Jak to z moim ogrodem było...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Tamaryszek zadołowany czeka na swoje miejsce

Obrazek Obrazek Obrazek
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Tułacz pstry, klon palmowy i kalina koralowa

Obrazek Obrazek Obrazek
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Urszula B
500p
500p
Posty: 642
Od: 27 sty 2009, o 08:21
Lokalizacja: Sokolniki Las k/Łodzi

Post »

barwnie , kolorowo i radośnie, słowem ślicznie:)

pozdrawiam
Urszula B - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=19821
"Żadna noc nie może być aż tak czarna, żeby nigdzie nie można było odszukać choć jednej gwiazdy. Pustynia też nie może być aż tak beznadziejna, żeby nie można było odkryć oazy. Zawsze gdzieś czeka jakaś mała radość. Istnieją kwiaty, które kwitną nawet w zimie."
dottie
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 10 wrz 2009, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Mińska Mazowieckiego

Post »

kropelka pisze:Znów gdzieś na szarym końcu :(
Obrazek Obrazek Obrazek

Kropelko, śliczny twój ogródek, pęka w kolorach jeśli można tak powiedzieć. Mam pytanko: co to za różowe coś, takie pionowe kwiatostany? Bardzo mi się podoba :D To bylina czy roślina jednoroczna?
pozdrawiam,
DOrota
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Jak się cieszę, że Ktoś mnie odwiedził :-) Witaj Dorotko :-)
to różowe to bylina, mam jeszcze taką z fioletowymi kwiatostanami... nie jestem pewna ale wydaje mi się, że to przetaczniki.
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
Agnieś
1000p
1000p
Posty: 1243
Od: 7 lut 2008, o 19:14
Lokalizacja: na północ od Rzeszowa

Post »

kropelka pisze:Tułacz pstry, klon palmowy i kalina koralowa
Tułacz pstry - nie wiedziałam że taką nazwę ma ta roślinka. Łatwiej będzie zapamiętać :D

Kalinę koralową posadź na widoku, bo jesienią jest cudna.
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Witaj Agnieś!!!
Powiem Wam, ze próbowałam mocno przeorganizować swój ogród. Ale nie jest to łatwe z trójką dzieci, całkiem sporym brzuszkiem, który już za 5-6 tygodni będzie wymagał całodobowej opieki, no i... ograniczonymi możliwościami finansowymi, co chyba każdego dotyczy.
Niemniej wciąż próbuję.
Wiosną od strony wschodniej na granicy z sasiadem ukorzeniałam sztobry ligustru. Całkiem duzy procent przyjęć, ale chciałam jeszcze posadzić "ścianę" z iglaków, żeby kiedyś mieć porządna zasłonę od sąsiedzkiego bałaganu.
Zeby jednak to uczynić potrzebny jest pas ziemi dobrze uprawionej, porządnie przekopanej i oczyszczonej z chwastów. A do tego na części tego pasa już się zadomowiły niektóre rośliny i muszę je poprzesadzać, a jakoś wcale mi to nie idzie :(
Co prawda tydzień na tego typu prace był wyśmienity, ale ja miałam w domu remont i utkwiłam na porzadkach w domu.
Wczoraj zdążyłam tylko skosić trawę a dzis może coś podziałam w temacie "pasa uprawnego pod iglaki".
Tymczasem wrzucam kilka fotek z mojego ogrodu:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5969
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

witam ,obejrzałam sobie twój ogród i przypomniały się mi moje początki .. tez musiałam walczyć z zielskiem i trudno było go utrzymac .. teraz gdy zakładałam z drugiej strony nowy ogród byłam mądrzejsza . Aby posadzic żywopłot spryskałam całą długość randapem na jesieni na wiosne przeorałam i gdy troche zacząło sie zielenić znowu zpryskałam randapem . dopiero po dwóch miesiącach poruszyłam ziemię była pulchniutka i zaczęłam nasadzania ,, każdy posadzony krzew obsypuje trocina trzyma wilgoć i zabezpiecza przed zielskiem a też przed koszeniem z daleka widać gdzie rosnie nawet malutki .. gdy rżną drzewo o zaraz zbieram trocinę w worki i odstawiam zawsze się przydaje Już masz ładne kwiaty a wiciokrzew przytnij ze dwa oczka przy ziemi .odbije ładnie ,tylko na zimę musisz mu zabezpieczyć korzenie najlepiej trociną na wiosnę poruszysz i będzie pruchnica i możesz dołożyć nową .Ja swoje na wiosnę przycinam bo nie chce aby rosły wysoko .. równiez krzewy na żywopłot sama ukorzeniałam a od sąsiada posadźberberys , kłuie jak diabli więc nie będzie do ciebie zaglądał.. Obrazek Obrazek
ponieważ berberys jest malutki to za nim rosnie kosmos jako zywopłot a nie zielsko , a zywopłotz bukszpanu który sama ukorzeniam a za nim rosły zawsze aksamitki dopóki był mały sieję na gęsto wtedy zielsko nie ma gdzie rosnąc .. polecam . wiem ile uwagi i pracy jest przy trójcea a niedługo czworce dziei ,sama miałam piatke .. dla dzieci zrobiłabym mini ogródek odrodzony wtedy łatwiej jest ich pilnowac a oni mieli by własny kącik do zabawy .. powodzenia ..ale się rozpisałam ..
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Bardzo dobrze, że się rozpisałaś. Bardzo miło :D
Ja też już tak uprawiam resztę ogrodu, pamiętam na dzień dobry, kiedy zaczynałam kazałam mężowi zaorać trawsko, nie pomyślałam o randapie, a on też nie; potem nie mogłam sobie poradzić z wiecznie wychodzącymi chwaściorami na tym kawałku.
Teraz im dalej się posuwam z uprawą ziemi, tak właśnie robię=> randap + wielokrotna uprawa ziemi, znów randap i znów uprawa, jest bez porównania mniej chwastów wieloletnich.
A teraz muszę trochę przystopować, za miesiąc urodzę dzieciątko, nawet dobrze, że już jesień, w ogrodzie mniej pracy :wink:
A opcje żywopłotowe od strony sąsiada przerabiałam już kilkakrotnie i jest już posadzony i ukorzeniony ligustr, a w przyszłym tygodniu posadzę tuje szmaragd.
Myślałam o berberysie, ałyczy, buku, grabie... i całej reszcie.
Berberys wypadł ze względu na koszty :?
Nie mam tylko sposobu na chwasty sąsiada, które pokładają się w moją stronę i sieją się niemiłosiernie, a ponieważ wyrośnięte są conajmniej na metr wysokości, to i zasięg mają duży...


Kilka fotek z ogrodu:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
maryla-56_56
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3382
Od: 16 kwie 2009, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Post »

Witaj Mariolko.
Wspaniale sobie radzisz. Tylko podziwiać.
Chętnie zaopatrzę cię w berberysy wiosną, mam ich dużo w 4 odmianach.
Tylko muszę ukorzenić. Przypomnij się wiosną.
Życzę dużo zdrówka.
Awatar użytkownika
maryla-56_56
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3382
Od: 16 kwie 2009, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Post »

Zapomniałam dopisać, że przyjmują się i rosną bezproblemowo.
Pozdrawiam.
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Wow, Marylko dziękuję za odwiedziny i ofertę. To ja już będę mieć to w pamięci :D
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”