Moja skromna działka Ada.kj cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Cynthia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5294
Od: 16 lut 2009, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ...gdzieś pośrodku...

Re: Moja skromna działka Ada.kj cz.2

Post »

ada.kj pisze:Taruś. Jest takie powiedzenie - niech chwal pogody przed zakończeniem dnia a męża za życia. Choć męża trzeba chwalić, gdyż inaczej nic nie zrobi ;:1
....dobre.....Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam słonecznie - Baśka :)
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10362
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Re: Moja skromna działka Ada.kj cz.2

Post »

ada.kj pisze:Witaj sąsiadko. Pleckami nie stykałyśmy się, gdyż mój domek jest położony po drugiej stronie Dębowej licząc od Sudeckiej - taki niziutki domek z zawsze przepięknie kwitnącą glicynią. Ale na pewno znałyśmy się choćby z widzenia. :lol: :lol: :lol:
Ado, kojarzę - hiszpańskie klimaty, zawieszone pod dębami i zasłanym zołędziami asfaltowym, szerokim chodnikiem i..."blokowe" mieszkanie ciotki naprzeciwko :P .
Jedynie patriotyczny sklep na rogu ( bo Jaworowa była już " obca" i przemiła apteka.
A szewc na górze, nad spożywczym, to już temat na oddzielną książkę :;230).
Koło Twojego domku przechodziłam codziennie, prowadzając Dudka do przedszkola Energetyki ( fuksem , udało się tam go zapisać - w ubiegłym wieku :lol: ).
Kilka lat temu odwiedziłam stare kąty i wszystko wydało mi się takie malutkie...
Malusi sklepik, który przecież zawsze był ogromny, zwłaszcza gdy kupowało się kogutki lub dropsy śliwkowe, a broda ledwo wychodziła za kontuar, mleko w kolorowych kapslach, drażetki cytrynowe w żółtym pudełku z dziurką. Potem - dorosła rewolucja i sklep z koszykami i już tylko ocena " blisko domu, więc nawet w kapciach można wyskoczyć". A potem, to już Dudek z kartką chodził na interwencyjne zakupy. Ot, była młodość, były inne sentymenty.
Została nostalgia i wspomnienia ładniejsze, niż rzeczywistość. :P
Awatar użytkownika
mag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4381
Od: 20 mar 2008, o 09:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pod Wrocławiem

Re: Moja skromna działka Ada.kj cz.2

Post »

hanka55 pisze: ...Malusi sklepik, który przecież zawsze był ogromny, zwłaszcza gdy kupowało się kogutki lub dropsy śliwkowe, a broda ledwo wychodziła za kontuar, mleko w kolorowych kapslach, drażetki cytrynowe w żółtym pudełku z dziurką...
Mmmmmmm..... kogutki, tak je lubiłam, a poszły już w zapomnienie... i kawusia likworowa też pudełku z dziurką i z murzynkiem. Eh, nostalgia...
Pozdrawiam cieplutko. Magda
Spis treści.Wizytówka.
Awatar użytkownika
ada.kj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5077
Od: 2 gru 2008, o 12:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moja skromna działka Ada.kj cz.2

Post »

Tak. To jest. Tak pięknie to Hania opisała, że łza się w oku zakręciła. A te kawusie likworowe to była faktycznie pychotka. No i oczywiście oranżada w proszku wylizywana palcem z woreczka. :lol: Ech nostalgia.
Co my wiemy to tylko kropelka. Czego nie wiemy to cały ocean.
Pozdrawiam cieplutko Ada vel Krysia
Księżycowe rabatki u Adki adolinki
Awatar użytkownika
k-c
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2285
Od: 3 wrz 2007, o 15:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moja skromna działka Ada.kj cz.2

Post »

orenżady w proszku jeszcze są - a i andruty - to też smak dzieciństwa (przynajmniej mojego), guma kaczor donald z historyjkami obrazkowymi - dropsy z kartonika :D i mleko karmelowe w tubkach jak od pasty do zębów - każdy ma swój jakiś nostalgiczny smak dzieciństwa
pozdrawiam, Karol
moje wątki
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9778
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Moja skromna działka Ada.kj cz.2

Post »

Ado-ja mam tak samo,muszę z komputerem powoli dojść do tego jak to się robi,a zmian nie lubię.Na razie wklejam z garnka pl.Życzę rychłej poprawy pogody!
Awatar użytkownika
LILA 51
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 14 maja 2008, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: WIELKOPOLSKA

Re: Moja skromna działka Ada.kj cz.2

Post »

Witaj Aduś, dawno u Ciebie nie byłam, więc nadrabiam zaległości. Podobnie jak Ty miotam się z Fotosikiem, niby robię wszystko tak samo, jak przed zmianami a wychodzą zdjęcia raz za duże albo za małe.
Jesienne zdjęcia bardzo ładne :D
pozdrawiam Lila
Zapraszam
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moja skromna działka Ada.kj cz.2

Post »

KRYSIU ale wspomnieniowo się zrobiło . Hania ładnie to wszystko ujęła chyba tylko Ona potrafi tak pięknie pisać . No i masło czekoladowe . Wyroby Goplany ,WEDLA, HANKI były takie pyszne . Gdzie się ten smak podział . Ach te czasy juz nie wrócą nie ma sie co łudzić . A teraz wszystko ma taki sam smak
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Moja skromna działka Ada.kj cz.2

Post »

JAKUCH pisze:KRYSIU ale wspomnieniowo się zrobiło . Hania ładnie to wszystko ujęła chyba tylko Ona potrafi tak pięknie pisać . No i masło czekoladowe . Wyroby Goplany ,WEDLA, HANKI były takie pyszne . Gdzie się ten smak podział . Ach te czasy już nie wrócą nie ma sie co łudzić . A teraz wszystko ma taki sam smak
;:98

http://www.youtube.com/watch?v=dkHuMysOGVM
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
harwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1479
Od: 5 mar 2008, o 14:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moja skromna działka Ada.kj cz.2

Post »

A co wam się tak na wspominki zebrało!!
orenżady w proszku jeszcze są - a i andruty - to też smak dzieciństwa (przynajmniej mojego), guma kaczor donald z historyjkami obrazkowymi - dropsy z kartonika :D i mleko karmelowe w tubkach jak od pasty do zębów - każdy ma swój jakiś nostalgiczny smak dzieciństwa
własnie Karol to tez moje to pamiętam :) i jeszcze taka guma hmn "TURBO" chyba :oops: tam takie suuper samochody były :lol: :lol: A mleko w tubce pyyyychota tylko ja te zwykłe wolałam ale teraz też można znależć ;)
Awatar użytkownika
MagdaMisia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2814
Od: 17 mar 2009, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moja skromna działka Ada.kj cz.2

Post »

Ja pamiętam oranżadę w woreczkach szczególnie na dworcach pkp i w pociągach, pyszne lody bambino na patyku, blok lubuski, gumy donald ale w 100% się zgodzę, że wszystko to miało zupełnie inny smak niż teraz...
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Moja skromna działka Ada.kj cz.2

Post »

Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
mag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4381
Od: 20 mar 2008, o 09:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pod Wrocławiem

Re: Moja skromna działka Ada.kj cz.2

Post »

Kochani, za naszych czasów większość dzieciaków w ogóle nie wiedziała co to jest 'guma do żucia', a Donaldy... eh, to już następne pokolenie :wink:
Pozdrawiam cieplutko. Magda
Spis treści.Wizytówka.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”