Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1281 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5 ... 76  
Autor Wiadomość
dominikams
 Tytuł:
PostNapisane: 16 cze 2009, o 13:56 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Już tam byłam :wink: Pięknie jest, to fakt. Będę kombinować, żeby chociaż w połowie tak ładnie wyglądało u mnie :roll:

dominikams
 Tytuł:
PostNapisane: 16 cze 2009, o 21:09 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Dostałam dziś od Moni (vertigo) wiosenną ofertę Rosarium :D
Co prawda róże będę zamawiać dopiero na jesieni, ale lubię sobie zaplanować takie ekscesy :wink: wcześniej :D

Tak więc będzie dokupiony Abraham Darby i zamieszka obok Charlesa Austina, który rośnie u mnie trzeci rok i kilka dni temu wyglądał tak:
Obrazek
Te 2 odmiany mają podobny wzrost, tak coś mi się kojarzy, i rosną podobnie, więc myślę, że dobrze będą razem wyglądać, a ich kolorki będą się ładnie komponować i dopełniać :D

Koło tarasu prawdopodobnie posadzę Edena, żeby mieć na niego oko całe lato :wink: :wink:

Planuję posadzić też jasnoróżowe róże między przyszłą ścieżką do domu, a podjazdem do garażu. Założenie jest takie, żeby róże były tej samej odmiany, posadzone nie za blisko siebie - tak, żeby widać było pokrój całego krzewu i żeby nie zachodziły na siebie. Będą uzupełnione bylinami oraz kulkami z bukszpanu lub okrągłym,i tujami.

W oko wpadły mi takie:
Heritage http://www.helpmefind.com/rose/pl.php?n=1888&tab=10
Queen of Sweden http://www.helpmefind.com/rose/pl.php?n=46095&tab=10
i Cottage Rose http://www.helpmefind.com/rose/pl.php?n=1340&tab=10

Tylko którą wybrać? :roll: Wszystkie piękne... hmmmm
Muszę poczytać wasze opinie na temat tych odmian.

Dziś zebrałam kolejną porcję truskawek. I nagle mnie olśniło - przecież mogę je zważyć! :D
Wyzerowałam wagę z talerzem, i ułożyłam truskawki. Wynik - 1,2 kg! Rewelacja. Czyli przy porządnie owocujących krzaczkach z reszty poletka (bo właściwie to większość była tylko z 2 rządków, pozostałe 3 są małe jeszcze, bo sadzone jesienią, a wczesne Honeoye już mają niewiele porządnie dojrzałych owoców), powinniśmy móc się objeść jak bąki 8) :lol:

W takim razie chyba nie będę dosadzać więcej, chyba, że jakieś egzemplarze na sadzonki w przyszłości (zrobię sobie matecznik truskawkowy między winoroślami :lol: )

Z niemiłych wieści - od ostatniego zgrywania zdjęć na laptopa, laptop się zbuntował. Musi zostać sprawdzony, bo to pewnie nie ma nic wspólnego ze zdjęciami, tylko jest podejrzenie wirusa, ale nowych zdjęć na razie nie będzie :? Będę je robić jednak na bieżąco i zgram, jak będzie już można.

raistand
 Tytuł:
PostNapisane: 16 cze 2009, o 21:41 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Skąd masz tego Charlesa?

Zobacz profil Wyślij e-mail      

dominikams
 Tytuł:
PostNapisane: 16 cze 2009, o 22:39 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Charles był kupowany w sklepie niedaleko mnie. Myślisz, że to nie on? :roll: Przebarwia się chyba całkiem jak on - potem blaknie i robi sie jasno różowawy jakby.

raistand
 Tytuł:
PostNapisane: 16 cze 2009, o 22:45 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Nie, nie. Tak tylko pytam. Muszę swojego pooglądać.

dominikams
 Tytuł:
PostNapisane: 16 cze 2009, o 23:03 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Ok, właśnie podczytałam u ciebie, że coś pisałeś o innym zachowaniu twojego Charlesa :wink:
Tylko fot nie znalazłam :roll:

raistand
 Tytuł:
PostNapisane: 17 cze 2009, o 08:02 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Zdjęcia są w moim wątku ale pokaże je tutaj.

Obrazek
Tak zaczyna.

Obrazek
A tak dzień, dwa później.

Więcej fotek nie mam bo to mikrus i miał tylko dwa kwiaty. Do tego pogoda była niesprzyjająca. Mój jest z niby pewnego miejsca (Rosarium).

dominikams
 Tytuł:
PostNapisane: 17 cze 2009, o 10:58 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Hmm... kolory się zgadzają, tylko mój ma jakby pełniejsze kwiaty - cały środek gęsto wypełniony płatkami. Twoje foty są tak jakby trochę z boku (z ukosa), i chyba stąd te różnice. Ja swoje robię całkiem nad kwiatem (w razie czego przytrzymuję go).

A jak z zapachem? Mo pachnie dość intensywnie, owocowo. Nie mogę niestety stwierdzić, czy ten zapach czuć z większej odległości (tzn. nie zanurzając nosa w kwiatku :wink: ) bo mam alergię na trawy, i w związku z tym przytkany nos :evil:

Wydaje mi się, że masz Charlesa, ale dla pewności pooglądaj foty na help me find, tam jest sporo i dobrze je widać.
tutaj dobrze widać zmianiające się kolory:http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=21.110566

raistand
 Tytuł:
PostNapisane: 17 cze 2009, o 11:04 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ale ja MUSZĘ mieć Charlesa :wink: Mam do niego Austinowską przywieszkę :)

dominikams
 Tytuł:
PostNapisane: 17 cze 2009, o 13:28 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
raistand napisał(a):
Ale ja MUSZĘ mieć Charlesa :wink: Mam do niego Austinowską przywieszkę :)

I tego się trzymaj 8) :lol:

dominikams
 Tytuł:
PostNapisane: 18 cze 2009, o 20:33 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Dziś przyjechała nasza nowa kosiarka spalinowa. Do tej pory kosiliśmy ręczną, bo mały kawałek na razie. Ale po ostatnim miesiącu wymiękliśmy. Przez deszcze nie można było kosić, a potem to mordęga. Na dodatek trawa rosła i rosła od tego deszczu.

Zamówiliśmy sobie kosiarkę NAC o mocy 4,75 KM z napędem i opcją mielenia. Tej ostatniej będę używać sporadycznie, ale pomyślałam, że dobrze mieć taką opcję. Kosiarka fruwa, nie kosi :lol: Mimo, że trawa wysoka w niektórych miejscach strasznie. Jestem zachwycona, tylko jedno mnie martwi :roll: Teraz będą kłótnie kto ma kosić :lol: :lol: W związku z tym musimy szybko zakładać resztę trawnika :lol: Tylko te cholerne kamienie, ech, no i pan od ziemi się nie odzywa, a musimy jeszcze domówić trochę.

A sąsiedzi też dziś odpalili swoją nową spalinówkę, więc razem testowaliśmy :D

Aha - różowo tak do końca nie jest, bo skrzywiła się oś od przednich kół. Prawdopodobnie w czasie transportu. Sprzedawca obiecał zamówić mi nową i dosłać, więc spoko. Póki co przeszkadza o tyle, że nie można ustawić na najwyższy, piąty poziom koszenia, bo obudowa blokuje koło. Tak więc kosiłam na czwórce. Następnym razem pewnie na trójce, bo teraz nie chciałam jej tak nisko ciąć.

Trawa wygląda kiepsko, jest w wielu miejscach pożółknięta, dużo suchych źdźbeł. Podsypałam dolomitem i powygrabiałam trochę tego suchego. Podobno po dolomicie trawa lepiej przyswaja substancje odżywcze. Zobaczymy :roll: W sumie nie dałam tego za dużo. Mam nadzieję, że jej wygląd był spowodowany szarpaniem przez kosiarkę ręczną, bo tak niestety się działo, jak trawa była wyższa. I tam, gdzie ostatnio mąż kosił, trawa wygląda gorzej, więc to mi nasunęło takie podejrzenia. Aaaaa, chyba w ogóle źle wyregulowana była ta kosiarka :oops: Na ale kto by się tym teraz przejmował :wink: :lol:

OK
 Tytuł:
PostNapisane: 18 cze 2009, o 22:59 
100p
100p
Ha! Znalazłam Cię :lol:
Czemu się nie chwalisz własnym wątkiem? :wink:

Ileż Ty masz miejsca :o Można jeszcze sadzić i sadzić, i sadzić, i sa..... :lol: :lol: :lol:

dominikams
 Tytuł:
PostNapisane: 18 cze 2009, o 23:54 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
OK napisał(a):
Ha! Znalazłam Cię :lol:
Czemu się nie chwalisz własnym wątkiem? :wink:

Ileż Ty masz miejsca :o Można jeszcze sadzić i sadzić, i sadzić, i sa..... :lol: :lol: :lol:

Ojej, przyłapali mnie :oops: :lol: :lol: :lol:

Co tu do chwalenia :roll:

Tak, sadzić, sadzić, itd.... nie pozwalaj sobie za bardzo :wink: :lol:

aguskac
 Tytuł:
PostNapisane: 18 cze 2009, o 23:59 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Teraz odetchniesz od tego koszenia wreszcie. Wiem co mówię :) bo też niedawno przeszłam na porządną :)
Tylko się tam nie bić!!!

dominikams
 Tytuł:
PostNapisane: 20 cze 2009, o 12:29 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Wczoraj, podczas kilkugodzninnej ulewy, kiedy nie było nawet mowy o wyjściu do ogrodu (nawet na papierosa prawie nie wychodziłam, bo tak obrzydliwie lało :oops: ), wzięłam się za plan działki z lotu ptaka 8) :wink: Pożyczyłam kredki i flamastry od córek, wzięłam kartę papieru i do dzieła :lol: Wybaczcie mój brak ogłady plastycznej, ale tylko w ten sposób mogę wam przybliżyć moją koncepcję (w dużej części już zrealizowaną). Aha, nie miałam też linijki, poza tym nie wiem dokładnie jakie są odległości między poszczególnymi rabatami, więc trochę na oko jest. Ale chyba mniej więcej widać, co gdzie jest (czy też ma być):

Obrazek

Niestety thuje Kórnik są w takiej fazie póki co (tutaj na początku maja po wysadzeniu do doniczek). Mam ich, bagatela - ok. 90 sztuk:

Obrazek

Na wiosnę, jak trawka zaczęła rosnąć, i można było ją już kosić, mój mąż postanowił sprawdzić, czy jest mocna 8) :

Obrazek

podczas gdy nasza najmniejsza kotka zajmowała się bardziej pożytecznymi rzeczami :wink: :

Obrazek

A to pigwowiec Rubra, którego owoce wcześniej prezentowałam:

Obrazek

dominikams
 Tytuł:
PostNapisane: 20 cze 2009, o 12:56 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Tak sobie patrzę na ten skan mojego rysunku i widzę, że nie wszystkie cyferki tam widać,
więc kilka słów wyjaśnienia:

1. Szmaragdy rosną od frontu działki, wzdłuż ogrodzenia
3. drzewko jarząbu szwedzkiego rośnie między oczyszczalnią a szmaragdami
5. Falstaffy są pod domem (po lewej stronie od wejścia do domu, stojąc twarzą w stronę drzwi wejściowych, naprzeciwko oczyszczalni).

Chyba inne cyferki widać :roll:

Aha - może powiem co jest już zrobione z tego planu :roll:
1. Smaragdy - są (trzeba będzie dosadzić 1 -2 sztuki po zrobieniu bramy wjazdowej i furtki).
2. lipa jest
3. jarzębina jest
4. poletko żwirowe oczyszczalni jest, nawet są tam rośliny, wierzby, funkie, krzewy i niestety chwasty :oops: Po zrobieniu trawnika, i ścieżek, jak już będzie dokładnie wiadomo jaki jest docelowy poziom działki w tym miejscu, będziemy musieli dosypać żwiru i zakamuflować - pewnie polnymi kamieniami - grubą czarną folię, którą wyłożone jest poletko
5. róże są
6. żywopłot Kórnikowy na razie w doniczkach
7. drzewa owocowe są, z tym, że być może wymienię niektóre -zobaczymy na jesieni. W każdym razie będą rosły w tych samych miejscach.
8. Krzewy owocowe są
9. klon jest, choć chudy i długi na razie :lol:
10. Okrągła rabata z oliwnikiem jest, ale nasadzenia mogą ulec lekkim modyfikacjom :wink:
11. wrzosowisko jest. Mam zamiar spróbować ukorzenić te wrzosy, bo potrzebuję jeszcze po kilka egzemplarzy z każdej odmiany (niestety kupiliśmy prawie 60 roślin na jesieni, nie licząc wiosennych wrzośców wzdłuż ścieżki, więc - mimo, że kupowaliśmy najmniejsze - bo najtańsze - rośliny, był to spory wysiłek finansowy, jak na taki mały kawałek, zwłaszcza, że nie było to zaplanowane, tylko spontaniczna decyzja)
12. pergoli jeszcze nie ma, a róże są w pojemnikach.
13. borówkowo jest prawie gotowe, zostały mi dwie miejscówki, ale nie mogłam znaleźć odmiany, na której mi bardzo zależy. Teraz okazuje się, że muszę jechać po nią kawał drogi.
Aha, ławki jeszcze nie ma, i śliwy też, znaczy jest, tylko zaraz za wrzosowiskiem, bo tam pierwotnie miała rosnąć. Przy ławeczce bedą też rosły róże - z dużym prawdopodobieństwem będzie to Clair, która pachnie nieziemsko (jeszcze w zamkniętym pąku). Planuję jesienny zakup we Florpaku.
14. truskawki są, w dodatku nieźle owocują :D
15. winorośle są, a nawet jest ich więcej, bo dosadziłam je również z lewej strony płotu - musze przetestować odmiany i zostawić te, które sprawują się i smakują najlepiej.
16. - skarpy jeszcze nie ma, bo trzeba ją usypać. Wykorzystamy tam kamienie, które wykopujemy tonami z ziemi.

hanka55
 Tytuł:
PostNapisane: 20 cze 2009, o 15:54 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Brawo Domi! :P
Ranu, mieć tyle miejsca i nie kupić choć 200-tu róż ?! :shock:
Liczę na Ciebie i trzymam kciuki za brak hamulców.
Zakupowych . :;230

Obrazek

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.           [ Posty: 1281 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5 ... 76  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: RudySzczur i 65 gości