Mój pas startowy, czyli wąska działka :)

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
AnniaJ
500p
500p
Posty: 891
Od: 7 mar 2009, o 19:25
Lokalizacja: Rokietnica koło Poznania
Kontakt:

Post »

Tyle miejsca na sadzenie chciejstw :D

Też miałam plan ogródka - ale ostatecznie prawie wszystko jest inaczej :)

I na róże masz miejsca a miejsca - łeee, no, 200 tylko??? Zmieści się więcej :) Ależ pole do popisu roślinkowego :)
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Haniu, ty mnie nie kuś, bo i tak z drżącym sercem do ciebie zaglądam - co dziś mnie urzeknie :lol:

Aniu, u nas też się zmieni na pewno. Klon już był przesadzany (na jesieni), teraz ta śliwa wiśniowa o ciemnych liściach. Ale myślę, że te główne punkty będą bez zmian, bo już są, a drzewa trochę ciężej się przesadza :wink: Na szczęście :lol:

Ale mam dużo pomysłów, na pewno będę robić rabaty wzdłuż żywopłotu, niekoniecznie po całości, i niekoniecznie proste :wink: Poza tym zostaje jeszcze lewa strona pod płotem, ale wolna będzie za jakieś 3 lata pewnie, jak już przetestuję nowe odmiany winorośli (potem stamtąd je wykopię).
Głównym moim założeniem jest działka urządzona niesymetrycznie, a także zgodnie ze stronami świata i wykorzystaniem światła słonecznego. Czyli to, co lubi słońce, było w słońcu, ale w możliwie takim miejscu, żeby inni mieli jeszcze szansę :wink: Stąd sadzenie drzewek bliżej lewej, południowej strony. W ten sposób posadzone po prawej stronie płotu winorośle nie są zacieniane (za duża odległość), a półjajowy sad łagodzi trochę tę kanciastość długiej działki.

A w ogóle to mam nadzieję, że zabudują sie za jakiś czas działki wokół, i będzie widać jakąś zieleń, a nie pola i bloki :evil:

Zwłaszcza ten tył mnie męczy. Jak drzewa podrosną to na pewno część zasłonią, a nie mogę tam sadzić nic wysokiego, bo zacieni mi winorośle, na których bardzo mi zależy (a zachodnie słońce ważne we wrześniu/październiku).

Powiem wam w tajemnicy, że mam jeszcze 1 drzewo w donicy, wykopane z działki (bo jednak by zacieniało), i zamierzam je posadzić na działce za nami.

Jeśli ktoś się tam będzie budował, i nie będzie mu się podobało (ale posadzę tak, żeby było z tyłu ogrodu i nie zaraz przy płocie), to sobie wytnie. Ale mam nadzieję, że będzie zadowolony, że jest tam drzewo - mi bardzo brakuje dużych już drzew w naszej okolicy.
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Post »

Piękny plan :) Teraz widać co gdzie jak :)
Dominika może do 200 dojedzie ale nie róż tylko winorośli :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Dominiko ;:215
Jakie masz borówki....a kamczackie jak Ci smakują. :?:
Pozdrówki. :D
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Aga, może ty masz rację 8) :lol:

Eluniu, mam takie odmiany: Bluetta (najsłodsza, najpyszniejsza, moja ukochana), Bluecrop, Earlyblue, Patriot, Darrow (nie wiem, czy to on, bo coś za szybko dojrzał w zeszłym roku), Bluejay, Chandler ( te 2 ostatnie odmiany kupione w zeszłym roku na jesieni).

Kamczackie bardzo lubię, trochę kwaśnawe, ale mało słońca było. Smak leśnych jagód. Córki uwielbiają. Mam takie odmianyL Duet, Atut i Karina (teraz dokupiłam Czelabinkę jako zapylacz, bo któraś z tych odmian kwitła wcześniej, i było mało owoców przez to).
x_m-i
---
Posty: 2658
Od: 19 cze 2007, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witaj Dominiko, masz super projekt nasadzeń. A co zakupów to i tak ulegniesz jak my wszyscy. Ja już tyle wydałem w tym roku na rośliny, że miałbym superowe wakacje ;:112
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Oj Marcinie, ja tej manii uległam już dawno :D U nas niestety potrzeba duuuuuuużo roślin, i nawet duże zakupy gdzieś giną i nic nie widać :roll:
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Post »

Mi też kamczackie bardzo smakują, chciałabym mieć tyle by zrobić pierogi :)
Awatar użytkownika
JSZFRED
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2842
Od: 1 lut 2008, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Ząbki

Post »

Witam,
Dominiko działka super i tyle miejsca mmmmmmmmmmmmm, dobrą odmianą borówki jest spartan, a jak córki lubia jagódki to mozesz dokupic jeszcze borówkę kandyjską, jest nizsza od amerykańskiej i w smaku zupełnie jak jagoda z lasu,
Pozdrawiam
Pozdrawiam Asiorek

Asiorlinki
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Ooooo, Asia, ta od dwóch małych ciutków :D

Kochana, witam w moich skromnych progach (ale ile mam miejsca do sadzenia za to :;230 )

Kanadyjska powiadasz? Muszę poczytać o niej :roll:
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7958
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Post »

Witaj Dominiko !
Masz piękne róże, ta na zdjęciu Hani 55 jest też boska.
Ciekawie kombinujesz z planem działki.
Są różne sposoby na optyczne poszerzenie i skrócenie działki.
Będzie super jak wszystko zagospodarujecie !
Pozdrawiam. :D :P
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Pelagio, dziękuję ci bardzo za wizytę i pocieszające słowa :wink: Też mam nadzieję, że będzie nienajgorzej, tylko kiedy to będzie ;:223

No ale nic, trzeba brnąć dalej i się nie przejmować :wink:
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Ja mam Bluecrop i Patriot a z kamczackich Dinnopłodnaja i też Czelabinkę /tegoroczne wiosenne zakupy/.
Mówisz, że Bluetta jest słodka..miejsce jeszcze mam może się skuszę. :wink:
Też muszę poczytać o tej kanadyjskiej, o której Aśka wspominała ale jakoś nie rzuciła mi się w oczy....tyle tych nowości. :roll:
Można by było te niższe kanadyjskie posadzić przed wyższymi.
Pozdrawiam. :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”