Ogródek KaRo cz.5

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
RoksiSK
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 867
Od: 23 kwie 2007, o 15:57
Lokalizacja: Kraków

Post »

Ave przycinasz hortensje? Ja tego do tej pory nigdy nie robiłam. Poza tym na końcówkach gałązek są zalążki kwiatostanu, który zakwitnie w roku następnym. Nie wiem jak KaRo, ale ja usuwam przekwitłe kwiatostany dopiero wiosną, podobno to dodatkowe zabezpieczenie dla pąków.
Pozdrawiam Agnieszka
Mój Ogrod , Kuchnia i Storczyki
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Krysiu przepiękne hortensje, moje biedulki takie umordowane upałem i brakiem deszczu, że ledwo żyją, omdlałe od upału i podlewanie niewiele daje :roll: Jedynie wczesnym rankiem pokazują swoją urodę, później już zbyt gorąco :cry:
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21722
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Krzysiu - jeśli uważasz,że fotka przestrojnika trawnika jest dobra
to dziękuję i wierzę,że czasem udaje mi się zrobić całkiem dobre zdjęcie ;:215 ;:216

Obrazek
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21722
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Jakubie ;:113 ja mam nie dużo więcej bo tylko
ogrodową,bukietową ,drzewkowatą ,piłkowaną,kosmatą,dębolistną ;:26
Kiedy i jakie pędy chciałbyś do ukorzenienia.
Myślę,że bliżej jesieni bym zdążyła się nimi nacieszyć :)



Bogusiu 'aspera' to hortensja kosmata "Macrophylla'
Zobacz ten wątek :D tam jest prawie wszystko o niej :D
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=9632
Ja jeszcze nie przycinałam znacząco 'Limonki'
tak korygująco tylko by nie zajęła mi ścieżki ...
a w tym roku ma wyjątkowo dużo kwiatów...

Smoczynko Redzie należy się ... kość w kość.
Nie kopie dziur ale ma inne psie nawyki z którymi trudno się pogodzić ale nie ma wyjścia trzeba to przeboleć... :wink:
Dalie będę uprawiać wyłącznie niskie już postanowiłam ...

Agnieszko ja tak jak Ty postępuję z hortensjami.
Całą zimę wiszą na krzewach suche kwiaty i dopiero późną wiosną je usuwam.
Nie tnę hortensji ogrodowych.
W tym roku był wyjątek dla H.ogrodowej rosnącej w wielkiej donicy.
Tylko dla niej...
Musiałam przyciąć tuż przy ziemi...to była konieczność,zaczęła wypuszczać od ziemi zielone liście
a sterczące badylki były całkowicie suche...
No i widzisz jak rośnie bo rośnie ale kwitnie nawet :D
Nie wiem w jakich warunkach dokładnie uprawia swoje hortensje Ewa
ale skoro pisze coś o braku słońca to prawdopodobnie jest to przyczyną.
Moje maja słońce od świtu do ok.godz.11.00 i potem ponownie od ok 17.00 do zmierzchu.
Inne maja słońce tylko rano do ok. 10.00
W tym roku zmuszona byłam przesadzić moje największe hortensje ogrodowe - wrócą na stare miejsce ale chyba dopiero w następnym roku -
więc niektóre rosną w pełnym południowym słońcu - tragedia jak patrzę na ich zważone liście i kwiaty... ożywają znowu wieczorem ale taki szok nie jest dla nich najlepszy .
Zastanawiam się nad ich osłanianiem w najgorętszej porze dnia jeśli nadal temperatury w słońcu będą przekraczać 40 stopni .
AGNESS- to trudne jeśli się pracuje - ale z pewnością masz stare firanki lub inne szmatki które możesz zarzucić
na krzewy rano wychodząc do pracy. To chyba jedyne rozwiązanie by się nie ugotowaly :(
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
oliwka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5841
Od: 24 mar 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Post »

Krysiu z moimi ogrodowaymi mam to samo: przemarzają i potem odbijaja od ziemi.
Zakwitną 3 kwiatkami albo wcale.
Już nie mam do nich cierpliwości :evil: Żeby było śmieszniej, to 2 domy dalej rośnie wielgachne krzaczysko obsypane co roku masą kwiatów...
Mam jeszcze bukietową i drzewkowatą Anabelkę i z tych jestem bardzo zadowolona.
Nie trzeba martwić się przemarznięciem i kwitną regularnie i obficie.
A pies uroczy tak na marginesie :wink:
Pozdrawiam Walentyna
aktualny
spis treści
Awatar użytkownika
Sylwek-zx
1000p
1000p
Posty: 1810
Od: 8 lut 2009, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

KaRo, jeśli tylko trafię gdzieś tu u mnie to na pewno kupię, przyznam jednak, że może raz na giełdzie widziałem, ale wtedy szukałem czego innego i przeleciałem po nim tylko wzrokiem, teraz będe żałować :) w ogóle namieszało mi się w głowie od tych oczek jakie i u Ciebie widziałem i u paru jeszcze osób i postanowiłem się do niego przymierzyć :) co do psiaków to moja Gabi nie odpuszcza żadnej przebudowy ogrodu, sadzenia nawet podlewania, śmiejś się zawsze, że łazi za mną jak inspektor nadzoru :D no i nie mam problemu z cięciem doniczek do kubła, Gabryśka załatwia to za mnie :D

pozdrawiam
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Post »

"Graddiflora"
Obrazek
"Tardiva"
Obrazek[/quote]

Witaj KaRo piękne masz te hortensje ja mam przede wszystkim te ogrodowe .
Dopiero od chwili jak jestem na forum zobaczyłam że są jeszcze dębolistne i piłowane no i te piękne które na zdjęciu zaznaczyłam .
Pewnie jeszcze więcej tylko ja ich nie znam .
Genia
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Post »

RoksiSK pisze:Ave przycinasz hortensje? Ja tego do tej pory nigdy nie robiłam. Poza tym na końcówkach gałązek są zalążki kwiatostanu, który zakwitnie w roku następnym. Nie wiem jak KaRo, ale ja usuwam przekwitłe kwiatostany dopiero wiosną, podobno to dodatkowe zabezpieczenie dla pąków.
Agnieszko, ja nie mam co usuwać, bo moje ogrodowe nigdy (odkąd je mam) nie kwitły :cry: to pewnie częściowo wina tego, że rosną sobie w cieniu domu i słońce "omiata" je tylko wczesnym ranem. Ja ich nie tnę, chyba, że same przemarzają - a tak było w tym roku, mimo okrycia... Spróbuję jeszcze przenieść je na bardziej słoneczne miejsce - a jak nie, to będę miała liście - też są dekoracyjne.
Awatar użytkownika
rosiowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2177
Od: 14 cze 2008, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Łodzią

Post »

Oj, Krysiu, Krysiu :D Magiczny masz ten ogród. :D Już się nie mogę doczekać......
pozdrawiam - Gosia
Moje wątki
Awatar użytkownika
RoksiSK
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 867
Od: 23 kwie 2007, o 15:57
Lokalizacja: Kraków

Post »

Ave pisze:
RoksiSK pisze:Ave przycinasz hortensje? Ja tego do tej pory nigdy nie robiłam. Poza tym na końcówkach gałązek są zalążki kwiatostanu, który zakwitnie w roku następnym. Nie wiem jak KaRo, ale ja usuwam przekwitłe kwiatostany dopiero wiosną, podobno to dodatkowe zabezpieczenie dla pąków.
Agnieszko, ja nie mam co usuwać, bo moje ogrodowe nigdy (odkąd je mam) nie kwitły :cry: to pewnie częściowo wina tego, że rosną sobie w cieniu domu i słońce "omiata" je tylko wczesnym ranem. Ja ich nie tnę, chyba, że same przemarzają - a tak było w tym roku, mimo okrycia... Spróbuję jeszcze przenieść je na bardziej słoneczne miejsce - a jak nie, to będę miała liście - też są dekoracyjne.
U mnie rosną w zupełnym cieniu. Jeszcze na wiosnę, gdy na śliwach nie było liści, docierały do nich promienie, ale teraz... Sama nie wiem :?
Pozdrawiam Agnieszka
Mój Ogrod , Kuchnia i Storczyki
Tamaryszek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2749
Od: 13 lip 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

To i ja dołączę parę słów o moich hortensjach. Najbardziej jestem zadowolona z bukietowych- są całkowicie BEZPROBLEMOWE i pięknie kwitną. Moje najlepiej rosną w półcieniu . Zadzam się z Waszymi opiniami, że Limonka jest cudowna. Swoje bukietowe (mam też Grandiflorę i Tardivę ) ścinam wiosną na jakieś 40 cm, dorastają w ciągu sezonu na metr, półtora i kwitną obficie.
Krzewiasta Anabelle już jest bardziej wrazliwa. W moim ogrodzie jest dość sucho i i po niej natychmiast to widać - jeśli nie jest obficie podlana natychmiast "klapią" jej liście. No i niesamowicie ogromne kwiaty jednak przeciążają gałązki, trzeba każdą w zasadzie podpierać. Podobno jeśli tylko TROCHĘ skraca się ją wiosną, to ma silniejsze gałązki. ( ja ścinałam też na jakieś 40 cm). Jakie są Wasze doświadczenia w przypadku Anabelle?
Ogrodową kiedyś miałam, ale nie przeżyła. W tym roku posadziłam jedną i jestem pełna niepokoju. Są rzeczywiście niezwykle dekoracyjne, ale kapryśne. I Wasze opinie to potwierdzają.
Wyrazy podziwu dla hortensji KaRo !
Pozdrawiam , Tamaryszek
Mój świat --- Wizytówka
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21722
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Dziękuję Izo. :D
Zdecydowanie będę ciąć moje hortensje ..wiem już ,że lepiej się mają w następnym sezonie ,że to konieczność.
Oczywiście poza ogrodowymi,te niechże rosną wg starej metody uprawy...

Kyushu
Obrazek

Pinky Winky
Obrazek

Annabelle
Obrazek


Ogrodowa na wschodniej wystawie
Obrazek

Ogrodowa w całkowitym cieniu
Obrazek

Ogrodowa w pełnym słońcu,dziś już bardziej ukwiecona niż tu widać
Obrazek
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
nigella
1000p
1000p
Posty: 1016
Od: 1 kwie 2009, o 23:36
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Niezła kolekcja hortensji. I w doskonałym stanie, nawet w cienistym miejscu :lol:
Nareszcie zobaczyłam jak wygląda Tardiva, kupiłam ja jakiś czas temu niekwitnącą i nie bardzo wiedziałam czego się spodziewać...Ten rok jest dla nich wyjątkowo dobry. Jak tam Nostalgia? Zakwitnie ponownie?
Miłej soboty ;lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam, nigella
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”