Leśny ogród Moni68 cz.4

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Post »

Witaj Moniko! Widzę, że postawiłaś na bodziszki? No to z chęcią będę obserwował, jak Ci rosną, bo i ja je bardzo lubię. Ten popielaty super :!: Ale oczywiście nadal królują u Ciebie rh. I oby jak najdłużej :!:
Monia68
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11672
Od: 25 wrz 2007, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Kochani, witam Was serdecznie :)

Zrobiło się chłodno, w nocy porządnie popadało...prawdopodobnie była burza, bo wyłączyli prąd :lol: :lol: Na ten deszcz zanosiło się całe popołudnie, było tak ciemno, że nie robiłam żadnych zdjęć. Muszę się pochwalić, że po tabunie gości nareszcie MY dzisiaj idziemy do znajomych :lol: :lol: Nie przeszkadza mi pogoda, cieszę się, że ktoś mi pod nos wszystko poda :lol: :lol:
Poza targami odwiedziłam wczoraj ogrodniczy :lol: :lol: Dokupiłam trochę pelargonii, werben i osteospermum (?, ciągle przekręcam tę nazwę :lol: :lol: ), a także czerwonego żarnowca, hortensję Anabel i białą piwonię bylinową.

Agnieszko, dziękuję za odwiedziny :) To moja jedyna lewizja i cieszę się, że nareszcie zakwitła :)

Halinko, ja też dzwoniłam, ale nie odbierałaś :lol: :lol: Muszę w końcu pojechać z telefonem, bo nadal często sam się wyłącza...

Iduś, zazdroszczę tej idealnej pogody :) Książek też mam mnóstwo :lol: :lol: Kupiłam tylko kilka książek dla Pawełka i dwie pozycje Nabokova po rosyjsku, chcę je porównać z wydaniami francuskimi.

Aguś, dlaczego kiepsko rosną? Lewizja nareszcie zakwitła, wcześniej tylko rosła :lol: :lol:

Iguś, dziękuję :) Wiem, jak powinien wyglądać CK...jestem zszokowana tym pędem kwiatowym, bo liści na razie nie widzę :cry:

Jacku, już w zeszłym roku chciałam je posadzić. Jednak z powodu licznych wyjazdów dopiero teraz udało się to zrobić :) Jak się rozrosną, chętnie się z Tobą podzielę :)
Serdecznie pozdrawiam, Monika
AFRYKA
Mój ogród.
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Post »

Witaj Moniko piękna żurawka na3 zdjęciu i taka dorodna chyba masz ja już kilka lat.
Lewizja pięknie zakwitła ,masz ja już dłużej czy w tym roku kupowałaś?
Monia68
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11672
Od: 25 wrz 2007, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Gieniu, dziękuję :D Obie pokazane żurawki sadziłam wiosną ubiegłego roku. Lewizję mam trzeci sezon i jest to jej pierwsze kwitnienie. Do tej pory tylko dobrze zimowała i rosła.
Serdecznie pozdrawiam, Monika
AFRYKA
Mój ogród.
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Moniś moje żurawki najwyraźniej mają kiepskie miejsca :oops: :roll: Zbyt sucho i za bardzo zwięzła ziemia, ale przesadzę i mam nadzieję, że ruszą :D
Monia68
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11672
Od: 25 wrz 2007, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Przy przesadzaniu, trochę je nawieź, one uwielbiają obornik :lol: :lol:
Serdecznie pozdrawiam, Monika
AFRYKA
Mój ogród.
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Ok Moniś, dziękuję :D tak zrobię :D
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Moniko

a moje żurawki -mam zwykłe czerwone( nazwy nie znam) w ogóle nie kwitną...rosną od wschodu..
chyba tak jak radzisz podsypię im obornika.

To miłego goszczenia się :lol: tez wolę jak mi podają pod nos :oops:
evluk
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3675
Od: 16 lis 2008, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post »

Moniko- ja też miałam dziś problem z opanowiem się przed zakupem czegoś nowego, ale oczywiście nie wytrzymałam i kupiłam min żurawkę czerwoną z wzorem na liściach- na nową rabatę, którą dziś będę zakładać :roll:
Miłego dnia
Awatar użytkownika
mariasen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 10 paź 2006, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Teraz na szczęście jest bardzo dużo żurawek ale ta zwykła krwista pięknie kwitnie.
Pozdrawiam Majka
spis wątków
wizytówka
x-d-a
---
Posty: 7092
Od: 3 sty 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witaj Moniko, życzę miłego goszczenia się dzisiaj.
Ja niestety dzisiaj jestem ta goszczącą, właśnie czekam na gości, którzy dodatkowo się spóżniają.
To są uroki mieszkania "na wsi" - w weekend cały Wrocław uwielbia zrobić sobie małą wycieczkę poza miasto...
Pozdrawiam :lol:
ida74
---
Posty: 4357
Od: 10 kwie 2008, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad stawem

Post »

No proszę .Ja bym nie mogła się powstrzymać przed kupnem paru pozycji .Nabokowa czytałam Lolitę i gdzieś oglądałam jego rysunki motyli ,bo facet miał na ich punkcie fioła.
Miłego grilla...
Kupiłam Działkowca ,a tam również kuszenie rh :?
Monia68
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11672
Od: 25 wrz 2007, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Kochane, witam Was serdecznie :)

Wczoraj lało cały dzień, burz na szczęście nie było. Deszczowa pogoda imprezy nie popsuła, było bardzo sympatycznie :)

Tess, nie wiem, dlaczego nie kwitną... Może rzeczywiście powinnaś je trochę nawieźć.

Ewo, tak to jest, że zawsze coś kupimy w ogrodniczym :lol: Chętnie obejrzę zdjęcie żurawki :) Jak Twój achimenes?

Dalo, mam nadzieję, że miło spędziliście czas :) i burze nie pokrzyżowały planów.

Iduś, koniecznie przeczytaj niedawno wydaną pierwszy raz w Polsce powieść "Ada albo żar", naprawdę świetna :)

Kwitnie malutka sadzonka Geranium cinereum "Splendens"
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Serdecznie pozdrawiam, Monika
AFRYKA
Mój ogród.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”