Historia jednego ogrodu (by Soulcatcher ;) )

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Frida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1770
Od: 31 mar 2008, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Kasiu, różaneczniki lubią cień, podobnie jak hosty, a razem to doskonały duet. Możesz przy różanecznikach posadzić barwinek, kwitnie wiosną, a przez cały rok ma piękne zielone listki. Z hostami i żurawkami, które są urocze. Stworzą miłą kompozycję. Barwinka i trzmielinę mogę Ci podarować.
Awatar użytkownika
colezka
500p
500p
Posty: 704
Od: 6 maja 2009, o 12:21
Lokalizacja: (woj. łódzkie)

Post »

Widzę że szybko uporaliście się z powstaniem nowego ogrodu. Bardzo ładne roślinki i ogródeczek nabiera ,,zajefajnego'' uroku. Cudeczko macie.
Pozdrawiam Łukasz

Pogoda jak kobieta zmienna jest :D
Awatar użytkownika
Mona74
100p
100p
Posty: 199
Od: 7 cze 2009, o 21:13
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Kasia - ale możliwości! zazdroszczę przestrzeni i początku! każdy projekt najfajniejszy na początku jest, jak jeszcze WSZYSTKO można! piękne początki, czekam na dalsze efekty :D
Awatar użytkownika
Soulcatcher
200p
200p
Posty: 251
Od: 16 cze 2009, o 11:05
Lokalizacja: Majdan/Wołomin

Post »

Frido wiem, że różaneczniki cień lubią - ale niestety tego u mnie jak na lekarstwo :( Dwa, które mam rosną w słońcu. Na razie rosną... Kwitną ładnie. Mam nadzieję, że będą rosły... Się okaże. Barwinek mam - mamie z działki ukradłam :twisted: Na razie posadziłam go przy skalniaku - jak się rozkrzewi to będę rozsadzać. A trzmielinę przyjmę z radością :)

Łukaszu dzięki za odwiedziny! Cudeczko to to dopiero będzie ;) Za kilka lat.

Mona fajnie, że do mnie zajrzałaś. Projekt mamy - staramy się go trzymać. Zobaczymy co z tego wyjdzie ;)

Dianek dla Ciebie zdjęcie iglaczka ze skalniaka. teraz już nie jest taki jaśniutki - przyrosty mu ściemniały:
Obrazek
Awatar użytkownika
Soulcatcher
200p
200p
Posty: 251
Od: 16 cze 2009, o 11:05
Lokalizacja: Majdan/Wołomin

Post »

A oto co robiłam dzisiaj.
Jeszcze rano skalniak, o zgrozo, wyglądał tak:
Obrazek
Po jakimś czasie....

Ta dam!
Obrazek
:D
Przy skalniaku posadziłam moją hortensję ogrodową - Bouquet Rose (swoją drogą to gdzieś na necie czytałam, że powinno się ją na zimę przycinać. NA forum zaś wszyscy piszą, że ogrodowych się nie przycina - to jak to w końcu jest??)
Obrazek

A teraz z cykluu zgaduj zgadula ;)
Na skalniaku mam takie kwiaty - dostałam je od teściowej - nie mam pojęcia co to jest - może ktoś mi odpowie.
Obrazek
Obrazek
Otwierają się, gdy jest słońce, kwitną jeden dzień. Czy są wieloletnie?

I jeszcze:
Obrazek
Obrazek
Ta ma pełne kwiaty w różnych kolorach - czerwone, żółte, pomarańczowe. Niestety te, które do tej pory się pojawiły przez deszcz się nie rozwinęły :( Może z tego pączka coś będzie.

Na skalniaku tak zakwitł mi rojnik:
Obrazek
A to inny, który jeszcze nie kwitnie, ale już wypuszcza łodyżkę:
Obrazek

A tak skalniak wygląda "od tyłu" - od ulicy:
Obrazek

Oczywiście przez cały czas pomagał mi Skrzat (tutaj przy świerku syberyjskim):
Obrazek

I na koniec kilka moich "kompozycji" w skrzyniach przy tarasie. Nie jestem z nich jakoś szczególnie zadowolona, ale może jak wszystko zakwitnie to będzie lepiej ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I jeszcze Skrzat, który UWIELBIA przenosić piasek z piaskownicy do skrzyń z kwiatami :/
Obrazek
I pod różą (Ena Harkness):
Obrazek

A na koniec jeszcze jedno pytanie: Czy to ma szansę się ukorzenić? "To" czyli gałązka stricty (zaraz po posadzeniu wszystkich jałowców Bim przeskoczył przez ogrodzenie i stratował jednego - złamaną gałązkę wsadziłam w ukorzeniacz z nadzieją że może... ;) ) i jeszcze dwie gałązki świerka Hoopsi:
Obrazek
Już od miesiąca stoją one w ziemi - ciągle mam nadzieję ;)

Na razie tyle ;)
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Awatar użytkownika
Soulcatcher
200p
200p
Posty: 251
Od: 16 cze 2009, o 11:05
Lokalizacja: Majdan/Wołomin

Post »

Zapomniałam jeszcze dodać - widok ogólny: na środku skalniak, po jego lewej stronie świerk syberyjski i bliżej jukka, po prawej stronie hortensja. Z przodu siatka zabezpieczająca nasadzenia przed psami. Oj namęczył się mój M, żeby to ładnie wyglądało (pierwszy raz w życiu robił takie ogrodzenie, więc pochwały mu się należą). Chociaż jak dla mnie to i tak tego płotka mogłoby nie być :/ Na skrajnych narożnych słupkach kiedyś puszczę clematisy - jeszcze nie wiem jakie ;)
Z przodu coś co kiedyś będzie trawnikiem ;) Na razie chwasty zamierają po roundupie. I pytanko - czym spryskać skrzyp aby zniknął??
Obrazek

Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21737
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Witaj Kasiu na forum!
Ogrom pracy włożyliście ale są efekty ,super Kasiu.
Podziw dla Ciebie ale również dla Twojego M no i oczywiście dla Skrzacika. ;:196
Jest śliczny i jak dobrze,że wykazuje zainteresowanie pracami ogrodowymi,
masz dużo czasu na swoje prace.
Skalniak rewelacyjny.
Skrzyp jest bardzo trudny do wyeliminowania ale co charakterystyczne rośnie na ziemiach kwaśnych,
więc wskazane jest wapnowanie gleby ale także przekopywanie ziemi widłami amerykańskimi i wyciąganie kłączy skrzypu.
Wpisz w wyszukiwarkę 'skrzyp' i odnajdziesz mnóstwo tematów,porad i wymiany doświadczeń na ten temat.
np tutaj http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... rzyp+polny
Pozdrawiam serdecznie :D
KaRo
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
madziarynka
200p
200p
Posty: 317
Od: 21 maja 2009, o 00:34
Lokalizacja: Lublin

Post »

Witaj Kasiu! widzę, że w Tobie dużo zapału, znaczy, że bakcyl ogrodnictwa się rozwija. Niezłe początki. Ja właśnie też zakładam ogród, buduję altankę , projektuję co będzie gdzie rosło, walczę z chwastami i korzeniami drzew więc wiem co to znaczy wysiłek. Wciąż czekam na moment kiedy będzie można zasiać trawę podobnie jak Ty. Będe obserwować jak Twoj ogród się rozwija. Powodzenia!
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Witaj!
No, oglądając Twój ogród dzielę z Tobą satysfakcję posprzatanej przestrzeni. Jak pokazałaś te tony betonu, gruz, zoraną kołami glebę...Ogrom trudu już włozyłaś by wyglądało jak teraz! I to takie kontarstowe-i symboliczne dla Domu- ta piękna, delikatna hortensja, może bezpieczna rosnąć - a kiedyś było tam niemal pobojowisko, maszyny, koparki....! Z takim zapałem, na pewno pod Twoją ręką powstanie piękne miejsce, prawdziwy ogród...
Awatar użytkownika
roslynn
1000p
1000p
Posty: 1091
Od: 15 lut 2008, o 12:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Post »

Kasiu to się napracowałaś przy tym skalniaku. Też kiedyś na mojej rabatce wyglądało podobnie ale teraz już pilnuję żeby nie zarosło :D
Sabina

Moje linki
bogumila
1000p
1000p
Posty: 1289
Od: 17 cze 2008, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Soulcatcher pisze:Zapomniałam jeszcze dodać - widok ogólny: na środku skalniak, po jego lewej stronie świerk syberyjski i bliżej jukka, po prawej stronie hortensja. Z przodu siatka zabezpieczająca nasadzenia przed psami. Oj namęczył się mój M, żeby to ładnie wyglądało (pierwszy raz w życiu robił takie ogrodzenie, więc pochwały mu się należą). Chociaż jak dla mnie to i tak tego płotka mogłoby nie być :/ Na skrajnych narożnych słupkach kiedyś puszczę clematisy - jeszcze nie wiem jakie ;)
Z przodu coś co kiedyś będzie trawnikiem ;) Na razie chwasty zamierają po roundupie. I pytanko - czym spryskać skrzyp aby zniknął??
Obrazek

Pozdrawiam,
Witaj Kasiu :wit
napracowałaś się bardzo ale jakie efekty , jak się wszystko rozrośnie to będzie pięknie.
Ja mam ten sam problem ze skrzypem nie mogę go wytępic :twisted: .
Pozdrawiam Bogumiła
Moje linki
Awatar użytkownika
Soulcatcher
200p
200p
Posty: 251
Od: 16 cze 2009, o 11:05
Lokalizacja: Majdan/Wołomin

Post »

Karo dzięki za miłe słowa ;) Z czasem nei jest wcale tak łatwo - wcale za dużo go nie mam :( Większość wolnego spędzam przy komp pisząc dr... A tylko na przerwy wychodzę na dwór coś podłubać w ziemi. Inna sprawa, że czasem te "przerwy" trwają i 4 godz ;) Co do skrzypu - widzę że pozostaje mi przekopanie ogrodu - w sumie i tak mamy zamiar to zrobić, żeby łatwiej było wyrównać ziemię - bo podczas rozsypywania porobiły nam się góry i doliny ;)

Madziarynko dzięki za odwiedziny - zaraz zajrzę co u Ciebie ;) My na działce mieliśmy jedną karpę do wykarczowania - oj ciężko było - ale za to ile teraz opału do kominka ;)

Agape Twoje słowa zachęcają do dalszej pracy :D Dziękuję!

Roslynn nie mam czasu, żeby pilnować na bieżąco gdzie się pojawiają chwasty - wolę trochę poczekać i wszystkie naraz wyrwać (chociaż wtedy to dłużej trwa) - podziwiam Cię, że masz cierpliwość dbać o to na bieżąco.

Bogusiu to będziemy razem walczyć ze skrzypem - pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Soulcatcher
200p
200p
Posty: 251
Od: 16 cze 2009, o 11:05
Lokalizacja: Majdan/Wołomin

Post »

A teraz moje dzisiejsze zakupy ;)
Obrazek
Korzystam z tego, że Szanowny Małżonek wyjechał i od razu nie będzie krzyczeć ;) A jak wróci, to może mu się spodoba w miejscu w którym rośnie i też nie będzie krzyczeć ;)
(Szanowny Małżonek, przeczytawszy wczoraj mój wątek stwierdził "Co to się wyrabia - sodoma i gomora, żeby tak męża do jednej literki zdegradować" ;) W związku z tym dzisiaj nie będzie M. tylko Szanownym Małżonkiem ;))

I jeszcze, robiąc zakupy w markecie, nie mogłam się oprzeć takiej piękności:
Obrazek

Zakupione roślinki po posadzeniu wyglądają tak:
Obrazek
Bim koniecznie chciał być na zdjęciu:
Obrazek
I jeszcze:
Obrazek

Hosty nie kupiłam - tej co mi się podobała już nie było :(

Pozdrawiam gorąco!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”