Ogródek gagawi cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10362
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Właśnie kora przepuszcza powietrze ! :lol:
Spokojnie 5 cm, możesz sypać, Grażynko.
A bukszpany są - szybko rosnące, wolno rosnące, kolorowe, ciapkowane, monochromatyczne, biało obrzeżone, złote , itp.
Są takie, które rosna 10cm rocznie i takie, dla którch 3 cm, to wysiłek nie lada.

http://www.arboretum.pl/index.php?name= ... icle&sid=9

A jeśli kupisz kopane, takie 30 cm, za 5zł/ szt, to już wiosną możesz je strzyc w kulki.
Mniejsze, większe, poskręcane, kwadraciki, i ...czego dusza zapragnie... :lol:

Tu, masz np. dwuletnią sadzonkę!
Z jednego patyczka, Grażynko!
Wyobrażasz sobie jej tempo wzrostu?
Awatar użytkownika
gagawi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2446
Od: 20 gru 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Co raz bardziej mnie przekunujesz Haniu :P
Tylko nie chcę z allegro, bo ja mam pecha na nieuczciwych sprzedawców.

Jak głęboko korzeni się bukszpan? Na brzegu dziury, od strony kostki jest płytko - murek dla opaski granitowej. Korzenie musiałyby powędrować sobie w kierunku róży.

Musiałabym posadzić bukszpan ok 40cm od granicy opaski, hmm, może to jest akurat w sam raz?
Grażyna W
Mój ogródek
regulamin
Bogusia2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1222
Od: 26 maja 2008, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Grażynko, ja kupowałam dosłownie dwa dni temu spore sadzonki bukszpanów po 8 zł. Też otoczyłam nimi powstajacą "różankę". Zajrzyj do mnie, wkleiłam zdjęcia z bukszpanami.
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu.
Bogusia
Awatar użytkownika
Jadzia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4497
Od: 28 cze 2008, o 17:39
Lokalizacja: Okolice Ełku

Post »

Grażynko obraz bardzo ładny znajdź mu w końcu miejsce bo jest na co patrzeć :shock:
Widzę ,że Abraham został wsadzony na swoje miejsce :lol: teraz tylko trochę czasu trzeba mu dać i będzie cieszyć Twe oko :lol:
Awatar użytkownika
liska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10568
Od: 24 mar 2008, o 20:07
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

Przyszłam zobaczyć Twoją różę,którą się tak chwalisz... hihihihhi

Grażynko super Ci to wyszło.. a moimi pytaniami się nei denerwuj... bo ja przy okazji Twoich dokonań piekę swoją pieczeń... bo ja nei wiem co mam zrobic przy mojej rózy... czy tylko trawnik?

No oczywiście, że tam (u Ciebie) nie pasuje trawniczek... i też podobają mi się bukszpany...

Fanie zrobiłas tę kostkę Grażynko... mój M nie pozwala się zbliżać do elewacji bo u nas jest duzy spadek terenu i kostka lekko pochylona w strone OD domu odciąga wodę od fundamentów ...

aaaaaaa obrazek... pasowałoby znależć mu miejsce Grażynko :)
z uśmiechami Iza
u liski
Awatar użytkownika
gagawi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2446
Od: 20 gru 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Bogusiu2 - witam Cię w moim skromnym ogródku :P
Widziałam już Twoje bukszpany i nie tylko - Twój ogród zapowiada sie pięknie. Gdzie zdobywasz takie okazy róż?

Jadziu - obrazek ma już wybrane miejsce, tylko muszę zmoblizować M do wywiercenia otworu w ścianie a M jest nierychliwy, ale sprawiedliwy :roll:

Izuś - chwalę się, chwalę - bo wreszcie Abraham posadzony :D
Wcale się nie denerwuję pytaniami, mamy podobne koncepcje nasadzeń i fajnie jest się wymieniać uwagami i pomysłami. A właśnie... przypomniało mi się - czy otrzymałaś jakieś propozycje nasadzeń z Rosarium?

M zezwolił mi na posadzenie róży przy ścianie z uwagi na to, że jest to ścianka zewnętrzna, osłaniająca mały wycinek tarasu, nie będzie więc ważne, czy wystąpi punkt rosy.
Poza tym zauważyłam, że deszcze w ogóle nie dochodzą do mojej dziury :? - z góry osłania ją dach. Trzeba będzie różę podlewać.
Grażyna W
Mój ogródek
regulamin
Awatar użytkownika
liska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10568
Od: 24 mar 2008, o 20:07
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

gagawi pisze:
Izuś - chwalę się, chwalę - bo wreszcie Abraham posadzony :D
Wcale się nie denerwuję pytaniami, mamy podobne koncepcje nasadzeń i fajnie jest się wymieniać uwagami i pomysłami. A właśnie... przypomniało mi się - czy otrzymałaś jakieś propozycje nasadzeń z Rosarium?

M zezwolił mi na posadzenie róży przy ścianie z uwagi na to, że jest to ścianka zewnętrzna, osłaniająca mały wycinek tarasu, nie będzie więc ważne, czy wystąpi punkt rosy.
Poza tym zauważyłam, że deszcze w ogóle nie dochodzą do mojej dziury :? - z góry osłania ją dach. Trzeba będzie różę podlewać.
U mnie jest tak samo ale kłócić się z chłopem nie mam ochoty! A podobnie jak Ty chciałam zasłonić kawałek tarasu... no trudno

Grażynko dostałam opowiedź taką :

"Na tę rabatę proponuję posadzić jedną odmianę róż - np. 'Tip Top' lub 'Sangria'. Obie odmiany wyrastają na wysokość 80 - 90 cm i powtarzają kwitnienie. Na 1 m kw. należy posadzić 2 - 3 szt. "

Ja też posadziłąm moją różę i zastanawiam się czy ten kawałek przy róży jednak nie posypać korą... bo trawnik może fajnie by wyglądał.... ale nie dojadę kosiarką :(

a wtedy mogłabym z przodu (przed różą) oś zielonego małego posadzić ... tylko co :(
z uśmiechami Iza
u liski
Awatar użytkownika
gagawi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2446
Od: 20 gru 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Kora będzie zdecydowanie korzystniejsza dla róż- chroni glebę przed odparowniem wody, chwastami, rozkładając się dostarcza próchnicy ( chyba :roll: ) chroni różę przed chorobami grzybowymi, a trawa będzie konkurowała z różą o składniki pokarmowe.
No i problem z jej koszeniem.

A propozycja Rosarium nie powaliła mnie na kolana :?
Grażyna W
Mój ogródek
regulamin
Awatar użytkownika
liska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10568
Od: 24 mar 2008, o 20:07
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

gagawi pisze:
A propozycja Rosarium nie powaliła mnie na kolana :?
ano właśnie... dlatego się nie chwaliłam....
i chyba nic tam nie zamówię...


Edytka dała mi namiar na goscia blisko nas... ma róze po 3,5 (takie z imionami hihih) więc tam pojadę i coś kupię .
z uśmiechami Iza
u liski
Awatar użytkownika
gagawi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2446
Od: 20 gru 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Ale masz się super, też bym chciała mieć pod ręką szkółkę z takimi różami.
Zachorowałam też na Amaretto ze szkółki Spasówka i chociaż nie mam dla niej miejsca ciągle o niej myślę...

Przed różami ładnie wyglądają białe dzwonki brzoskwiniolistne
Grażyna W
Mój ogródek
regulamin
Awatar użytkownika
liska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10568
Od: 24 mar 2008, o 20:07
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

gagawi pisze:Ale masz się super, też bym chciała mieć pod ręką szkółkę z takimi różami.
Zachorowałam też na Amaretto ze szkółki Spasówka i chociaż nie mam dla niej miejsca ciągle o niej myślę...
Widziałam. Sliczna jest.
A znasz ceny? Bo piszą, że cennik na zyczenie wysyłają.
z uśmiechami Iza
u liski
Awatar użytkownika
gagawi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2446
Od: 20 gru 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Nie znam cen, ale kupowałam z tej szkółki moją veilchenblau - kosztowała , jeśli mnie pamięć nie myli, 21zł.
Jechałam po nią do Jaworzna do sklepu z licencją - jak sie okazało sklep w prywatnym domu z maleńką szkółką roślin, może na 30m2. Tak niepozorny, że mało co, a bym go przegapiła.
Różę będą mieć dopiero na wiosnę.
Grażyna W
Mój ogródek
regulamin
Awatar użytkownika
liska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10568
Od: 24 mar 2008, o 20:07
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

jakbyś chciała jakąś rózę to Ci mogę wysłać
z uśmiechami Iza
u liski
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”