Nasz nowy nabytek

Zdjęcia naszych ogrodów.
scarpi
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 30 maja 2009, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Nasz nowy nabytek

Post »

Witamy :)

jesteśmy młodymi ludźmi, z młodym stażem małżeńskim (2 lata), jeszcze młodszymi rodzicami (od 5 miesięcy), no i od 6 dni posiadaczami widocznego poniżej skrawka ziemi...bo naraze tak tylko nazwac to można.
Od pierwszych roztopów chodziłam z mężem na pobliskie ogródki działkowe w poszukiwaniu czegoś do kupna dla nas.
Na działkę zdecydowaliśmy się główne ze względu na dziecko, mały będzie dorastać, mamy bardzo fajne tereny do spacerów, ale co z tego skoro wszytkie piaskownice i trawniki są zapaskudzone przez właścicieli psów, a nie same psy ( pies robi co trzeba tam gdzie go pan wyprowadzi).
Nie stety okzałao się, że ceny działek w miarę zadbanych znacznie przewyższają nasze finansowe możliwości, dlatego zdecydowaliśmy się na zapuszczone chwastami i innymi bylinami "miejsce" :)
Działke jest rogowa, więc siatki ogrodzeniowej trzeba ok.40m.
Zapomniałam dodać, że działka ma 300m2.
Jest na niek kilka bliżej niezidentyfikowanych drzewek, wyszło to na jaw w dniu dzisiejszym kiedy to mąż wpadł tam z kosą...aż się za nim kurzyło :)
Nie ukrywam, że na działkowaniu nie znamy się zbytnio, właściwie to wcale, ale mamy bardzo dużo dobrych chęci, a to chyba ważne.
Będzie dużo palenia, wynoszenia śmieci ponieważ ludzie zrobili sobie tam wysypisko, w kącie po jednej stronie jest ogromna góra różnych odpadków, najprawdopodobniej od sąsiada z boku.
Chciałabym mieć tam bardzo dużo trawy, żeby dzieciak miał gdzie biegać, i kwiatów ( uwielbiam konwalie i niezapominajki).


Przesyłam zdjęcia poletka naszego, drzewek, które może po liściach ktoś rozpozna, i naszego pierwszegi gościa jeżyka :)

Widoczna altana należy do działki obok.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
To chyba bez, ale rośnie tego wszędzie, jedno drzewko bardzo wysokie, drugie nieskie na ok.2m ale za to szeroko rozległe, no i mnóstwko takich metrowych ;/
magdala
1000p
1000p
Posty: 2062
Od: 15 kwie 2009, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witajcie :D :D Zrobiliście dokładnie tak jak my lata temu ,tylko wtedy nasz dzidziuś miał 1 miesiąc :) Mieszkamy w domu bez balkonów i z podwórko -ulicą ,więc działka stała się naszym ukochanym miejscem ,wpadamy czasem choćby na godzinę ,żeby usiąść i pooddychać.
Przed Wami jednak masa roboty -ale też i młodzi jesteście :D :) Teren działki wygląda malowniczo, fajnie że są już większe drzewa,ale małe odrosty bzu ja powycinałabym -i tak będzie się jeszcze tak dziko rozrastał .
Życzę powodzenia -jeśli w tak młodym wieku kupiliście ogródek -to wciągnie Was ta ogrodnicza pasja jak nic !!!
Magda.
Awatar użytkownika
dianek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 895
Od: 24 lip 2008, o 11:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

ostatnie zdjęcie to lilak - czy biały czy fioletowy to się okaże jak zakwitnie ;)
fotka piąta od góry - to jesion

ależ pracy przed wami ^^
my z mężem jesteśmy rok po ślubie.. ale na naszej działeczce wylądujemy za przynajmniej 3 lata - najpierw trzeba studia skończyć... a na naszym kochanym 28 arowym poletku póki co rosną ziemniaki byłych właścicieli :D
a my spokojnie zbieramy pieniążki na bacówkę i na późniejszy domek ;)

3mam kciuki za waszą działkę i służę pomocą :D
Pozdrawiam, Diana
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Trawnik zakładajcie raczej jesienią lub wiosną, teraz nie jest dobry czas.
Zdjęcia jak dla mnie-okularnicy są niestety zbyt małe :(
Musicie pamiętać że trawnik w sezonie wymaga koszenia co najmniej raz na tydzień.
Im wyższa trawa tym trudniej ją skosić.
Mam sąsiadów z małym dzieckiem - postawili sobie własnej roboty huśtawkę.
Możecie też za rok,dwa zrobić piaskownicę.

Z mojego doświadczenia powiem Wam że nie da się zrobić wszystkiego od razu.
Zaplanujcie strefy, np. rekreacyjną dla Was i dziecka, kwiatową, owocową itp.
Nastawcie się na bylinki - posadzicie raz i macie co roku kwitnące kwiaty.
Baaardzo dużo kwiatów i krzewów jest trujących, dlatego mówię o strefach żeby od razu nauczyć dziecko że tu można coś skubnąć z krzaczka,
a tam już nie wolno.
I dopiero zabierajcie się do pracy.
To forum jest skarbnicą wiedzy i miejscem gdzie znajdziecie i pomoc i dobre rady.
Konwalie są bardzo ekspansywne i zarastają coraz to nowe miejsca, niezapominajki też wysiewają się bardzo więc szybko będziecie ich mieli mnóstwo.

Wpadliście jak śliwki w kompot :;230
Załapiecie groźnego wirusa ogrodomaniaków :D
Awatar użytkownika
stasia109
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4312
Od: 7 lip 2008, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Post »

Bardzo dobry pomysł. To rzadko się zdarza, aby mlodzi ludzie z dzidziusiem tak mądrze mysleli. Dlatego Was podziwiam. na pewno zrobicie ze swojej działki cudeńko. Pomalutku, pomalutku. A jeża to już Wam zazdroszczę. U mnie jest czasami, ale przejazdem, a próbowałam go zatrzymać prawie na siłę.
pozdrawiam stasia
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Post »

Podziwiam zapalonych ogrodomaniaków .
Przed wami wiele pracy ,ale im ciężej będzie,tym bardziej docenicie ,to co macie .
Drzew nie próbuję rozszyfrować ,bo ja też okularnica ,a fotki bardzo maleńkie . :wink:
Życzę powodzenia i chętnie będę śledzić wasze dalsze poczynania .
scarpi
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 30 maja 2009, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Dziękujemy za miłe przywitanie.
Co do jeżyka, to mało nie oberwał kosą, ale Paweł zorientował się w porę i poczekał aż nasz gość sobie poszedł.
Jeśli chodzi o drzewka, to sama nie wiem co z nimi zrobić, bo albo są to jakieś dzikie samosiejki (chociaż nie wiem czy w przypadku drzewek to możliwe), albo poprzedni właściciel sadził je gdzie popadło. Porozrzuane sa po całej działce, zupełnie bez przemyślenia.
I albo je wywalimy, albo przesadzimy, ale najpierw musimy je zidentyfikować.
Wczoraj wyrwałam z krzeniami 6 sztuk 2metrowych tuj zupełnie suchych. Nie rozumiem po co ktoś w to inwestował, a potem nie wylał po to ani kropli wody.
Tuje zostały jeszcze 3, ale tak ledwo ledwo zielone, zobaczymy czy uda się je odratować.
Przeraża mnie fakt przekowania tego wszystkiego, a nie bardzo wiem skąd wytrzasnąć kogoś z jakąś miniaturową glebogryzarką.
Jak sądzicie, wygrzebywać później te wszystkie korzenie i kłącza, czy poczekac do ich przegnicia.

PS. no i mamy nadzieję, że możemy liczyć na Waszą pomoc :lol:
iga23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12835
Od: 1 paź 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tam, gdzie mieszkają dinozaury.
Kontakt:

Post »

Witajcie na forum. Jeżeli chcecie mieć ładną trawę to czeka was sporo pracy, trzeba dokładnie wybrać wszystko z ziemi.Może cie robić po kawałku.Oczyścić teren , zrówna , posiać trawę. A za jakiś czas następny kawałek.Będzie łatwiej , a trawa się zrośnie z poprzednim terenem.Jażeli macie trochę czasu i chęci to na pewno się uda.Życzę powodzenia i zawsze możecie pytać o radę.
Awatar użytkownika
Mona74
100p
100p
Posty: 199
Od: 7 cze 2009, o 21:13
Lokalizacja: Warszawa

Post »

powodzenia! dużo pracy przed Wami, ale możliwości i okoliczności przyrody macie zachęcające. byleby Wam zapału i siły starczyło :)
Awatar użytkownika
colezka
500p
500p
Posty: 704
Od: 6 maja 2009, o 12:21
Lokalizacja: (woj. łódzkie)

Post »

Wasz ogród będziecie na pewno ulepszać z roku na rok, z miesiąca na miesiąc, z dnia na dzień aż powstanie wasza oaza spokoju ja mogę powiedzieć, że wasz skrawek jest bardzo ładny i czekam na kolejne fotki. :D
Pozdrawiam Łukasz

Pogoda jak kobieta zmienna jest :D
scarpi
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 30 maja 2009, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Wiecie co, mam mały zawrót głowy.
Chaiłabym spróbować ukorzenić żywopłot, najpopularniejszy ligustr. Kawełk przy płocie go rośnie. Czytam na forum i w większości jest napisane, że rozmnażać z pędów zdrewniałych, a ja chciałabym spróbować zniezdrewniałych :) ukorzeniacza kosztuje grosze więc nawet jeśli się nie uda to nic się nie stanie. Nie mogę jednak doszukać się informacji jak ucinać pędy przeznaczone do ukorzeniania ;/
scarpi
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 30 maja 2009, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Nareszcie po 2 tygodniowym przestoju mogliśmy wrócić do prac na działce. na szczęśćie to co udało się skosić zdążyliśmy przed opadami spalić. Teraz chwasty znów powyrastały, trawy ani śladu :) potraktujemy to opryskiem za 2 tyg. potem jedziemy na urlop, to akurat przez ten czas będzie nam wszystko żółkło (mam nadzieję).
Przy pierwszym koszeniu jak się później okazało, w blisko 1.5metrowych chwastach rosły malinki, teraz zostały po nich tylko wystająca na ok.10-15cm patyczki. I co z tym zrobić? odrosną? Zaraz załaduję dzieciątko nasze w wózek i idzemy działać. Zrobię zdjęcia róży, z którą nie wiem co zrobić, więc później wkleję i o poradę poproszę :)
scarpi
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 30 maja 2009, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Uporczywe kamienie

Post »

Po urlopowych wyjazdach wzięlismy się ponowinie do pracy, roundap zadziałał, wszystkie dzikie drzewka dawno już spalone, "śmieciowe" skarby powywożone- mnóstwo tego było, i teraz wyglada to mniej więcej tak:
Obrazek

Obrazek
.
zaczęlismy dziełkę przekowpywać i okazało się, że to jeden wielki żwir.
Niezliczone ilości mniejszych i większych kamienia oraz szkła.
Będzie trzeba to przesiać, ale nie wiem jak się do tego zabrać żeby się nie zajechać.
Poza tym w ogóle nie wiem jak wygląda przesiewanie.
Może jakieś podpoiedzi? będę wdzięczna.

Z pozdrowieniami od Ani, której już ręce opadły :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”