Ogród Leszka

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Post »

jola1010 pisze:Oj ! - a szkoda - myślałam ,że jesteśmy "ziomalami".
No niestety :(

Najnowsze wiadomości z kącika glicynii:

Obrazek Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek

i różni ogrodowi goście:

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Qsal
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 9 paź 2008, o 08:06

Post »

A ja mam jeszcze pytanie do tego impregnatu Primacol UniDecor.
Jak on spisuje się u Ciebie lesioc na przestrzeni czasu: odbarwienia drewna, uszczerbki w powłoce, ewentualne gnicie lub inne uszkodzenia impregnowanego drewna, itp.
Jak dawno temu zaimpregnowałeś swoje piękne konstrukcje, bo na zdjęciach wygląda wszystko OK.
Ja początkowo planowałem użycia Impregnatu Drewnochronu do malowania huśtawki i konstrukcji pod hamak, które wykonałem z okorowanych i przesuszonych stempli budowlanych z sosny. Polecali mi ten środek znajomi ale z uwagi na cenę i objętość UniDecoru jestem gotów zmienić zdanie.
Martwi mnie też Toje stwierdzenie że ciężko używa się UniDecoru do impregnacji pędzlem (właśnie tak zamierzałem to robić), ale to niewielki w sumie problem bo mam kompresor tylko jeszcze muszę dokupić ropownicę.
Dzięki za pomoc.

PS. Jeszcze jedno czy przed każdym przelaniem impregnatu do ropownicy mieszałeś, lub wstrząsałeś go w tej plastykowej beczce. Ponoć jest to konieczne do zachowania równomiernego koloru.
ida74
---
Posty: 4357
Od: 10 kwie 2008, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad stawem

Post »

Witam .Pierwszy raz jestem u Ciebie i chylę głowę. :D REWELACJA :!: :!: :!:
DOCZEKANIE się kwitnienia glicynii,to jak wygranie losu na loterii.JEST CUDNA :!:
POMYSŁY na pergole i donice świetne.Przydałby mi się taki Adam Słodowy . :wink:
LILJE -już wyobrażam sobie jak pachniały.
CLEMATISY -no w tym roku jak Ci zakwitną to będzie na co popatrzeć.
FOLIĘ taka jak ty z rurek miałam :? i niech ją drzwi ścisną ,postała 1 sezon :twisted:
Coś mi się widzi ,że szybko zostaniesz przyjacielem forum. :!:
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Post »

Qsal pisze:A ja mam jeszcze pytanie do tego impregnatu Primacol UniDecor.
Jak on spisuje się u Ciebie lesioc na przestrzeni czasu: odbarwienia drewna, uszczerbki w powłoce, ewentualne gnicie lub inne uszkodzenia impregnowanego drewna, itp.
Jak dawno temu zaimpregnowałeś swoje piękne konstrukcje, bo na zdjęciach wygląda wszystko OK.
Najstarsze elementy malowałem 3 lata temu - jak do tej pory wszystko wygląda OK - nie zauważyłem żadnego gnicia drzewa. Drobne odpryski powstały na pomalowanej w zeszłym roku jednej belce w miejscach gdzie na powierzchni drewna zostały mocne plamy z tego zielonego preparatu którym producent kantówek impregnował drewno - podmalowałem jeszcze raz pędzlem grubszą warstwę i jak na razie się trzyma. Ale to był jeden odosobniony przypadek na tym jednym tylko elemencie. Czasami jeszcze następuje drobne rozwarstwienie drewna - ale zakładam, że to wina dosychania drewna a nie jakości impregnatu i jest to zjawisko normalne - po prostu podmalowuję takie miejsca raz w roku - 5min i gotowe

Drobna uwaga - wszystko co malowałem przez ostatnie 3 lata było wcześniej impregnowane przez producenta. W tym roku pierwszy raz pomalowałem elementy zupełnie surowe - więc tutaj na razie trudno wydać jakąś opinie.

Kolor jest bardzo trwały - nie odbarwia się od słońca. Mam góry pomalowanych kratek w pełnym słońcu a doły prawie cały czas w cieniu i nie widać żadnej różnicy w kolorze nawet po tych 3 latach. Po podmalowywaniu (nawet impregnatem z innego, kupionego po 3 latach baniaka) nie ma żadnego śladu - żadnej różnicy w kolorze. Także w kwestii trwałości i niezmienności koloru w produkcji na pewno należy się duża pochwała producentowi.
Qsal pisze:Martwi mnie też Toje stwierdzenie że ciężko używa się UniDecoru do impregnacji pędzlem (właśnie tak zamierzałem to robić), ale to niewielki w sumie problem bo mam kompresor tylko jeszcze muszę dokupić ropownicę.
Ze względu na taką nieco galaretkowatą konsystencję mi osobiście ciężko malowało się takie nie do końca wyszlifowane powierzchnie czy też cienkie brzegi listewek. Ropownicą poszło znacznie sprawniej, ale zawsze możesz spróbować najpierw pędzlem. W razie jakby cię tak denerwowało jak mnie (a stało mi wtedy 9 kratek do malowania) samą ropownicę można pewnie kupić za 20zł - to nie majątek ;).
Qsal pisze: Jeszcze jedno czy przed każdym przelaniem impregnatu do ropownicy mieszałeś, lub wstrząsałeś go w tej plastykowej beczce. Ponoć jest to konieczne do zachowania równomiernego koloru.
Zawsze przed otwarciem mocno wstrząsam baniakiem obracając go na różne strony. Tym niemniej nie zauważyłem jakiegoś specjalnego rozwarstwiania się impregnatu nawet przy długim "leżakowaniu" pomiędzy malowaniami.
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Post »

ida74 pisze:Witam .Pierwszy raz jestem u Ciebie i chylę głowę. :D REWELACJA :!: :!: :!:
Bardzo dziękuję ;)
ida74 pisze:DOCZEKANIE się kwitnienia glicynii,to jak wygranie losu na loterii.JEST CUDNA :!:
Oj TAK! Ciągle nie mogę uwierzyć, że tak łatwo poszło.
ida74 pisze: LILJE -już wyobrażam sobie jak pachniały.
Fanatastycznie - szkoda, że jeszcze nie się tego jakoś zarejestrować.
ida74 pisze:Coś mi się widzi ,że szybko zostaniesz przyjacielem forum. :!:
Tez mi się coś tak widzi :D
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Qsal
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 9 paź 2008, o 08:06

Post »

lesioc dzięki wielkie za szybką i treściwą odpowiedź .
Dziś kupuję beczułkę tego UniDecor'u i mam nadzieję że będę zadowolony - kolor jedynie inny niż Twój (mahoń), ale to wybór mojej drugiej połówki.
Dla zainteresowanych podam że w OBI na dzień dzisiejszy 10l UniDecor'u w promocji kosztuje 29,99 zł, więc w porównaniu np z Drwenochronem (2,5l za około 50 zł) różnica jest znaczna.
Co do malowania to mam nadzieję że jakoś pójdzie mi pędzlem bo to w końcu to bale, a nie drobna kratka, ale jak się nie uda, to zastosuję kompresor i ropownice lub pistolet malarski. Się wezmę za robotę, się okaże :lol:
Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Post »

Wczoraj pojechaliśmy na targi kwiatowe do Chorzowa.. no i wróciliśmy nieźle obładowani.

Tradycyjnie już przywiozłem sobie nowy powojnik (tym razem "Betty Risdon") a także jakaś odmianę Tunbergii o bardzo dużych kwiatach i bordową różę pnąca.

Żona moja natomiast wróciła zaopatrzona w werbeny, million bells, lwie paszce, jakieś wysokie floksy, osteospermum, pelargonie angielskie i jeszcze pewnie kilka innych których nie pamiętam. Oj będzie co fotografować :D.

W sobotę natomiast w ruch znowu poszedł kompresor i nareszcie powstał grillowy zakątek. Znowu będzie co obsadzać ;:26 ;:26 ;:26
Zdjęcia efektów dzisiaj wieczorem jak czas pozwoli.
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Awatar użytkownika
Kocina
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 22 lip 2008, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków, 6b

Post »

Korciły mni te chorzowskie targi, ale w końcu nie pojechałam.. Powiedz proszę, że ludzi było dużo, sprzedających mało i generalnie nie warto było! No dobrze.. Domyślam się że było zupełnie odwrotnie..

Pytałeś o pigwowca - mam podobny kłopot. U mnie też kwitł niemarawo i już wiem dlaczego. Pigwowiec kwitnie na pędach dwuletnich i starszych, czyli tych, które niemiłosiernie wycięłam :? Najwyraźniej te stare zdrewniałe gałązki to największy pigwowcowy skarb. A u mnie poleciał do kompostownika :(
Pozdrawiam ? Ogródek Marty: 1, 2
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Post »

Grillowy zakątek - próba generalna :):


Obrazek Obrazek
Obrazek

Kiełbaski wszystkim smakowały - pora zaplanować coś poważniejszego - czyli pewnie pora na moje ulubione szaszłyki ;:137
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Post »

Kocina pisze:Korciły mni te chorzowskie targi, ale w końcu nie pojechałam.. Powiedz proszę, że ludzi było dużo, sprzedających mało i generalnie nie warto było! No dobrze.. Domyślam się że było zupełnie odwrotnie..
Ja się już nauczyłem, że na te targi trzeba jechać bardzo wcześnie (najlepiej być na miejscu przed 9.00)- z kilku powodów:
- nie płaci się za wjazd i parking (bo panowie z obsługi jeszcze zapewne śpią)
- jest gdzie zaparkować w miarę blisko - bo potem targać te sadzonki przez pół parku to niezły wyczyn
- stoiska są już o tej porze rozłożone i można wybierać do woli
- nie ma jeszcze tłumu (szczególnie na tych jesiennych targach)
- sprzedający mają czas aby z tobą porozmawiać
- wszystkie grillownie i stoiska typu "pajda chleba ze smalcem" dopiero się rozkładają... więc różne smakowite zapachy nie rozpraszają ;).

O godzinie 11.00 ... to już jest taki tłum, że trzeba się szybko ewakuować ;)

Generalnie sprzedających było sporo (z roku na rok jest ich zdecydowanie coraz więcej) - ceny roślin generalnie umiarkowane, poza kilkoma wyjątkami - wszystkie tegoroczne nowości bylinowe to cena x2 , a większość kilkuletnich sadzonek krzewów ozdobnych (głównie rhododedndronów i azalii) to ceny ponad 100zł (szok!). Ale fajnie, że można sobie podpatrzeć co jest nowego, zaplanować, a w przyszłym roku kupić już w normalnej cenie.
Zdecydowanym hitem tych targów (sądząc po reakcjach ludzi i długości kolejek) było białe osteospermum z fioletową obwódką (sprzedający nie nadążali wykładać skrzynek z sadzonkami)

Przykładowe ceny z tego co zapamiętałem:
- powojniki 18-23 zł
- glicynie 20zł
- tunbergia 7zł
- drzewka owocowe 9-12zł (nowości 18zł)
- floksy 3-4zł (nowości 8zł)
- pelargonie 2-5zł(angielskie)
Kocina pisze:Pytałeś o pigwowca - mam podobny kłopot. U mnie też kwitł niemarawo i już wiem dlaczego. Pigwowiec kwitnie na pędach dwuletnich i starszych, czyli tych, które niemiłosiernie wycięłam :? Najwyraźniej te stare zdrewniałe gałązki to największy pigwowcowy skarb. A u mnie poleciał do kompostownika :(
No ja jakoś swojego zapomniałem przyciąć w zeszłym roku - a mimo to wydawało mi się, że słabo kwitnie. Potem okazało się, że po prostu kwiaty powstawały nie wszystkie naraz tylko jakoś stopniowo, tak od dołu do końców pędów... że kwitł dość długo ale nie był cały obsypany kwiatami, tylko tak piętrowo (do tej pory ma jeszcze troche kwiatów na końcówkach pędów). W zeszłym roku obsypał się kwiatami nagle cały - tak, że był zupełnie czerwony - a teraz jakoś się te kwiaty zgubiły pomiędzy liśćmi :(.
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Post »

Właśnie zakwitła eksperymentalna powojnikowa kulka :D

Obrazek Obrazek

Więcej zdjęć tutaj
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Ines1977
100p
100p
Posty: 196
Od: 3 mar 2009, o 21:52
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki

Post »

Leszku a co będzie rosło przy grillu?:) Może pomidorki na ketchup i gorczyca na musztardę ;)
Pięknie.
Pozdrawiam. Agnieszka.
Moje ogródkowe początki
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Post »

Ines1977 pisze:Leszku a co będzie rosło przy grillu?:) Może pomidorki na ketchup i gorczyca na musztardę ;)
Pięknie.
Z tymi pomidorkami to doskonały pomysł :D .. posadzić bazylię, pomidory, papryki, czosnek .. i od razu się bardziej grillowo zrobi :D

Niestety, pomidory i papryki mają już swoje miejsce w folii.

Na razie obok grilla w ziemi jest posadzony złotokap i ten powonik "Betty Risdon"
Natomiast doniczko-kratkę wybłagała ode mnie żona... więc teraz ona ma całkowite prawa do jej zakomponowania. Z tego co podejrzałem z jej projektu to właśnie na kratke ma wspinac sie tunbergia a bardziej na dole mają być sanwitalie, scewole, osteospermum i kocanki.

Natomast jeszcze dalej.. wzdłuż muru.. to tradycyjnie jest już moje miejsce na canny(pacioreczniki) - które juz sobie ładnie podrosły w szklarni - poprzeplatane mieczykami (na razie jeszcze zimujacymi w piwnicy))
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”