Skromny ogródeczek Ani

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andziax007
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10079
Od: 20 gru 2008, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielce woj. Świętokrzyskie
Kontakt:

Post »

natija pisze:U nas ma być coraz ciepliej,w czwartek nawet do 20 st,wiec pewnie do Was tez ciepelko przyjdzie :)
Patrycjo jak ja bym chciała żeby u nas też tak było ciepło :)
Miro78 pisze:Aniu kanny masz,poleciłbym Ci daturę...świetnie wygląda w kompozycji z krzewami.Przycięta ładnie trawka...miodzio.. :D :D
Bardzo ładnie wygląda też rabatka lub alejka z aksamitki...W domu rodzinnym w PL zawsze miałem oddzielony ogród od wjazdu aleją z aksamitek..pięknie to wygląda jak zakwitnie..a kwitną długo...
Mirku datura świetny pomysł tylko długo bym musiała czekać aż urośnie taka okazała :wink: Ale i tak sobie ją kupię bo mi się podobają te zwisające "dzwoneczki" :lol:
U mnie co roku są siane aksamitki wzdłuż wjazdu po obu stronach :wink: Tylko potem mam problem z koszeniem trawy :twisted:
x-M-8
---
Posty: 4225
Od: 4 gru 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Ja zawsze robiłem szerszą rabatę.Trawsko systematycznie sztychówą równałem..no i to plewienie najgorsze...
Daturę będę siał w tym roku z nasion...Zawsze mi się podobała.U nas ,tam gdzie mieszkam to miała nasza kuzynka daturę.
Mama kilka razy wołała sadzonki ,ale kuzynka zawsze miała jakiś wykręt. :twisted: :evil:
Awatar użytkownika
joannna
200p
200p
Posty: 335
Od: 29 mar 2008, o 21:51
Lokalizacja: Gravesend

Post »

Witaj Aniu
u Ciebie też już wiosennie się zroniło.Jestem pewna że sobie poradzisz z ogrodem ,ja jestem laik jakich mało ale jakoś sobie radze
pozdrawiam aska
Awatar użytkownika
LeNka
1000p
1000p
Posty: 4675
Od: 23 sie 2008, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

UUF, wkońcu dotarłam do twojego ogrodu - nie ogródka :roll: . Mam pytanko czy na drugim zdjęciu str. 1 to wierzba japońska???? Na krety podobno dobry jest czosnek ( ale nie ten oczywiście do konsumpcji ;:113 ) i jest wieloletni. To co nazwałaś sedum, mam to na balkonie ale poobcinałam te suche badyle i teraz zaczyna się ładnie rozwijać.
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Aniu pytałaś o przesadzanie roślinek, jasne, że można, niektóre nawet trzeba odmładzać, bo się starzeją i brzydną. Przesadzania nie lubią jedynie roślinki z korzeniami palowymi, takie jak np sasanka, czy jukka. Ale też się da, ja przesadzałam i jedno i drugie i super rosną. Roślinki które kwitną wcześnie-wiosną, przesadzamy i dzielimy po kwitnieniu, a kwitnące latem, lub jesienią, przesadzamy teraz wiosną, lub też po kwitnieniu :D Aniu zerknij proszę na pw
Awatar użytkownika
LILA 51
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 14 maja 2008, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: WIELKOPOLSKA

Post »

Witaj Aniu , wpadłam się przywitać i życzyć miłego słonecznego popołudnia .

__________________
pozdrawiam Lila
pozdrawiam Lila
Zapraszam
Awatar użytkownika
Andziax007
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10079
Od: 20 gru 2008, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielce woj. Świętokrzyskie
Kontakt:

Post »

Mirku u mnie byłby trochę mały problem z powiększeniem rabaty wzdłuż wiazdu ponieważ miejsca nie ma bo mam siatkę która oddziela ogródek od wjazdu a za siatką mam zaraz właz do studni :? A co do datury to też bym wolała sadzonki :) Poszukam na all może będę to wezmę ze dwie różową i żółtą :lol:

Asiu dziękuję za odwiedzinki :lol: Ja też troszkę się nie znam ale już się uczę i będzie wszystko super :lol:

Madziu cieszę się że trafiłaś do mnie :P Jak miło Cię widzieć :lol: A ta wierzba o którą pytasz to z tego co się już zorientowałam to jest to Wierzba skupiona 'Pendula' :wink:
Powiadasz czosnek jest dobry muszę wypróbować :lol: Też poobcinałam sedum zeschnięte badylki i ładnie rośnie :wink:

Agniesiu bardzo Ci dziękuję za informację bardzo mi się przyda i jak tylko zrobi się pogoda to zacznę robić skalniaczek tylko jeszcze muszę wysłać M.po jakieś fajowe kamyczki :lol:

Lili dziękuję i ja również życzę Ci słonecznego i miłego dnia ;:3
U mnie niestety pada deszcz :cry:
Awatar użytkownika
EdytaB
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2693
Od: 1 sty 2009, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice warszawy

Post »

Witaj, cieszę się, że trafiłam tutaj - czekam na fotki ogrodu i kotków.
Sama chciała bym mieć kocicę ale z róznych względów muszę odłożyć to na czas nieokreślony :cry:
Ogródek EdytyB

zapraszam
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Aniu do tej pory oglądałam Twoje doniczkowce, teraz przyszedł czas na ogród ( u mnie było odwrotnie, trzy lata temu założyłam wątek ogrodniczy, doniczkowe dopiero pod koniec zeszłego roku), dobrze, że nam pokażesz ogródek. Masz rację jak przyjdzie ciepło to się zazieleni wszystko. Wtedy będziemy mieli co u Ciebie oglądać.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
grazka_j
1000p
1000p
Posty: 1521
Od: 8 paź 2007, o 23:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Aniu! Doczytałam, że chcesz pomocy w sprawie kącika wypoczynkowego: proponuję Ci róże okrywowe jako kwitnące do mrozów, rosną tylko 50-60cm w górę i wypuszczają pędy płożąc się po ziemi. Poczytaj sobie o nich więcej.
grazka_j - moje wątki
Pozdrawiam serdecznie. Grażyna
Awatar użytkownika
Andziax007
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10079
Od: 20 gru 2008, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielce woj. Świętokrzyskie
Kontakt:

Post »

Edytko witam Cię serdecznie :lol: Wkleiłabym następne zdjęcia ogrodu ale na dworze pada jak tylko się zmieni pogoda to na pewno coś jeszcze pokarzę :wink:
A oto moje rozrabiaki :twisted:
Obrazek

Dorotko jak miło że mnie odwiedziłaś :wink: Teraz to za wiele nie mam co do pokazania ale już upatrzyłam sobie kilka roślinek i jak tylko będzie większa gotówka to wybieram się na zakupy :twisted:

Grażynko ja myślałam nad różami pnącymi :roll: Tylko muszę M. poprosić żeby mi zrobił jakąś podpórkę na nie :P Mam już kilka róż więc ze dwie pójdą na rabatę do kącika :wink:

Pozdrawiam serdecznie :lol:
Awatar użytkownika
HalinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9423
Od: 12 paź 2008, o 11:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post »

Aniu, to zupełnie tak jak u mnie :lol:
Cieplutko pozdrawiam, Halina ;:194
W moim ogródeczku :wink: HalinaK-linki :D
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

To są rozrabiaki, wyglądają tak słodko i niewinnie. Jak będziesz kupowac roślinki to radzę bylinki, są trwałe mniej przy nich pracy.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”