Mój pas startowy, czyli wąska działka :)

Zdjęcia naszych ogrodów.
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Mój pas startowy, czyli wąska działka :)

Post »

Witam.
Dominiko tam hen hen w zdjęciach jest odmiana Kordianka ilu letni to krzew żeby mieć takie ładne grona? Bo tworzę listę wiosennych zakupów i mogę jeszcze :D posadzić trzy ,cztery odmiany winorośli.A i czy robiłaś z niej wino bo ja głównie na to sadzę winorośle i jaki efekt(smak,kolor i jaka zawartość cukru w cukrze :D ).
Z góry dziękuję i pozdrawiam :D .
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Mój pas startowy, czyli wąska działka :)

Post »

Drogi Robercie :D Kodrianka na fotkach nie jest moja, niestety - ja mam krzew, ktory w nastepnym sezonie da owoce - jeśli nic niespodziewanego sie nie wydarzy (bardzo silnie rosl w tym roku). To bedzie 3 sezon tej odmiany u mnie, a krzew byl z "patyka", ukorzeniony wiosna 2008. W trzecim roku spodziewam sie niezbyt wysokiego plonu (kilku gron), w czwartym juz troche wiecej, natomiast od 5 roku bedzie juz pelne owocowanie.

Natomiast troche jestem zaskoczona twoim pytaniem o wino - Kodrianka jest odmiana deserowa, i nie robi sie z niej wina. Podobno wino robia z Nero, ktory u nas tez uchodzi za odmiane deserowa, ale chyba na Wegrzech za uniwersalna. jeśli chodzi o odmiany przerobowe, dajace wyskiej jakosci wina, to polecam Regenta i Dornfeldera (ta ostatnia jest niestety bardziej wrazliwa na mrozy, ale ma pyszne owoce rowniez do poskubania). Polecam na podstawie opinii innych, i wlasnych degustacji win tych odmian na zlocie.

Odmiany deserowe nie dadza dobrego wina, bo maja za malo cukru, mimo ze owoce wydaja sie slodkie, poza tym smaku brakuje, i koloru.
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Mój pas startowy, czyli wąska działka :)

Post »

:oops: nie wiedziałem .
Ja w sumie robię wino od paru lat i to z odmian NN. Także nawet nie wiem z jakich.Ale wino wychodzi bardzo dobre.
Mam Swenson Red,NN -dobry na wino,trzecia to najprawdopodobniej Sevar.
Na wiosnę:Gołubok,Nero i coś jeszcze.-Arkadia?Jak znajdę to spróbuję
Demetra.Nie wiem poszukam.Ja osobiście lubię wino słodkie lub bardzo słodkie.
Awatar użytkownika
oliwka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5841
Od: 24 mar 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Mój pas startowy, czyli wąska działka :)

Post »

Dominiko, jak ja się przed chwilą zdumiałam, jak zobaczyłam moją bombkę na Twoim zdjęcieu :shock: :;230 :;230 :;230
Takie samiuśkie mam!


Wesołych Świąt!
Pozdrawiam Walentyna
aktualny
spis treści
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Mój pas startowy, czyli wąska działka :)

Post »

Domiś chyba przygotowania do świat sięgnęły zenitu . Ja tez juz raczej jestem na tym etapie . Jutro tylko kosmetyka w mieszkaniu i LABA . Miłego swiętowania w gronie rodzinnym ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Mój pas startowy, czyli wąska działka :)

Post »

Witam po swietach, Kochani! :D

Przepraszam, ze nie odpowiedzialam wszystkim na pw, ale juz nie zdazylam :oops:

Nosilo mnie od kilku dniu, w zwiazku z odwilza, i dzis ruszylam do ogrodka :oops: ;:65 ;:108
Okopalam drzewka (poszerzylam kwadraty w trawniku, wykopalam chwasty), i czesc borowek, zadolowalam/posadzilam kilka roslin, ktore znalazlam jeszcze w doniczkach :oops: (zyja na szczescie :wink: ), i przekopalam kawalek przed domem, tam, gdzie wysypywalam zwirek dla kotow w celu zamulenia tej piaszczystej ziemi (po tym zabiegu powinna lepiej trzymac wode i skladniki pokarmowe). Wiecej nie zdazylam, bo obowiazki domowe wzywaly :evil: Ale mnie to pozytywnie nakrecilo ;:108

Szukalam teraz czegos o bentonicie (skladnik zwirku dla kotow) i znalazlam taka stronke o uzdatnianiu gleby:
http://www.ogrody.orzysz.org.pl/abc/gle ... nianie.htm

Twierdza, ze bentonitu powinno byc kilka cm, wiec chyba jeszcze będę dosypywac. Na szczescie koty wykazuja zwiekszone zainteresowanie kuweta w okresie zimowym :twisted:

Niestety znow ma sypac snieg, wiec moje dzisiejsze dzialania to taki jednorazowy wybryk byl, zdaje sie :( Oby do wiosny! :wink:
Awatar użytkownika
gorzata76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6503
Od: 2 cze 2009, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój pas startowy, czyli wąska działka :)

Post »

Domiś :;230 :;230 :;230 ja Cię kręcę :;230 :;230 :;230
Nikt dziwnie nie patrzył? ;:224
Nie powiem... też bym coś porobiła... ale nie mam co :roll:
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Re: Mój pas startowy, czyli wąska działka :)

Post »

gorzata76 pisze:Nikt dziwnie nie patrzył?
;:63 zuch dziewczyna !! mnie też poniosło do ogrodu :lol:
Gorzatko, Dominika ma o tyle dobrze, że nikt nie widzi co ona wyczynia ;:224
Na mnie to sąsiedzi dziwnie patrzą, ale już coraz rzadziej, przyzwyczajają się :;230
Awatar użytkownika
liska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10568
Od: 24 mar 2008, o 20:07
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Mój pas startowy, czyli wąska działka :)

Post »

Dominiko... no nie.. psychiatryk jak nic..
zeby dziś do ogródka???

nie nie nie..
z uśmiechami Iza
u liski
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5428
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Re: Mój pas startowy, czyli wąska działka :)

Post »

No nie, to powinno być karalne :;230

Mnie też poniosło, ale ja chodziłam i kontemplowałam (taaaa, jakby było co kontemplować :;230)

Dominiko, czy masz już listę roślin do przesadzania na wiosnę? :-) Moja się po dzisiejszej obdukcji ogrodowej powiększyła ;-)
"Dużo ludzi nie wie, co robić z czasem. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu. " (Magdalena Samozwaniec)
Moje linki - i aktualny
Wizytówka
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Mój pas startowy, czyli wąska działka :)

Post »

Eeee, sasiedzi wyjechali, a w ogole to ja mam w nosie co inni mysla ;:64
Moje samopoczucie wazniejsze :wink: A takiego kopa po tym dostalam, ze z rozpedu upieklam indyka (co prawda tylko udka), zrobilam ciasto, marchewke z groszkiem, i jeszcze pozmywalam :;230 To sie nazywa terapia :uszy
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Mój pas startowy, czyli wąska działka :)

Post »

100krotka pisze:No nie, to powinno być karalne :;230

Mnie też poniosło, ale ja chodziłam i kontemplowałam (taaaa, jakby było co kontemplować :;230)

Dominiko, czy masz już listę roślin do przesadzania na wiosnę? :-) Moja się po dzisiejszej obdukcji ogrodowej powiększyła ;-)
:D Ja nie robilam jeszcze listy, w sumie to na jesieni poprzesadzalam niektore rosliny (takie wiazy to 3 razy w sumie :;230 - no dobra, ten drugi raz to byl do doniczek :wink: ), ale mam kilka sztuk zadolowanych, wiec trzeba bedzie wykombinowac gdzie maja trafic, zeby nie skonczylo sie, jak z wiazami :;230
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Mój pas startowy, czyli wąska działka :)

Post »

liska pisze:Dominiko... no nie.. psychiatryk jak nic..
zeby dziś do ogródka???

nie nie nie..
Zeby sie pograzyc calkowicie dodam, ze w 1-szy dzien swiat zadolowalam wszystkie sztobry winorosli, ktore siedzialy w garazu i w lodowce (czekajac, az ziemia w ogrodzie rozmarznie) i usypalam nad nimi wielki kopiec :roll: :twisted: :;230

Edit: Chyba nikt mnie nie widzial ;:123
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”