Socurka metrów kilka...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4135
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Post »

Witaj Sokurku właśnie łaziłam po twoim ogródku, ja mam też malutki ogród pod blokiem mieszkam na parterze i mam zrobione zejście do ogródka z balkonu .Jeżeli ten krzak co rośnie u ciebie na środku, co ma być hibiskusem to jest już duży i na pewno ci w tym roku zakwitnie tylko one kwitną póżno na koniec lata.Jak mnie odwiedzisz to znajdziesz u mnie ja mam cztery kolory, Dwa prowadzę jako pięnne.
pozdrawiam Halina

*spis wątków
Awatar użytkownika
socurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 914
Od: 5 kwie 2009, o 02:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Halinko co do mojego to nie jestem pewna czy w ogóle zakwitnie. Za ogródek się zabrałam w tym roku więc jeszcze to wszystko marnie wygląda. A on był traktowany najbardziej po macoszemu, bo kiedy wszystko inne na wiosnę już się zieleniło to stało całe w łysych badylach. W końcu stwierdziłam że wyrzucam to brzydactwo, ale dopytałam na forum co to takiego i postanowiłam zostawić :) Nie pamiętam żeby w zeszłym roku kwitł...
Awatar użytkownika
hrsta
200p
200p
Posty: 337
Od: 18 maja 2009, o 23:52
Lokalizacja: śląsk

Post »

Cześć! Jak tam Twoje wysiewy? Jestem bardzo ciekawa! ;-)
Pozdrawiam, Basia. Miejski busz.
Awatar użytkownika
socurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 914
Od: 5 kwie 2009, o 02:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

A dziękuję, Basiu, na razie, odpukać, dobrze. Po stronie Lagerstroemi Indici małe przedszkole:
Obrazek
Po stronie jakarandy troszkę ciszej, ale też już widać dobre chęci...
Obrazek
Tak, że jestem pełna nadziei, że może coś z tego jednak będzie ;)
Awatar użytkownika
socurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 914
Od: 5 kwie 2009, o 02:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Ratunku! Potwory atakują! Niedługo wydostaną się ze szklarenki! nie wiem jak długo jeszcze uda mi się je tam utrzymać... :lol:

Obrazek

Obrazek

Jakarandy zrobiły się dość wysokie... niedługo faktycznie będą za wysokie żeby je zmieścić pod szklarenką... I nie wiem co dalej :roll:
Awatar użytkownika
socurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 914
Od: 5 kwie 2009, o 02:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

I'm so excited... and I just can't hide it.... Z wielkich planów na ten miesiąc: w czwartek robię sobie podestowy, drewniany tarasik, w przyszłości niedalekiej kupię winogronko i pergolkę. mam cztery piękne, nowe fuksje... Jestem taka podekscytowana... tyle pracy, tak mało czasu ;:1 ;:1 ;:1
P.S. Jak komuś się przyda jakaś roślinka z mojego wysiewu to chyba mogę się wkrótce podzielić :D
alicja46
200p
200p
Posty: 437
Od: 31 sty 2009, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Witaj socurku, czy możesz powiedzieć jak postępowałaś z nasionami przy wysiewie lagerstroemii. Ja próbowałam kilka razy i efekty marne. Na kilkadziesiąt nasion kiełkuje najwyżej 10 - 12. Ostatnio wysiałam lagerstroemię zimozieloną i skiełkowało tylko 1 nasionko. Czy moczysz je przed siewem, czy siejesz do skrzyneczki a potem pikujesz osobno kazda roslinke.
Awatar użytkownika
socurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 914
Od: 5 kwie 2009, o 02:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Alu nie robiłam z nimi nic specjalnego. Ale faktycznie zostały wysiane do szklarenki oraz do specjalnej ziemi do wysiewów. Dodatkwo podsypałam tą ziemię jeszcze ukorzeniaczm. Lagerstroemia wzeszła chyba 100%. Gorzej z Jakarandą, której mam jak przeliczyłam 50%.
alicja46
200p
200p
Posty: 437
Od: 31 sty 2009, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Dzięki za informacje. Spróbuję z ukorzeniaczem, postaram się też o specjalną ziemię, może tym razem i mnie się powiedzie.
Awatar użytkownika
socurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 914
Od: 5 kwie 2009, o 02:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Życzę sukcesów :) ja teraz będę przesadzać moje Jakarandy do doniczek. Akurat w tym tygodniu będę miała czas się tym zająć, bo zaopuściłam je trochę przez nawał pracy... Trzymam kciuki za Twoją uprawę Alu :)
Awatar użytkownika
socurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 914
Od: 5 kwie 2009, o 02:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek
magdala
1000p
1000p
Posty: 2062
Od: 15 kwie 2009, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Socurku :D Twój ogród odkrywa coraz więcej zakątków. A róża prześliczna!!!
Magda.
Awatar użytkownika
socurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 914
Od: 5 kwie 2009, o 02:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Jesienne zmiany:
Obrazek
Obrazek
Dodałam pergolę... ale wciąż jeszcze nie wiem co przy niej zasadzę :roll: Myślałam o pnących różach lub glicynii... W przyszłym roku pod pergolą postawię ławeczkę, a dookoła zasadzę kwiaty. Już się nie mogę doczekać...
Ten sezon w moim ogrodzie kończy się skromnie, ale przynajmniej udało mi się troszeczkę zagospodarować tą maleńką przestrzeń...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”