"Spajkowe marzenie", czyli nasz skromny ogród

Zdjęcia naszych ogrodów.
Spajk
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 23 mar 2009, o 13:53
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, opolskie

Post »

O pozwolenie nie chodzi... Ale o to, że sąsiad musi wyrazić zgode na wszelkie poczynania na wspólnym terenie...!?! :roll:
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

witaj Spajk

piesio fajny :lol: ale ja miałam od razu skojarzenie ze "spajki" z nothing hill :lol:
bogumila
1000p
1000p
Posty: 1289
Od: 17 cze 2008, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Podejdź go jak będzie miał dobry humor i daj do podpisu pismo , że wyraża zgodę na dobudowanie na wspólnym terenie . Pewnie będzie ciężko ale może się uda .
Pozdrawiam Bogumiła
Moje linki
Spajk
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 23 mar 2009, o 13:53
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, opolskie

Post »

Powiem wprost! Nie ma takiej opcji! To czlowiek pozbyty wszelich ludzkich odruchow - sklocony z cala rodzina ze swojej i zony strony... On wlasnej zonie i doroslym dzieciom zabrania wchodzic na trawnik przy domu.

Po prostu stawiamy taras na swoim kawalku, przy swoim oknie i NIE MA DYSKUSJI!!
Ja im sie nie wtracam w to co robia u siebie w domu czy ogrodzie - chocby wykopali w nim row 50m!
Inna dobra sasiadka powiedziala mu, ze na tego typu tarasy nie trzeba pozwolenia ( co jest zgodne z prawda ). A nawet jej siostra posiadajaca mieszkanie spoldzielcze, mieszka na parterze postawila sobie taras i nie pytala nikogo o zgode. Nie wiem jak u innych, ale u nas tego typu tarasy wyrastaja jak grzyby po deszczu - przy domkach, blokach itp.
Wolnoc Tomku w swoim domku...
Spajk
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 23 mar 2009, o 13:53
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, opolskie

Post »

Aha! A ten teren NIBY jest wspolny, a tak naprawde jest niewidzialna linia i każdy na swojej czesci robi co chce - kosi kiedy chce, podlewa kiedy chce, obsadza czym chce.

Wiec w czym problem? Na ich czesc nie wejde z tarasem, a do niewidzialnej linii pozostanie spory kawalek trawy - nawet mala kosiarka-traktorkiem moga wjechac ( oczywiscie musza wejsc na nasz teren jak chca isc na swoje - i to niezaleznie od tego czy taras bedzie czy nie ).
Spajk
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 23 mar 2009, o 13:53
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, opolskie

Post »

Nawet mi swita taki plan, ze od wyzej wspomnianego pana, ktory wydaje pozwolenia takowe uzyskam. A jak sasiad bedzie sie rzucal, to mu je przedloze i powiem, ze na skutek zniesienia wspolwlasnoci ( co mialo miejsce w 2007r. ) jemu nic do tego co my robimy - każdy ma swoje udzialy!?
:oops:
Awatar użytkownika
Ania.1
500p
500p
Posty: 963
Od: 15 kwie 2009, o 17:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Irlandia

Post »

Witaj Spajk ;:7 Ogródek ładnie się zapowiada :roll: Współczuje sąsiadów :roll: ...Oczywiście najbardziej podoba mi się Twój piesio :D :D Pozdrowienia od moich mopsików :lol: :lol:
Obrazek
Spajk
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 23 mar 2009, o 13:53
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, opolskie

Post »

Czesc Aniu!
Czy jak sie Twoje 2 cuda nazywaja? Czy udzielasz sie na jakims mospim forum?? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ania.1
500p
500p
Posty: 963
Od: 15 kwie 2009, o 17:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Irlandia

Post »

Moje cuda to Busio i Pusia :lol: :lol: Nie udzielam się na mopsim forum,kiedyś szukałam...ale nie znalazłam nic ciekawego. Może polecisz mi jakieś? :roll:

Pozdrawiam Ania.
Spajk
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 23 mar 2009, o 13:53
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, opolskie

Post »

Aniu - zapraszam do naszej mopsiow-bulwiej rodzinki na
mopsyforum.mojeforum.net/index

Wystarczy się zarejestrować i się u nas rozgościć :)
Dam reszcie znać, że przyjdziesz ;)

Czekamy
Spajk
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 23 mar 2009, o 13:53
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, opolskie

Post »

Długo mnie tu nie było, ale nareszcie mogę pochwalić się tarasem...

Obrazek Obrazek

Na wiosne chce taras ozdobić kwiatami. Szukam jakiś fajnych wyszukanych skrzynek - nie chce takich tradycyjnych plastików.

Obrazek Obrazek Obrazek[/quote]

na razie nic nie sadziliśmy za wyjątkiem tych 2 tuj przed tarasem - jak podrosną, to zakryją trochę taras :)

Kupiłam kilka cebulek krokusów, naryzców itp. tylko, że nie wiem gdzie je posadzić ...:)
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7935
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Post »

Witajcie Spajki !
Długo się nie odzywaliście !
Taras fajny, przydało by się troszkę osłonić jego wnętrze przed wzrokiem sąsiadów.
No miejsca na sadzenie, to u Was nie brak przecież , uszczknąć troszkę z trawnika i gotowe !
Krokusy by szybciej zakwitły przy domu i cieszyły Wasze oczy .
Pozdrówki.
:D :D
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Spajk
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 23 mar 2009, o 13:53
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, opolskie

Post »

Na szczęście nie mam aż tylu sąsiadów, a tych co mam to raczej nasze życie na tarasie nie interesuje :lol:
Jedyną zakałą są sąsiedzi nad nami, którzy mają kawałek trawy z drzewami za naszą działką - wczoraj postawiliśmy płot - nie widać go na zdjęciu. Działki są oddzielone, ale fatycznie mam gdzie posadzić wiosenne kwiatki ;)
Tak sobie myśle czy nie zrobić wąskiego paska i posadzić za tym płotkiem ( tam jest jakieś 10-15cm luzu ) pod tarasem pasmo...Dałabym na przemian kropkusa, tulipana i co tam jeszcze mam. Z przodu rosną mi dzikie tulipany i mam sporo iglaków ( w tym 3 sosny - aż si boje jak w górę wytrzelą :D ).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”