Ogród Asi

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
nigella
1000p
1000p
Posty: 1016
Od: 1 kwie 2009, o 23:36
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Mam podobne spostrzeżenia dotyczące host! Całkiem dobrze rosną w pobliżu drzew. Jakąś ciekawą piwonię dostrzegłam
na rabacie? Jaką? Po deszczach pewnie w leśnym ogrodzie jest zapachów moc? Kończ już tę sesję i wracaj do nas :lol:
Pozdrawiam, nigella
Aśka68
500p
500p
Posty: 581
Od: 24 mar 2009, o 18:14
Lokalizacja: kujawsko-pomoskie

Post »

Bożeno, tak jak piszesz każda sadzonka ma 2-3 podłużne listki.
Wynika, że muszę cierpliwie czekać do następnego roku.

Nigello, ostatnie egzaminy mam za 2 tygodnie i wracam. Obecnie wpadam na chwilę, tak jak teraz.
Piwonia NN, po poprzednich właścicielach. Hosty rzeczywiście radzą sobie dobrze wokół drzew, zapewne ich ładny wygląd to po części wynik deszczowej pogody.
Poranny zapach lasu po deszczu jest boski, taki z nutką grzybowego aromatu...?(jak będę wolna muszę sprawdzić czy już sezon grzybowy się nie rozpoczął)
Chociaż są i zagrożenia, kot miał kleszcza w zeszłym tygodniu, pies w tym, sama oglądam się dokładnie po powrocie z ogrodu.Brrr

Czy znacie taką bylinę - nachyłek(Coreopsis verticillata)?. Kupiłam w LM i nie wiem jaka będzie jej wielkość docelowa. Z doniczką miała ok. 40-50 cm, ma już pąki kwiatowe. Gdzieś czytałam, że do 100 cm???
Aśka
Zapraszam
Aśka68
500p
500p
Posty: 581
Od: 24 mar 2009, o 18:14
Lokalizacja: kujawsko-pomoskie

Post »

Dzisiaj ładna przedpołudniowa pogoda pozwoliła posiedzieć w ogrodzie z książką.
Niestety pół godziny temu była burza, która zwykle sprowadza ochłodzenie.

Z paczki biedronkowych cebul anemonów wyszły 2
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Borówki mają sporo owoców
Obrazek
Aśka
Zapraszam
nigella
1000p
1000p
Posty: 1016
Od: 1 kwie 2009, o 23:36
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Skromnie powiedziane! Sporo??? Mnóstwo mają tych owoców! Tak u Ciebie przytulnie i zacisznie :lol:
Patrzę na trawnik obok wijącej się ścieżki i widzę starannie utrzymaną murawę. Sporo czasu na to poświęcasz?
Pozdrawiam, nigella
Aśka68
500p
500p
Posty: 581
Od: 24 mar 2009, o 18:14
Lokalizacja: kujawsko-pomoskie

Post »

Nigello właśnie z trawnikiem to mam kłopot, zaczął żółknąć od spodu. Nie wiem od czego, ziemia widoczna między źdźbłami robi się zielona, tak jakby ją mech pokrywał. Może to od nadmiaru wilgoci?
Zastosowałam regenerator do trawników i czekam. Potem najwyżej spróbuję coś na mech.

A pielęgnacja - koszę go raz w tygodniu, podlewam regularnie w okresach bezdeszczowych, wiosną nawóz, w czerwcu powtórka i tyle. Widać, że chemia potrzebna jest profilaktycznie ina trawniki.

Jesienią planuję trochę zmian, muszę poprzesadzać część bylin, krzewów, po poprzednich właścicielach. Źle są rozplanowane, wysokie z przodu , niskie z tyłu. Muszę też zrobić porządek z cebulowymi, bo rosną gdzie popadnie.
I cały czas walczę z truskawkami i chrzanem, które to rosły na rabatach i teraz mimo, że myślałam, że wszystkie usunęłam stale wychodzą :D
Pozdrawiam
Aśka
Zapraszam
Awatar użytkownika
gohna
500p
500p
Posty: 595
Od: 5 mar 2008, o 19:31
Lokalizacja: Łazy

Post »

wpadłam... po uszy :wink: Asiu, masz ogród o jakim marzę... sosny, brzozy i wszystko ze sobą zgrane. Na działce jest słońce i cień, możesz szaleć ogrodniczo :lol: . Gratuluję :lol: :lol: :lol: :lol: U mnie pustynia i dopiero próbuję coś stworzyć na tej pustyni. Twoja zieleń wprowadza spokój więc jeśli pozwolisz, będę częstym gościem :lol:
pozdrawiam serdecznie
gohna
Ogród gohny...
Aśka68
500p
500p
Posty: 581
Od: 24 mar 2009, o 18:14
Lokalizacja: kujawsko-pomoskie

Post »

Gosiu dziękuję i wpadaj jak najczęściej.
Pozdrawiam
Aśka
Zapraszam
iga23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12833
Od: 1 paź 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tam, gdzie mieszkają dinozaury.
Kontakt:

Post »

Asiu, o trawniku odpowiedź u mnie. :lol:
x-d-a
---
Posty: 7092
Od: 3 sty 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Asiu, u mnie dzisiaj zimno i leje, więc spaceruję sobie po forumkowych ogrodach...
Wpadłam też do Ciebie i baaaardzo mi się spodobało.
Masz śliczny, zadbany, klimatyczny ogród. Takie leśne klimaty - marzenie!
Jest jeszcze na naszym forum trochę podobny w stylu ogród Moniki 68.
Na mojej stronce napisałam Ci jakie bylinki, moim zdaniem, mogłyby rosnąć w Twoim ogrodzie, oprócz host, które dobrze sobie radzą pod drzewami.
Ja znam nachyłka - ładny, na żółto kwitnący kwiatek, rośnie gdzieś do 70cm wysokości.
Pozdrawiam Cię :lol:
Awatar użytkownika
JSZFRED
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2842
Od: 1 lut 2008, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Ząbki

Post »

Witam Imienniczko,
No cóz piękny i zadbany leśny ogród super pomysł dla relaksu, fajnie że go nam pokazałaś bo warto takie cudeńka pokazywać,
Pozdrawiam
Pozdrawiam Asiorek

Asiorlinki
Awatar użytkownika
mme33
1000p
1000p
Posty: 1015
Od: 26 lis 2008, o 21:26
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Ojojoj ależ cudnie u ciebie :shock:
Tyle piękności nasadzone i wszystko takie bujne,soczyście zielone :shock:
Catalpa wpasowała się tam idealnie,dopiero gdy się rozrośnie będzie efektowniejsza :)
Magdalena pozdrawia :)
Zapraszam do ogrodu
Awatar użytkownika
Agawa
1000p
1000p
Posty: 1252
Od: 4 wrz 2008, o 10:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

Pozwoliłam sobie przespacerować po Twoich włościach Asiu. Ciekawa aranżacja, tak spokojnie, swojsko , az chce się stąpać gołymi stopami po trawniku.
słonecznie
Lidka
Agawa walczy w ogrodzie
Awatar użytkownika
Agulina
200p
200p
Posty: 219
Od: 27 maja 2009, o 15:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Czesc Asiu! :wit
Pieknie i przytulnie u Ciebie jak zawsze! Zycze powodzenia na egzaminach! ;:215
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”