Mój mały holenderski ogród

Zdjęcia naszych ogrodów.
taner_32
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 26 gru 2016, o 09:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Mój mały holenderski ogród

Post »

Witam chciałem przedsawic mój ogrod,ktory zaprojektowałem i wykonałem w tym sezonie.To typowy maly ,miejski ogrod . Pracowalem tylko w wolnych chwilach i nie wszystko udało się wykonczyc w tym roku ale małymi kroczkami do przodu..
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój mały holenderski ogród

Post »

Wow ;:oj Jaka przemiana ;:215 Ze smutnego kawałka trawnika zrobiłes bardzo przyjemny kącik :)

Jaka jest powierzchnia ogródka? Co ciekawego masz jeszcze w planach zrobić? :)

Bardzo fajnie wyszło ;:108


Pozdrawiam :wit
taner_32
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 26 gru 2016, o 09:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój mały holenderski ogród

Post »

Dzięki za mile słowa.Powierzchnia ogrodka to 130m2,to dosyć typowe w Holandii,ze względu na cene gruntu.Chate kupiliśmy ponad rok temu ale ogrod od razu chciałem zrobić bo był w fatalnym stanie.Planow już za dużych nie ma po prostu wykonczyc wszystko.Nie dawno wstawiłem szybe w suficie zadaszenia żeby i tam swiatlo dochodzilo,bo w przyszłym roku po wykończeniu zamierzamy tam sporo czasu spedzac.Dojdzie tam telewizor ,kanapa ogrodowa ze stolikiem i będzie można tam milo spedzac czas w weekendy.Ostatnio posadzilismy również cebulki krokusow,tulipanow i innych gatunkow,mysle ze około 300 ich było ,także czekamy na efekty wczesna wiosna
Awatar użytkownika
obita
500p
500p
Posty: 509
Od: 4 lip 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piekoszów

Re: Mój mały holenderski ogród

Post »

Wielkie WOW ;:oj Bardzo przyjemny kawałek ogródka:) Mam nadzieje że będziesz często pisał :D
taner_32
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 26 gru 2016, o 09:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój mały holenderski ogród

Post »

Mowiac szczerze to zajmuje sie tym zawodowo.Projektuje i wykonuje ogrody dlatego bylo mi latwiej.
Awatar użytkownika
megi1402
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2149
Od: 1 lis 2010, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Köln

Re: Mój mały holenderski ogród

Post »

Na forum rzadko się zdarzają małe ogródki, więc zawsze z ciekawością oglądam jak są urządzone, bo też mam niewielki. Bardzo dużo zrobiłeś w ciągu jednego sezonu, sprzęt do pomocy miałeś konkretny, fajna kopareczka. Ciekawie zaplanowałeś przestrzeń, są miejsca gdzie rośliny tworzą busz, ale jest również wolna przestrzeń na oddech. Letni salonik (altana) i ciurkadełko dodają nastroju, będzie się przyjemnie wypoczywało.
Bardzo mi się podobają podwyższone rabaty, ciemny kamień pięknie się prezentuje. Do czego służy biała kratka w murku widoczna na zdjęciu z grillem?
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Mój mały holenderski ogród

Post »

Ten ogródek jest śliczny! Fakt, mały, ale zadbany, pięknie zaprojektowany, gustowny, no cudo! Na pewno projektantowi jest trochę lżej wszystko poplanować, ale i tak kawał pracy wykonałeś i jest co podziwiać. Gratuluję efektu i gratuluję gustu! :D
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
taner_32
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 26 gru 2016, o 09:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój mały holenderski ogród

Post »

Dzięki dziewczyny za mile słowa.Nawiozujac do nich ,owszem pracuje do dość dużej firmy i dostępem do materiałów po dobrych cenach i sprzetu mam bardzo dobry.Poczatkowo projekt troche się roznil,zrobilem go dosłownie w pare godzin na komputerze (https://youtu.be/O7Xfok9Fvog ) robiąc zima remont domu miałem jeszcze troszkę czasu aby to troszkę dopracować.Na pytanie co to za kratki w murkach,to jest wbudowane oświetlenie.Wlasnie na szybko zrobiłem kilka zdiec jak to się prezentuje.Natomiast co do wielkości ogrodow to niestety w NL 75%ogrodow miejskich,to ogrody o pow. 120-250m2,tak sa po prostu tutaj budowane osiedla.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
megi1402
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2149
Od: 1 lis 2010, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Köln

Re: Mój mały holenderski ogród

Post »

Oświetlenie prezentuje się bardzo ładnie.
Ogródek niewielki to i pracy mniej, a jest wszystko potrzebne do wypoczynku.
Klimat masz chyba w Holandii łagodniejszy niż w Polsce?
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Mój mały holenderski ogród

Post »

Ogródek do miasta, jak znalazł.
Gdybym miała tak mały areał do dyspozycji, to najprawdopodobniej zrobiłabym coś podobnego, jednak w nieco innym stylu.
130 metrów to tyle, co większy taras, więc i zagospodarować można podobnie :)
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Mój mały holenderski ogród

Post »

Ładnie sobie poradziłeś, super to wygląda :) No i wszystko w tak krótkim czasie :) też bym tak chciał, żeby od razu wszystko wyglądało jak zaplanowałem :heja Czekamy na zdjęcia wiosenne, żeby podziwiać jak kwitną cebulki :wink:
taner_32
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 26 gru 2016, o 09:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój mały holenderski ogród

Post »

Madziagos pisze:Ogródek do miasta, jak znalazł.
Gdybym miała tak mały areał do dyspozycji, to najprawdopodobniej zrobiłabym coś podobnego, jednak w nieco innym stylu.
130 metrów to tyle, co większy taras, więc i zagospodarować można podobnie :)
Tez bym wolal cos wiekszego ale nawet to kosztuje u nas gruba kase i nic na to nie poradze.Co do pomyslu z tarasem to owszem mniewalem podobne zlecenia na wykonanie ogrodu ale robiac joden duzy taras z malymi skalniakami kompletnie dla mnie odpada, bo nie ma duszy w takim ogrodzie. Dla naszej 2ki w zupelnosci wystarcza tak jak jest.2 tarasy, trawniczek ,zadaszenie na lato za ktorym jest miejsce na smietniki i drewno opalowe a do tego troche zielenii
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Mój mały holenderski ogród

Post »

Chyba nie do końca mnie zrozumiałeś.
Patrząc na Twój ogród kojarzy mi się on z dobrze zagospodarowanym tarasem o podobnej powierzchni.
Podoba mi się wykorzystanie tradycyjnych bylin - wnoszą sporo ciepła do ogródka urządzonego w nowoczesnym stylu.
Masz łagodny klimat - nie myślałeś o jakiejś kępie bambusa - bardzo by u Ciebie pasowała.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”