś ;:180
Pozdrawiam, Justyna
Storczyki , Róże , Ogród i kto wie co jeszcze...
Nie dla bezsensownego rozmnażania zwierząt!
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”