Rabatki Konstantego w podwórkowym ogródku

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Ewa Janina Sadowska pisze:to początek ciernistej ścieżki
ale światełko w tunelu widać Ewo. :D
Obyś miała stale radość z tworzenia tego zakątka tak bardzo malowniczego i "potrzebującego". Życzę z całego serca. :D

Cieszę się, że mogę od początku śledzić Twoje poczynania.
evluk
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3675
Od: 16 lis 2008, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post »

Ewa Janina Sadowska pisze:Evluk-to sam początek ciernistej ścieżki!Tawuły nie mam żadnej, a te stare liliowce pamiętam z dzieciństwa,że były rude, przy pewnych staraniach powinno jeszcze coś z nich być.Pan kamienicznik powinien się ucieszyć, bo widzę,ze jednak zakwitną.Masz może żółte?
Z liliowców mam żółty, pomarańczowy, czerwono-żółty....duże stare kępy można już dzielić..... :)
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9778
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Post »

Mag i Jadziu-W sprawie samoczepnych pnączy już się wypowiedziałam.Jak sąsiedzi od podwórza mieszkający sobie zechcą to zrobią ale ja im będę odradzała, bo tynk bez tego leci,elewacja boczna od ogrodu jest w dobrym stanie, ale boniowana, szkoda ją zasłaniać,są te dwa pędy pociągnięte do tarasu i wystarczy.Murek od strony liceum jest już obsadzony, wyżej siatka nowa nierdzewna jakaś-niech się pnie.Trochę się boję obsadzać starą siatkę tę między podwórzem i śmietnikiem a ogrodem,wsadziłam tam groszek pachnący, jest lekki.Coś długo wschodzi.Tylną elewację kamienicy sąsiadującej może bym i czym obsadziła,ale też raczej nasturcją, a bluszcze chcę dać na pnie drzew.
Evluk-liliowce chętnie po jednym żółty i czerwono żółty, bo te stare są takie rdzawo pomarańczowe.
Witam Cię Elżbietko- tak powiem Ci,że mam dużo radości z tego,że może być ładniej!
Jadziu-nie ciemnego nie mam, mój jest bledziutki.Możliwe,że jeden z tych położonych przez psa jest taki ciemny,ma pąki, to się zobaczy.Ale pewnie jeszcze trafię, teraz przekwitają to na placu będą sprzedawać.Evluk obiecała mi jeszcze syberyjskiego mniejszego i niebieskiego.
Hanko-czy to możliwe,żeby po tylu dniach Krispi czuł Lunę i Leona na leśnych poziomkach od Ciebie? Czwarty raz je wykopał,zeźliłam się i przesadziłam je pojedynczo w inne miejsce. Są nie do zdarcia żywotne na szczęście.

Obrazek
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Ewa fajnie że zdecydowałaś się założyć wątek ogrodowy , dzisiaj oglądałam go już dwa razy bo podobają mi się stare mury w dodatku obsadzone kwiatami . Stworzyłaś fajny zakątek .
Awatar użytkownika
eury
200p
200p
Posty: 410
Od: 1 kwie 2009, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jabłonna k/Warszawy
Kontakt:

Post »

Ewo,nie tracisz czasu,roślinek Ci systematycznie przybywa :)
Kamiennica faktycznie prosi się o nową elewację.Może przy okazji remontu wywiozą wam śmieci?
Ogrodowa miniaturka Eury
Storczykowe bidulki Eury
Pozdrawiam Viola - rodzaj rośliny z rodziny fiołkowatych?
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9778
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Post »

Od dziś kopię dalsze rabatki,w sobotę dojdą iryski syberyjskie, liliowce żółty i żółto czerwony,języczki oraz jaśmin i forsycja.Bodziszki balerina,rosenlicht, dalmacki alba i himalajski plenum także niebawem.
Chciałam pokazać jak rozwinął się irys o którym myślałam,że będzie banalnie fioletowy.Jest wyżej w dolnym rządku po lewej stronie.Wieczorem zastałam go ułamany,więc wzięłam do domu.
Zobacz Jadziu jaki mi się dwubarwny trafił:

Obrazek Obrazek Obrazek

I jeszcze jedna z moich poziomek i truskawka różowa ananasowa.

Obrazek Obrazek Obrazek
evluk
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3675
Od: 16 lis 2008, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post »

Ale pysznie wygląda ta poziomko-truskawka :) :roll:
Awatar użytkownika
dez_old1
1000p
1000p
Posty: 1759
Od: 10 maja 2009, o 08:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

Witam cieplutko , obejrzałam od początku wątek i jestem pod ogromnym wrażeniem kamienicy. Coraz mniej takich budynków,bo każdy chce nowoczesny dom - a ja jestem zdecydowanie za ratowaniem takich właśnie jak u Ciebie zabytków , są tajemnicze i każda posadzona roślina będzie dodawać uroku . Będę tu zaglądać i podpatrywać :wink:
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Post »

Ewuniu przybiegłam na wieczornicę spojrzeć a tu nie ma. ;:185
Ale pogoda niesprzyjająca, więc jesteś usprawiedliwiona. :wink: :lol:
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9778
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Post »

Grażynko leje, siąpi ,popaduje.Zimno.Po pracy ledwo zdążyłam na mszę do Kamedułów(Dzień Otwartej Furty i odpust bo to drugi dzień Zielonych Świątek jeden z 12 dni w roku kiedy wpuszczają kobiety do klasztoru)aż zal było patrzeć tak mała garstka dotarła:bus z pielgrzymami ze Śląska cały umajony, siostry zakonne też własnym środkiem transportu i ze 3 osoby spoza tych grup.Kamedulski las aż biały od rozkwitłego dzikiego bzuprosiłam żeby zebrali jak przeschnie, ma padać do środy włącznie.Wróciłam mokra, to znaczy kurtka jest dobra, ale buty przemokły.I teraz siedzę nad pracami ze Studium Podyplomowego,a internet jest faliście.I więcej go nie ma jak jest.W nocy było bardzo zimno.Ta wieczornica która zaczyna kwitnąć jest w kolorze bzu, taka lila.Jak jutro wrócę z pracy o porze jeszcze do zdjęć to ją sportretuję.
Mag wysłała mi białego irysa, więc jakby doszedł na jutro to choćby z latarką czołówką ale powinnam go zasadzić.
Agnieszko 111 -witam serdecznie!Następne rabatki pewno w sobotę pod wieczór.
Evluk-ciekawe kiedy dojrzeje,daję jej jeszcze tydzień.
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Post »

No to współczuję Ci tego siedzenia nad pracami.
Ale wakacje tuż, tuż to trochę odpoczniesz.
I może wtedy mnie odwiedzisz ? :wink: :lol:
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Post »

Nasza Ewunia i na wakacje znajdzie sobie jakąś pracę do wykonania :lol: :lol: :lol:
Wątek jest wspaniały, jak tu wejdę to wyjść nie mogę. :lol: :lol: Nie ma nic wspanialszego niż narodziny ogrodu....
Oczyma duszy widzę Cię Ewo z latarką na czole - wśród ciemności, wichru i ulewy - sadzącą z pietyzmem rzeczonego irysa.
Ta wizja będzie mnie prześladować przez cały wieczór ;:154
Awatar użytkownika
Jadzia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4497
Od: 28 cze 2008, o 17:39
Lokalizacja: Okolice Ełku

Post »

Ewuniu nie pilnujesz swego wątku więc zjadłam to coś czerwone i pyszne :lol: Była pyszna :) tylko trochę malutko tej pyszności :lol:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”