Ogródek Przemka cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

No to musisz cebulkę na szczypiorek posadzić na parapecie, obok ziółek przyprawowych.
A jak lustracja w ogrodzie?Mam nadzieję, że strat nie odnotowałeś!
Ja odnotowałam ;:145 kanny chyba liźnięte mrozem mimo piwnicznego przechowywania.
Na nic się(chyba-wiosną się okaże) zdało zabezpieczanie. :cry:

Gieniu- to jak można rzucać, to ja sobie trzydniówkę chyba zrobię!!! :roll: :oops: :cry: Normalnie mam mord w oczach :evil:
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6661
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Post »

No to Geniu jazda do solarium albo w tropiki. Nie daj się zimie!
Judyto zamiast rzucać mięsem czy pomstować na kanny może czas na grzyby? Widziałem wczoraj ładną kępkę Zimówki aksamitnotrzonowej. Szkoda tylko, że rosną na czyjejś posesji a piesek biegający za płotem nie wygląda zbyt sympatycznie.
Co do strat na działce to nie podobają mi się liście jednego różanecznika ale za wcześnie na ocenę.
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Przemko-tego grzybulca nie znam :roll:
W tym roku po raz pierwszy jadłam"kozią brodę" (szmaciak gałęzisty)-super-rany przeżyłam :roll: Ludzie mają to za trujaki, podobnie jak "lejki" zwane dalej"wronimi uszkami"----szok, najlepsze grzyby pod słońcem.
"Krówkę"-(mleczaj smaczny) też się rozkoszowałam pierwszy raz-odlot.
Rydzów nie znalazła-pamiętam je ze Śląska.

Co do ziółek parapetowych-uważam, ze mało światła. Ale to jedno ! W ubiegłym roku ziółka załatwiłam ziemią- do d,,,, a nie do siania :oops: :roll:
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6661
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Post »

Ze szmaciakami się głośno nie wychylaj bo są pod ścisłą ochroną. Ich smak pamiętam z dzieciństwa. Co do lejkowca dętego ("wronie uszy") to jesienią nakosiłem tego sporo. Nawet wrzucałem zdjęcia na forum. Teraz suszone czekają w słojach na swoją kolej. A zimówki są super, chyba nawet lepsze od szmaciaka.
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Post »

Przemku a ja lubię rydze i gąski najlepiej te zielone. W tym roku trochę ich zjadłam . Tylko muszę się przyznać że nie lubię zbierać grzybów. za to moja mama lubi zbierać a nie lubi jeść ,w ten sposób się uzupełniamy
Genia
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Mam się głośno nie wychylać???ze szmaciakiem......jedyne, czego się dowiedziałam, to to że ludzie spotykający je w lesie traktują je "z kopa". Szmaciaka w takiej kępie spotkałam pierwszy raz...może ostatni raz, skoro jest pod ochroną- nie wiedziałam :oops:
Podobnie jest zapewne z bagnem dzikim, które tutaj jest stosowane jako absolutna ochrona przed molami, mimo, ze od 2004 r jest pod ochroną :roll:
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6661
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Post »

To mnie właśnie w lesie troszeczkę wkurza-poprzewracane, skopane przez ludzi grzyby. Tak na marginesie to wszystkie grzyby niejadalne są pod ochroną. Co do Twojej szałwi to mogłaś powiedzieć, że ona występuje jeszcze pod inną nazwą -szałwia powabna tricolor. Zajrzyj na stronę torseed ale nie zamawiaj bo z pewnością jak będę na początku lutego we Wrocławiu to nasiona będą w sprzedaży.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6661
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Post »

Geniu u nas rydzów niet! No parę lat temu znalazłem 2 sztuki. Co do gąsek to te akurat rosną ale ja mimo, że zbieram sporo gatunków za gąskami się nie uganiam.
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Tak, tak...mogłam dodać, że to szałwia powabna...ale nie wiedziałam :oops: Drugim razem się poprawię?! Czekam na wieści , jakich podbojów dokonasz w sprawie szałwi,i i innych, na znak czekam z niecierpliwością:roll: :wink: :oops: ..

Geniu- rydzów u nas wprawdzie nie spotkałam, a gąsek zbierać nie umiem :evil: Ale na inne grzyby mam miejsca !!! Kłurde- nie wiem, czy ktoś na tej wsi ma więcej grzybów niż ja( no wiem, że to nie skromne-ale taka jest prawda). Gdyby ktoś potrzebował suszu- to służę :wink:
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6661
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Post »

Moja marchewka w zeszłym roku. Wysiew 10.04.2008. Zbiór z 21.06.2008r.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Oczywiście marchew ta dorasta do większych rozmiarów niż ta ze zdjęcia. Ale jak się nie chce czekać...
saaga
500p
500p
Posty: 681
Od: 8 sie 2008, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubartów

Post »

Marchewka super, data zbioru także taka, o jaką mi chodziło. Przeraziły mnie tylko redliny, bez nich nie da rady :?:
Pozdrówka - Aga
Mój ogród
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6661
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Post »

Spokojnie Agnieszko da radę na płask, bez problemów urośnie. Na redlinach muszą rosnąć odmiany o korzeniach 22-25cm. Ja miałem wolną redlinę po rzodkwi japońskiej i tylko dlatego posiałem na redlinie. Zwróć uwagę, że tę odmianę można wysiać o miesiąc wcześniej niż ja to zrobiłem. Po przykryciu włókniną sądzę, że pierwsze marchewki będzie można chrupać już w maju.
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

;:154 ;:202 marchew w maju, no rewelacja!
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”