Krzaczki Kani

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
klarysa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5897
Od: 11 mar 2011, o 17:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Krzaczki Kani

Post »

kania przyszłam z rewizytą i trafiłam do ogródka miłośniczki róż ;:224
Będę przychodziła po rady. Przepis na piekne róze rewelacyjny :wink: , dla tych co na południowym-zachodzie :roll:
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Krzaczki Kani

Post »

Justyno, witam, witam :wit w moich skromnych progach. Faktycznie, bardzo lubię róże tylko, że one raczej nie odwzajemniają tej miłości. No, ale zawsze coś tam latem zakwitnie i cieszy oko, więc sobie pstryknę fotkę w weekend i cieszę się potem przez cały tydzień, aż do następnej wizyty na działce :lol:
Angielko, zachęciłaś mnie i już zaopatrzyłam się w sznurek. Tylko, że chyba zamiast podwiązywać pędy róży, to będę je naciągała tym sznurkiem, żeby dłuższe rosły :;230 .
Kasiu, oto fotki. Szału nie ma :wink: ale co tam...
Westerland i dwie Rumby na drugim planie
Obrazek

A tak ten Westerland prezentował się w ubiegłym roku.
Obrazek

A oto reprezentant kilku pączków na Rumbach :tan

Obrazek
Latem wyglądały tak:
Obrazek

Po zimie odradza się Rosarium Uetersen. Na drugim planie widać jeżówki.
Obrazek

Jutro dodam pozostałe zdjęcia. Teraz trzeba iść spać, żeby mieć siłę do pracy jutro :wink:
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
JSZFRED
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2842
Od: 1 lut 2008, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Ząbki

Re: Krzaczki Kani

Post »

Kaniu,
Ta zima zrobiła duze spustoszenie ale wiekszość róż wraca do życia u mnie też jest bardzo ostry klimat pokupowałam róże o różnej wytrzymałości zawsze któraś zakwitnie, westerland zawsze przemarza i odrasta, ale warto ja było kupic dla tych pieknych kwiatów,
Twoje krzaczki pięknie i zdrowo rosna może są mniejsze ale bedą kwitły zobaczysz jakie będa piękne ,
już sie nie mądrzę
Pozdrawiam Asiorek

Asiorlinki
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Krzaczki Kani

Post »

Asiorku, ;:4 dziękuję za odwiedziny i słowa pociechy.
Zaraz pobiegnę zobaczyć, co u Ciebie :wit
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Krzaczki Kani

Post »

Kaniu - niskopienność róż jest chyba typowa na Kaszubach :;230
U mnie wszystkie przemarzły do poziomu ziemi, z wyjątkiem jednego pędu Kardynała i teraz po raz kolejny startują od zera...
Awatar użytkownika
kasia_rom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4072
Od: 5 paź 2008, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Krzaczki Kani

Post »

Kaniu, bardzo ładne krzaczki, i pączuś całkiem spory.
Dobrze ,że róże tak szybko odrastają, na pewno będą tak pięknie kwitły jak w zeszłym roku :D

Jak dobrze że pokazałaś Westerlandka, kocham tę różę ;:167
Ma cudne kwiaty i chociaż wymarza to zawsze pięknie odbija.
Muszę Ci powiedzieć ,że Twój to przy moim gigant :roll: Chciałam go zostawić bo myślałam, że będzie za wielkim krzakiem żeby go przewozić, ale jest tak mizerny ,że w końcu wykopałam i siedzi w donicy. Jak już ładnie odrósł po przymrozkach to ostatnio dostał z piłki i znowu startuje od zera :evil:
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Krzaczki Kani

Post »

Westerland się ładnie zagęścił, w tym roku też będzie pokazowy jak nic :uszy
kika321
200p
200p
Posty: 286
Od: 5 kwie 2011, o 14:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Krzaczki Kani

Post »

no ale Twoim różom to moje nie dorównają !! :uszy
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Krzaczki Kani

Post »

Ojej, ilu miłych gości u mnie ;:4
Amba, jest dokładnie tak, jak mówisz (piszesz :wink: ) - z niskopiennością trzeba się u nas pogodzić.
Kasiu, widziałam Twojego Westerlanda i wg mnie nie wygląda ładnie. Ja też lubię tę różę...ten zapach... :D
Aniu, Kika , dzięki :D za wsparcie w różanym mozole :wink: Muszę mocno pracować wyobraźnią, żeby zobaczyć w tych mizerotkach dorodne krzaczory, którymi już wkrótce oczywiście się staną :uszy :;230 .
Zauważyłam, że czasem kwiatom trzeba pogrozić siekierką albo sekatorem. Mam dwie takie niewdzięczne róże, które słabiutko rosną mimo moich starań. Paul's Scarlet Climber - zasiedziały już na działce, dorosły a taki kapryśny, że kwitł tylko raz. Tylko jednego roku pokazał mi kwiaty, bo kwitnie na pędach zeszłorocznych a zawsze oczywiście mi przemarzał. W tym roku maja cierpliwość się skończyła i obiecałam mu, że jak nie zakwitnie, to go wykopię i...stał się cud :;230 , widzę, że ma pąki, chociaż znowu zmarzł do kopca... :;230
Tak wyglądała ta róża dwa lata temu, kiedy zakwitła (przy okazji, obok widać, jak wygląda żywotnik oskubany w młodości przez sarnę - nigdy już nie odzyskał dawnego pokroju).
Obrazek
Obrazek

I druga róża (nie znam odmiany, bo dostałam ją od koleżanki koleżanki z ogródka), która ma już trzy lata i nie pokazała mi kwiatów nigdy. Pomyślałam, że to dziczka z podkładki a ona...w tym roku ma pączki :tan .
Wczoraj po pracy przedzierałam się przez korki na drodze, żeby dotrzeć na działkę i podlać roślinki (u nas sucho bardzo). Warto było pojechać, bo zobaczyłam, że róże mają sporo pączków :tan . Nie zdążyłam zrobić zdjęć, bo było już późno i mój synuś spał w samochodzie - tak tylko szybciutko podlaliśmy, co trzeba i wróciliśmy do domu.
To jeszcze zdjęcia z poprzedniego weekendu.
The Fairy oczyszczona z kępki trawy (wczoraj widziałam, że ta trawa znów odrasta ;:223 )
Obrazek

Raubritter ma pączki :tan
Obrazek

Graham Thomas - młodziutki, sadzony jesienią. Rośnie po północnej stronie a od zachodu zacieniają go brzozy. Widzę, że dość ładnie rośnie ale miejsce ma ciemne i nie wiem, jak będzie z kwitnieniem.
Obrazek

A to są brzozy, które dają cień. Takie były dwa lata temu ale teraz już za bardzo się rozrosły - trzeba będzie je przyciąć i przerzedzić gałęzie. Wolę świetlisty cień niż mroczny.
Obrazek

Towarzysze moich róż:
Takich chwastów mam u siebie sporo w iglakach, na brzegach rabatek...no i teraz jeden pojawił się na białej rabacie (przy Chopinach). Pasuje kolorem, więc został :wink:
Obrazek


Macierzanka cytrynowa (w tle widać liście irysków). Dostałam ją od sąsiadki. Nie znałam wcześniej tej roślinki - jak ona intensywnie pachnie cytryną! :D
Obrazek

Tawułki już niedługo będą kwitły. W przyszłym roku koniecznie muszę je odmłodzić.
Obrazek

W ubiegłym roku były ładne - mam nadzieję, że tego lata też tak będzie.
Obrazek
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Krzaczki Kani

Post »

Hmmm... widzę, że na mojej działce niektóre rośliny się poprzewracały :? , a nawet nie wieje u nas tak bardzo...jutro się tym zajmę.
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Krzaczki Kani

Post »

Witaj Kaniu:)

Mam nadzieję,że zobaczę u Ciebie pięknego Grahama Thomasa,który u mnie przemarzł niestety ;:224
Awatar użytkownika
Rozeta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2395
Od: 30 paź 2010, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: płn.-wsch. W-wa, strefa 6b

Re: Krzaczki Kani

Post »

Kaniu, tą trawą w The Fairy nie przejmuj się. Po prostu następnej wiosny, przed wypuszczeniem liści przez różę, wykop ją całą, oczyść z trawska i posadź ponownie w odchwaszczoną ziemię z nową porcyjką obornika na dnie dołka, lekko przysypanego warstwą ziemi (korzenie róży nie mogą bezpośrednio stykać się z tym nawozem). Potem już pilnuj, żeby trawa "nie wdała" się ponownie i już.

A Paul'owi też rozłóż trochę obornika (najlepiej przekompostowanego lub takiego gotowego ze sklepu ogrodniczego) wokół. Na pewno się wzmocni i będzie kwitł rokrocznie po takim zabiegu :uszy.
Pozdrawiam kolorowo
Monika
Róże ...ach, te róże ...
Awatar użytkownika
Esterka
100p
100p
Posty: 120
Od: 12 maja 2011, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Krzaczki Kani

Post »

Kaniu nie wiem jak ja to zrobiłam, że dopiero teraz odwiedzam Twój wątek :oops: róże przecudne, ja co prawda nie planowałam w swoim ogrodzie róż, wiem... wiem... cóż to za pomysł ogród bez róż.... ale pod wpływem oglądania takich okazów jak u Ciebie, coraz bardziej mięknę.... :D właściwie to już się nawet zastanawiam gdzie zrobić różany zakątek... :tan
Pozdrawiam serdecznie :) Gośka
Nasz ogrodowy plac budowy
"Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie: miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los." Oscar Wilde
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”