Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1281 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 76  
Autor Wiadomość
dominikams
 Tytuł:
PostNapisane: 21 cze 2009, o 23:04 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Ja mam tam pojechać ze znajomym, który ma w okolicy rodzinę, więc wpadłby w odwiedziny, tylko musimy mieć w związku z tym cały dzień, a ja będę chyba robić za kierowcę, tak sądzę :twisted:

OK
 Tytuł:
PostNapisane: 21 cze 2009, o 23:05 
100p
100p
Hhmm, wolę odwrotny układ :lol:

dominikams
 Tytuł:
PostNapisane: 21 cze 2009, o 23:24 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
No ja już się poświęcę, w razie czego (prowadzić będę pewnie tylko z powrotem, po tej wizycie u rodziny :twisted: ) :lol:

dominikams
 Tytuł:
PostNapisane: 22 cze 2009, o 10:36 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Wreszcie przyjechała ziemia - 2 wielkie czteroosiowe ciężarówy. Mamy zamiar nasypać to tam, gdzie będzie trawnik (z 5 cm), wtedy nie będziemy musieli aż tak tych kamieni wybierać, no i mam nadzieję, że trawa będzie rosła ta tym lepiej, bo ziemia jest lekka, puszysta, piaszczysta raczej, ale nie jest to piach. Niestety czeka nas ogrom pracy z rozwożeniem tego taczkami :roll:
Mimo to, cieszę się :D

justynaz
 Tytuł:
PostNapisane: 22 cze 2009, o 10:58 
200p
200p

1 szt.
Witaj Dominiko!
Super, ze założyłaś swój wątek. Bardzo podoba mi się Twój jaśminiowiec. Jestem pod wrażeniem jagódek! Wygladaja na ogromne! Życzę udanych zakupowych łowów i oczywiście czekam na nowe foteczki. ;:65

JLG
 Tytuł:
PostNapisane: 22 cze 2009, o 11:52 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Bardzo ambitnie i profesjonalnie podeszłaś do sprawy projektowania ogrodu, a dobry plan to już połowa sukcesu!!! Zazdroszczę Ci powierzchni, bo u mnie nie ma tyle miejsca, aby sobie pozwolić na duży sad, poletko truskawkowe i borówkowe (są tylko namiastki). Teraz fakt, ciężka robota przed Tobą, ale widzę, że to procentuje w przyszłości.
Bardzo mi się u Ciebie podoba i będę trzymała kciuki.

dominikams
 Tytuł:
PostNapisane: 22 cze 2009, o 12:12 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Witaj Asiu :D

Niestety moja działka (i twoja również) to takie wymagające działki. Trzeba się dobrze zastanowić jak wszystko rozplanować, żeby miało to ręce i nogi. Ale ja nie narzekam, co prawda teraz mam czasem ochotę rzucić szpadel w kąt i niech się dzieje wola nieba :wink: :lol: ale po jakimś czasie mi przechodzi 8) :lol:

Dzięki za kciuki, na pewno będę tego potrzebować :wink:

dominikams
 Tytuł:
PostNapisane: 23 cze 2009, o 22:56 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Dziś się strasznie nagrabiłam -, wybrabiałam kamienie, zanurzając zęby grabi dość głęboko w ziemię. Spieszyłam się, żeby zdążyć do 15.00, bo potem zapowiadali deszcze. Potem jeszcze lekkie zagrabienie z góry (żeby zgarnąć te resztki wyciągnięte na wierzch), która to czynność jest lekka i przyjemna w porównaniu z tą pierwszą. Skończyłam w końcu o 16.00, ale zrobiłam całkiem spory kawałek :D Być może zrobiłabym więcej, gdybym miała więcej siły :roll:

Potem lunęło straszliwie i działka, a szczególnie ten obrobiony kawałek zatonął, bo jest niżej. Nic się nie da tam porobić przez najbliższe kilka dni, zwłaszcza, że jutro też ma ostro lać :evil:
Postaram sie jutro wrzucić zdjęcia :wink:

Aaaaa.... trawka mi się poprawia :D Dziś ze zdumieniem odkryłam, że kolor się wyrównuje, zanikają wyblakłe, pożółknięte miejsca i całość nabiera ładnego kolorku :D
Nie wiem, co podziałało - Dolomit i następnego dnia azot (ale azotu, jak i Azofoski używałam już wcześniej, i było kiepsko), czy zmiana kosiarki. Może wszystko naraz :D

Teraz sie żegnam, bo padam na pysk :roll:

JLG
 Tytuł:
PostNapisane: 24 cze 2009, o 09:50 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Na trawkę dobrze działa woda w dużych ilościach - a ostatnio wody jest pod dostatkiem :lol:
Nawożenie i zmiana kosiarki też robi swoje, nie ma nic gorszego dla trawy jak tępe ostrze, które szarpie źdźbła.

dominikams
 Tytuł:
PostNapisane: 24 cze 2009, o 14:19 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Heh, wreszcie załadowałam foty, więc najpierw foty z górnego (dachowego okna). Okno jest po prawej stronie domu, więc widok nieco przesuniety, ale tak to mniej więcej wygląda (fotki sprzed kilku dni):

Obrazek
Obrazek

Klon, który ma być u nas największym drzewem (nie będę go przycinać za bardzo), na razie wygląda nie za okazale :?
Obrazek

Marcin prosił o foty wrzosowiska - oto kilka:
Obrazek
(niestety aparat trochę zniekształca i proporcje są nieco inne. Przez środek wrzosowiska biegnie dróżka, nieco zachwaszczona obecnie, jak wszystko wokół :evil:
Obrazek

Ten wrzos ma w rzeczywistości bardziej żółtawe listki niż na focie (kwitnie na biało):
Obrazek
Obrazek
Obrazek

i hebe, które uwielbiam (musze kupić kilka na jesieni, żeby dokończyć nasadzenia wzdłuż ścieżki - niestety kilka przemarzło troche podczas zimy i chyba będę je jednak okrywać):
Obrazek

hrsta
 Tytuł:
PostNapisane: 24 cze 2009, o 14:47 
200p
200p
Hej, powiedz mi proszę co lubi hebe. Mam taką małą sadzonkę w domu i ciągle jeszcze jej nie posadziłam... ;-)

dominikams
 Tytuł:
PostNapisane: 24 cze 2009, o 14:58 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Wisienka, której zdjęcie w czasie kwitnienie wrzuciłam na początku wątku (widać, jak ładnie urosła, wreszcie są porządne gałązki i zaczyna wyglądać jak drzewko, a nie jak patyk):
Obrazek

Na tym zdjęciu wiśni widać, że trawa pozostawia wiele do życzenia, jest pożółkła w niektórych miejscach, a w innych rośnie szybciej i ma zielony kolor. W rzeczywistości wyglądało to jeszcze gorzej. Później wrzucę zdjęcia z wczoraj - widać ogromną różnicę w stanie trawnika.

Tymczasem rośliny czekające na usypanie skarpy dookoła tarasu i posadzenie (3 tawuły Little Princess - chyba taka nazwa, tawuła Magic Carpet, 2 thuje Aurea Nana - jeśli nie pokręciłam nazwy, kosodrzewina o pogiętych igłach i 2 jałowce płożące):

Obrazek

Jest jeszcze laurowiśnia i perukowiec, ale ten ostatni nie wiem, czy pójdzie na skarpę. Prawdopodobnie posadzę go gdzieś indziej.

Dzieło kotów, a właściwie 1 kotki :?
Obrazek

A to koty (te nie drapały drzewek, trzecia za karę nie wystąpi w tym odcinku :wink: )
Słodka Nelka - postrach okolicznych norników :wink:
Obrazek
Obrazek

i indywidualistka Luśka (norniki też jej nie lubią, oj nie 8) )
Obrazek

dominikams
 Tytuł:
PostNapisane: 24 cze 2009, o 15:02 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
hrsta napisał(a):
Hej, powiedz mi proszę co lubi hebe. Mam taką małą sadzonkę w domu i ciągle jeszcze jej nie posadziłam... ;-)

Witaj Basiu :D

Hebe podobno lubi kwaśniejszą ziemię. U mnie ma warunki identyczne jak wrzosy (czyli piasek zmieszany z torfem działkową ziemią). Rośnie dobrze (przynajmniej te, które dobrze przezimowały). Przemarznięte również odbiły, ale są łysawe od środka, bo to hebe raczej wolno rośnie, więc musi upłynąć trochę czasu zanim odbuduje to, co straciło w zimie.

OK
 Tytuł:
PostNapisane: 24 cze 2009, o 15:03 
100p
100p
No, piękne masz te kociska :lol:

hrsta
 Tytuł:
PostNapisane: 24 cze 2009, o 15:05 
200p
200p
Hm, będę musiała coś pokombinować. Ogólnie jestem straszna jeśli chodzi o ziemię - sadzę gdzie mi się podoba, a jak ziemia nie pasuje to cóż... ;-D Nie mniej jednak może wcisnę hebe w okolice iglaków, przykryję korą to będzie ok. Dzięki!
PS. Koty świetne. Moja dla odmiany psuje nie drzewa, a dekoder co C+. Wraca z polowań i hyc na dekoder...

dominikams
 Tytuł:
PostNapisane: 24 cze 2009, o 15:08 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
hrsta napisał(a):
Hm, będę musiała coś pokombinować. Ogólnie jestem straszna jeśli chodzi o ziemię - sadzę gdzie mi się podoba, a jak ziemia nie pasuje to cóż... ;-D Nie mniej jednak może wcisnę hebe w okolice iglaków, przykryję korą to będzie ok. Dzięki!
PS. Koty świetne. Moja dla odmiany psuje nie drzewa, a dekoder co C+. Wraca z polowań i hyc na dekoder...

Nooo, nieźle z tym dekoderem :lol:

Przy iglakach hebe powinny się czuć nieźle, zresztą myślę, że one tolerancyjne są bardziej niż wrzosy.

Alania
 Tytuł:
PostNapisane: 24 cze 2009, o 17:33 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Dzień dobry Pani :D
Dopiero teraz zauważyłam, ze masz link do ogródka w podpisie :shock:
Nic się nie chwaliłaś :roll:
Pięknie bedzie u Ciebie, ale pracy przed Tobą sporo jeszcze, jak u mnie :lol: :lol:

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.           [ Posty: 1281 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 76  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 59 gości