Ogród (z) PESTKI@

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

a to mój żywopłot,który 11 lat temu też wygladał jak te maleńkie siewki.Nasionka zebrałam z thui.która kiedyś mieliśmy na działce warzywnej.Wysialiśmy i pielęgnowaliśmy kiedy na naszej działce budowlanej był tylko gruz i piach.Teraz mamy piekny żywoplot własnoręcznie wychodowany.W tamtym roku poraz pierwszy zostały przycięte czubki i boki.Co roku zbieram z niego mnóstwo nasion ,bo mam wielu chętnych na taką zabawę Obrazek.Jęsli ktoś miałby ochotę pobawić się w odchowanie własnych drzewek ,służę nasionkami po pierwszych przymrozkach.
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Witaj Aldonko czosnek faktycznie gigant :shock: :D A puchaczek zrobił minkę, jakby był obrażony na swoją Panią za zdjęcia :wink: :lol: Brateczki prześliczne, bardzo je lubię :D pięknie przystrzyżone iglaczki, i gratuluję żywopłotu, z nasionek :shock: :?: super :D
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

Dziękuje Agnieszko za odwiedzinki.A z tym zywoplotem to było tak,że z braku kasy i z ciekawości zrobiło się coś z niczego i to moja najwieksza duma na ogrodzie :wink: jeśli chodzi o koteczkę to persy wszystkie mają ,,obrażone miny,, :lol: Niedługo zostanie po raz pierwszy mamą.Bardzo to wszyscy przezywamy ;:80
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Aldonko zgadza się, że największą radość sprawia roślinka wyhodowana od podstaw :D z nasionka lub maleńkiej szczepeczki :D Ja też tak mam i najbardziej się cieszę, nap z iglaczków które mam z oderwanych maleńkich gałązeczek :D już mnie przerastają :D A co do rozwiązania koteczki, to wyobrażam sobie Wasze nastroje, w końcu to pierwszy raz :D
Awatar użytkownika
kamkamk
200p
200p
Posty: 233
Od: 7 maja 2009, o 14:18
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

mam takie same fiołki, strasznie się sieją lubię je i w tym roku kupiłam sobie nasiona z mieszanką kolorów, bo teraz tylko fioletowe mam
Awatar użytkownika
g.kiecko
1000p
1000p
Posty: 1508
Od: 19 wrz 2007, o 23:19
Lokalizacja: Jasło

Post »

Spirala wyszła Ci świetnie! :D
Może Ty masz dobry patent na takie formowanie krzewów?
Pozdrawiam Gośka
Mój ogród
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

Jedyny patent jaki mam to ;dobrze ogladam drzewko,które samo mi podpowiada co mogła bym z nim zrobić.Nad ta spiralka pracowałam dość długo ,bo to była zwykła thuja taka,,hiena cmentarna,,jak ja to nazywam :wink: Przez 3 lata formowalam ja na słupek ,żeby potem zrobić z niej spiralkę.Nie jest jeszcze idealna bo drastycznie obciełam ją ubiegłej wiosny.Takie formowanie potrzebuje ok 3 lat.Najłatwiejszym sposobem jest kupic do spiralki idealnie strzelistą thuję,ale ja tne to co mam.Moje jodły też są przycięte na słupki,stozki i kule.Każde drzewko iglaste sie do tego nadaje ,tylko potrzeba czasu i cierpliwości.
Awatar użytkownika
kamkamk
200p
200p
Posty: 233
Od: 7 maja 2009, o 14:18
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

a kiedy można przycinać, w jakich miesiącach?
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

Ja przycinam od wczesnej wiosny do póznej jesieni.Wtedy kiedy widze ,ze galazki tego potrzebują.
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

Tak wygląda moje winogrono w tej chwili :wink: Obrazek Obrazek To dosć pózne winogrono koloru śliwki.Bardzo smaczne o olbrzymich owocach(jak na nasz klimat) z cienką skórką.Bardzo ,bardzo podobne do tego kupowanego w sklepach.
Awatar użytkownika
jola1010
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1652
Od: 4 cze 2007, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DOLNOśLąSKIE

Post »

:shock: Twoje czosnki to giganty... :shock:

Fajne kwietniczki i świetne nowe fryzurki u iglaczków. Też lubię przycinać drzewka .Zapraszam w odwiedziny.
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

dziękuję Joluniu za odwiedzinki.Upieke dobre ciasto z wiśniami w wpadnę z wizytą do Waszego ogródka zaraz :wink:
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

To moja budleja ,ktora już zaczeła przyciągać motyle :lol: i od której zaczeła się przygoda na tym forum.To własnie Wasze budleje zafascynowały mnie tak bardzo,że zalożyłam wątek ogrodowy.Czekam na rozkwitnięcie nastepnej budlei(kolor nieznany) Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”