Ania Zuzia i Chłopaki

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
wielkakulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8593
Od: 5 wrz 2012, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 30 km poniżej Wrocławia

Ania Zuzia i Chłopaki

Post »

Zarejestrowałam się ;:138 kilka dni temu. Siadam, żeby znaleźć perukowa i berberys i po chwili "grzebania" na forum patrzę, że czas zrobienia obiadu minął ;:223 i pora iść ;:168 po dzieci do szkoły.
Mam działkę od kilku dni :heja , jest pięknie obsadzona różnymi niekoniecznie znanymi mi krzewami i drzewkami. Chciałam coś o nich się dowiedzieć, próbuje je zidentyfikować i chyba brakuje mi czasu. Zbyt dużo informacji na jeden raz, nie wiem od czego zacząć.
Gubię się na forum ;:185
Muszę poświęcić chyba jakąś noc na zagłębienie jego tajników. ;:180
Awatar użytkownika
babuchna
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7487
Od: 7 maja 2009, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Witam wszystkich serdecznie!

Post »

wielkakulka pisze:.....Zbyt duzo informacji na jeden raz, nie wiem od czego zacząć.

Na sam początek... od wdechu. :wink:
Potem po chwili relaksu po pierwszym oszołomieniu, pomału może najpierw
tu - Pierwsze kroki na Forum. Informatory. Tutoriale.

później już na spokojnie może np.
tu - Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza
i tu - Drzewa i krzewy OWOCOWE
a potem już zdecydowanie raźnym krokiem- wszędzie. :lol:

Zapraszamy więc na odważny spacer,
i do bliższego zapoznania się z naszym FO. :lol:
Powodzenia i samych pozytywnych wrażeń. :uszy

:wit
Awatar użytkownika
wielkakulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8593
Od: 5 wrz 2012, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 30 km poniżej Wrocławia

Re: Witam wszystkich serdecznie!

Post »

Masz rację, pełne oszołomienie ;:oj
Ja chciałabym wszystko natychmiast - juz tak mam.
Jak mąż powie, ze trzeba pomalować pokój, to ja jestem skłonna nazajutrz, pod jego nieobecność przygotować wszystko pod malowanie, nawet obedrzeć stare tapety ;:131 czasami bywa zaskoczony, że to już dziś remont.
2 lata temu przeprowadziłam się z wioski do miasta i w ciagu ostatniego tygodnia pomyslałam, że czas na działkę - a od 3 dni ją mam :mam. Trochę zaniedbana, od wiosny nikt nic nie robił, ale ma ciekawe okazy drzewek i krzewów. Martwi mnie okazały i sliczny krzak berberysu (zidentyfikowany Dzięki temu forum) w połączeniu z "wszystkożerną" córeczką. Jest piekny i obsypany czerwonymi owocami ale wyczytałam, że trujący. W innym miejscu znalazłam przepisy na dżemy i soki, ale napisali, żeby nie przesadzać z iloscią i zbierać po przymrozkach? Ma ktos doświadczenia w kuchni z berberysem?
Na forum klikając na rózne wątki natknełam się na perukowiec - mam go na 100% :tan , ma jeszcze resztki "włosów" na gałązkach, ale w porównaniu do zdjęć na forum, mój to chyba gigant - ma ze 2 metry wysokosci, nikt go nie przycinał, a przydałoby mu się.
Mnóstwo leszczyny wokół działki, orzechy wielkie, jeszcze takich dużych nie widziałam - szkoda, że wszystkie robaczywe ;:145 Czy mozna pryskać?
Mam kilka modrzewi i ponoć maślaki pod nimi - jeszcze nie widziałam, ale jest sucho, więc moze dlatego.
Krzewinka, rozłozysta, ale niska, którą sąsiadka nazwał pigwowcem - ponoć ma mieć małe jadalne (?)jabłuszka. Znam pigwę - duży rozłozysty krzew, babcia miała spory jak naprawdę duża leszczyna. Nie słyszałam o pigwowcu. Czy oby jadalny?

Mam wiecej pytań niż drzewek w ogródku - dlatego nie wiem gdzie klikać - poza tym od razu chciałabym wszystko sprawdzic i zrobić - mam na to kilka godzin dziennie.
8letnia córeczka uwielbia się uczyc i ciągle prosi o pomoc, syn, 10 lat zespół Aspergera (spektrum autyzmu), mąż zbyt póxno wykryta cukrzyca i mnóstwo powikłań - działka to mój azyl, tam każdy bedzie miał kąt dla siebie. Syn wymarzony domek na palach (jak maż bedzie się dobrze czuł to wczesną wiosną zbuduje), córka ma mnóstwo sąsiadek z psami -kocha zwierzęta a mieszkając w bloku nie kupie jej pieska. Mąż będzie miał hamak, a ja miejsce do nauki - studiuje II rok na Uniwersytecie Wrocławskim - jestem najstarsza w grupie ;:136 Kiedyś chyba więcej ludzi pracujących studiowało zaocznie, dziś same młode dziewczęta i ja jedna w kwiecie wieku ;:215
Awatar użytkownika
babuchna
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7487
Od: 7 maja 2009, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Witam wszystkich serdecznie!

Post »

Aniu, to piękny wstęp do Twojego własnego wątku. :wink:
Masz swój ogród, masz swój własny azyl i tym samym następny powód do szczęścia,
a to sama przyjemność móc o nie dbać i je kształtować według własnych marzeń i wizji.
Za chwilkę wydzielę Twój post i wstawię go jako Twój ogrodowy wątek w odpowiedniej sekcji.
Tam poznasz mnóstwo wspaniałych, zakręconych ogrodowo ludzi,
którzy zapewne zaraz Cię w nim odwiedzą,
i którzy na pewno będą chętni do pomocy, odpowiedzi na Twe pytania,
i mądrych, wspartych własnym doświadczeniem rad. ;:108


Jaki tytuł dla swojego wątku sobie życzysz? ;:109
Czas opuścić śmietnik! :uszy
Awatar użytkownika
wielkakulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8593
Od: 5 wrz 2012, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 30 km poniżej Wrocławia

Re: Witam wszystkich serdecznie!

Post »

Przyznam się, że internet mam od roku - w mojej wioseczce nie było zasiegu telefonów komórkowych. Weszłam do śmietnika, bo moja biegłość w sieci ogranicza się do poczty mailowej i forum grupowego studentow. Wrzucam tam tylko swoje notatki przepisane w wordzie.
Jeśli taka znajomosc wystarczy to daj mi chwile, uzgodnie z Zuzią.
Awatar użytkownika
wielkakulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8593
Od: 5 wrz 2012, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 30 km poniżej Wrocławia

Re: Witam wszystkich serdecznie!

Post »

Proponujemy
Ania Zuzia i Chłopaki

;:114
Awatar użytkownika
babuchna
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7487
Od: 7 maja 2009, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Witam wszystkich serdecznie!

Post »

Nooo..., męska decyzja i już idziemy zaparkować Twój wątek tutaj - Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW
Dasz sobie radę. :lol:

No to trzymaj towarzystwo,... parkujemy! :uszy

Witaj u siebie! :wit
Awatar użytkownika
wielkakulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8593
Od: 5 wrz 2012, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 30 km poniżej Wrocławia

Re: Ania Zuzia i Chłopaki

Post »

No cóż, jeśli nie spróbuję, to nigdy się nie dowiem, czy dam sobie radę - wiec do dzieła.

Awatara juz mam.
Pomniejszałam zdjęcie róż, które niestety kilka lat temu nie przeżyły zimy, pomniejszałam i mam. Już coś. Mam własny wątek :tan , własną działkę :tan i awatara :tan .

I nową znajomą ;:138 - mogę tak powiedzieć Babuchno?

Ze zdjęciami muszę potrenować wrzucanie - póki co czytałam jakie problemy mają z tym inni. Proszę o cierpliwość. Postaram sie przez weekend opanować ową sztukę.
Awatar użytkownika
babuchna
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7487
Od: 7 maja 2009, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ania Zuzia i Chłopaki

Post »

Znajomych już tu masz, bo i kilka osób oprócz mnie już tutaj zajrzało. :lol:
Zdjęcia opanujesz, a jak miałabyś trudności to po prostu pytaj, :wink:
jeśli to nie będę ja, to i tak zawsze ktoś Ci pomoże. ;:108



Róże w awatarze są wspaniałe, szkoda że nie przetrwały. :roll:

:wit
Awatar użytkownika
Bogumilka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3579
Od: 10 lut 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ania Zuzia i Chłopaki

Post »

Witaj Aniu :wit
Powolutku, a wszystko opanujesz i nam pokażesz. Jak prawie każdy z nas na początku, tu na forum miał kłopoty ze zdjęciami, a ja to już wyłam po kątach, bo mnie moi domownicy nie chcieli nauczyć i pokazać co i jak, bo niby czasu nie mieli dla mateczki ;:131 ale tutaj na forum nikt mnie samą z moim problemem nie zostawił i właśnie tutaj mnie koleżanki wszystkiego nauczyły ;:196
Jak tylko ślepia rano otworzę to na forum koniecznie muszę wejść, bo to już taki nawyk chorobowy :;230
No to do dzieła.......... ;:177 fotki rób i pokazuj nam swoje skarby....
Awatar użytkownika
wielkakulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8593
Od: 5 wrz 2012, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 30 km poniżej Wrocławia

Re: Ania Zuzia i Chłopaki

Post »

Witaj Bogusiu :wit ,
miło, że rozumiesz moje obawy, mam nadzieję, że szybko opanuję wklejanie fotek. Nawet nie wiesz jak się cieszę, że znalazłam takie forum :heja . W grupie raźniej, zawsze mozna się poradzić, dopytać ;:4 .
Cieszę się, że tu trafiłam. Dziś zaglądam już trzeci raz - chyba też będę miała nałóg ;:209 u mnie pierwszy w życiu - dobrze, że zdrowy - działka i forum.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
misia i klusek
1000p
1000p
Posty: 1066
Od: 29 lip 2012, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Ania Zuzia i Chłopaki

Post »

Helou,helou
Witamy wśród forumków - tak nie dawno sami byliśmy nowymi na forum,a forum to nie tylko wiedza,ale również wspaniali ludzie ,którzy chętnie pomogą słowem jak i czynem.
:heja :tan
Pozdrawiamy
Barbara i Krzysztof

Nasza zielona niespodzianka-zapraszamy
Awatar użytkownika
wielkakulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8593
Od: 5 wrz 2012, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 30 km poniżej Wrocławia

Re: Ania Zuzia i Chłopaki

Post »

Mam zdjęcia, nie takie trudne to wrzucanie fotek :uszy :

Dwie brzoskwinki - mam takie 3 sztuki.
Poprzedni właściciel obciął je przy samej ziemi, a one dzielnie odbiły - czekam czy będą owocować?
Obrazek

Prawdopodobnie juki - niektóre kwitły w tym roku, bo mają uschnięte pędy kwiatowe. Miały - bo wycięłam.
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”