Ogródek Przemka cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6641
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Post »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Post »

Przemku ja też nie odważyłabym się sama pozbierać i zjeść kurcze zawsze myślałam że te wszystkie grzyby są trujące

Widzę u Ciebie piękne fiołki ale ja ich nie mam za to mam takie
Obrazek
Obrazek

Genia
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Przemek wysiałeś już paprykę? Tadeusz z rancza Nokły odgrażał się, że będzie siał ok.15 stycznia :shock: :shock: A mnie się wydaje, że to wcześnie, pomimo, że papryka długo wschodzi :roll:
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6641
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Post »

Nie będę bawił się z papryką ale bez doświetlania i dogrzewania styczniowy termin to zdecydowanie za wcześnie. Pod koniec lutego można spróbować ale wtedy lepiej uprawiać ją w tunelu na balotach słomy.
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

To Ty chyba Przemku mówisz o szklarni ogrzewanej. A czy korzystasz z kalendarza biodynamicznego ?
Pozwolę sobie przytoczyć Tadeusza,
tadeusz48 pisze:Paprykę posiałem 7 stycznia gdyż w okresie 5-9 stycznia ,według ekologicznego poradnika na 2009 rok był najkorzystniejszy okres, następny termin to 4-6 luty,kolejny termin to 5-10 marzec, posiałem dwie odmiany papryki, pozostałe odmiany i pierwszy rzut siewu pomidorów planuję na 4-6 luty. Fachowcy twierdzą że okres od posiania do posadzenia winien wynosić 60-70 dni, nie dodają że taki okres dotyczy warunków optymalnych w jakich winny być sadzonki pomidorów, warunki parapetowe, dalekie są od optymalnych i dlatego sieję trochę wcześniej., ponadto mam pomieszczenie na działce gdzie temperatura w marcu nie spada mi poniżej zera( dobrze ocieplona malutka szklarenka), i tam co roku moje pomidory i papryka się hartują przed wysadzeniem do właściwej zimnej szklarni.
Ja posiadam tunel foliowy nieogrzewany, więc musiałabym paprykę wysiać w lutym, a pomidory w marcu...co o tym sądzisz? Jakie Ty terminy stosujesz?
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6641
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Post »

No właśnie i tu zaczynają się schody. Co wydawca to podaje inne terminy. Z mojego kalendarza (wydawnictwo LSW)wynika, że dni owoców przypadają w innych terminach niż podaje Tadeusz. Np. w lutym 10-12 a drugi termin od 17 lutego (od godz.20.00) do 20 lutego (do godziny 15.00) a w marcu od 1 marca( od godz.11.00) do 2 marca (do 24.00) i od 9 marca (od 11.00) do 12 marca (do 6.00). Jak ktoś jest jeszcze bardziej upierdliwy to powinien dodatkowo uwzględnić, że dla każdej miejscowości nieco inny jest czas wschodu i zachodu księżyca. Szczerze mówiąc to nigdy nie zwracałem uwagi na kalendarz biodynamiczny (nawet go nie miałem). A teraz dostałem go w prezencie i jak na razie tylko przeglądam. Ale jak już zacznę coś działać to kto wie czy nie dostosuję się do jego zaleceń?
Proponowane przez Ciebie terminy wysiewu są optymalne. Możesz spróbować uprawiać pomidory i paprykę w dużych pierścieniach (gleba lepiej się wtedy nagrzewa).
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Przemek gratuluję ZŁOTKA Obrazek
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Post »

Przemku Gratuluję Złotka
Obrazek

Genia
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6641
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Post »

Dziewczyny dziękuję za gratulacje! Judyto Twój emotikon powalił mnie na kolana! Wow!

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Agnieszko-samo bielenie opryskiwaczem to bajka ale przepchnięcie wapna przez sito opryskiwacza to istny horror! Dokupiłem wapno i jutro dokończę bielenie swoich drzewek a jak się dostanę na Twoją działkę to i Twoim drzewkom się dostanie.
saaga
500p
500p
Posty: 681
Od: 8 sie 2008, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubartów

Post »

Przemek, no ja wiedziałam od dawna, że Ty ZłOTY FACET jesteś. Przyjmij i moje gratulacje :!:
O której porze jutro wybierasz się na działki, jeśli deszcz nie przeszkodzi :?: Ja to dopiero koło 14 jutro mogę.
Pozdrówka - Aga
Mój ogród
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Przemku gratuluję złotka :D
Awatar użytkownika
HalinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9423
Od: 12 paź 2008, o 11:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post »

Przemku, gratuluję złotka !!!

Obrazek
Cieplutko pozdrawiam, Halina ;:194
W moim ogródeczku :wink: HalinaK-linki :D
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Przemek, jakbyś bielił tylko pnie drzewek, a nie wszystko dookoła, to by Ci wapna nie zabrakło Obrazek.
Agnieszka, życzę pogody, ale prognozy na jutro nie wyglądają najlepiej :? Nadają deszcze, oby się mylili, jak zwykle :lol:
P.S. Nie pozwól Przemkowi zmieniać zielonego na białe ;:113 ;:112
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”