Kaajowy ogródek cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
kaaj
500p
500p
Posty: 761
Od: 26 mar 2007, o 18:04

Kaajowy ogródek cz.1

Post »

Podanie,
Uprzejmie proszę o dopisanie mojej skromnej osoby do listy członków tej szanownej grupy ludzi przekształcających ugory w piękne ogrody. Prośbę swą motywuję chęcią zdobycia jak najszerszej wiedzy w dziedzinie ogrodnictwa, chwastobójstwa i grilowania na świeżym powietrzu. Z góry dziękuję za pozytywne rozpatrzenie mojego podania.

CV,
wiek: mam 30 lat, co prawda jeszcze przez 2 miesiące,
osiągnięcia i zdolności: ususzenie kaktusa,
zainteresowania: leniuchowanie na łonie natury
z serii PRZED i PO

[img][img]http://images14.fotosik.pl/77/8c1011b904afcac4med.jpg[/img][/img]
[img][img]http://images45.fotosik.pl/124/ca6d26cf1a12fd46med.jpg[/img][/img]
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Post »

KAAJ ,świetnie się zaprezentowałeś .
Mamy podobne osiągnięcia i zdolności .[ususzenie badylka]
Napisz coś więcej o działce i o sobie . :wink:


Była budowa ,a jest prawie raj .Podoba mi się .
Awatar użytkownika
Cynthia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5294
Od: 16 lut 2009, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ...gdzieś pośrodku...

Post »

Kaaj prosimy o więcej ;:138
Pozdrawiam słonecznie - Baśka :)
Awatar użytkownika
Ania Kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1482
Od: 19 lut 2009, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

O tak prosimy o więcej, bo zapowiada się nieźle... ;-)

Witaj tak w ogóle!
Awatar użytkownika
danutab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5172
Od: 25 gru 2008, o 23:02
Lokalizacja: Cieszyn

Post »

Kaaj witaj w naszym gronie świetnie się zaprezentowałeś.Abyśmy
mogli szybciej się z tobą kontaktować złóż podpis pod twoim postem.
Opisz coś więcej o swoim ogrodzie i wstawiaj zdjęcia bo wszyscy
na FORUM lubia oglądać fotki. Powodzenia
Pozdrawiam Danuta aktualne
Moje linki
x_m-i
---
Posty: 2658
Od: 19 cze 2007, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Kaaj, działka spora, ładna. Masz spore pole do popisu. Domek również ładny, taki właśnie chciałym mieć. Prosimy o więcej fotek.
Awatar użytkownika
kaaj
500p
500p
Posty: 761
Od: 26 mar 2007, o 18:04

Post »

calutką jesień 2005" ,oraz wiosnę spędziliśmy na uporządkowywaniu terenu wokól budowy, potworna praca, co prawda najgorsze za nami,
jako laik i kompetny pionier w dziedzinie ogrodnictwa (jak już wspomniałam w CV był okres w moim życiu, że nawet kaktusa potrafiłam ususzyć więc sobie wyobraźcie) muszę powiedzieć, że nareszczcie zaczęłam rozumieć jaką frajdę może sprawić zakładanie ogródka,
co prawda nie ustrzegłam się błędów, ale fajnie popatrzeć jak za sprawą naszych rąk zmienia się otoczenie, w którym żyjemy,
i co najważniejsze można się przy tym wyciszyć po pracy,
rozpoczęłąm po prostej linii oporu od zlecenia projektu ogródka osobie, która się zajmuje tym zawodowo, może nie jest to fachowiec doskonały, ale w konfrontacji z moją wiedzą "mistrz świata"
po rozpoznaniu zaproponowanych mi roślinek, podobro ziezbyt wymagających, przeszliśmy do nasadzeń
może pokażę niektóre roślinki, jakie zostały mi zaproponowane

jako, że w założeniu do projektu została przyjęta teza, że zabarwienie roślin ma mieć kolor różu i wszelakich jego odmian, nie mogło zabraknąć wierzb hakuro- nisiki, które na wiosnę tak pięknie przebarwiają swoje listki
Obrazek


wśród pnączy mamy winobluszcz pięcioklapowy, którego zadaniem jest jak najszybsze osłonięcie stodoły teściów , która sama w sobie nie jest co prawda najgorsza, bo murowana, ha, ha, no ale na pewno nie stanowi dodatku estetycznego do naszej działeczki
Obrazek


przed domkiem mamy dwa modrzewie zwisłe szczepione na palikach, bardzo mi sie podobaja,
Obrazek

a magnolie też mam, nawet dwie szt.
Obrazek
a oto perukowiec podolski, ten co ma mieć takie ładne roztapirzone fryzurki, tylko że nie wiedziałam że są ich dwie odmiany, i zakupiłam zielone, a miały być bordowe, pięknie się poprzyjmowały więc tymczasem je zostawie, tylko gdzie te perułki ?
Obrazek

w rabatkach posadzone są także hopsiki i klony palmowe, te na szczęście są bordowe
Obrazek

od strony sąsiada "brudaska" mamy posadzony szpaler, a w nim naprzemiennie oczywiście w losowej kolejności tuje złociste, które o zachodzie słońca wyglądają przecudnie, chudziutkie skajrokety, niskie kosodrzewiny i moje ulubione sosenki koreanki, nasze są jeszcze malusieńkie, ale już nie mogę sie doczekać jak będą tak cudnie owocowały jak u mojej siostry i nadadzą żywopłotowi fioletowej barwy
Obrazek

od strony drugiego sąsiada ( który miał być lepszy od pierszego, miał być bo po spryskaniu naszych biednych sadzonek, podobno "niechcący" , już taki lepszy wcale mi się nie wydaje ) na siatce, która odgranicza nasze działki zaplanowałam hortensje pnące, które lubia stanowisko cieniste, tak więc u nas mają idealne warunki ( no może tylko gdyby nie ten ślepy sąsiad)
Obrazek

na tyłach ogrodu w rabatkach rosną śnieguliczki, tylko coś marnieńkie takie, ale może w przyszłym roku się pobiorą, mam taką nadzieję
Obrazek

w sumie mamy siedem rabatek, w których są ponasadzane kompozycje roślinne, wymyśliłam sobie, żę zamiast typowych rolloderów zastosowała galanterię betonową imitującą rollodery drewniane, króre także mi się podobają, są po prostu naturalne' ale jednak zwyciężyły wzlędy praktyczne, więc mając w perspektywie wymianę drewnianych rolloderów co parę lat , wybrałam leżakowanie na huśtawce
ale krytyka w rodzinie była i to ogromana, ale mnie sie podobaja i to najważniejsze
aby chwasty nie dokuczały wyłożyliśmy je geowłukniną i wysypaliśmy białe kamyczki, które pięknie skontrastowały się z grafirowym kolorem rolloderów
Obrazek

przy mieszkamiu mamy za to rabatki otoczone kostką brukową, tzw. "ślimaki", jak to nazwał je mój mąż,
podczas tworzenia
Obrazek
Obrazek

po wykorowaniu
Obrazek
Obrazek
Obrazek


no ale jednak najwięcej pracy i najwięcej zawodu zarazem przyniósł nam trawnik, nie jest taki jaki sobie wyobrażałam, ale mam nadzieję że, jak poznam jaka jest tego przyczyn to wreszcie zacznie wyglądać jak trawnik, a nie jak pastwisko
podejrzewamy że nasza gleba jest za ciężka, za żyzna, gdyż trawa której się doczekaliśmy niestety nie przypomina mięciutkiego trawniczka, lecz trawicę łąkowa, a przecież tak sie staraliśmy, było mozolne sprzątanie terenu, grabienie, wałowanie, torfowanie, popijanie piwka na tarasie, podlewanie, no i porażka, tak więc na razie pokażę wam fotki zrobione tuż po tej mozolnej pracy, bo wówczas wyglądało to pięknie (bo jeszcze przed wykiełkowaniem trawy ha, ha, ha)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A TO MOJE KOCHANE POMAGIERY BEZ KTÓRYCH NIE DAŁABYM RADY
Obrazek

wiem, że mojemu ogródkowi daleko do ideału, ale ja i tak się cieszę, że coś w ogóle rośnie, bo jak sobie przypomnę tego biednego kaktusa jeszcze pare lat wstecz, to i tak chyba mam powód do zadowolenia,
jednak aby ogródek wyglądał tak jak chcę potrzeba jeszcze sporo kasiorki, no i oczywiście czasu, a z jednym i drugim jest deficyt,

do katalogu roślinek w moim ogródku dodam jeszcze,
cisa, posadzony w ślimaczku Obrazek
coniki Obrazek
i moja imienniczka, pani juka karolińska Obrazek
Awatar użytkownika
gulek
200p
200p
Posty: 311
Od: 16 mar 2008, o 18:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Fajnie że jesteś z nami :)
...niestety w ostatnim Twoim poście nie wyświetlają się fotki :(
Awatar użytkownika
kaaj
500p
500p
Posty: 761
Od: 26 mar 2007, o 18:04

Post »

właśnie nad tym pracuję :oops:
x-d-a
---
Posty: 7092
Od: 3 sty 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witaj Kaaj,

fajnie opisałaś swoje zmagania z trudną materią ogrodową, tylko że mi też otworzyły się tylko dwie pierwsze fotki.

Twój ogród zaczyna nabierać wyglądu, a jestem przekonana, że do lata tak się u nas na forum podkształcisz, że zadziwisz nawet teściową :!:

Pozdrowionka :D
Awatar użytkownika
kaaj
500p
500p
Posty: 761
Od: 26 mar 2007, o 18:04

Post »

na razie to ja nie mogę się nadziwić waszymi osiągnięciami i kopara mi opadła, dlatego zdecydowałam się tu zawitać :P
Awatar użytkownika
Magda-Meg
100p
100p
Posty: 163
Od: 1 lut 2009, o 12:41
Lokalizacja: Chodzież WIELKOPOLSKA

Post »

witaj :D wśród uzależnionych od ogródków,kwiatków,działeczek :D
słoneczko dla wszystkich :)

Ogród 2009
Awatar użytkownika
kaaj
500p
500p
Posty: 761
Od: 26 mar 2007, o 18:04

Post »

przed zasianiem trawki
Obrazek
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”